česky Deutsch English
Novinky
 • 7.12.2018

  Burza pro Dobrého anděla

  Burza pro Dobrého anděla
  Zpráva ZŠ Rokycanova: Stalo se již tradicí, že se na naší škole vždy ke konci roku, v měsíci listopad - prosinec, koná tradiční burza. Je to charitativní akce, kterou netrpělivě očekávají děti i rodiče. Děti přinesou během jednoho týdne hračky a knížky a další týden mají šanci si nakoupit něco nového a tím přispět na vybraného nemocného chlapce či dívku. Tyto vybrané děti jsou z našeho bezprostředního okolí a jsou kvůli své nemoci registrováni a podporováni Dobrým andělem. Letos jsme sbírku uskutečnili na Kubíka, desetiletého chlapce.

  číst pokračování článku

 • 7.12.2018

  Charitativní vánoční jarmark bude opět pomáhat

  Charitativní vánoční jarmark bude opět pomáhat
  Letošní adventní období se stejně jako v minulém roce nese v duchu dobrých skutků. Je to již téměř rok, kdy v Městském domě kultury Sokolov proběhl první Charitativní vánoční jarmark, který vzbudil u návštěvníků opravdu velký zájem. Prodej nejrůznějších výrobků, kterým při výrobě vdechli čas a duši různí lidé z celé republiky a jejichž celý výtěžek bude pomáhat – to je hlavním smyslem této akce, která letos proběhne 16. prosince na Velkém sále MDK Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 6.12.2018

  OZNÁMENÍ PRO OBČANY

  Elektrárna Tisová
  Vážení obyvatelé, dovolujeme si Vám tímto oznámit, že ve dnech 11. a 12. 12. 2018 bude v elektrárně Tisová probíhat seřizování technologie nové plynové kotelny a budou provedena garanční měření. Seřizování i měření budou probíhat mimo hodiny nočního klidu (od 22.00 do 06.00). V okolí elektrárny může v této souvislosti dojít ke zvýšené hlukové zátěži v důsledku vypouštění energeticky nevyužitelné páry do ovzduší. Z pohledu zvýšení hlučnosti jde o jednorázovou záležitost. Omlouváme se za toto omezení. Děkujeme za pochopení.

  číst pokračování článku

 • 5.12.2018

  PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ S PŘÁTELI VE SCHWANDORFU

  PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ S PŘÁTELI VE SCHWANDORFU
  V úterý 4. prosince 2018 proběhlo další přátelské setkání představitelů Sokolova v bavorském Schwandorfu. Konalo se zde jednání partnerských komisí v rámci partnerství obou měst. Ze Sokolova se vypravili místostarosta Sokolova Jan Picka, předseda komise pro vnější vztahy a cestovní ruch Vladimír Vlček, člen komise Antonín Lebeda a Kristina Damajková z městského úřadu. Role hostitelů se tradičně ujali starosta Schwandorfu Andreas Feller a předseda německé komise Ernst Schober. Cílem setkání bylo zhodnocení společných aktivit během roku 2018 a příprava plánů akcí na nadcházející rok 2019, kterých bude podle představitelů bezmála třicet. Po diskusi všichni strávili společný čas na tradičních předvánočních trzích.

  číst pokračování článku

 • 5.12.2018

  OSPOD USPOŘÁDAL BESÍDKU PRO DĚTI

  OSPOD USPOŘÁDAL BESÍDKU PRO DĚTI
  V úterý 4. prosince 2018 se pracovnice orgánu sociálně - právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí – Města Sokolov měly možnost opět setkat s dětmi, pro které byl pořádán letní výchovně – rekreační tábor. Na pořádnou akci dorazilo 27 dětí, které mají trvalý pobyt v Sokolově a jejich rodiny často trápí různé sociální problémy. Tyto děti se musí vyrovnávat s mnohdy nelehkou životní situací.

  číst pokračování článku

 • 5.12.2018

  Exkurze do Porcelánové školičky

  Exkurze do Porcelánové školičky
  Zpráva MŠ Alšova: Vypravili jsme se s dětmi do Porcelánové školičky v Nové Roli v rámci polytechnického vzdělávání mateřských škol. Po krátké cestě autobusem se děti ocitly v porcelánovém závodě Thun 1794. Během návštěvy se seznámily s výrobou porcelánu, měly možnost pozorovat práci zaměstnanců a zhlédly video postupné přeměny porcelánové hmoty v hotový výrobek. Na závěr exkurze si děti v dekorativním oddělení Porcelánové školičky vyzkoušely práci tiskařů a ozdobily si svůj hrníček vybranými dekory. Hotový výrobek dostanou po vypálení v peci. Poděkování patří nejen zaměstnancům závodu za příjemnou prohlídku, ale i Karlovarskému kraji, který dětem zajistil dopravu.

  číst pokračování článku

 • 3.12.2018

  V SOKOLOVĚ ODHALILI JMÉNA OBĚTÍ ZAJATECKÉHO LAZARETU

  V SOKOLOVĚ ODHALILI JMÉNA OBĚTÍ ZAJATECKÉHO LAZARETU
  V pondělí 3. prosince 2018 se v Sokolově konal pietní akt k uctění památky vojenských zajatců, kteří zahynuli v sokolovském lazaretu během 2. světové války. Stalo se tak v rámci slavnostního odhalení pamětních desek se jmény téměř 2 500 lidí, kteří jsou pochováni v místě dnešního památníku. Ten v blízkosti sokolovského hřbitova stojí od 70. let minulého století. Aktu se zúčastnili představitelé Karlovarského kraje, Sokolova, Ruské federace a dalších států tehdejšího Sovětského svazu odkud zajatci pocházeli.

  číst pokračování článku