česky Deutsch English

Odstavený automobil v ulici J. z Poděbrad

6.1.2017

dotaz:
Dobrý den pane starosto, chtěl bych Vás informovat, že již zhruba od listopadu loňského roku stojí odstavené na parkovišti pod domem s pečovatelskou službou v ulici Jiřího z Poděbrad osobní auto zelené barvy asi značka Fiat. Na autě byla již nasazena botička, myslím, že i lístek za stěračem byl. Když jsem se ptal hlídky státní policie, jestli nejde s tímto problémem něco udělat, protože je zaparkované tak že zabere místo pro dvě jiná auta, bylo mi sděleno, že vlastně žádný přestupek nespáchal a tak s tím nejde nic dělat. Postupem času vozidlo přežilo zasypáno okolo stavebním materiálem při opravách kanalizace, postupně zmizela kola a nyní už nemá ani registrační značku, kterou ještě do nedávna mělo, takže se dal myslím dohledat vlastník. Myslím, že už splňuje definici vraku a bylo by na čase tuto situaci řešit. Děkuji za odpověď.
~ Richard Rinkes

odpověď:

Dobrý den, Vaši připomínku posílám k řešení Městské policii Sokolov a věřím, že vše bude vyřešeno. O dalším postupu Vás opět budeme informovat.

Bc. Jan Picka, starosta  

Dobrý den, o tomto vozidle víme. Jedná se o vrak vozidla Fiat Punto, Městská policie Sokolov provedla ve věci šetření a dne 1. 8. 2016 a případ předala Odboru správy majetku Městského úřadu Sokolov, který následně podal silničnímu správnímu úřadu návrh na uložení povinnosti vlastníku vozidla vrak odstranit. V současné době tedy věc řeší silniční správní úřad odboru dopravy Městského úřadu v Sokolově a po ukončení šetření bude vozidlo z místa odstraněno, ať již provozovatelem vozidla či vlastníkem pozemní komunikace na náklady vlastníka.

Bc. Jiří Novák, zástupce velitele městské policie

Dobrý den, sděluji Vám, že vozidlo bylo před svátky již z místa odstraněno a věc byla dořešena. Pěkný den

Bc. Petr Procházka, velitel městské policie