česky Deutsch English
Novinky
 • 24.5.2018

  JARNÍ SEBEOBRANU ABSOLVOVALO 24 LIDÍ

  JARNÍ SEBEOBRANU ABSOLVOVALO 24 LIDÍ
  V úterý 22. května 2018 skončil další kurz sebeobrany pro ženy a seniory. Jarní část lekcí s Jiřím Matoušem a Janem Kerulou absolvovalo 24 žen a mužů zdarma. Ti společně s vedoucí oddělení prevence Městské policie Sokolov Hanou Procházkovou předali všem úspěšným certifikáty. Další kurzy plánují na podzim.

  číst pokračování článku

 • 23.5.2018

  HORNICKÝ DŮM SE PROMĚNÍ V ARÉNU BOJE

  HORNICKÝ DŮM SE PROMĚNÍ V ARÉNU BOJE
  V sobotu 26. května 2018 se na Velkém sále Hornického domu koná galavečer ultimátních zápasů MMA. Toto smíšené bojové umění je zatím stále populárnější spíše v zahraničí. Ovšem i česká scéna již disponuje silnými jmény a ocelovou fanouškovskou obcí. A právě v Sokolově se v závěru května v oktagonu postaví hned dvě legendy tohoto tvrdého sportu. Po dvouleté přestávce se do boje vrací mistr Evropy z roku 2016 Tomáš Thor Kužela a do pomyslné síně slávy svým 100. zápasem, jako první Čech, vstoupí Jaroslav Číňan Poborský.

  číst pokračování článku

 • 23.5.2018

  Z KVĚTNOVÉHO ZASTUPITELSTVA

  Zastupitelé Sokolova se sešli ve čtvrtek 17. května 2018 na svém 29. řádném zasedání. Projednali a schválili příspěvek ve výši 25 tisíc korun pro Spolek za zachování hutě v Šindelové. Ten usiluje o obnovu této technické památky z 18. století už řadu let. A Sokolov jej podpořil opakovaně. Částkou 100 tisíc korun se pak rozhodli podpořit klub Trial Team Březová, který 2. června 2018 pořádá Mistrovství Evropy v Bike Trialu. Nadále se zastupitelé zabývali navýšením dotace pro Muzeum Sokolov, příspěvkovou organizaci Karlovarského kraje z 2 na 3 miliony korun. Peníze budou použity, společně s dotací Karlovarského kraje, na investici v celkové výši 18 milionů korun. Muzeum za ně vybuduje novou expozici, včetně vzácného Sokolovského pokladu. Sokolovské zastupitelstvo se na příštím zasedání sejde 28. června 2018. Veřejné jednání se koná v budově Městského úřadu Sokolov, Rokycanova 1929, Sokolov, zasedací místnost A.1.19 (1. patro). Začátek v 15 hodin.

  číst pokračování článku

 • 22.5.2018

  CIVILKY SE SEŠLY NA OKRESNÍM SHROMÁŽDĚNÍ

  CIVILKY SE SEŠLY NA OKRESNÍM SHROMÁŽDĚNÍ
  V pondělí 21. května 2018 se v háječku v Sokolově konalo Okresní shromáždění Svazu postižených civilizačními chorobami. Na programu bylo mnoho bodů, včetně jmenování členů návrhové, kontrolní, mandátové, a volební komise a delegátů výjezdních zasedání. Těmi nejbližšími jsou krajské zasedání 4. června 2018 v Sokolově a celorepublikový sjezd 23. října 2018 v Praze. Setkání se zúčastnily i místostarostka Sokolova Renata Oulehlová a vedoucí odboru sociálních věcí Jana Škornová. Svaz nabízí a organizuje odborné rehabilitační a rekondiční programy. Cílem je opětovně začlenit do společnosti osoby dlouhodobě a trvale nemocné a seniory a soustředit se na prevenci civilizačních onemocnění. „Jsem velmi pyšná na okresní svaz, kde je organizováno přes pět set členů. Rekondiční pobyty a další aktivity jsou velmi vyhledávané našimi občany. Podporujeme svaz nejen finančně, ale i poskytováním prostor právě pro taková jednání,“ uvedla místostarostka Renata Oulehlová a poděkovala předsedkyni svazu Anně Sedláčkové.

  číst pokračování článku

 • 22.5.2018

  ZUŠ OPEN opět v Sokolově

  ZUŠ OPEN opět v Sokolově
  Ve čtvrtek 24. května 2018 proběhne v celé republice 2. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol nazvaný ZUŠ OPEN, do kterého se zapojila i Základní umělecká škola Sokolov. V rámci tohoto festivalu se v tento den na Starém náměstí představí její soubory a taneční skupiny. V 15 hodin začne odpolední program vystoupením kapely KOLBAND, v 16 hodin vystoupí se svými choreografiemi žákyně tanečního oboru a skupiny IMPULS a v 17 hodin ukončí program koncert spojených dechových orchestrů ZUŠ Sokolov a ZUŠ Toužim. Všichni jste srdečně zváni.

  číst pokračování článku

 • 22.5.2018

  Velkou cenu Sokolova si odvezl Český Krumlov

  Velkou cenu Sokolova si odvezl Český Krumlov
  Ve dnech 19. a 20. května 2018 se konal turnaj Velké ceny Sokolova starších žákyň. Turnaje se zúčastnily kromě domácích žákyň také Loko Plzeň, SK Třebín, Orion Praha, Olymp Praha, KCM Ústí, KCM Plzeň a Český Krumlov. Po oba dny byl k vidění výborný šestkový volejbal starších žákyň.

  číst pokračování článku

 • 21.5.2018

  Projekt „Regenerace lesoparku pod rozhlednou Hard – II. etapa“ – právě probíhající práce

  Odbor správy majetku Městského úřadu Sokolov informuje občany města o prováděných pracích na území pod rozhlednou Hard v rámci projektu „Regenerace lesoparku pod rozhlednou Hard – II. etapa“, který bude volně navazovat na již zregenerované území pod rozhlednou Hard. Bude se jednat zejména o krajinné úpravy zelených ploch a výkopové a zemní práce. Dílčí práce na projektu spočívají ve výškopisném a polohopisném geodetickém zaměření na podkladě katastrální mapy vymezeného území. V současné době dochází k označení dřevin v daném území, prováděné sprejem žluté a červené barvy, pro potřeby geodetických prací. Nejedná se tudíž o označení stromů ke kácení. Děkujeme za pochopení.

  číst pokračování článku