česky Deutsch English
Novinky
 • 4.10.2018

  Oddejte se Filmu Sokolov

  Film Sokolov
  Již příští víkend bude Sokolov tradičně oživen ojedinělým filmovým seminářem Film Sokolov, který se zde koná již po osmnácté. Právě plnoletý festival se letos uskuteční 12. až 14. října v prostorách Městského domu kultury. Jak je zvykem z předešlých ročníků, i tento rok festivalem prostupuje jedno hlavní téma. A jak jinak navázat na loňský KONEC, než novým začátkem. Vstup do festivalové dospělosti bude tedy v duchu spojení, které startuje novou životní etapu.

  číst pokračování článku

 • 3.10.2018

  VEDENÍ MĚSTA PODĚKOVALO ZÁCHRANNÝM SLOŽKÁM

  Město jednalo s představiteli složek integrovaného záchranného systému. Starosta Jan Picka, místostarostka Renata Oulehlová a někteří vedoucí odborů městského úřadu se sešli například s velitelem městské policie Petrem Procházkou, Jaroslavem Malým z obvodního oddělení policie, Zdeňkem Kocem z Hasičského záchranného sboru, Milošem Kukačkou ze Zdravotnické záchranné služby, nebo předsedou bezpečnostní komise rady města Jaroslavem Smetkou. Hlavním důvodem schůzky bylo tentokrát poděkování za jejich příkladnou práci pro veřejnost i spolupráci během městských akcí.

  číst pokračování článku

 • 3.10.2018

  JazzFest představí v Městském divadle světové umělce

  jazzfest

  V rámci karlovarského festivalu JazzFest se uskuteční v Sokolově koncert dvou jazzových kapel. 4. října od 19 hodin zahraje v Městském divadle světově známý český jazz rockový baskytarista Pavel Jakub Ryba s kapelou The Fish Men. Pavel J. Ryba si na svém světovém turné zahrál například i s americkým kytaristou Deanem Brownem.

  číst pokračování článku

 • 3.10.2018

  MĚSTO DĚKOVALO SENIORŮM. POZVALO SLAVNÉ RANGERS

  MĚSTO DĚKOVALO SENIORŮM. POZVALO SLAVNÉ RANGERS
  Podzimní setkání vedení města a seniorů se neslo v uvolněné atmosféře na vlnách kapely Rangers. Radnice namísto běžné besedy uspořádala rozlučkový koncert pro lidi starší generace v pondělí 1. října 2018 k Mezinárodnímu dni seniorů, který na tento den připadá. Dříve narozené spoluobčany ve velkém sále Hornického domu pozdravili starosta Jan Picka, místostarostové Renata Oulehlová a Karel Jakobec a ředitel MDK Ladislav Sedláček. Poděkovali přítomným za jejich zájem o veřejné věci, o kterém město přesvědčili při hojných účastech na předešlých besedách. Pro hosty bylo kromě hudebního dvouhodinového programu připraveno také občerstvení.

  číst pokračování článku

 • 2.10.2018

  MŠ KOSMONAUTŮ: Mezigenerační setkání

  Mezigenerační setkání
  Naše třída Sněženek z Mateřské školy Kosmonautů se rozhodla navázat přátelství se sokolovskými seniory. Dne 26. září 2018 jsme s dětmi přišli do klubu seniorů v Háječku, kde jsme se vzájemně potěšili. Všichni se zapojili do krátkého pásma říkanek a písniček a společně jsme vytvořili symbol našeho přátelství.

  číst pokračování článku

 • 2.10.2018

  SOKOLOV PŘISPĚL K ZÁCHRANĚ TECHNICKÉ PAMÁTKY

  SOKOLOV PŘISPĚL K ZÁCHRANĚ TECHNICKÉ PAMÁTKY
  Práce na záchraně železářské hutě v Šindelové z kraje 19. století zdárně pokračují. Významná technická památka se možná už příští rok otevře veřejnosti. O obnovu usiluje Spolek za zachování šindelovské hutě. Na její rekonstrukci se podařilo sehnat již čtyři miliony korun. Projekt podporuje dlouhodobě i město Sokolov. Letos přispělo částkou 25 tisíc korun.

  číst pokračování článku

 • 1.10.2018

  BK Sokolov hrál o víkendu šest domácích utkání

  BK Sokolov
  Basketbalový klub Sokolov má za sebou další nabitý víkend, ve kterém sehráli svěřenci Lukáše Šnobla hned šest utkání. Všechna se hrála na domácí palubovce, když se domácím příznivcům v pátek a v sobotu představili starší žáci (hráči do 15 let), v sobotu junioři (hráči do 19 let) a konečně v neděli nejmladší minižáci odehráli svůj první ostrý turnaj sezóny.

  číst pokračování článku