česky Deutsch English
Novinky
 • 15.12.2017

  SNOEZELEN UKLIDŇUJE A POMÁHÁ

  SNOEZELEN
  Základní školu Běžeckou v Sokolově navštěvuje více než pět set dětí. Některé z nich trpí mentálním postižením, nebo různými poruchami učení a chování. Školní psycholožka se proto nechala inspirovat interaktivní metodou zvanou snoezelen a vybudovala terapeutickou místnost přímo ve škole. Jedná se o speciálně vybavený pokoj, který návštěvníkovi navodí pocit bezpečí a zároveň jej motivuje ke spolupráci s psychologem. Město do zařízení investovalo 250 tisíc korun.

  číst pokračování článku

 • 14.12.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Parkoviště u budovy MěÚ Sokolov, Rokycanova 1929".
  Předmětem plnění je výstavba parkovacích stání za budovou Městského úřadu na pozemku parc. č. 3431/1, 3431/3, 3431/4 v k.ú. Sokolov. Stávající zelená plocha bude nahrazena betonovou zámkovou dlažbou o tl. 80 mm a vyspárována pískem.

  číst pokračování článku

 • 14.12.2017

  Zastupitelé budou jednat

  Ve čtvrtek 14. prosince se na svém řádném 24. zasedání sejdou sokolovští zastupitelé. Jednání, které je veřejné, začíná v 15 hodin ve velké zasedací místnosti v 1. patře budovy A Městského úřadu Sokolov v Rokycanově ulici.

  číst pokračování článku

 • 14.12.2017

  Advent v česko-německém příhraničí

  Advent v česko-německém příhraničí

  Městský dům kultury dlouhodobě a úspěšně spolupracuje se sdružením Euregio Egrensis. Jedním z posledních projektů byl Advent v česko-německém příhraničí. Díky podpoře sdružení, bylo možné uskutečnit hned dvě akce s účastí příhraničních přátel. Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu během první adventní neděle 3. prosince Sokolov poctili návštěvou hosté z bavorského Schwadorfu. Vystoupil orchestr VHS Jugendblaskapelle Schwandorf s vedoucím panem Bernhardem Müllerem a tanečníky Heimat und Trachtenverein „Stamm“ v čele s vedoucím panem Georgem Spandlem. Během Průvodu čertů v Sokolově dne 10. prosince pak díky laskavé podpoře sdružení mohl vystoupit čertovský spolek z Regensburgu a také z nedalekého Lokte, nebo města Tábor.

  číst pokračování článku

 • 12.12.2017

  TANEČNÍ MISTR SLAVÍ ŽIVOTNÍ JUBILEUM

  TANEČNÍ MISTR SLAVÍ ŽIVOTNÍ JUBILEUM
  Dlouholetý občan Sokolova a mentor společenských tanců a výchovy Josef Kábrt se dožívá významného životního jubilea. 11. prosince 2017 oslavil své 90. narozeniny. Při té příležitosti mu v budově městského úřadu gratulovali starosta Jan Picka s místostarosty Renatou Oulehlovou a Karlem Jakobcem.

  číst pokračování článku

 • 12.12.2017

  V AZYLOVÉM DOMĚ PEČOU PRO DRUHÉ

  AZYLOVÝ DŮM PEČE PRO CHUDÉ
  Obyvatelé Azylového domu v Sokolově pečou vánoční cukroví pro lidi bez domova. Pracny, vanilkové rohlíčky a linecké chtějí věnovat klientům noclehárny a nízkoprahového denního centra. „S maminkami pečeme každý rok, ale letos jsme se rozhodli, že upečeme i pro ty, kteří jsou v ještě tíživější životní situaci,“ řekla vedoucí zařízení Jaromíra Fajtová. Hotové vánoční cukroví chtějí předat před Vánoci příští týden. V pondělí 11. prosince azylový dům navštívila místostarostka Renata Oulehlová, aby jim poděkovala a dětem přinesla dárky.

  číst pokračování článku

 • 11.12.2017

  TŘETÍ ADVENTNÍ NEDĚLE VE ZNAMENÍ DOBRA A VZÁJEMNÉ POMOCI

  VÁNOČNÍ JARMARK
  Letošní vánoční období se ponese kromě jiného i v duchu dobrých skutků. 17. prosince proběhne na velkém sále Hornického domu vánoční charitativní jarmark. Prodávat se zde budou ruční výrobky z celé České republiky. Jarmark nabízí možnost zakoupení produktů od profesionálů i od lidí, kteří zkrátka vyrábějí s láskou. Půjde o pohodové adventní odpoledne s vánoční atmosférou, kdy bude možnost zazpívat si koledy s Ájou Shirmanovou, dát si čaj a nějaké dobroty dělané doma s láskou, s dětmi si ozdobit vánoční perníček nebo vlastní cupcake, anebo třeba napsat přání onkologicky nemocným dětem.

  číst pokračování článku

 • 11.12.2017

  MUZEUM SOKOLOV VYDALO NOVOU KNIHU

  Přijměte srdečné pozvání na slavnostní křest publikace Ing. Rudolfa Tomíčka “Benátčané v Západních Čechách”, kterou vydalo Muzeum Sokolov. Setkání se uskuteční v pondělí dne 11. prosince 2017 od 17 hodin v zimní zahradě sokolovského zámku.

  číst pokračování článku