česky Deutsch English
Novinky
 • 11.3.2019

  Den zdravého mozku a paměti

  Den zdravého mozku a paměti

  Začínáte zapomínat? Máte pocit, že Vám to myslí pomaleji? Chcete si udržet vysoký pracovní výkon i po 50? Existuje nějaká prevence Alzheimerovy demence? Jak se učit efektivně pro 21. století? Co ví současná věda o stárnutí mozku? Jak si zlepšit paměť? Co pro sebe můžete udělat? Jak přistupovat k dětem, které mají vysoké IQ či naopak, jak pomoci dětem s poruchami učení? Seznamte se s novinkami v oblasti výzkumu mozku, paměti a efektivní učení pro 21.století.

  Toto vše a mnoho dalšího se dozvědí účastníci odborné konference s názvem „DEN ZDRAVÉHO MOZKU A PAMĚTI“, která se bude konat v Krajské knihovně dne 14. 3. 2019, v den narození Alberta Einsteina.
  Tato akce je součástí „Národního týdne trénování paměti“ pořádaném Českou společností pro trénování mozku a mozkový jogging a navazuje na celosvětovou akci „Týden uvědomění si mozku“ (Brain Awareness Week) a dále akci „Týden mozku“ Akademie věd ČR (11. – 17. 3. 2019).

  Hlavním organizátorem akce je karlovarský spolek Biblio Karlovy Vary, Krajská knihovna Karlovy Vary je partnerem této konference. Záštitu nad konferencí převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.  Přednášky si připravili uznávaní odborníci na daná témata.

  číst pokračování článku

 • 10.3.2019

  Přípravka BK Sokolov vyhrála na Spartě, junioři se stali vítězi soutěže

  BK Sokolov
  Basketbalový klub Sokolov má za sebou další nabitý týden plný utkání jednotlivých kategorií, když vyzvali hned sedm soupeřů. V úterý zajížděli sokolovští žáci (hráči do 15 let) do Mostu, ve středu pak na domácí palubovce přivítali junioři (hráči do 19 let) krajského rivala Thermii Karlovy Vary. V pátek nejdříve hráli na domácí palubovce kadeti (hráči do 17 let) proti Klášterci nad Ohří, po nich se pak v posledním domácím utkání sezóny představili muži v boji o první místo s Lokomotivou Plzeň. V sobotu pak měli na programu svůj turnaj přípravky (hráči do 10 let), který se konal na Spartě v Praze.

  číst pokračování článku

 • 10.3.2019

  Sokolov se opět připojil k akci Vlajka pro Tibet

  Sokolov se opět připojil k akci Vlajka pro Tibet

  Sokolov ani letos nechybí mezi městy, která se připojila k akci Vlajka pro Tibet. Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.

  číst pokračování článku

 • 9.3.2019

  Rudolf Wels, autor Hornického domu v Sokolově, zemřel před 75 lety v Osvětimi

  Český architekt židovského původu Rudolf Wels, který je autorem Hornického domu v Sokolově, zemřel před 75 lety v nacistickém koncentračním táboře Osvětim. Den památky vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi – Březince v roce 1944 připadá právě na 9. březen. Rudolf Wels byl 30. ledna 1942 s manželkou Idou a synem Martinem převezen transportem V. do Terezína a 6. září následujícího roku odeslán transportem do do koncentračního tábora Auschwitz -Birkenau, odkud se již nikdo z rodiny nevrátil.

  číst pokračování článku

 • 8.3.2019

  Ženy slavily svůj svátek s Dodo Slávikem

  Ženy slavily svůj svátek s Dodo Slávikem

  Jaký by to byl Mezinárodní den žen bez oslav a kulturního vyžití… Město Sokolov a Městský dům kultury Sokolov proto připravily k příležitosti tohoto stále oblíbeného svátku pro něžné pohlaví, a nejen pro ně, zábavný pořad S písničkou kolem světa. V pátek 8. března se představil v Městském divadle J. Dodo Slávik se starými i novými písničkami Velkopopovické kozlovky.

  číst pokračování článku

 • 8.3.2019

  Školáci ze Základní školy Pionýrů si užili trénink s olympionikem

  Školáci ze Základní školy Pionýrů si užili trénink s olympionikem

  Základní škole Pionýrů v Sokolově připadla čest zúčastnit se letos jako jediné ze škol v Karlovarském kraji Tréninku s olympionikem. Tento významný den připadl na čtvrtek 7. března a školní tělocvična se dopoledne zaplnila desítkami dětí. Pozdravit je přišli také sokolovští místostarostové Karel Jakobec a Jan Picka. Oba jsou velcí fanoušci sportu, Karel Jakobec se kdysi věnoval atletice i triatlonu, Jan Picka zase proháněl míč po fotbalovém hřišti.

  číst pokračování článku

 • 8.3.2019

  Čokoládový den v Mateřské škole Pionýrů

  Čokoládový den v Mateřské škole Pionýrů

  V únoru navštívila naší mateřskou školku paní Martina Vomočilová z Chebu, aby se svým úžasným projektem děti seznámila s objevením a výrobou čokolády. Všechny děti, včetně těch nejmenších ze třídy Skřítků, pozorně poslouchaly poutavé vyprávění doprovázené nádhernými obrázky.

  číst pokračování článku

 • 7.3.2019

  Město podporuje Svaz postižených civilizačními chorobami

  Město podporuje Svaz postižených civilizačními chorobami

  Především na rekondiční pobyty, ale i některou další činnost, využívá základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami (SPCCH) v Sokolově finanční příspěvek, který ji poskytuje Město Sokolov.  Ročně to představuje přibližně 50 000 korun. Každá koruna je přitom více než vítaná, například v loňském roce přišly rekondiční pobyty v rámci okresní organizace SPCCH na více než půl milionu korun a zúčastnilo se jich kolem 134 lidí. Informace o činnosti základní organizace SPCCH v Sokolově, ale také o práci organizace okresní, zazněly na výroční členské schůzi SPCCH, která se konala 6. března v Městském domě kultury v Sokolově. Mezi čestnými hosty se jí zúčastnila také sokolovská starostka Renata Oulehlová.

  číst pokračování článku