česky Deutsch English

Sníh na cyklostezce

13.1.2017

dotaz:
Dobrý den, pane starosto. Téměř každý den chodíme s manželkou a s námi další senioři na turistickou procházku po cyklostezce č.2017 a2030, která vede kolem koupaliště Michal směrem na Hruškovou a Staré Sedlo. Jsou tam krásná odpočívadla a Technické služby po ní jezdí a čistí odpadní koše. V současné době je ale cyklostezka / od vjezdu na koupaliště Michal - až tam je cyklostezka od Sokolova stažená/ zavátá sněhem a musíme se v něm brodit. Mohli byste udělat pro seniory další dobrý skutek, pokud by se cyklostezka stáhla pluhem. Jsou to asi necelé 2 km/myslíme tím asfaltovou část cyklostezky/, takže by Vám to určitě rozpočet nezbouralo. Bydlíme v Sokolově od roku 1947 a sledujeme pozitivní vývoj města a okolí. Upravená cyklostezka by jen potvrdila naše dobré zkušenosti. Nevíme jen, zda je v majetku města. Děkujeme Vám, pane starosto, za pochopení.
~ manželé Kubovi

odpověď:

Dobrý den, dnes jsem zjišťoval vše potřebné k Vaší připomínce a bohužel nemám příznivou odpověď. V minulosti, a zatím nebyl podstatný důvod toto měnit, bylo rozhodnuto, že cyklostezky vedoucí z města, budou využívány pro lyžařský sport (běžky) a tudíž nebudou protahovány. Příčinou tedy nejsou důvody nedostatku techniky pro údržbu, byť dnes například veškerá technika bude čistit plochy, kam nebylo dosud možné zajet a bude také stahována sněhová „břečka“. Rozumím tomu tak, že město vyšlo vstříc příznivcům sněhové stopy. Věřím však, že bude dostatek času na to, abychom zjistili případný zájem, ať již o pěší či běžeckou turistiku, a na základě zjištěných skutečností toto rozhodnutí případně přehodnotili. Ještě dlužím jednu odpověď, která je vlastně patrná z popsaného. Ano, tato část cyklostezky je majetkem města. I přes nepříznivou odpověď mi dovolte poděkovat Vám za dotaz a popřát příjemný den.

Bc. Jan Picka, starosta

Dobrý den pane starosto. Děkujeme za Vaši rychlou odpověď. Vážíme si toho. Moc nás nepotěšila ale uznáváme, že využívat cyklostezku v zimě pro běžkaře, je dobrý nápad. Myslíme si ale, že kdyby se stáhla polovina stezky pro pěší, druhá polovina by zbyla pro běžkaře. Je to možná hloupý nápad, ale napadlo nás to. Jinak od doby, kdy napadl sníh je na cyklostezce jedna stopa a viděli jsme směrem na Staré Sedlo 2 běžkaře. Až sníh poleví a bude tam krusta a ledovka jako každý rok, tak se tam běžkaři ani neodváží a je to nebezpečné i pro pěší. Zato se po cyklostezce projíždějí auta a my se v jejich stopách brodíme. Můžeme zodpovědně říct, že cyklostezka je využívaná spíše turisty. Možná ,že byste to v budoucnu mohli přehodnotit, pokud to není projekt v širším zájmu. Určitě Vám nechceme přidělávat starosti, jistě jich máte dost. S pozdravem a přáním dobrého zdraví.

manželé Kubovi