česky Deutsch English

PO STOPÁCH PERMONÍČKA

16.5.2018 (aktualizováno: 16.5.2018 10:34), Pozvánka
Datum pořádání akce: 04.06.2018 až 07.09.2018

Proměňte léto ve hravé poznávání.  Městský dům kultury Sokolov, příspěvková organizace připravil novou turistickou soutěž. Do zábavné putovní hry s názvem „Po stopách Permoníčka“ se může zapojit celá rodina, nebo jen parta kamarádů. Cílem je nalákat veřejnost na turisticky zajímavá místa a přivést je za poznáním sokolovského regionu. Vše se koná pod hlavičkou turistického portálu Kam po Sokolovsku.  

Pro letošní rok je vybráno 13 cílových bodů, které musí soutěžící navštívit a najít zde odpověď na položenou otázku. Například zjistí, jakou rostlinou je obrostlý sokolovský památník padlých vojáků v 1. světové válce nebo kolik Kamenů zmizelých se nachází ve Staroměstské ulici v Chodově. Odpovědi, stejně jako turistická razítka, zanáší do zápisníčku, který je od 4. června k vyzvednutí na vybraných místech. Naproti tomu zpětný odběr pak probíhá jen v Sokolovském infocentru. Ve hře jsou zajímavé odměny. Každý odevzdaný a správně vyplněný zápisníček se navíc dostane do závěrečného slosování o chytrý telefon. Ten do soutěže věnuje město Sokolov. „Jde v podstatě o startovací ročník. Uvidíme, jak se nápad uchytí. Příští rok bychom chtěli cílovou mapu rozšířit a úkoly nastavit více interaktivně,“ komentoval novinku ředitel MDK Ladislav Sedláček.

Zápisníčky jsou k vyzvednutí v Sokolovském infocentru a na dalších místech, např. v informačních střediscích v Horním Slavkově, Chodově, nebo na Statku Bernard. Sběr vyplněných zápisníčků probíhá jen v Sokolovském infocentru, a to až do pátku 7. září 2018.

Další informace a pravidla soutěže najdete na www.kamposokolovsku.cz.

PO STOPÁCH PERMONÍČKA

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností