česky Deutsch English
Novinky
 • 23.2.2017

  STUDENTI FIKTIVNĚ PODNIKAJÍ

  Veletrh fiktivních firem

  Ve čtvrtek 23. února se v Městském domě kultury odehrál 9. ročník Veletrhu fiktivních firem, který organizuje Střední škola živnostenská Sokolov. Jedná se o soutěžní expozici studentů v různých kategoriích, kteří zde prezentují své podnikatelské záměry.

  číst pokračování článku

 • 22.2.2017

  Další setkání se starosty ORP se týkalo především odpadu

  ORP

  I letos samozřejmě pokračuje vedení města v setkávání se starosty našeho ORP. Na včerejší setkání přijalo pozvání 20 starostek a starostů a diskutovalo se ve velké zasedačce MěÚ. Témata se tentokrát točila předvším kolem odpadu. Na pomoc si starosta Jan Picka vzal zástupkyni Odboru správy majetku. Příspěvky směřovaly k platbě za odvoz odpadu, ke třídění a k výměně zkušeností se sběrem olejů z domácností. Starostové a zástupci se shodli na velkém problému s těmi obyvateli, kteří si nádoby na odpad neplatí. Často evidují daleko menší počet a objem, než by bylo potřeba, a tím se pak kolem stání kupí nepořádek apod.

  Další setkání se zástupci ORP proběhne opět za 2 měsíce, v této tradici hodlají účastníci nadále pokračovat.

  Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.2.2017

  Z ÚNOROVÉHO ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

  Ve čtvrtek 16. února 2017 se na svém řádném 17. zasedání sešli sokolovští zastupitelé. Politici schválili mimo jiné granty a dotace, příspěvky pro sociální služby, nebo navýšení prostředků pro společnost Autobusy KV, a. s., která pro město provozuje MHD.

  číst pokračování článku

 • 20.2.2017

  Basketbal

  V neděli 19. února porazily starší žákyně Basketbalového centra mládeže Sokolov na domácím hřišti v nadregionální soutěži družstvo USK Praha „B“ 69 : 36 (20 : 10, 39 : 24, 51 : 28). Do sedmé minuty bylo utkání vyrovnané, pak se ale začaly více prosazovat domácí hráčky.

  číst pokračování článku