česky Deutsch English
Novinky
 • 24.8.2017

  PERMON UVAŘÍ PŘES PĚT TISÍC LITRŮ HORŇÁKU

  Den horníků opět s Horňákem
  Sokolovský pivovar Permon chystá i na letošní rok speciální várku Horňáku, spodně kvašeného 13 stupňového speciálu. A to v souvislosti s hornickými slavnostmi, které připadají na sobotu 9. září 2017. Tradici přípravy slavnostní várky v Sokolově obnovili v roce 2015 u příležitosti 90. výročí otevření Hornického domu. Chmelárnu ve čtvrtek 24. srpna navštívili starosta Jan Picka, místostarostové Renata Oulehlová a Karel Jakobec, ředitel Městského domu kultury Sokolov Ladislav Sedláček s ředitelem sokolovského muzea Michaelem Rundem.

  číst pokračování článku

 • 23.8.2017

  SOKOLOV OBNOVÍ MĚŘENÍ RYCHLOSTI ŘIDIČŮ

  Město bude opět kontrolovat dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci pomocí radarů. Konkrétně v ulicích Sokolovská a Závodu Míru. Úsekové kontrolní měření a související administrativu provozovala dříve soukromá společnost, radnice ale systém v lednu 2015 zastavila. V srpnu letošního roku radní rozhodli, že rychlostní radary si město pronajme a sběr dat i vyhodnocení bude zajišťovat městská policie. A to od 1. října 2017.

  číst pokračování článku

 • 21.8.2017

  DEN HORNÍKŮ PŘINESE UZAVÍRKY V CENTRU

  Den horníků - dopravní omezení
  Letošní Den horníků, který se v Sokolově koná v sobotu 9. září, se neobejde bez dopravních uzavírek. Některé začnou platit už v pátek. Částečné i úplné uzavírky se týkají nám. Budovatelů, ulic 5. května, Odboje, Nábřežní a Pionýrů. A to v těchto termínech:

  číst pokračování článku

 • 21.8.2017

  O NOVÉM PROVOZOVATELI MHD ROZHODNE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

  Město Sokolov řeší budoucího provozovatele městské hromadné dopravy. Současnému dodavateli, kterým je společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s., končí smlouva k 31. 12. 2018. Radnice se zabývala několika možnostmi, jak v příštím období MHD zajistit. Jendou z nich bylo založení vlastní společnosti. Na základě právní analýzy, jež si nechalo město vypracovat, se ale nakonec radní rozhodli pro otevřené výběrové řízení podle zákona o veřejných zakázkách.

  číst pokračování článku

 • 17.8.2017

  PROHLÁŠENÍ K VYJÁDŘENÍ VZPĚRAČE KAMILA KUČERY

  MĚSTSKÝ ÚŘAD SOKOLOV
  Vedení města (dále jen město) se důrazně ohrazuje proti výrokům pana Kamila Kučery, člena sokolovského oddílu Vzpírání při TJ Baník Sokolov, z.s. (dále jen TJ Baník), který zcela nevhodným způsobem a neoprávněně obviňuje bývalé i současné představitele sokolovské radnice ze lhostejnosti a nečinnosti ve věci údržby tréninkového zázemí vzpěračů v ZŠ Křižíkova v Sokolově.

  číst pokračování článku

 • 16.8.2017

  NEJSTE NA TO SAMI. SOKOLOV USILUJE O LEPŠÍ ŽIVOT SENIORŮ

  NEJSTE NA TO SAMI. SOKOLOV USILUJE O LEPŠÍ ŽIVOT SENIORŮ
  Město Sokolov vydá nový publikační leták s nabídkou bezplatných nebo zvýhodněných služeb pro starší občany. K dispozici budou například v čekárnách úřadů, lékařů a na jiných veřejně dostupných místech. Radnice tak chce uceleně prezentovat specifické služby pro tuto cílovou skupinu. Fotografie: archiv města Sokolov

  číst pokračování článku

 • 16.8.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Areál Baník - hokejová střelnice p.p.č. 2439/1“.
  Předmětem plnění je stavba tzv. hokejové střelnice, která bude umístěna na stávající vyasfaltované ploše skateboardového areálu.

  číst pokračování článku

 • 16.8.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Parkoviště v ulici Křižíkova, Sokolov“.
  Předmětem plnění je výstavba 33 nových parkovacích stání vč. 2 míst pro imobilní osoby a oprava 4 stávajících parkovacích míst. V rámci stavby bude rovněž zbudováno nové veřejné osvětlení pro parkoviště a přípojka NN pro posuvnou bránu.

  číst pokračování článku

 • 16.8.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Parkoviště č. 29, ulice Slavíčkova, Sokolov“.
  Předmětem plnění je výstavba 14-ti šikmých parkovacích stání, vč. 1 místa pro imobilní osoby. Dále pak osazení nového veřejného osvětlení parkoviště.

  číst pokračování článku

 • 15.8.2017

  Darujte kolo pro Afriku

  Kola pro Afriku

  Azylový dům v Sokolově, který provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., navázal spolupráci s obecně prospěšnou společností Kola pro Afriku a v Sokolově uspořádá sbírku kol na pomoc dětem z Gambie. Ta jsou ještě před cestou upravena pro zdejší náročný terén. Součástí projektu je rovněž výchova tamních mechaniků, což místním přináší práci a prodlužuje životnost bicyklů. Přímo v Sokolově můžete kola darovat ve dnech 28. a 29. srpna, 1. až 3. září, dále pak 6. a 7. září 2017 vždy od 11 do 14 hodin. Pro více informací kontaktujte Kláru Damaškovou na tel: 733 729 819, nebo si stáhněte tiskovou zprávu. (ps)

  číst pokračování článku