česky Deutsch English

Další odběrové místo pro covid vzniklo i v Sokolově

21.10.2020, Zprávy z města
Odběrové místo v areálu Sokolovské bytové.

Nové odběrové místo pro covid testy v regionu nechá Karlovarský kraj zprovoznit v Sokolově. Lidé indikovaní praktickým lékařem či hygieniky k testu na COVID-19 jej budou moci navštívit v Sokolově, a to v areálu společnosti Sokolovská bytová s. r. o. (ul. Komenského 77) od čtvrtka 22. října 2020. Odběrové místo v areálu Sokolovské bytové bude v provozu denně od pondělí do pátku.

„Vzhledem k tomu, že v našem kraji stále rychle roste počet nemocných koronavirem, rozhodli jsme se ve spolupráci s Nemocnicí Sokolov otevřít další odběrové místo pro provádění odběrů občanů indikovaných praktickým lékařem či hygieniky k testu na COVID – 19. Vybudování centra měli na starosti hasiči z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Je to v pořadí šesté místo v kraji, kde lze odběry absolvovat. Chtěl bych tímto moc poděkovat jak sokolovské nemocnici, tak hasičům za spolupráci,“ vysvětlil hejtman Petr Kubis.

K odběru se lidé v Karlovarském kraji, kterým žádanku na test elektronicky vystavil praktický lékař či pracovník Krajské hygienické stanice, stále objednávají prostřednictvím call centra na telefonní lince 950 380 380. Toto odběrové místo nebude provádět testování pro samoplátce.

„Po dohodě s krajským koordinátorem pro intenzivní péči Dagmar Uhlíkovou a Karlovarským krajem zajistíme nově vzniklé odběrové místo na onemocnění SARS-COV2 v Sokolově jak personálně, tak provozně. Dohled nad provozem místa bude zajišťovat náměstek ošetřovatelské péče Nemocnice Sokolov Martina Kalendová a hygienický specialista skupiny Penta Hospitals CZ Zlatka Franková,“ dodal zdravotní ředitel Penta Hospitals CZ Jiří Štefan.

(pav)