česky Deutsch English
Novinky
 • 26.11.2018

  MŠ ALŠOVA NA BERNARDU

  MŠ ALŠOVA NA BERNARDU
  Děti ze třídy Kočičky s paními učitelkami Mgr. Jiřinou Deutschovou a Jindřiškou Sedláčkovou z Mateřské školy Sokolov, Alšova vystoupily v neděli 11. listopadu 2018 s hudebně pohybovým pásmem u příležitosti tradiční akce Příjezd Martina na bílém koni na statku Bernard v Královském Poříčí.

  číst pokračování článku

 • 23.11.2018

  O pomoci nemluvíme, pomáháme

  O pomoci nemluvíme, pomáháme
  Již sedm let trvá spolupráce Základní školy v Sokolově zvané „Centrálka“ s Domovem ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově. V rámci celoškolního projektu Čteme společně se každý měsíc vydávají žáci dnes už devátých ročníků za „svými“ seniory. Vše začalo společným čtením knih, povídáním, posloucháním, hraním společenských her a přerostlo v přátelství, která přetrvala i roky. A přinesla spoustu radosti.

  číst pokračování článku

 • 23.11.2018

  I letos projde Sokolovem průvod čertů

  průvod čertů
  Druhá adventní neděle v Sokolově bude už počtvrté prosycena sírou, strachem, tradicemi, úžasem, čerty, ohněm a hudbou. PRŮVOD ČERTŮ PROJDE 9. PROSINCE (NOVĚ) VE DVOU SMĚRECH MĚSTEM. Na 120 německých čertovských masek vyjde ze Starého náměstí v 17 hodin, atmosféru zde bude navozovat od 15:30 hodin kapela End of Scream. Stejně to bude vřít i na náměstí Budovatelů, odkud vyjde v 17 hodin dalších 150 ďáblů, tentokrát z české krajiny, předskokana jim zajistí od 15:30 úžasný Viktor Dyk & WAW, které jsme mohli slyšet i na Dni horníků.

  číst pokračování článku

 • 22.11.2018

  Sokolovské organizace se zapojily do sbírky pro africkou školu

  Uganda

  31. října odstartovala ve městě Sokolov charitativní sbírka pro Afriku, která bude probíhat do 5. prosince 2018, poté budou všechny dary předány organizátorce, která dary osobně předá dětem v Africe. Předmětem sbírky jsou sportovní a školní materiály a finanční prostředky na výstavbu základní školy Lusanja v Ugandě. Názorem organizátorů je, že bez základního vzdělání má lidstvo velice malou šanci být v budoucnu úspěšné nebo žít plnohodnotný život a proto se zaměřili právě na tuto oblast.

  číst pokračování článku

 • 22.11.2018

  Vánoční stromky opět v klášterním kostele

  vánoční stromky
  JAK LETOS NAZDOBIT VÁNOČNÍ STROMEČEK? Přijďte si pro inspiraci do klášterního kostela s. Antonína Paduánského na VÝSTAVU VÁNOČNÍCH STROMKŮ. Vernisáž, která proběhne v pátek 30. listopadu od 17 hodin bude prosycena vůní jehličí a svařeného vína a nabízí tak perfektní příležitost k navození té správné vánoční atmosféry.

  číst pokračování článku