česky Deutsch English

JAK POMÁHÁ MĚSTSKÁ POLICIE

14.8.2023, Zprávy z města
JAK POMÁHÁ MĚSTSKÁ POLICIE

K hlavní činnosti Městské policie patří dohled nad veřejným pořádkem. Nicméně strážníci musí zvládat i další činnosti a dovednosti. Jednou z nich je například poskytování první pomoci. Často se totiž ocitají jako první na místě nehod nebo jiných krizových situací a musí umět rychle a efektivně reagovat, aby pomohli zraněným ještě před příjezdem záchranářů.

Své schopnosti si nedávno prověřili členové hlídky, když byli vysláni zkontrolovat nouzové volání spuštěné tzv. tísňovým tlačítkem. Po půl desáté večer dorazili strážníci do bytu, odkud nouzové volání přišlo. Na místě našli starší ženu, které poskytli první pomoc a následně přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Ta seniorku převezla k dalšímu vyšetření do sokolovské nemocnice.

Tzv. tísňové tlačítko je ve skutečnosti mobilní telefon, který je napojený přímo na PCO pult Městské policie. Jeho pomocí vyšle uživatel nouzový signál, kterým přivolá strážníky. O přidělení tohoto zařízení mohou žádat na služebně MP mimo jiné i senioři, kterým může v případě zdravotních komplikací zachránit život.

Druhý případ před pár dny řešili strážníci v domě s pečovatelskou službou, když na linku 156 přišlo oznámení, že za dveřmi jednoho z bytů je slyšet chroptění a naříkání. Přivolaným strážníkům se nepodařilo dveře otevřít, a tak museli vstoupit do bytu přes balkon ve zvýšeném přízemí. V kuchyni našli dezorientovanou ženu v apatickém stavu, která zrychleně dýchala. Poskytli jí první pomoc a přivolali záchranku a také hasiče. Ti ženu snesli přes balkon do připravené sanitky, která ji odvezla do sokolovské nemocnice.