česky Deutsch English
Novinky
 • 9.1.2018

  ZA TANCEM DO BÝVALÉHO KARPU

  TANEČNÍ ODPOLEDNE PRO SENIORY
  Město Sokolov ve spolupráci s odborem sociálních věcí a Městským domem kultury pořádají taneční odpoledne pro seniory. Zván je ale samozřejmě každý příznivec tance. Taneční setkání se budou konat každý měsíc v Music clubu Alfa. Poprvé se můžete těšit v úterý 23. ledna od 15 hodin. Pro zobrazení plakátu klikněte na obrázek.

  číst pokračování článku

 • 9.1.2018

  MLADÝ REPREZENTANT FOTBALOVÉ U15 NA PRESTIŽNÍM TURNAJI V ARGENTINĚ

  ROBERT AUBRECHT

  Ještě před několika týdny by nevěřil, že se mu splní velký sen a bude reprezentovat svou zemi v mezistátním utkání. A už vůbec si nedokázal představit, že to bude na půdě jedné z velmocí světového fotbalu, v Argentině. Sen se však stal skutečností a Robert Aubrecht, útočník baníkovské U15, si ho užil opravdu naplno. „Překvapilo mě, že až na Argentinu nehráli soupeři tak technický fotbal, jak bych na Jihoameričany čekal,“ hodnotí mladý fotbalista turnaj v Argentině. Na fotografii vpravo. Rozhovor s ním přináší lednový Sokolovský Patriot.  

  číst pokračování článku

 • 8.1.2018

  BK Sokolov vstoupil do roku 2018 vítězně

  První hrací víkend roku 2018 měl pro hráče Basketbalového klubu Sokolov dva obdobné zápasy. Jak v pátek muži, tak i v sobotu junioři se utkali s týmy, kteří ještě v této sezóně nezvítězili. Oba duely tak byly pro sokolovské povinností, která se především po vánoční pauze těžko plní. Ale i přes tréninkový výpadek obě utkání skončila pohodlným vítězstvím BK Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 5.1.2018

  ROK 2018 VE ZNAMENÍ OSMIČEK, SPORTU A ZÁBAVY

  ROK 2018 VE ZNAMENÍ OSMIČEK, SPORTU A ZÁBAVY

  Dramaturgický plán Městského domu kultury je pro letošní rok nabitý tradičními akcemi i novinkami. Rok 2018 je specifický pro řadu historických výročí, z čehož nejvýznamnější je 100. výročí vzniku samostatného Československa. V duchu první republiky a významných mezníků se připravuje i několik akcí. Rozhovor o tom, co se letos chystá najdete v lednovém Sokolovském Patriotu. My vám teď ale přinášíme bližší pohled na jednu z největších produkcí první poloviny roku. Po dvouleté pauze se totiž vrací Sokolov v teniskách, Školympiáda a navíc do Sokolova poprvé zavítá Den s cyklostezkou Ohře.

  číst pokračování článku

 • 4.1.2018

  NOMINUJTE OSOBNOST MĚSTA

  OSOBNOST MĚSTA 2016

  24. dubna 2018 se v sokolovském divadle koná tradiční udílení cen v anketě Osobnost města Sokolova. Město ji letos vyhlásilo popatnácté. Veřejnost může své náměty posílat do 15. února. Z obdržených nominací rada města vybere tři občany Sokolova. Slavnostní galavečer bude věnovaný předně jejich zásluhám. Anketní lístek pro nominaci ke stažení zde.
  Na fotografii zleva: místostarosta Karel Jakobec, místostarostka Renata Oulehlová, starosta Jan Picka a minulý rok vyznamenané osobnosti Ludmila Nováková, Ivo Záleský a Jaroslav Makrot.

  číst pokračování článku

 • 3.1.2018

  NADŠENÝ SBĚRATEL TECHNIKY VÁS ZAVEDE O VÍC NEŽ JEDNO STOLETÍ ZPĚT

  JIŘÍ ZUBKO

  Jiří Zubko je sokolovský rodák, který našel zálibu nejen v technické historii. Jeho entusiasmus dal za dvě desítky let vzniknout unikátní sbírce, která představuje mechanickou vynalézavost našich předků a vývoj různých technologií napříč téměř dvěma stoletími. Začínal u auto-moto veteránů. V průběhu let se sběratelův záběr od půvabných strojů rozšířil o nábytek, zemědělské stroje, zpracování textilu, ale také třeba stolování nebo modely autíček. Čtenáři si pravděpodobně pana Zubka pamatují z dob, kdy působil v bývalém atomovém krytu nedaleko Areálu zdraví. Expozici rozšířil a před nedávnem přestěhoval. Veřejnosti ji teď představuje ve velkorysých pivních sklepích.

  číst pokračování článku

 • 3.1.2018

  OMEZENÁ PROVOZNÍ DOBA BAZÉNU

  V sobotu 6. ledna 2018 bude krytý bazén pro veřejnost mimořádně otevřen pouze od 18 do 21 hodin. Důvodem omezení je konání mezinárodních plaveckých závodů dětí z partnerských měst Sokolova, Schwandorfu a Saalfeldu. Omezení se netýká provozu sauny a R-studia.

  číst pokračování článku

 • 2.1.2018

  PODĚKOVÁNÍ

  Klub důchodců v Komenského ulici děkuje MěÚ v Sokolově za zájem a finanční příspěvky pro naši činnost. Velký dík patří též dětem a učitelkám MŠ Vrchlického. Vždy přijdou potěšit pěkným vystoupením a připravenými dárečky. Přejeme všem hodně radosti, klidu, úspěchů v novém roce a těšíme se na další spolupráci. Za klub M. Volfová

  číst pokračování článku