česky Deutsch English

Přeplněné kontejnery v ulici Atletická

7.3.2017

dotaz:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co je za problém s vyvážením tříděného odpadu? Barevné kontejnery u domů Atletická 2221 a 2222 jsou neustále přeplněné. Tuto situaci pozoruji zhruba od ledna 2017. Možná je to problém i u ostatních domů, já píši jen za tyto dva výše zmíněné domy. Jak jsem měl několikrát možnost sledovat vyvážení těchto kontejnerů, tak se mi zdá, že si někdo ulehčuje práci. Vůz vyvážející tyto odpady často začne k těmto kontejnerům couvat, ale posádka ze stupaček jde napřed ke kontejneru a mává na řidiče vozu svážející odpad, aby již necouval, že kontejner je prázdný, ač tomu mnohdy tak není a kontejner je zčásti naplněný. Momentálně máme přeplněné kontejnery na plast a papír, u skla jsem si nevšiml. Pochybuji však, že by obyvatelé těchto dvou zmíněných domů od ledna 2017 nějak více vyhazovali tříděný odpad. Předem děkuji za odpověď.
~ Krákora

odpověď:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Včera večer jsem provedl kontrolu kontejnerů, o kterých mluvíte, a byly opravdu přeplněné. Dnes ráno jsem kolem 8 hodiny kontroloval kontejnery opětovně a byl zde právě vůz společnosti Sotes s.r.o., který je vyprazdňoval. Samozřejmě za Vaši zkušenost děkuji a přeposílám vedení společnosti Sotes, aby se jí zabývali.

- Bc. Jan Picka, starosta (24. února)

Dobrý den, pan Krákora si stěžoval na špatné vyvážení kontejnerů na separovaný odpad. Pracovníci technických služeb opravdu pochybili a pan Bolvari, který má na starosti svoz odpadu, slíbil kontrolu jejich práce. V případě, že by i přesto byly kontejnery přeplněné, necháme jejich počet navýšit.


~ Alžběta Kubalíková