česky Deutsch English
Novinky
 • 15.9.2017

  ČERVENÉ TAŠKY UPOZORNÍ NA SBĚR VYSLOUŽILÉHO ELEKTRA

  Asekol - kam se starým elektrem?
  V měsících září a říjnu mohou obyvatelé města Sokolov očekávat ve svých schránkách červené tašky Asekol. Společně s nimi obdrží i letáky které informují, že vysloužilé elektrické a elektronické spotřebiče je třeba vhazovat právě do červených kontejnerů. Na taškách budou navíc natištěny informace o rozmístění nejbližších sběrných nádob na elektrozařízení.

  číst pokračování článku

 • 13.9.2017

  MĚSTO VÍTALO HORNÍKY I VOJÁKY

  Den horníků 2017
  Letošní hornické slavnosti připadly na druhou zářijovou sobotu. Vše odstartovalo slavnostním průvodem uniformovaných horníků, který šel z areálu kláštera městem až na nám. Budovatelů. Velkolepou událost provázel pestrý kulturní program, kde nechyběly adrenalin, sport, historický jarmark ani přehlídka národnostních kultur. Odpoledne protnul i pietní akt k uctění památky válečných obětí, ukázky vojenské techniky, nebo seskoky výsadkářů, a to v rámci Dne Armády České republiky. Den horníků – Hornická pouť 2017 jsou za námi.

  číst pokračování článku

 • 12.9.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Služba záznamu hovorů na tel. čísle 156“.
  Předmětem veřejné zakázky je zajištění služby nahrávání linky 156 Městské policie Sokolov po dobu 48 měsíců.

  číst pokračování článku

 • 12.9.2017

  MĚSTO OPRAVÍ DALŠÍ INTERIÉRY HORNICKÉHO DOMU

  Malý sál
  Do rekonstrukce interiérů Hornického domu, kde sídlí Městský dům kultury Sokolov a Sokolovské infocentrum, letos putují 2,3 milionu korun. Jedná se o další etapu postupné investice do kulturní památky. Město si v minulosti nechalo vypracovat projekt, který předkládá generální opravu historické dominanty za 300 milionů korun z dílny Ateliér Soukup. Na tak nákladnou realizaci se ale nepodařilo sehnat peníze. Dokument tak slouží jako předloha k dílčím pracím. Letos je na řadě takzvaný Malý sál. Jeho úpravy vychází z projektové dokumentace architektky Olgy Růžičkové.

  číst pokračování článku

 • 12.9.2017

  Kam po základní škole? Poradí výstava

  Ve čtvrtek 5. října 2017 se ve výškové budově Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově koná tradiční výstavní přehlídka středních škol regionu. V pátém, šestém a sedmém patře se představí výhradně školy zřizované Karlovarským krajem a sociální partneři. Výstava probíhá od 9 do 17 hodin. Budou zde také pracovníci Úřadu práce ČR, kteří uchazečům pomohou odhalit základní předpoklady pro budoucí povolání. Vystavovat budou i regionální zaměstnavatelé. Škola zajistí v tento den bezplatné svozy žáků základních škol v celém okrese Sokolov. Podrobné informace si stáhněte zde.  (ps)

  číst pokračování článku