česky Deutsch English
Novinky
 • 10.11.2017

  MALÉ, ALE ŠIKOVNÉ JSOU DVOULETÉ DĚTI V MŠ MARIE MAJEROVÉ

  MALÉ ALE ŠIKOVNÉ.....
  V tomto školním roce mateřinka Marie Majerové přijala dvanáct dětí, které před nástupem do mateřské školy oslavily dva roky. Děti chodí do jedné třídy. Počet dětí je doplněn o několik starších tříletých kamarádů. V současné době je ve třídě zapsáno 20 dětí. „Všichni si jistě dovedete představit, jak vypadaly první dny ve třídě. Dnes, po dvou měsících pravidelné docházky, je situace ve třídě úplně jiná. Nikdo nepláče, děti chodí do školky rády, zvládají náš ranní rituál - básničku s pohybem: "Dobré ráno, dobrý den", naučily se jednoduché písničky a básničky o vláčku, o vodníčkovi, o kapičkách, vyzkoušely si malování rukama, doprovází písničky na hudební nástroje, zvládají pohybové hry na zvířátka. A jak dokáží baštit,“ popisuje Jitka Podlipská ze sokolovské školky a dodala, že ve třídě jsou ještě tři volná místa.

  číst pokračování článku

 • 10.11.2017

  VEDENÍ MĚSTA UCTILO VÁLEČNÉ VETERÁNY

  VEDENÍ MĚSTA UCTILO VÁLEČNÉ VETERÁNY
  Na sobotu 11. listopadu 2017 připadá tak zvaný Den válečných veteránů. Po celém světě si tento den lidé připomínají mírové události na konci 1. světové války, někde pod názvem Den vzpomínek již od prvního výročí, tedy od roku 1919. V České republice si tento významný den oficiálně připomínáme od roku 2001. V pátek 10. listopadu se starosta Jan Picka s místostarostkou Renatou Oulehlovou poklonili u památníků v Sokolově. Květiny nejprve položili u Bojovníka od Sokolova, po té u Pamětní desky věnované americké armádě za osvobození v roce 1945 a také u Památníku sovětských zajatců.

  číst pokračování článku

 • 9.11.2017

  PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI Z JIŽNÍCH ČECH

  PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI Z JIŽNÍCH ČECH

  Dne 25. října 2017 přivítalo sokolovské kino Alfa cca. 250 pedagogických pracovníků ze základních škol a hostů v rámci ukázky dobré praxe z Jihočeského kraje. Tématem byla ochrana měkkých cílů ve školním prostředí. Učitelům byl představen z pohledu praxe projekt z Jižních Čech „Ozbrojený útočník ve škole“, který lektorovala krajská manažerka prevence kriminality Krajského úřadu Jihočeského kraje a společně s ní i partneři z týmu ze Záchranné zdravotní služby Jihočeského kraje a Krajského ředitelství Policie ČR Jihočeského kraje. Seminář byl doplněn slovem Ing. Libora Sladkého z Asociace Bezpečná škola a informací z Ministerstva vnitra ČR o nové technické normě vztahující se ke školám. Celý článek čtěte zde
  Foto: Ilustrační, město Sokolov

  číst pokračování článku

 • 8.11.2017

  DĚTSKÝ ÚSVIT NA TÉMA VĚZENÍ

  DĚTSKÝ ÚSVIT
  Obecně prospěšná společnost Prima Vizus uspořádala druhý ročník osvětové akce s názvem „Dětský úsvit“, tentokrát na téma vězení. Součástí je tematická výstava, jejíž vernisáž v pondělí 6. listopadu doprovázela odborná přednáška a představení nové animované publikace pro děti s názvem „Lapálie myší rodiny“, která na smyšleném příběhu popisuje situaci rodiny, kde musí tatínek nastoupit do vězení. Na místě rovněž pořadatelé rozdávali publikaci pro zájemce o pěstounskou péči s názvem „Síla citového pouta“. Záštitu nad akcí převzala místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. „Musím ocenit Vaši práci, protože osvěta je záslužná a já Vám děkuji,“ uvedla místostarostka. Tematická výstava je k vidění ve foyer kina Alfa do pátku, 10. listopadu 2017.

  číst pokračování článku

 • 7.11.2017

  Povedený víkend mládeže BK Sokolov

  BK Sokolov
  Uplynulý víkend přinesl celkem šest utkání, ve kterých se představili mladíci Basketbalového klubu Sokolov. V sobotu dopoledne na domácím hřišti sehráli své dvojutkání mladší minižáci (hráči do 12 let), kteří se utkali s TJ Lokomotiva Cheb. Odpoledne pak taktéž na domácí palubovce změřili síly kadeti (hráči do 17 let) s ŠSK Slaný. V neděli pak měli na programu přípravky (hráči do 10 let) svůj druhý turnaj, který se uskutečnil v Kraslicích.

  číst pokračování článku

 • 6.11.2017

  MŠ KOSMONAUTŮ S DĚTMI I RODIČI

  MŠ KOSMONAUTŮ
  Po úvodních třídních schůzkách, na které přišla většina rodičů, se rozběhl nový školní rok. V některých třídách už proběhly podzimní dílničky. Vyráběly se sovičky z listí, myšky z brambor a nejmenší děti si s rodiči vyrobily věnečky z barevného listí. Učitelky ze třídy Zvonků zase pro rodiče připravily drakyádu. Ta se vydařila, vítr foukal, draci létali, panovala dobrá nálada. Rodiče jsou často vyzváni k donášení nejrůznějších předmětů, převleků a materiálů, které děti využívají při hrách. Tato spolupráce má úspěch, rodiče jsou aktivní, vůči mateřské škole pozorní a tolerantní k nápadům učitelek.

  číst pokračování článku

 • 3.11.2017

  JAN RUND VYDAL „TEMNÝ SOKOLOV“

  TEMNÝ SOKOLOV - KŘEST
  „Vzpomínám si, jak stojíme na nádraží, a rodiče pláčou. Nerozuměla jsem tomu, vždyť jsme jeli jen k babičce do Brzánek u Roudnice nad Labem,“ líčí jednu z pamětí v knize Jana Runda Libuše Nosková, když v září roku 1938, ve svých pěti letech, opouští Sokolov před nastupujícími Němci. S rodiči tady zůstane až do roku 1945, kdy se opět vrací do města. Autor v knize Temný Sokolov, kterou slavnostně pokřtil ve středu 1. listopadu na sokolovském zámku, přibližuje nejen paměti Sokolováků. Zabývá se zde stěžejními událostmi z let 1907 až 2017, které měly vliv na následující život zdejších lidí, jako jsou požáry, povodně, roky 1938 nebo 1968.

  číst pokračování článku

 • 3.11.2017

  SOKOLOVEM PROJDOU ALPŠTÍ ČERTI

  Foto: Tomáš Gruber
  V neděli 10. prosince se do Sokolova chystá na 200 účastníků čertovského průvodu. Trasa bude letos prodloužená. Na posilu pro občany Sokolova opět vyjede „Čertovský autobus“. Lidé by se měli připravit na nutná dopravní omezení. Foto: Tomáš Gruber, Průvod čertů 2016

  číst pokračování článku