česky Deutsch English
Novinky
 • 3.12.2018

  ZPÍVÁNÍ NA 1. ADVENT

  Zpráva MŠ Marie Majerové: V neděli 2. prosince 2018 se u příležitosti akce Rozsvícení vánočního stromu na Starém náměstí zúčastnila skupina přeškoláčků z MŠ Marie Majerové programu na pódiu, kde vystoupili s krásnými vánočními písněmi a říkankou. Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, naladili jsme se na správnou vlnu blížících se svátků a naším vystoupením jsme navodili vánoční atmosféru všem přítomným posluchačům. Podle nás se vystoupení vydařilo, děti byly nadšené a z pódia odcházely s úsměvem na tváři. Bylo nám potěšením připojit se k vystupujícím a přispět tak k oslavám 1. Adventu v našem městě. Teď už jen doufat, že nás neodnesou čerti před příchodem Ježíška.

  číst pokračování článku

 • 3.12.2018

  Z BK Sokolov úspěšná pouze přípravka

  BK Sokolov
  Basketbalový klub Sokolov má za sebou pět utkání, i když jich měl mít na programu hned osm. Bohužel díky nepříznivému stavu vozovek neodehráli v pátek večer mladí muži (kategorie do 21 let) utkání v Aši a ze stejného důvodu v sobotu ráno mladší minižáci (hráči do 12 let) v Kraslicích. Ve středu sehráli starší žáci (hráči do 15 let) utkání krajského přeboru v Chebu, v sobotu odpoledne pak přivítali kadeti (hráči do 17 let) SKB Rokycany a v neděli sehrála přípravka (hráči do 10 let) BK Sokolov další turnaj, tentokráte v Karlových Varech.

  číst pokračování článku

 • 30.11.2018

  O PARKOVÁNÍ NA NÁM. BUDOVATELŮ ROZHODNOU ZASTUPITELÉ

  O PARKOVÁNÍ NA NÁM. BUDOVATELŮ ROZHODNOU ZASTUPITELÉ
  Město řeší využití nám. Budovatelů. To v současné době slouží jako parkoviště, které nabízí více než 60 míst. Parkoviště je ze dvou třetin bezplatné, v jedné třetině řidiči parkují s hodinovými kotouči. Město plochu vybudovalo jako provizorní parkoviště během rekonstrukce nábřeží Petra Bezruče. Ta je hotová a obyvatelé se ptají, co bude dál. Rada města předloží zastupitelům návrh na zachování čtyřiceti parkovacích míst s tím, že ve všedních dnech zde lidé v době od 8 do 17 hodin budou moci stát šedesát minut. Zastupitelé se na svém příštím zasedání sejdou v prosinci.

  číst pokračování článku

 • 30.11.2018

  ZASTUPITELÉ SE SEJDOU V PROSINCI

  Ve středu 12. prosince 2018 se na svém řádném 2. zasedání sejdou sokolovští zastupitelé. Jednání, které je veřejné, začíná v 15 hodin ve velké zasedací místnosti v 1. patře budovy A Městského úřadu Sokolov v Rokycanově ulici.

  číst pokračování článku

 • 28.11.2018

  TV ZÁPAD: Pobídka vlády pro BMW byla schválena

  Automobilový koncern BMW získal rozhodnutím vlády ČR investiční pobídku ve výši téměř 529 milionů korun. Ta se týká výstavby zkušebního polygonu u Sokolova, kde má vzniknout jedno z center vývoje autonomní dopravy. Firma bude v příštích letech investovat okolo 250 milionů EUR a vytvoří několik stovek pracovních míst. Karlovarský kraj se zavázal investovat do příjezdové komunikace do areálu.

  číst pokračování článku

 • 28.11.2018

  Adventní koncerty ve zvýhodněném balíčku

  Adventní koncerty ve zvýhodněném balíčku
  V letošním roce se můžete těšit každou adventní neděli na vánoční koncert v Klášterním kostele sv. Antonína Paudánského. Městský dům kultury Sokolov a město Sokolov si pro návštěvníky připravilo zvýhodněný balíček, který obsahuje vstup na všechny nedělní koncerty za cenu 750,- Kč. Vstupenky lze zakoupit v Sokolovském infocentru.

  číst pokračování článku

 • 27.11.2018

  NA ZÁMKU DĚKOVALI DÁRCŮM KRVE

  NA ZÁMKU DĚKOVALI DÁRCŮM KRVE
  V pondělí 26. listopadu 2018 předal v zimní zahradě sokolovského zámku Český červený kříž plakety Jana Jánského za bezpříspěvkové darování krve. Ceremoniálem provedla primářka transfuzního oddělení sokolovské nemocnice Zuzana Fialová. Město Sokolov zde zastupoval místostarosta Jan Picka. Dlouholetá dobrovolnice, oblastní ředitelka ČČK Hermína Kaňková se tentokrát z důvodu nemoci nezúčastnila. Ocenění získalo 35 dárců. Součástí ceremonie bylo vystoupení violoncellového souboru Včella při ZUŠ Sokolov.

  číst pokračování článku