česky Deutsch English
Novinky
 • 26.10.2017

  FENOMÉN BAROKA OŽIJE V LISTOPADU

  FENOMÉN BAROKA OŽIJE V LISTOPADU
  Karlovarský kraj – Co mají společného sokolovské, karlovarské a chebské muzeum? Po tři listopadové večery se tu postupně uskuteční přednášky věnované fenoménu baroka v Karlovarském kraji. Přednášky pořádá Karlovarský kraj ve spolupráci s krajskými muzei. Známá i neznámá fakta návštěvníkům osvětlí historik architektury Lubomír Zeman. Vstupné na akce bude zdarma. Foto: Barokní socha sv. Jana Nepomuckého, město Sokolov

  číst pokračování článku

 • 26.10.2017

  MALÝ FOTBALISTA MÍŘÍ DO ARGENTINY

  Robert Aubrecht míří do Argentiny
  Hráč baníkovské žákovské U15 Robert Aubrecht se s českou reprezentací do 15 let podívá do Jižní Ameriky. Na turnaji Sudamericano, který se hraje v Argentině od 5. do 19. listopadu, se čeští mladíci potkají s Paraguayí, Chile, Argentinou, Kolumbií a Uruguayí.

  číst pokračování článku

 • 25.10.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „ZŠ, ul. B. Němcové – oprava podlah v tělocvičnách".
  Předmětem plnění je oprava dřevěných podlah (broušení, tmelení, lakování, lajnování) v malé i velké tělocvičně základní školy vč. skladu na nářadí.

  číst pokračování článku

 • 25.10.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Městský úřad budova C – sanace zemní vlhkosti a zateplení objektu: projektová dokumentace (2. vyhlášení)".
  Předmětem plnění jsou kompletní projekční práce řešící odstranění zemní vlhkosti ze zdí v suterénu Městského úřadu – budovy C, K. H. Máchy č.p. 1275 a zateplení vnějšího pláště budovy.

  číst pokračování článku

 • 25.10.2017

  V Sokolově proběhl turnaj v minivolejbalu

  Volejbal
  Minulý víkend pořádal klub Volejbal Sokolov první kolo Karlovarské ligy minivolejbalu. Tento sport se v našem kraji těší veliké oblibě, což dokazují pravidelná vítězství v republikových kolech. Turnaj, který byl určen pro děti v kategoriích od prvních do šestých tříd, si nenechal ujít žádný z klubů Karlovarského kraje.

  číst pokračování článku

 • 24.10.2017

  Kraj plně podpořil Sokolov v boji proti obchodu s chudobou

  Město Sokolov zavedlo opatření obecné povahy, na jehož základě nebudou moci obyvatelé problémových částí města získat doplatek na bydlení. Na dávku nebudou mít nárok ti, kteří se nově budou chtít přistěhovat do vybraných tří lokalit, kde se nabízejí byty s neúměrně vysokým nájemným placeným sociálně slabými z doplatku na bydlení. Karlovarský kraj podpořil už samotnou přípravu opatření, pomáhal městu s nalezením přijatelné možnosti řešení a připravuje další kroky, aby zamezil obchodu s chudobou nejen v Sokolově, ale i v dalších oblastech.

  číst pokračování článku

 • 24.10.2017

  MĚSTSKÝ DŮM KULTURY POŘÁDÁ PLES

  PLES MDK

  V sobotu 11. listopadu jste zváni na společenský večer Městského domu kultury Sokolov. Večerem provádí Daniela Šinkorová, která rovněž zazpívá. Dále zahrají kapely Koala, Elektrický oslík, Bohemian Marching Band a vystoupí taneční kroužky při MDK. Začátek ve 20 hodin. Vstupné 200 Kč. Předprodej v Sokolovském infocentru. Plakát ke stažení zde

  číst pokračování článku

 • 23.10.2017

  VYMEZENÉ LOKALITY RUŠÍ DOPLATEK NA BYDLENÍ

  Hornická ulice
  Vedení města stanovilo několik částí města, kde nebudou vypláceny doplatky na bydlení. Oznámilo to v pondělí na mimořádné tiskové konferenci s tím, že úřad práce tak bude postupovat u nově uzavíraných smluv. Opatření vyplývá z posudku, který si nechalo město vypracovat vládní Agenturou pro sociální začleňování. Ta mimo jiné ukázala, že v Sokolově během posledního roku výrazně vzrostl počet obyvatel, kteří bydlí v nájemních bytech, pobírají neúměrně vysoké dávky pomoci v hmotné nouzi a přitom mají negativní vliv na život ve městě. Jsou nepřizpůsobiví, hluční, nechodí do zaměstnání a často ani neposílají děti do školy. Město přitom myslí na oprávněné příjemce této pomoci a je připravené řešit takové případy individuálně.

  číst pokračování článku