česky Deutsch English

Zdržení v kině Alfa

22.12.2016

dotaz:

Dobrý den, chtěl bych si tak trochu postěžovat. Po několika letech jsem včera navštívil sokolovské kino ALFA (v odpoledních hodinách - 15:00, pohádka Anděl páně 2). A byl jsem nemile překvapen celkovou atmosférou. Promítání začalo s 15 minutovým zpožděním, protože celé kino čekalo na několik desítek diváků, kteří si museli nakoupit občerstvení. Nemělo by to fungovat tak, že když někdo přijde pozdě, má smůlu? A za další - po představení se stačilo podívat na podlahu - pěkný svinčík. Papírky, rozšlapaný popcorn apod. To se musíme ve všem opičit po velkých městech a po západní kultuře? Řada lidí jde do kina pro pěkný umělecký zážitek a co místo toho dostane? Pozdní začátek, šustění obalů od popcornu, nehezký pohled na svinčík po představení. Na představení bych tyto pochutiny zakázal, povolil bych jen lahev s pitím. Kulturní úroveň lidí bohužel stále klesá hloub a hloub.


~ Šťovík

odpověď:

Dobrý den, na Vámi zmiňované promítání dorazilo do kina Alfa téměř 300 návštěvníků. Dodržení jeho začátku je podmíněné nejenom rychlostí obsluhy na baru, ale hlavně příchodem návštěvníků s dostatečnou časovou rezervou. Pokud tak návštěvníci neučiní, tak se tomuto zdržení u hojně navštěvovaného filmu bohužel nevyhneme. Snažíme se našim divákům vyjít vstříc a hlavně být solidární. Pravidlo „kdo přijde pozdě, tak má smůlu“ tudíž u těchto filmů neaplikujeme. Je potřeba si uvědomit, že pokud bychom zahájili promítání bez zpoždění a po několika minutách do sálu dorazily další desítky návštěvníků, tak by míra nespokojenosti byla mnohem vyšší a došlo by k rušení diváků během projekce. Nepořádek, šustění a kulturní úroveň je otázkou slušného chování každého diváka.

Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

Dobrý den, dovolte mi, abych se připojil k odpovědi pana ředitele MDK. Musím Vám dát za pravdu a sám jsem nemile překvapený tím, jak se někteří diváci dokáží chovat při návštěvě SPOLEČENSKÉ akce zvané promítání filmu. Drobné občerstvení do kina patří od nepaměti a já si dobře vzpomínám na svá dětská léta, kdy jsme poctivě vystáli frontu na oblíbené bonbóny či čokoládu. Dnes je toto rozšířeno o popcorn a podobné záležitosti. Prostě to do dnešní doby patří a je potřeba také zmínit zajímavé tržby za občerstvení, které zlepšují hospodaření kina, resp. MDK. Bohužel, a zde můj naprostý souhlas, slušné chování se tak trochu začíná vytrácet a někteří diváci v kině se domnívají, že rušení dalších návštěvníků či „stlaní“ si pod sebe je běžnou normou. Přesto by mi nepřipadalo správné, kdybychom přistoupili k řešení, na které by doplatili všichni slušní návštěvníci.

Bc. Jan Picka, starosta města