česky Deutsch English

Rušení nočního klidu na Starém náměstí

10.3.2017

dotaz:
Dobrý den, chtěl bych touto cestou upozornit na neustálé porušování nočního klidu v místě Starého náměstí, kdy skupinky lidí vracejících se z místních hospod a barů řvou a zpívají klidně v jednu, ve dvě, ve tři ráno a pro nás, co jdou ráno do práce je to neuvěřitelně obtěžující. Nevíme co s tím. Několikrát jsme i volali policii, ale to bychom museli každý večer pětkrát až do rána ji volat.
~ Petr Glazer

odpověď:

Dobrý den, k problematickému místu Staré náměstí mohu sdělit, že zde má MP Sokolov pravidelně směrován výkon služby zejména v nočních hodinách a stanoveny kontrolní body. Staré náměstí je rovněž pod dohledem kamerového systému a hlídka MP Sokolov na větší skupinky zejména o víkendech reaguje. Pokud dojde k narušení nočního klidu a porušení obecně závazné vyhlášky č. 4/2016 o ochraně veřejného pořádku, tak určitě volejte na bezplatnou linku 156 a 2 pro Sokolov, aby přestupce byl potrestán a již příště své jednání neopakoval.

Bc. Petr Procházka, velitel Městské policie Sokolov

Dobrý den, připojuji se k vyjádření velitele MP, a to s tím, že je samozřejmě možno volat také Policii ČR. Podotýkám, že MP má v noci ve službě, kromě obsluhy kamerového systému, pouze jednu dvoučlennou hlídku a ta není schopná samozřejmě preventivně obsáhnout celé město. A zaměřuje se a riziková místa.

Bc. Jan Picka, starosta