česky Deutsch English
Novinky
 • 25.10.2017

  V Sokolově proběhl turnaj v minivolejbalu

  Volejbal
  Minulý víkend pořádal klub Volejbal Sokolov první kolo Karlovarské ligy minivolejbalu. Tento sport se v našem kraji těší veliké oblibě, což dokazují pravidelná vítězství v republikových kolech. Turnaj, který byl určen pro děti v kategoriích od prvních do šestých tříd, si nenechal ujít žádný z klubů Karlovarského kraje.

  číst pokračování článku

 • 24.10.2017

  Kraj plně podpořil Sokolov v boji proti obchodu s chudobou

  Město Sokolov zavedlo opatření obecné povahy, na jehož základě nebudou moci obyvatelé problémových částí města získat doplatek na bydlení. Na dávku nebudou mít nárok ti, kteří se nově budou chtít přistěhovat do vybraných tří lokalit, kde se nabízejí byty s neúměrně vysokým nájemným placeným sociálně slabými z doplatku na bydlení. Karlovarský kraj podpořil už samotnou přípravu opatření, pomáhal městu s nalezením přijatelné možnosti řešení a připravuje další kroky, aby zamezil obchodu s chudobou nejen v Sokolově, ale i v dalších oblastech.

  číst pokračování článku

 • 24.10.2017

  MĚSTSKÝ DŮM KULTURY POŘÁDÁ PLES

  PLES MDK

  V sobotu 11. listopadu jste zváni na společenský večer Městského domu kultury Sokolov. Večerem provádí Daniela Šinkorová, která rovněž zazpívá. Dále zahrají kapely Koala, Elektrický oslík, Bohemian Marching Band a vystoupí taneční kroužky při MDK. Začátek ve 20 hodin. Vstupné 200 Kč. Předprodej v Sokolovském infocentru. Plakát ke stažení zde

  číst pokračování článku

 • 23.10.2017

  VYMEZENÉ LOKALITY RUŠÍ DOPLATEK NA BYDLENÍ

  Hornická ulice
  Vedení města stanovilo několik částí města, kde nebudou vypláceny doplatky na bydlení. Oznámilo to v pondělí na mimořádné tiskové konferenci s tím, že úřad práce tak bude postupovat u nově uzavíraných smluv. Opatření vyplývá z posudku, který si nechalo město vypracovat vládní Agenturou pro sociální začleňování. Ta mimo jiné ukázala, že v Sokolově během posledního roku výrazně vzrostl počet obyvatel, kteří bydlí v nájemních bytech, pobírají neúměrně vysoké dávky pomoci v hmotné nouzi a přitom mají negativní vliv na život ve městě. Jsou nepřizpůsobiví, hluční, nechodí do zaměstnání a často ani neposílají děti do školy. Město přitom myslí na oprávněné příjemce této pomoci a je připravené řešit takové případy individuálně.

  číst pokračování článku

 • 23.10.2017

  DDM ZVE NA TÁBOR I VÝLET

  DDM
  Sokolovský Dům dětí a mládeže připravil pro děti na jarní prázdniny atraktivní příměstský tábor v duchu divokého Madagaskaru i jednodenní výlet do hvězdárny. Přihlásit se je možné od 1. listopadu 2017.

  číst pokračování článku

 • 21.10.2017

  NEMAJÍ TO LEHKÉ. VE ŠKOLE JSOU ALE PŘÍKLADNÝMI ŽÁKY

  Ocenění žáků
  Místostarostka Renata Oulehlová společně s vedoucí odboru školství Barborou Bardonovou ve čtvrtek 19. října již potřetí předávaly zvláštní ceny pro žáky základních škol. Cílem je odměnit ty děti, které ve škole vynikají i přes složitou životní situaci, kterou může být například tělesný handicap, nebo jiné sociální znevýhodnění. Letos takto byli oceněni dva žáci základních škol v ulicích Boženy Němcové a Běžecké na základě nominací třídních učitelek.

  číst pokračování článku

 • 20.10.2017

  REGISTRUJTE SE NA SOKOLOVSKÝ 1/4 MARATON 2018

  Sokolovský 1/4 maraton registrace

  Městský dům kultury Sokolov, který 23. června 2018 pořádá již pátý ročník Sokolovského 1/4 maratonu, zahájil registrace. Desetikilometrový závod bude startovat v 11 hodin v areálu hřiště ISŠTE a nově povede převážně centrem města. Novinkou bude také doprovodný, takzvaný Barevný běh, který odstartuje odpoledne. Další novinkou je výběr ponožek a triček dle zadané velikosti již během registrace. Registrace a další informace zde.

  číst pokračování článku