česky Deutsch English
Novinky
 • 2.5.2018

  Baráž kadetek o 1. ligu 2018/19

  Ve dnech 28. a 29. dubna 2018, proběhla za účasti družstva kadetek Sokolova v Praze baráž o udržení 1. ligy kadetek pro ročník 2018/19. V pětičlenné skupině, z níž do první ligy postupovaly první dva týmy, byly našimi soupeři družstva Mikulovy, Kavčích Hor, Nymburka a Vejprnic. Po prvním hracím dni a bohužel dvou prohraných zápasech (Kavčí Hory a Nymburk), bylo v podstatě o osudu našeho družstva pro další sezónu rozhodnuto. V druhém hracím dni ke zlepšení herního výkonu nedošlo, a tak družstvo po prohrách 0:3 s Mikulovou a 2:3 s Vejprnicemi, skončilo na nelichotivém posledním místě. Tento výsledek má za následek, že v Sokolově se po velice dlouhé době v příštím roce nebude hrát ligová soutěž. Řešením této situace se v nejbližších dnech bude zabývat vedení klubu s trenéry a hráčkami.

  číst pokračování článku

 • 1.5.2018

  SOKOLOV VYSADÍ LÍPU KE STÉMU VÝROČÍ VZNIKU STÁTU

  SOKOLOV VYSADÍ LÍPU KE STÉMU VÝROČÍ VZNIKU STÁTU

  Město Sokolov se připojuje k celostátní kampani Stromy svobody 1918-2018 pořádanou Nadací Partnerství k 100. výročí vzniku Československa. Smyslem kampaně je navázat na historické kořeny naší demokracie na místní úrovni, připomenout osobnosti, příběhy a činy tisíců místních občanů, kteří se zasloužili o budování svobodného státu a jeho demokratických institucí a povzbudit dnešní generaci, aby se zajímala o své kořeny a vytvářela nové tradice spojené s kultivací svého bydliště, fyzickou i duchovní. Tak tomu bude i v našem městě. V Sokolově proběhne slavnostní výsadba lípy v parku u dolního rybníka v Husových sadech za účasti vedení města Sokolova dne 22. května 2018 v 11.00 hodin.

  číst pokračování článku

 • 30.4.2018

  PŘEDSTAVUJEME OSOBNOSTI MĚSTA 2017

  PŘEDSTAVUJEME OSOBNOSTI MĚSTA 2017
  Dne 24. dubna 2018 proběhlo v divadle Městského domu kultury vyhlášení Osobnosti města 2017. Smyslem každoročního vyhlášení osobností je veřejně vyslovit uznání v nejrůznějších oblastech života, které chce město Sokolov podporovat. Nominováni mohou být lidé z oblasti kultury, školství, sportu nebo jakékoliv jiné osoby za významný úspěch nebo činnost. Rada města Sokolov pro letošní rok ocenila pana Luboše Vaňka, Rudolfa Havlíka, Vladimíra Prokopa a paní Petru Šiškovou. Slavnostním večerem provázela Daniela Rybářová a svým hudebním vystoupení večer doplnil zpěvák Jakub Smolík. Rádi bychom vám jednotlivě představili osobnosti města pro rok 2017 a jejich zásluhy.

  číst pokračování článku

 • 30.4.2018

  Závěrečné kolo BMV v Karlových Varech

  Závěrečné kolo BMV v Karlových Varech
  Ve dnech 28. a 29. dubna 2018 proběhlo závěrečné krajské kolo BMV v Karlových Varech, tzv. postupové. Sedm nejlépe umístěných družstev v každé barevné (věkové) skupině se kvalifikovalo na republiková oblastní kola. Velice rád bych poděkoval našim dívkám za mimořádné úspěchy, veliké zlepšení při hře a za bojovnost. Veliká pochvala za příkladnou reprezentaci našeho dívčího volejbalového klubu a díky všem rodičům za podporu a fandění po celou sezónu.

  číst pokračování článku

 • 27.4.2018

  U SOKOLOVA VYSADÍ STO DUBŮ. UCTÍ VZNIK ČSR

  U SOKOLOVA VYSADÍ STO DUBŮ. UCTÍ VZNIK ČSR

  Sto rodin z Karlovarského kraje vysadí u příležitosti 100. výročí vzniku republiky 100 stromů dubu zimního. Výsadba se uskuteční v sobotu 28. dubna 2018 v 9 hodin ráno na hrázi nově vzniklého jezera Medard. Každá rodina strom uhradila částkou 2 500 korun. Stromy měří 4 metry a váží 70 kilogramů. Vzniklá alej ponese jméno: „Alej přátelství“.

  číst pokračování článku

 • 27.4.2018

  DOBRÝ ANDĚL POMÁHÁ I NA SOKOLOVSKU

  DOBRÝ ANDĚL POMÁHÁ I NA SOKOLOVSKU
  Sokolovsko: 31 rodin s vážně nemocným dítětem potřebuje finanční pomoc. Tento fakt potvrdila nadace DOBRÝ ANDĚL, která těmto rodinám pravidelně pomáhá. Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení. Foto zdroj: www.facebook.com/dobryandel

  číst pokračování článku

 • 26.4.2018

  Parkoviště „K + R“ v Sokolově

  K+R

  Dvě nová parkoviště určená pro krátkodobé parkování, tzv. "K+R" (z anglického Kiss and Ride, česky Polib a jeď), byla minulý týden uvedena do provozu v ulici  Maxima Gorkého u ZŠ Rokycanova (centrálka) a dále před ZŠ  Křižíkova v ulici Křižíkova. V obou případech vznikla 4 parkovací stání. 

  Osazené dopravní značky budou doplněny dodatkovou tabulkou, která upřesní dny a hodiny platnosti značky, aby bylo možné vyhrazená parkovací místa využívat mimo stanovenou dobu ke standardnímu parkování.

  číst pokračování článku