česky Deutsch English

Cesty pro pěší mezi 8. ZŠ a garážemi v Sokolovské ulici

7.4.2017

dotaz:
Dobrý den pane starosto, zajímalo by mě, zdali pro naše město stále pracuje člověk zodpovědný za realizaci cesty pro pěší mezi 8. ZŠ a garážemi v Sokolovské ulici? (poblíž 4. ZŠ) Než proběhla tato revitalizace, byl prostor garáží alespoň částečně osvětlen, nyní je tam absolutní tma, v garážích bydlí různý odpadlíci, dealuje se fet, lokalita odpovídá možná tak periferii v Ústeckém kraji, dochází k vykrádání garáží. Nevzpomínám si, že bych tam někdy viděl městskou policii. Ta je zaneprázdněna pokutováním ubohých řidičů u prodejny MAT (Výběr), kteří doplácí opět na nedostatečnou aktivitu vedení města v poskytnutí dostatečných parkovacích míst v centru města. Shrnutí: tato investice do revitalizace cesty a osvětlení nepřinesla žádnou přidanou hodnotu ničemu. Otázka: jak bude vedení města tuto situaci osvětlení a bezpečnosti u garáží v Sokolovské ulici řešit? Bude temné místo uprostřed města dále za podpory nerozumných investic vedení města sloužit kromě garážování aut i všemu co jsem již výše uvedl?
~ WNTomas

odpověď:
Dobrý den, garáže na Sokolovské se kontrolují průběžně jako ostatní části města, občas zde řešíme nějakou skládku. Jinak nevím o tom, že by zde bylo nebezpečno. Za poslední rok neeviduji žádné takové oznámení a reakci na pokutování ubohých řidičů. Kdo nepáchá přestupek, nemusí se bát pokuty. Pěkný den

- Bc. Petr Procházka, velitel MP

Dovolte mi ještě za vedení města pár slov. Problematické parkování v našem městě je holou skutečností, že za posledních několik let přibyly v Sokolově spíše tisícovky, než stovky aut. Je velice těžké hledat nová parkovací místa, která by nebyla vybudována na úkor zeleně. Přesto všechno vedeni města tyto cesty pro vybudováni parkovišť hledá a v letošním i příštím roce některá místa přibudou.


~ Bc. Jan Picka, starosta