česky Deutsch English
Novinky
 • 1.3.2017

  Upozornění na mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření ptačí chřipky - ohnisko Božičany

  Městský úřad Sokolov, odbor životního prostředí upozorňuje chovatele ptactva ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Sokolov na nové nařízení Státní veterinární správy „Mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy - vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) subtyp H5N8 v k.ú. Božičany“, které vydala dne 28.02.2017 Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Karlovarský kraj. Nařízením veterinární správy bylo vymezeno ochranné pásmo, které se týká i katastrálního území Dolní Chodov – jižní hranici území tvoří silnice číslo 209 a 222. Dále byla stanovena pásma dozoru v k.ú. Bernov, Dolní Chodov – severní hranici území silnice číslo 209 a 222, Dolní Nivy, Horní Rozmyšl, Chranišov, Královské Poříčí, Křemenitá, Loket, Loučky u Lokte, Nové Sedlo u Lokte, Spomyšl u Vřesové, Stará Chodovská, Tatrovice, Údolí u Lokte, Vintířov u Sokolova, Vřesová. Toto nařízení je vyvěšené na úřední desce Krajského úřadu Karlovarského kraje, na úředních deskách dotčených obcí a obce s rozšířenou působností Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 27.2.2017

  Studenti z Prahy řešili domy u Alfy

  Kendíkov

  Poslední únorový víkend patřil v Sokolově studentům architektury a územního plánovaní. Česko-angličtí kolegové se zabývali možnou budoucností lokality u 3D kina Alfa. Sokolov má možnost v této části města koupit několik bytových domů od soukromého vlastníka. Většina z nich je opuštěná a vybydlená. Studie budoucích architektů a urbanistů má městu napovědět, jak by se s objekty dalo pracovat. Ve hře jsou bytové i řadové domy, úprava dopravního provozu i parkování pro návštěvníky kina. Vedení města je s výsledkem workshopu spokojené.

  číst pokračování článku

 • 26.2.2017

  Rekordní účast na únorovém běhu

  běh únor
  V sobotu 25. února byl Sokolov ve znamení tradičního přespolního běhu pořádaného Klubem orientačního běhu Baník Sokolov. Letos proběhl již 17. ročník. Počasí závodu opravdu přálo a tak se na startu sešlo celkem rekordních 147 vyznavačů terénního běhu. Start byl tradičně na městském koupališti.

  číst pokračování článku

 • 24.2.2017

  STUDENTI NAVRHNOU VYUŽITÍ VYBYDLENÝCH DOMŮ

  Kendíkov
  Budoucí architekti budou studovat možné využití opuštěných domů u 3D kina Alfa. Studenti České zemědělské univerzity a Soukromé školy architektury Archip, s.r.o. na to budou mít dva dny. V neděli 26. února 2017 městu předloží varianty oživení této zanedbané části města. V Sokolově je přivítali starosta Jan Picka, radní Michael Rund, vedoucí odboru rozvoje města Hana Špičková a vedoucí oddělení majetku Alžběta Kubalíková.

  číst pokračování článku