česky Deutsch English

Víceúčelová městská stezka Sokolov, Bohemia - Stará Ovčárna

Stav projektu: Připravuje se

Stavbu  nové stezky pro cyklisty a chodce připravuje město Sokolov. Stezka bude měřit 2,5 km a propojí  dva sportovní a odpočinkové areály – areál Bohemia v dolní části města s  Areálem zdraví ve čtvrti Stará Ovčárna. Cyklostezka povede po komunikaci v ulici Tovární, Mičurinově, podél zahrad do Těšovic, kde se stočí na jih, překříží ulici K. H. Borovského a pokračuje ulicemi M. Majerové a Švabinského k mostku přes Lobezský potok na Staré Ovčárně. Tato cyklostezka chystaná pod názvem „Víceúčelová městská stezka Sokolov, Bohemia – Stará Ovčárna“ vyjde podle odhadů na 21 milionů korun a její součástí budou také stání pro kola.

Sokolov usiluje o podporu udržitelných forem dopravy, které jsou šetrné k životnímu prostředí, zvyšují bezpečnost všech účastníků provozu a snižují vytíženost pozemních komunikací. Cyklostezka umožní obyvatelům Sokolova a okolních obcí dojíždět bezpečně na kolech do zaměstnání, do škol a za službami. V projektu je myšleno i na chodce, proto jsou cyklostezky připravovány jako společné pro pěší a cyklisty.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Mapa cyklostezky Bohemia - Stará Ovčárná (721 kB, pdf)

-----------------------------------------------------------

Problematika rovných příležitostí žen a mužů:

Rovné příležitosti (249 kB, pdf)