česky Deutsch English

Lapač pokut před bývalým Výběrem

15.6.2018

dotaz:
Dobrý den, již několikrát jsem byl svědkem toho, jak MP Sokolov vybírá pokutu od řidiče, jenž zaparkoval na parkovišti před M.A.T. (dříve Výběr). Je to místo, kam se chodí vybírat pokuty na jisto vzhledem k tomu, že značka upozorňující, že je zde nutno umístit za okno parkovací hodiny, je umístěna k parkovišti zády a navíc ji řidič přijíždějící na parkoviště nevidí, jelikož je vysoko nad jeho zorným polem. Argument městských strážníků, že řidič je povinen si zjistit, o jaký druh parkování se jedná, mi v tomto případě připadá chabý. Celé to na mne působí jako lapač na pokuty. Co brání tomu, aby místo sdělení o tom, že "Vaše auto není trezor", jenž je umístěno na místě viditelném ze všech míst tohoto parkoviště, nebyla značka o tom, že parkování je na hodinový kotouček. Pokud někdo nerespektuje předpisy, nechť je pokutován, ovšem toto podle mne není ten případ a návštěvníkům našeho krásného města tak zbývá trpká vzpomínka. S pozdravem Za krásný a bezpečný Sokolov",
~ patriot Schneider

odpověď:
Dobrý den, mohu reagovat jen na strážníky MP Sokolov. Parkoviště ve městě se kontrolují průběžně, rovněž uvedené na parkovací kotouč. O tom, že je řidič povinen se přesvědčit, jaký režim na parkovišti je, zda se jedná o placené případně jinak upravené parkování, není třeba se rozepisovat. Co se týče umístění dopravních značek, to řeší odbor dopravy a je třeba se obrátit na tento odbor, nicméně umístění dopravní značky schvaluje Dopravní inspektorát Policie ČR a k této konkrétní značce už se vyjadřoval tuším před 5 lety, když se zde značka umístila.

- Bc. Petr Procházka, velitel městské policie

„Dobrý den, za sebe vám mohu pouze sdělit, že posouzení vhodného umístění dopravní značky, upozorňující na způsob parkování předávám k vyjádření také odboru dopravy při Mú Sokolov."


~ Bc. Jan Picka, starosta