česky Deutsch English
Novinky
 • 26.4.2018

  Parkoviště „K + R“ v Sokolově

  K+R

  Dvě nová parkoviště určená pro krátkodobé parkování, tzv. "K+R" (z anglického Kiss and Ride, česky Polib a jeď), byla minulý týden uvedena do provozu v ulici  Maxima Gorkého u ZŠ Rokycanova (centrálka) a dále před ZŠ  Křižíkova v ulici Křižíkova. V obou případech vznikla 4 parkovací stání. 

  Osazené dopravní značky budou doplněny dodatkovou tabulkou, která upřesní dny a hodiny platnosti značky, aby bylo možné vyhrazená parkovací místa využívat mimo stanovenou dobu ke standardnímu parkování.

  číst pokračování článku

 • 26.4.2018

  Děti mohou opět soutěžit o hodnotné ceny ve výtvarné soutěži

  Děti mohou opět soutěžit o hodnotné ceny ve výtvarné soutěži
  Karlovarský kraj: V letošním roce si připomínáme 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Ještě než dětem začnou prázdniny, připravila si pro ně hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž, která je spojena s tímto významným výročím. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů. Foto zdroj: Živý kraj, předešlá výtvarná soutěž Karlovarského kraje

  číst pokračování článku

 • 25.4.2018

  DŮM DĚTÍ POŘÁDÁ DEN PRO RODINU

  Dům dětí a mládeže zve na Den otevřených dveří

  Sokolovský Dům dětí a mládeže zve rodiny s dětmi na zábavné sobotní odpoledne. V sobotu 5. května uvidíte a vyzkoušíte řadu atrakcí. Elektrokola, lezeckou stěnu, stolní tenis, discgolf, tvorbu z bylinek a další zábavu. Vše začíná v 15 hodin vystoupením Piráta Cucína. Uvidíte i orientální tance. Vstupné zdarma. Plakát ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 24.4.2018

  ZASTUPITELÉ JEDNALI O ZPĚTNÉM ODKOUPENÍ BYTOVÝCH DOMŮ

  ZASTUPITELÉ JEDNALI O ZPĚTNÉM ODKOUPENÍ BYTOVÝCH DOMŮ
  V úterý 17. dubna 2018 se na svém 28. mimořádném zasedání sešli zastupitelé Sokolova. Na programu jednání měli dva body. Prvním bylo zapojení se do sdruženého nákupu elektřiny s Karlovarským krajem pro roky 19 a 20 na komoditní burze, což politici schválili. Následovala diskuse k uzavření obchodu se soukromou společností, která chtěla společně s městem odkoupit nemovitosti u Alfy, v ulici U divadla a Svatopluka Čecha. Tady shodu nenašli.

  číst pokračování článku

 • 24.4.2018

  SOKOLOV SE PŘIDÁ KE KRAJI S NÁKUPEM ELETŘINY

  CENTRÁLNÍ NÁKUP ELEKTŘINY

  Karlovarský kraj připravuje centrální nákup elektřiny. Současné sdružené dodávky končí letos v prosinci. Další tak bude třeba zajistit od ledna 2019 na následující dva roky. Poslední zakázku pro města a obce administrovalo město Sokolov. Letos se s ostatními spojí a budou dodavatele vybírat v čele s Karlovarským krajem. O postupu už rozhodli zastupitelé. Nakupovat budou  na komoditní burze POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE. Ušetřit mohou miliony korun.

  číst pokračování článku