česky Deutsch English
Novinky
 • 7.11.2017

  Povedený víkend mládeže BK Sokolov

  BK Sokolov
  Uplynulý víkend přinesl celkem šest utkání, ve kterých se představili mladíci Basketbalového klubu Sokolov. V sobotu dopoledne na domácím hřišti sehráli své dvojutkání mladší minižáci (hráči do 12 let), kteří se utkali s TJ Lokomotiva Cheb. Odpoledne pak taktéž na domácí palubovce změřili síly kadeti (hráči do 17 let) s ŠSK Slaný. V neděli pak měli na programu přípravky (hráči do 10 let) svůj druhý turnaj, který se uskutečnil v Kraslicích.

  číst pokračování článku

 • 6.11.2017

  MŠ KOSMONAUTŮ S DĚTMI I RODIČI

  MŠ KOSMONAUTŮ
  Po úvodních třídních schůzkách, na které přišla většina rodičů, se rozběhl nový školní rok. V některých třídách už proběhly podzimní dílničky. Vyráběly se sovičky z listí, myšky z brambor a nejmenší děti si s rodiči vyrobily věnečky z barevného listí. Učitelky ze třídy Zvonků zase pro rodiče připravily drakyádu. Ta se vydařila, vítr foukal, draci létali, panovala dobrá nálada. Rodiče jsou často vyzváni k donášení nejrůznějších předmětů, převleků a materiálů, které děti využívají při hrách. Tato spolupráce má úspěch, rodiče jsou aktivní, vůči mateřské škole pozorní a tolerantní k nápadům učitelek.

  číst pokračování článku

 • 3.11.2017

  JAN RUND VYDAL „TEMNÝ SOKOLOV“

  TEMNÝ SOKOLOV - KŘEST
  „Vzpomínám si, jak stojíme na nádraží, a rodiče pláčou. Nerozuměla jsem tomu, vždyť jsme jeli jen k babičce do Brzánek u Roudnice nad Labem,“ líčí jednu z pamětí v knize Jana Runda Libuše Nosková, když v září roku 1938, ve svých pěti letech, opouští Sokolov před nastupujícími Němci. S rodiči tady zůstane až do roku 1945, kdy se opět vrací do města. Autor v knize Temný Sokolov, kterou slavnostně pokřtil ve středu 1. listopadu na sokolovském zámku, přibližuje nejen paměti Sokolováků. Zabývá se zde stěžejními událostmi z let 1907 až 2017, které měly vliv na následující život zdejších lidí, jako jsou požáry, povodně, roky 1938 nebo 1968.

  číst pokračování článku

 • 3.11.2017

  SOKOLOVEM PROJDOU ALPŠTÍ ČERTI

  Foto: Tomáš Gruber
  V neděli 10. prosince se do Sokolova chystá na 150 účastníků čertovského průvodu. Trasa bude letos prodloužená. Na posilu pro občany Sokolova opět vyjede „Čertovský autobus“. Lidé by se měli připravit na nutná dopravní omezení. Foto: Tomáš Gruber, Průvod čertů 2016

  číst pokračování článku

 • 2.11.2017

  Lovci příběhů Vladimír Bružeňák a Josef Macke popisují „Morový rok“ 1938

  Morový rok plakát 2017

  Letité pátrání po osudech těch, kteří jsou spojeni s pohnutými událostmi září roku 1938, vydalo na další knihu regionálních autorů. Sokolovský historik, pedagog a badatel Vladimír Bružeňák v listopadu představí její první díl s názvem Morový rok na Sokolovsku. V obsáhlém díle autor odhaluje nejen příběhy vojáků a četníků, kteří zahynuli při henleinovských povstáních. Téměř pět stovek stran nabízí řadu dosud neznámých faktů a unikátních fotografií. V knize se ohlédneme nejenom za ostrými střety v pohraničí, ale také za příjezdem wehrmachtu míjejícím se s odvolanými československými vojáky, nebo návštěvou Adolfa Hitlera. Rozhovor s panem Bružeňákem přináší Sokolovský Patriot - Listopad 2017. Zároveň přijměte pozvání na křest úvodního dílu.

  číst pokračování článku

 • 1.11.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Úprava kruhových křižovatek – ozelenění - 2. vyhlášení".
  Předmětem veřejné zakázky je výsadba rostlin do vnitřního prostoru pěti kruhových křižovatek ve městě Sokolov včetně dodávky potřebných rostlin a substrátu. Součástí plnění je i likvidace stávajícího porostu, úprava půdy a pokrytí povrchu inertním materiálem.

  číst pokračování článku

 • 1.11.2017

  S TANCEM A HUDBOU JE SVĚT KRÁSNĚJŠÍ

  TŠ PETRA MACHÁČKA
  Taneční škola Petra Macháčka slaví 10 let. Manželé Macháčkovi vyučují společenské tance a výchovu pod střechou Městského domu kultury, jako pokračovatelé tanečního mistra Josefa Kábrta. Na parketě se pod jejich vedením údajně vystřídaly tisíce tanečníků. Nechybějí mezi nimi páry, přesahující osmdesátiletou věkovou hranici. V souvislosti s výročím Macháčkovi uspořádali výstavu, která mapuje průřez desetiletou historií.

  číst pokračování článku