česky Deutsch English
Novinky
 • 20.2.2018

  Návštěva z Mateřídoušky v mateřské škole

  Před Vánoci byla pozvaná třída Berušek (nejstarší děti z mateřské školy) do denního centra Mateřídouška v Sokolově. Klienti z Mateřídoušky předvedli dětem hudební a taneční vystoupení, ukázali dětem pracovní dílny, kde vyrábějí drobné dřevěné výrobky. V dílně ručních prací se děti podívaly na práci s hlínou, v textilní a šicí dílně sledovaly šití maňásků a loutek a v galerii výrobků si prohlédly vše, co klienti z Mateřídoušky vyrobili. Z návštěvy si děti odnesly drobné papírové dárečky a rozhodly se návštěvu opětovat. Nacvičily krátké vystoupení, vyrobily dárečky a 8. 2. 2018 pozvaly klienty z Mateřídoušky do mateřské školy. Setkání proběhlo opět v přátelské a veselé atmosféře. Klienti Mateřídoušky si prohlédli prostory třídy, školy a po vystoupení dětí si společně s dětmi zazpívali, zatančili a společně si i pohráli. Těšíme se na další návštěvu.

  číst pokračování článku

 • 19.2.2018

  Mladší minižáci BK Sokolov vyhráli soutěž bez prohry

  BK Sokolov
  Konec jarních prázdnin byl pro hráče Basketbalového klubu Sokolov ve znamení dalších utkání. V pátek se sokolovští muži utkali v přímém souboji o první místo s tradičním rivalem Spartakem Chodov. V sobotu pak zajížděli sokolovští junioři (hráči do 19 let) k povinnému sehrání utkání do Roudnice, když výsledek tohoto utkání nebyl před play off nijak důležitý. A konečně v neděli měli na programu svůj poslední sezónní turnaj nejmladší minižáci (hráči do 11 let), kteří chtěli v tomto turnaji udržet sezónní neporazitelnost.

  číst pokračování článku

 • 19.2.2018

  TERMÍNY ZÁPISŮ DO PRVNÍCH TŘÍD

  TERMÍNY ZÁPISŮ DO PRVNÍCH TŘÍD
  Ředitelé základních škol vypisují termíny pro zápisy do prvních tříd základní školní docházky. Žák plní povinnou školní docházku v základní škole, do které spadá dle místa trvalého pobytu, pokud zákonný zástupce nezvolí pro žáka jinou než spádovou školu. Dle § 36 odst. 7 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) je ředitel spádové školy povinen přednostně přijmout žáky s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu, a to do výše povoleného počtu žáků uvedeného ve školském rejstříku (kapacita školy).

  číst pokračování článku

 • 14.2.2018

  DO ZÍTŘKA MŮŽETE NOMINOVAT OSOBNOSTI MĚSTA

  DO ZÍTŘKA MŮŽETE NOMINOVAT OSOBNOSTI MĚSTA

  15. února se uzavírají nominace na ocenění Osobností města za uplynulý rok 2017. Rada města z navržených jmen vybere tři občany, které vyznamená. Anketa není vyhlášena v žádných kategoriích. Rozhodující pro ocenění je přínos pro společnost. Třem vyznamenaným osobnostem a jejich zásluhám pak bude věnován slavnostní gala večer. Ten se odehraje v Městském divadle v úterý 24. dubna od 17 hodin. Jako hudební host vystoupí Jakub Smolík. Nominační lístek ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 13.2.2018

  MONITOROVÁNÍ PRÁV LIDÍ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

  Kancelář veřejného ochránce práv zve na pracovní setkání k problematice Monitorování práv lidí se zdravotním postižením, které se koná 28. února 2018 v Krajské knihovně. Cílem setkání je seznámit účastníky s novou působností veřejné ochránkyně práv, která od ledna 2018 plní funkci monitorovacího orgánu pro naplňování závazků plynoucích z Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením. V průběhu setkání budou představeny a společně s účastníky diskutovány priority, kterým by se měla ochránkyně v rámci monitorovací činnosti věnovat. Účastníci budou moci nominovat budoucí členy Poradního orgánu. Pozvánka ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 12.2.2018

  KAM PO SOKOLOVSKU NA VELETRHU

  KAM PO SOKOLOVSKU NA VELETRHU

  Městský dům kultury a Sokolovské infocentrum se zúčastní 27. ročníku cestovního veletrhu Holiday World. Jako součást expozice Živého kraje zde budou společně s dalšími partnery prezentovat turistický portál Kam po Sokolovsku a nadcházející kampaň. Jejími tvářemi se stali ultramaratonec známý z pořadu České televize Parta Maraton Miloš Škorpil s manželkou Danou, která se věnuje nutričnímu poradenství. Na podporu turistického portálu natočili propagační videa a nafotili tématický editorial. První díl "My víme, kam po Sokolovsku" byl již uveden a je ke zhlédnutí zde. Uvedení druhého spotu je pak plánované právě na zmíněný cestovní veletrh. Na fotogalerii z natáčení se můžete podívat zde

  číst pokračování článku

 • 11.2.2018

  Mladší minižáci BK Sokolov dostali lekci, kadeti prodloužili vítěznou sérii

  BK Sokolov
  Začátek jarních prázdnin byl pro hráče Basketbalového klubu Sokolov ve znamení tří sobotních utkání. Dvě obstarali mladší minižáci, kteří v oslabené sestavě přivítali na domácí palubovce vedoucí tým soutěže BK Lokomotivu Plzeň. Po obědě pak odjeli kadeti ke svému utkání do Kadaně, kde hraje svá domácí utkání TJ Klášterec nad Ohří. V neděli se pak měl uskutečnit ještě turnaj přípravek, ale ten byl právě z důvodu konajících se jarních prázdnin přesunut na březen.

  číst pokračování článku