česky Deutsch English
Novinky
 • 11.5.2018

  VYDAŘENÁ PREMIÉRA

  VYDAŘENÁ PREMIÉRA
  Letní sezóna orientačních běžců nabírá tempo. Po sérii oblastních závodů byly na pořadu první republikové závody žebříčku B Čechy západ. Pořadatelé z Pragy Praha vybrali pro tyto závody lesy v okolí Hořovic. Připravili zde náročné tratě, v sobotu krátkou a v neděli klasickou distanci. Jednalo se o poměrně kopcovitý terén s množstvím terénních detailů a kamenných polí. Sokolovský klub nemohl samozřejmě na této akci chybět, protože těchto závodů je za celý rok pouze šest a pro dorostence a žáky je na postup do celostátního žebříčku A třeba získat mnoho bodů a umístit se v konečném účtování do prvních 25% celého startovního pole.

  číst pokračování článku

 • 10.5.2018

  ADRENALINOVÝ BAHŇÁK UŽ TENTO VÍKEND

  BAHŇÁK 2018
  V pátek 11. května 2018 začíná v Jižním lomu v Sokolově další ročník adrenalinového závodu Bahňák 2018. V 15 hodin se areál otevře veřejnosti, kdy si závodníci mohou prohlédnout trať. Kolem 23. hodiny startuje noční sprint. Velký závod pak v sobotu v 10 hodin dopoledne. Část závodu se ale odehraje i v centru města. Závodníky čeká několik překážek. Prolézačky, přelézačky, brodění řekou i bahnem. Divácky atraktivní událost má i bohatý doprovodný program.

  číst pokračování článku

 • 10.5.2018

  Beat Generation ve finále

  Beat generation
  Taneční skupina Beat Generation se v sobotu 5. května účastnila finále MČ v Chrudimi soutěže Taneční skupina roku v dětské kategorii, kde se dostala až do finále a skončila na krásném 5. místě.

  číst pokračování článku

 • 9.5.2018

  Nová veřejná zakázka

  Mateřská škola Sokolov, Vrchlického 80 a Základní škola Sokolov, Pionýrů 1614 vyhlásily nové veřejné zakázky na zajištění služeb pověřence GDPR s názvem „Zajištění služeb externího pověřence z hlediska obecného nařízení pro ochranu osobních údajů".

  číst pokračování článku

 • 9.5.2018

  V SOKOLOVĚ ŽIJE PŘES 70 LET. NYNÍ SLAVÍ VÝZNAMNÉ JUBILEUM

  V SOKOLOVĚ ŽIJE PŘES 70 LET. NYNÍ SLAVÍ VÝZNAMNÉ JUBILEUM
  Ve středu 9. května 2018 oslavila paní Božena Levková ze Sokolova úctyhodné 92. narozeniny. Pochází ze Středočeského kraje, jak sama hrdě hlásí, narodila se nedaleko bájného Blaníku. Do Sokolova ji v roce 1946 přivedlo zaměstnání v sokolovské nemocnici, kde pracovala jako dispečerka. Záhy zde na silvestrovské zábavě v Hornickém domě poznává svého manžela, se kterým stráví dlouholeté láskyplné manželství. "Letos bychom slavili 70 let od naší svatby, velmi ho postrádám," řekla s dojetím paní Božena. Gratulovat jí přišli starosta Sokolova Jan Picka a Romana Černíková z odboru školství městského úřadu.

  číst pokračování článku

 • 9.5.2018

  NÁVŠTĚVA MUZEA S POSLUCHAČI UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU

  NÁVŠTĚVA MUZEA S POSLUCHAČI UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU
  Aktivní senioři, kteří navštěvují Univerzitu třetího věku, která je zaštítěna Západočeskou univerzitou v Plzni a finančně podpořena městem Sokolov v předmětu České dějiny, navštívili nad rámec svého vyučování Muzeum Sokolov. Celou expozicí je provedl pan Jiří Beran, pracovník historického oddělení muzea.

  číst pokračování článku

 • 7.5.2018

  MĚSTO UCTILO PAMÁTKU OBĚTÍ DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY

  kladení věnců
  Dne 7. května vedení města uctilo památku obětí druhé světové války a to hned na několika pietních místech v Sokolově. Starosta města Jan Picka a místostarosta Karel Jakobec se společně se zástupci Generálního konzulátu Ruské federace v Karlových Varech, Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary a členy TJ Sokol Sokolov poklonili válečným obětem.

  číst pokračování článku