česky Deutsch English
Novinky
 • 15.5.2018

  OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY BUDE ZA VŠECHNY HÁJIT MĚSTO KLADNO

  Starosta Sokolova Jan Picka se v úterý 15. května 2018 zúčastnil setkání dvacítky starostů měst a obcí v Kladně. Hlavním tématem schůzky, kterou iniciovalo středočeské statutární město, bylo projednání společného postupu při soudním projednávání ústavní stížnosti proti zavedení opatření obecné povahy. Tento nástroj umožňuje omezení vyplácení doplatků v hmotné nouzi. Města tak chtějí zamezit zneužívání sociálních dávek, které často končí jako příjmy takzvaných obchodníků s chudobou. To se ale nelíbí skupině senátorů, která stížnost k Ústavnímu soudu ČR podala a domáhá se zrušení novely. "Setkali se tady představitelé převážně Karlovarského a Ústeckého kraje. Jsme napříč regiony a politickým spektrem jednotní a budeme bojovat za to, aby nám, v podstatě jedinou zbraň, stát nechal," uvedl starosta Jan Picka a dodal, že společně všichni reprezentují přes půl milionu obyvatel, na jejichž životy související jevy dopadají stejně tíživě, jako na státní rozpočet. Všichni zúčastnění se na místě předběžně dohodli, že před ústavním soudem a při dalších veřejných jednáních bude všechny zastupovat město Kladno. Starosta věc předloží ke schválení radě města koncem května. 

  číst pokračování článku

 • 15.5.2018

  PREMIÉRA OCHOTNÍKŮ SE VYDAŘILA. V ČERVNU REPRÍZUJÍ

  PREMIÉRA OCHOTNÍKŮ SE VYDAŘILA. V ČERVNU REPRÍZUJÍ
  Koncem dubna se v sokolovském divadle uskutečnila premiéra hry amerického spisovatele Neila LaButeho, TLUSTÝ PRASE v podání amatérských herců souboru Divadlo bez zákulisí. Hra měla docela komplikovaný průběh zkoušení, kdy v červnu 2017 musela být přeobsazena jedna ze čtyř postav a celkově bylo zkoušení časově a logisticky poměrně složité, protože prostory MDK jsou zcela zaplněny jinými akcemi. Ale vše se nakonec v dobré obrátilo a premiéra se vydařila. Foto: Stano Filipovics

  číst pokračování článku

 • 14.5.2018

  HRAJEME PRO POHÁDKU

  HRAJEME PRO POHÁDKU

  Na hlavním hřišti FK Baník se v úterý 22. května 2018 odehraje jarní benefiční utkání. Zahrají si nejen fotbalové hvězdy s představiteli města, jako obvykle, tentokrát se utkají i dětské týmy. Začátek v 15 hodin. Vstupné zdarma. Výtěžek, sbírka bude probíhat i na místě, věnují pořadatelé na nákup pohádkové knížky Petry Šetele "Jak se Oříšek naučil pomáhat" do školek a škol v Sokolově. Akce se koná pod záštitou starosty města Jana Picky. Pořádá Městský dům kultury Sokolov ve spolupráci s FK Baník Sokolov. Plakát v detailu článku.

  číst pokračování článku

 • 13.5.2018

  MĚSTO ZVE SENIORY K BESEDĚ

  Beseda se seniory 17. 5. - pozvánka

  Vedení města Sokolov a odbor sociálních věcí městského úřadu pořádají další veřejnou besedu pro seniory. Zváni jsou ale všichni, kdo se zajímají o život v Sokolově. Beseda se koná ve středu 30. května 2018 ve velkém sále Městského domu kultury Sokolov od 14 do 17 hodin. Od 15 hodin hraje kapela Karlovarská pětka. Pozvánka ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 12.5.2018

  Spolupráce s MENSOU ČR – podpora dětí s talentem

  Spolupráce s MENSOU ČR – podpora dětí s talentem
  Z MŠ Alšova píšou: Také v letošním školním roce jsme ve spolupráci se zástupcem společnosti Mensa ČR uspořádali v naší mateřské škole testování dětí. Výsledkem je zjištění percentilového pásma, ve kterém se pohybuje intelekt dítěte. Při testování pracují děti s knihou plnou úkolů, které jsou přizpůsobeny věku pětiletých dětí. Vyhledávají logické vazby mezi různými grafickými symboly. O testování je mezi rodiči zájem a těší nás, že tímto pomáháme při vyhledávání a podpoře nadaných dětí.

  číst pokračování článku

 • 11.5.2018

  Zpívání je tak

  Zpívání je tak
  V minulém týdnu si děti ze sokolovských mateřských škol měly možnost zasoutěžit v pěvecké soutěži "Zpívání jen tak". Tříčlenná porota bedlivě sledovala výkony všech soutěžících. Neměla jednoduchou úlohu při rozhodování, protože se děti opravdu snažily. Soutěže se zúčastnilo 22 dětí z MŠ Vítězná, MŠ Vrchlického, MŠ M. Majerové, MŠ Kosmonautů a z MŠ Alšova. Všichni jsme se zaposlouchali do písniček o jaru, o berušce anebo o bílé paní Perchtičce. Dokonce jsme vyslechli i jednu písničku ve slovenštině v podání MŠ Kosmonautů. Potom už se pustila porota do sčítání všech bodů. Dočkali jsme se velkého překvapení. Po sečtení všech bodů vyšlo najevo, že každá ze soutěžících mateřských škol získala deset bodů. Porotě tedy nezbyla jiná možnost, než vyhlásit samá první místa. Pěveckou soutěž pořádala mateřská škola Sokolov, Vítězná za finanční podpory města Sokolova.

  číst pokračování článku

 • 11.5.2018

  PIKNIK U STROMU MATEŘSTVÍ A KREATIVNÍ JARMARK

  O ZÁZRAKU ZROZENÍ
  Zveme vás na příjemný den v sokolovském parku vedle bazénu u Stromu mateřství. Přijďte si poslechnout přednášky o zázraku zrození, šestinedělí, nošení v šátku i pohledu otce u porodu. Pojďme strávit příjemný den společně a užijme si první hezké počasí. Můžete si s dětmi vymalovat tématické mandaly, poslechnout příjemnou hudbu, nechat se za malý poplatek namasírovat, naučit se vázat nosící šátek a zároveň si poslechnout zajímavé povídání. To vše pod záštitou rodičovského festivalu Být spolu, který vás čeká v Městském domě kultury v září. Za nepříznivého počasí se akce odehraje v zimní zahradě hornického domu.

  číst pokračování článku

 • 11.5.2018

  CYKLO TEAM KILLI NA ZÁVODECH

  CYKLO TEAM KILLI NA ZÁVODECH
  5. a 6. května 2018 pokračovala cyklistická Extraliga Masters dalšími dvěma závody v Sezemicích u Pardubic. V sobotu byla na pořadu časovka jednotlivců na téměř rovinaté, 17 km dlouhé trati, ale za velmi silného větru, který dělal velké problémy závodníkům. Ze sokolovských závodníků se objevil na startu jen Ludvík Killinger st. a Ludvík Killinger ml. (oba CYKLO TEAM KILLI).

  číst pokračování článku