česky Deutsch English

Bioodpad

2.12.2016

dotaz:

Přeji pěkné pozdní odpoledne. Mám tento problém. Bydlím ve čtyřposchoďovém panelovém domě a nájemníci mají problém s bioodpadem. Kam s ním? Do komunálního odpadu je to přeci hrozný přepych. Náš panelák stojí na ulici Závodu Míru, naproti Penny Marketu. Máme vedle popelnic dost velké místo na jakékoliv jiné, třeba na tříděný odpad. Ty máme za domem, tak tam dost lidí nechodí. A o kousek vedle stojí další panelák, ze kterého by to mohli obyvatelé rovněž využívat. Myslím že to stojí za zvážení. Děkuji.


~ Vlasta Krenžálková

odpověď:

Dobrý den, v Sokolově je bioodpad řešen tak, že je možno jej odložit ve sběrném dvoře k tzv. komunitnímu kompostování. Město, pokud vím, nepočítá s umísťováním dalších nádob určených k třídění bioodpadu.

René Bolvari, středisko odpadů a čištění SOTES Sokolov spol. s r. o.

Dobrý den, město zatím skutečně chce stávající situaci řešit přes sběrný dvůr. Ovšem v případě, že by poptávka po těchto kontejnerech byla mnohem větší a obyvatelé města by tak jasně dali najevo přání tyto kontejnery mít a využívat je, jsme samozřejmě ochotni se řešením nově zabývat. Zatím opravdu registrujeme jen několik málo požadavků.

Bc. Jan Picka, starosta města