česky Deutsch English
Novinky
 • 23.4.2018

  TS GLAMOUR NA SOUTĚŽNÍM TURNÉ

  TS GLAMOUR NA TANEČNÍM TURNÉ
  Taneční skupina Glamour, z.s. se tuto sobotu 21. dubna 2018 zúčastnila Mistrovství Čech v Praze taneční soutěže ESCALATE BEST DANCE GROUP tour 2018, kam postoupila z 1. místa v regionálním kole v Plzni. Na mistrovství Čech obsadila děvčata v hlavní věkové kategorii druhé místo v disciplíně Show art PROFI Show a tímto si zajistila postup na mistrovství ČR do televizního finále. Dále se dospělé tanečnice a juniorky z Glamour nominovaly na mistrovství Čech soutěže CZECH DANCE MASTERS, která proběhne 5. května 2018 v Chomutově. Taneční skupina se mohla na soutěže svědomitě připravit i díky dotacím poskytnutým z programu MŠMT a Krajského úřadu Karlovarského kraje. Děkujeme. Jana Anderlová, vedoucí skupiny

  číst pokračování článku

 • 23.4.2018

  VODNÍ ZÁCHRANÁŘI ZVOU NA ZÁVODY

  VODNÍ ZÁCHRANÁŘI ZVOU NA ZÁVODY

  Vodní záchranná služba ČČK Sokolov, pobočný spolek pořádá v sobotu 18. května 2018 v krytém bazénu v Sokolově 19. ročník Mistrovství mládeže v záchranářském sportu 2018. Prezentace účastníků proběhne v pátek 18. května od 18 do 21 hodin a v sobotu 19. května od 7.30 do 8.15. Samotné závody začínají v 9 hodin. „Přijďte se podívat, co i nejmenší vodní záchranáři dokáží ve vodě zaplavat,“ zve předseda vodních záchranářů Pavel Walta. Propozice ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 19.4.2018

  DO SOKOLOVA PŘIJEDE PROTIDROGOVÝ VLAK. ZVE ŠKOLY I VEŘEJNOST

  DO SOKOLOVA PŘIJEDE PROTIDROGOVÝ VLAK. ZVE ŠKOLY I VEŘEJNOST

  Po dvou letech se bude v Sokolově opakovat interaktivní preventivní akce na osvětu nebezpečí užívání drog. V úterý 22. května do Sokolova přijede vlaková souprava REVOLUTION TRAIN, nebo-li protidrogový vlak, šestice vagonů upravena do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Návštěvníci protidrogového vlaku tímto příběhem procházejí a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávají jeho účastníky. Návštěvníky čeká projekce v kinosále, dialog s výkladem a prohlídka expozice. Od 8 hodin probíhají prohlídky pro školy. Veřejnosti se soupravy otevřou odpoledne v 15.30 hod. Jedna prohlídka trvá přibližně 90 minut. Více informací najdete na webu www.revolutiontrain.cz.

  číst pokračování článku

 • 18.4.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „ČOV – SO 03 Usazovací nádrž, PS 02 Mechanické čištění".
  Předmětem zakázky jsou stavební úpravy objektů a provozní soubory: SO 03 Usazovací nádrž, SO 10 Čerpání kalu, rozvodna, PS 02 Mechanické čištění, PS 03 Biologické čištění, PS 15 Technologický silnoproud, stavební elektroinstalace čerpací stanice a PS 17 ASŘTP.

  číst pokračování článku

 • 18.4.2018

  KARLOVARSKÝ KRAJ OCENIL SPORTOVCE. BODOVAL I SOKOLOV

  KARLOVARSKÝ KRAJ OCENIL SPORTOVCE. BODOVAL I SOKOLOV

  Sportovci, trenéři a sportovní legendy, kteří dosáhli výjimečných úspěchů či se zasloužili o rozvoj sportu v našem regionu, byli v pondělí 16. dubna 2018 oceněni v Karlovarském městském divadle. Hlavní cenu hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové si nakonec odnesla závodnice na horském kole Veronika Kubínová, plavkyně Vendula Dušková a stolní tenista Antonín Gavlas. Mimořádné ocenění získal dostihový jezdec a trenér Josef Váňa. Mezi oceněnými nechyběli sportovci ze Sokolova. Například Marek Polhoš, vzpírání žáci TJ Baník Sokolov, ocenění si odneslo i celé družstvo vzpěračů, nebo Petr Tarant, sportovní legenda střeleckého klubu Policie UNITOP Sokolov. Slavnostního večera se zúčastnili starosta Sokolova Jan Picka, místostarostové Renata Oulehlová a Karel Jakobec. Článek se soupiskou vítězů najdete zde.

  číst pokračování článku

 • 17.4.2018

  VLÁDA NAVŠTÍVILA SOKOLOV

  VLÁDA NAVŠTÍVILA SOKOLOV
  V pondělí 16. dubna 2018 navštívila vláda Andreje Babiše Sokolov. V rámci výjezdního zasedání se ministři v čele s premiérem a karlovarskou hejtmankou Janou Vildumetzovou setkali s představiteli obcí a měst v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského. Diskutovalo se o nezaměstnanosti, sociální politice i rozvoji regionu.

  číst pokračování článku

 • 17.4.2018

  Děti poznávaly v Lokti život mladého Karla IV.

  Děti poznávaly v Lokti život mladého Karla IV.

  Krásný víkend v Lokti prožila stovka účastníků dalšího ročníku oblastní skautské hry Pečeť, který se jmenoval „Cesta krále“. Tématem bylo dětství a další život krále Karla IV., jehož vzpomínky, výroky a činy provázely účastníky při poznávání města, hradu a okolí, při hrách a soutěžích, promítání filmu, písních a besedách. Poznávacího výletu se zúčastnily i děti ze sokolovského Sboru církve adventistů. Celý článek i s fotogalerií najdete zde.

  číst pokračování článku