česky Deutsch English
Novinky
 • 7.9.2018

  MVTV: NÁBŘEŽÍ PETRA BEZRUČE NENÍ HOTOVÉ. FIRMU TO BUDE STÁT SANKCE

  Opravy komunikace a chodníků na nábřeží Petra Bezruče a souvisejících ulic nabraly zpoždění. Stavba za 12 milionů korun měla být dokončena v polovině července. Zhotovitel, kterým je KV Realinvest, s.r.o., práce navíc přeruší na tři dny během oslav Dne horníků (8. 9. 2018). Náhradní termín dokončení není jasný. Kvůli prodloužení oprav bude i nadále fungovat provizorní parkoviště na nám. Budovatelů. Stromy budou osazeny v době vhodné pro sázení, předpokladem je 2. polovina října. Firmě běží penále ve výši 5 tisíc korun na den a 50 tisíc korun za prodloužení přes 30 dní. V tuto chvíli penále činí 300 tisíc korun.

  číst pokračování článku

 • 6.9.2018

  POHLAZENÍ S DĚTMI NA TÁBOŘE

  POHLAZENÍ S DĚTMI NA TÁBOŘE
  Sokolovský spolek Pohlazení, který svoji činnost zaměřuje především na děti ze sociálně vyloučeného prostředí, zprostředkoval o prázdninách letní tábor dvaceti šesti dětem a víkendový pobyt na Jesenici pro mladé od 15 let.

  číst pokračování článku

 • 5.9.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vyhlásilo nové zadávací řízení na zadání veřejné zakázky „MŠ Kosmonautů – oprava ploché střechy".
  Předmětem veřejné zakázky je oprava ploché střechy pavilonu mateřské školy. Stavba řeší odstranění horního dřevěného pláště střechy až na nosnou ŽB konstrukci, zateplení střechy objektu, provedení nové spádové vrstvy a nové hydroizolace. V rámci stavby bude provedena repase hromosvodné soustavy.

  číst pokračování článku

 • 5.9.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vyhlásilo nové zadávací řízení na zadání veřejné zakázky „Sokolov - studie dešťové kanalizace ".
  Předmětem veřejné zakázky je vypracování dokumentace návrhu dešťové kanalizace města Sokolov

  číst pokračování článku

 • 4.9.2018

  POMOC LIDEM Z ULICE NYNÍ NA JEDNOM MÍSTĚ

  POMOC LIDEM Z ULICE NYNÍ NA JEDNOM MÍSTĚ
  Noclehárna a nízkoprahové denní centrum pro lidi z ulice sídlí nově pod jednou střechou. Sociální služby, které poskytuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., se do objektu města v Nádražní ulici přesunuly postupně. Noční přístřeší zde město otevřelo v prosinci 2016. Díky dotacím pak zbytek objektu přestavělo právě pro potřeby denního stacionáře. Sokolov se tak snaží odstranit z ulice a veřejných prostor negativní jevy, které s bezdomovectvím souvisí. Najatá služba pak usiluje o pomoc těmto lidem vrátit se do společnosti. Jakkoli je to obtížné.

  číst pokračování článku