česky Deutsch English
Novinky
 • 5.3.2018

  ANKETA OCENÍ STEJNÉ ŠANCE

  STEJNÁ ŠANCE
  Člověk by měl mít v životě stejnou šanci, jako ti ostatní. Proč by to nemělo platit pro lidi se zdravotním postižením? Pomoci v tom mohou zaměstnavatelé, kteří jim takovou šanci dají. A nejen tím, že je zaměstnají, ale že jim k práci vytvoří vhodné podmínky. Takovou vstřícnost podporuje a oceňuje soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018.

  číst pokračování článku

 • 5.3.2018

  Žáci ZUŠ úspěšní v soutěžích

  MATĚJ BOŘÍK ZUŠ
  Ve dnech 1. a 2. března proběhla okresní kola soutěží základních uměleckých škol ve hře na dechové nástroje dřevěné a krajské kolo v sólovém zpěvu. Úspěšní byli v těchto soutěžích žáci sokolovské ZUŠ. V okresním kole získali 1. místa s postupem do krajského kola Petra Janusová a Týna Bohuslavová ve hře na příčnou flétnu, a Adéla Pšeničková, Matěj Bořík, Alena Sojková, Štěpán Škrabák a Markéta Urbanová ve hře na zobcovou flétnu. V krajském kole v sólovém zpěvu získaly Nikola Heráková a Dana Dlesková 2. místa. Blahopřejeme žákům k úspěchům a jejich učitelům Janě Dědkové, Vladimíru Kubálkovi, Jiřímu Kolářovi a Zuzaně Kolářové, kteří je na soutěž připravovali. Foto: Matěj Bořík, ZUŠ Sokolov

  číst pokračování článku

 • 2.3.2018

  STUDENTI PODNIKALI. SOUTĚŽNĚ

  VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM 18
  Ve středu 28. února se v Sokolově konal jubilejní 10. ročník Veletrhu fiktivních firem. Akci pořádá místní Střední živnostenská škola. Už je tradicí, že ze strany živnostenských škol je velký zájem. Účastnila se nejen města mimo region, ale opět zavítali budoucí podnikatelé ze slovenského okresního města Šaľa. Akce se konala za podpory města Sokolov a Karlovarského kraje v Městském domě kultury.

  číst pokračování článku

 • 2.3.2018

  DŮM DĚTÍ ZVE NA VELIKONOCE

  VELIKONOČNÍ ŘÁDĚNÍ

  Sokolovský Dům dětí a mládeže zve na prázdninový den plný velikonočních tradic, tvoření a pohybu, který se koná ve čtvrtek 29. března 2018 od 7 do 17 hodin. Na akci je nutné se přihlásit do 12. března 2018. S sebou vhodné oblečení na ven a do tělocvičny, svačinu. Oběd zajištěn. Cena za dítě 300 Kč. Akce se koná za podpory města Sokolov. Pozvánka ke stažení zde 

  číst pokračování článku

 • 27.2.2018

  V SOKOLOVĚ BUDOU NOVÁ PARKOVIŠTĚ „POLIB A JEĎ“

  V SOKOLOVĚ BUDOU NOVÁ PARKOVIŠTĚ „POLIB A JEĎ“
  V Sokolově přibude několik parkovišť pro krátkodobé zastavení. Vzniknou u vybraných škol, kde budou sloužit především pro rodiče, kteří přiváží děti do školy autem a nemají, kde bezpečně zastavit. Řidiči v dotčených místech často porušovali i dopravní předpisy. Situaci bude upravovat zvláštní značka „Kiss and ride“ (K+R), tedy volně přeloženo, „Polib a jeď“. Systém se už osvědčil v řadě českých měst.

  číst pokračování článku

 • 26.2.2018

  Lyžařské začátky

  Lyžařské začátky
  Zima je v plném proudu a děti z Mateřské školy Sokolov, Kosmonautů „nesedí za pecí“, ale vyjely si opět na lyžařský kurz do Mariánských Lázní, kde společně prožily nezapomenutelné chvíle plné radosti, odvahy a zážitků při osvojování si lyžařského umění. Na zimní olympiádu sice jet ještě nemohly, ale všechny děti si dokázaly, že sport je sice trošku namáhavý, ale přináší moc fajn prožitky.

  číst pokračování článku