česky Deutsch English

Ranní námraza, městská policie

11.11.2016

dotaz:
Dobry den, touto cestou chci poděkovat za důslednou a svědomitou péči o chodníky v obci s rozšířenou působnosti Sokolov. Dnešní ranní kluziště mi zajistilo dobrodružství, po kterém jsem netoužil. Chápu, že je Vaše společnost Sotes na zimu řádně připravena, jen nikdo nečekal, že bude mrznout a sněžit. A dále mne velmi zajímá záměr naší městské policie, kdy 9. 11. odvážela pohledově civilistu, který opustil zařízení Štola, v poklidu bez donuceni nastoupil a následně byl odvezen. Pokud místní úřednící fungují i jako bezplatné taxi, prosím o kontakt, někdy využiji.
~ Jiří Špička

odpověď:

Dobrý den, rád bych reagoval na Vaši neopodstatněnou připomínku. Vozidla zimní údržby vyjela na komunikaci ve 3:45 hod, tj. 20 minut po prvním spadu sněhu, který byl v rozmezí od 0 do 0,5 mm. Všechny komunikace byly plně sjízdné do dvou hodin od prvního spadu sněhu a vzniklé námrazy. Díky včasnému zajištění sjízdnosti byla zákonná lhůta splněna.
~Josef Düringer, SOTES Sokolov, spol. s r.o.  


Dobrý den, Vaši připomínku jsem projednával se společností SOTES. V tomto případě je potřeba vědět, že se na několika málo výjimečných místech může stát, že je povrch kluzký, ale to společnost SOTES nemůže mnohdy zaregistrovat, neboť si hlídá silnice a chodníky, kterých jsou po Sokolově desítky kilometrů. Plošný spad sněhu a námrazu hlídá vedoucí zimní údržby, který přijímá všechna příslušná opatření. Pokud se jedná o takovouto situaci u domu, tak na to bohužel reagovat vždy nemohou. Záležitost ohledně odvozu policisty v civilu jsem projednával s velitelem městské policie a bude řešena kázeňskou výtkou. Při nejbližší poradě zdůrazním strážníkům MP, že právě oni musí jít příkladem. 
~Bc. Jan Picka, starosta