česky Deutsch English
Novinky
 • 4.12.2017

  DĚTI ZDOBILY STROMKY A VYSTAVILY JE V KLÁŠTEŘE

  Vánoční stromky vernisáž

  Sokolovské školy letos už poosmé nazdobily vlastnoručně vyrobenými ozdobami vánoční stromky, které vystavily v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského. Letos se poprvé, kromě základních škol, zapojili také žáci Integrované střední školy technické a ekonomické. Páteční vernisáž (1. 12.) obohatily svým vystoupením děti z pěveckého sboru Cvrčci při ZUŠ Sokolov. Výstava, kterou zajišťuje Městský dům kultury Sokolov, bude v klášteře k vidění do 24. prosince. Vstupné zdarma. Fotogalerie z vernisáže zde

  číst pokračování článku

 • 4.12.2017

  NEJSTE NA TO SAMI... ANI O VÁNOCÍCH

  NEJSTE NA TO SAMI... ANI O VÁNOCÍCH
  Vánoce jsou nejkrásnější svátky roku. Nesou se ve znamení lásky, klidu a sounáležitosti. Během svátků se uchylujeme do rodinných kruhů, bilancujeme nad proběhlým rokem a připravujeme se na vítání nových dní toho příštího. Mezi námi je ale řada osamělých lidí, kteří tyto okamžiky nemají s kým sdílet. Letošní Vánoce však mohou být i díky Vám jiné.

  číst pokračování článku

 • 1.12.2017

  BENEFICI S PETROU JANŮ SLEDOVALO VYPRODANÉ DIVADLO

  BENEFICI S PETROU JANŮ SLEDOVALO VYPRODANÉ DIVADLO
  V úterý 28. listopadu se v městském divadle uskutečnil tradiční benefiční koncert s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR. Speciálním hostem byla česká zpěvačka Petra Janů. Vystoupil také zpěvák Tomáš Savka a pěvecký sbor Harmonie z Kraslic. Konečný výtěžek v částce 67 tisíc korun věnuje město dětskému oddělení sokolovské nemocnice.

  číst pokračování článku

 • 1.12.2017

  Kroužky 3D tisku na Centrálce

  3D TISKÁRNA
  V letošním školním roce byly na ZŠ Rokycanova pod vedením pánů učitelů Daniela Remty a Petra Mentlíka zahájeny kroužky 3D tisku. Ze strany žáků je o tyto kroužky velký zájem. Do řad budoucích konstruktérů a projektantů se přihlásilo 25 žáků druhého stupně.

  číst pokračování článku

 • 29.11.2017

  RUŠNOU SILNICI PROTNE PŘECHOD PRO CHODCE

  RUŠNOU SILNICI PROTNE PŘECHOD PRO CHODCE
  Na jaře 2018 bude zahájena stavba nového přechodu pro chodce mezi ulicí Vítězná a obcí Dolní Rychnov. Frekventované místo tady nebezpečně přechází denně desítky lidí, včetně dětí. Vznikne zde ostrůvek, nové chodníky i veřejné osvětlení. Na financování se dohodly město Sokolov, Dolní Rychnov a Karlovarský kraj, kterému silnice patří. Každý subjekt pokryje náklady v třetinové výši. Ty jsou vyčísleny na 1,3 milionu korun.

  číst pokračování článku