česky Deutsch English

Kabinet školy je bohatší o další pomůcky pro výuku

27.5.2022, Zprávy z města
Předávání pomůcek v Základní škole Rokycanova.

Pomůcky pro výuku chemie, ale například i biologie, obdržela Základní škola Rokycanova v Sokolově od společnosti Synthomer. Jejich hodnota se pohybuje kolem 23 000 korun a není to první takový dar, který Centrálka od chemičky v uplynulých letech dostala.

Tentokrát byl chemický a biologický kabinet školy obohacen o speciální pipety, teploměry pro měření různých kapalin nebo sady laboratorních nástrojů. A také přístroj elektrolyzér. Což je zařízení, v němž probíhá elektrolýza. Tedy chemická reakce za působení stejnosměrného elektrického proudu. Zástupci společnosti Synthomer pak deváťáky, kteří se předávání zúčastnili, informovali o činnosti firmy a o novinkách v chemičce. Místostarosta Ladislav Sedláček jim současně popřál hodně úspěchů při studiu na středních školách. Chemičce za její podporu školy poděkovala ředitelka Petra Šišková.

Přestože chemička investuje nemalé finanční prostředky do svého rozvoje, nezapomíná ani na pomoc regionu a městu Sokolov. Zaměřuje se přitom hlavně na mládež ve sportovních klubech nebo na základní a střední školy. V případě škol Synthomer podporuje technické vzdělávání a svými aktivitami se snaží vzbudit zájem o obor chemie už u žáků základních škol.

Fotoreportáž z akce najdete zde https://bit.ly/3MUbelY

(mel)