česky Deutsch English
Novinky
  • 6.6.2017

Den dětí v DDM

Sokolovský Dům dětí a mládeže zorganizoval za finanční podpory města celodenní akci pro veřejnost. Byl připraven zajímavý kulturní program, soutěže o drobné ceny, zábavné atrakce a na děti čekaly pohádkové postavy - kačer Donald a Daisy. Všichni se bavili u divadla Mazec při show pro kluky a holky, proběhla ukázka jízdy na BMX kole Dominika Nekolného, akrobacie na skákacích botách, Žonglérská show a také Klaun Cucíno s maskotem Mimoňem. Čekalo nás vystoupení paní Růžičkové a její minidiskotéka a nakonec dne hudební vystoupení Pavla Callty. Představily se děti ze zájmových útvarů DDM s hodinovým programem, k vidění byla výstava železničních a leteckých modelářů a výstava činnosti ZÚ.

číst pokračování článku

• 6.6.2017

Den prevence v dopravě

Ve čtvrtek 8. června se v Sokolově koná velká preventivní akce pro žáky středních škol na téma DEN PREVENCE V DOPRAVĚ. Pod taktovkou Městské policie Sokolov na ní dále spolupracují DDM Sokolov, SŽDC Praha, Motorsport simulátor Petr Lisa, Besip, Nadační fond Andělská křídla, město Sokolov – odbor dopravy, Dekra.cz, Městský dům kultury Sokolov/4k 3D kino Alfa a TJ Baník Sokolov. Vše je pod charitou pro Natálku Hajduovou, která je u nadace Andělská křídla a kterou všechny střední školy v Sokolově podpořily finančně.

• 2.6.2017

Štít 2017

Štít 2017
    Poslední květnový víkend zavítali orientační běžci do lesů kolem Šindelové. Klub orientačního běhu Baník Sokolov zde pořádal v sobotu závod oblastní soutěže na krátké trati, v neděli pak vrchol jarní části orientační sezóny pro Kraje Plzeňský, Karlovarský a část Ústeckého – přebor západočeské oblasti na klasické trati. Vítězové tohoto závodu v kategoriích dorostu, juniorů, mužů a žen, mají zajištěn přímý postup na mistrovství ČR.

• 2.6.2017

Cyklo závod Extraligy Masters

Killi
    V Nových Hradech u Skutče se jel 27. a 28. 5. další závod Extraligy Masters. V sobotu se jel závod do vrchu na 12 kilometrů s převýšením 340 metrů. Sokolovští cyklisté byli opět vidět. Ludvík Killinger starší dojel na 2. místě v čase 24:50 a Ludvík Killinger mladší na 5. místě za 27:14. (oba CYKLO TEAM KILLI). V neděli čekalo na závodníky za poměrně teplého počasí 80 kilometrů v kopcovitém terénu. Na start se postavilo 76 závodníků. Několik kilometrů po startu, v prvním stoupání, se podařilo odjet čtyřčlenné skupině, kde byl Ludvík Killinger starší. Do cíle, který byl na vrcholu stoupání, dorazil na 2. místě Ludvík Killinger starší, ve druhé skupině přijel na 7. místě Ludvík Killinger mladší (oba CYKLO TEAM KILLI). Po sedmi závodech Extraligy je v průběžném hodnocení Ludvík Killinger starší na 1.místě.