česky Deutsch English
Novinky
 • 5.4.2019

  Čistá zmizela, a přesto žije

  Čistá zmizela, a přesto žije

  Po městečku Čistá (Litrbachy, Lauterbach), která stálo ve Slavkovském lese, nezbylo zhola nic. Přitom historie obce sahá až do 12. a 13. století. O smutný konec městečka se postarala armáda po druhé světové válce a odsunu německého obyvatelstva. Na jaře roku 1946 byla Čistá začleněna do vojenského výcvikového prostoru Vojenský újezd Prameny a museli ji opustit i poslední obyvatelé. V roce 1948 ji po nácviku bojových akcí zcela zničila dělostřelecká palba při natáčení instruktážního filmu Boj o osadu. O zachování památky na Čistou se naštěstí snaží řada nadšenců i historiků. Posledním počinem, jak připomenout pohnutou historii místa, je kniha Rudolfa Tomíčka s názvem Náčrt dějin svobodného královského horního města Čistá. Pokřtěna byla 4. dubna v sokolovském zámku.

  číst pokračování článku

 • 5.4.2019

  Nové veřejné zakázky

  Město Sokolov vyhlásilo nová zadávací řízení na zadání veřejných zakázek "Ul. Boženy Němcové Sokolov - příjezdová komunikace a inženýrské sítě - projekční práce" a "Lesní hospodářské osnovy pro ORP Sokolov I s platností od 01.01.2020 do 31.12.2029".

  číst pokračování článku

 • 5.4.2019

  Taneční skupina Anfas slaví úspěchy

  Taneční skupina Anfas slaví úspěchy

  Taneční skupina Anfas se vydala 17. března zahájit sezónu do Plzně, kde se konalo regionální kolo soutěže Taneční skupina roku. A vedla si tady více než dobře. Gratulace patří juniorkám, které skvěle odtančily hlavní choreografii v Show art a v konkurenci šesti skupin vybojovaly první příčku. Úspěšné byly i děti, které si poprvé vyzkoušely atmosféru soutěží a domu přivezly ocenění za krásné třetí místo.

  Jen o několik dní později, 23. března, vyjela skupina Anfas na regionální kolo Czech Dance Masters v Plzni, které pro celou skupinu znamenalo několik poprvé. Poprvé se představila v kategorii dospělí a baby a vůbec poprvé vyjela s jazzovou formací. Obrovská gratulace patří všem zúčastněným, protože jazzová formace obsadila vynikající druhé místo. Juniorská moderna pak krásné čtvrté místo. Děti a jejich Baseball skončily na čtvrtém místě a nejmenší v baby kategorii byli druzí.

  číst pokračování článku

 • 5.4.2019

  Kompenzace dopadů těžby pro obyvatele Šenvertu

  Zastupitelstvo města Sokolov na zasedání konaném dne 21. 3. 2019 usnesením č. 22/4ZM/2019 schválilo poskytnutí jednorázové finanční podpory pro občany města Sokolov bezprostředně zasažené dopady těžby uhlí. Podpora je v souladu s Pravidly poskytování podpory za účelem kompenzace dopadů těžby v roce 2019 (dále jen „Pravidla“) určena občanu města Sokolov, který byl nepřetržitě přihlášen k trvalému pobytu v části Sokolova zvané Na Vyhlídce neboli Šenvert, a to minimálně od 1. 1. 2018 do 21. 3. 2019.

  číst pokračování článku

 • 5.4.2019

  Čištění řeky Ohře 2019

  Tolik potřebná dobrovolnická akce, už tradiční Čištění řeky Ohře, je letos připravena na 6. dubna od 9:00 hodin. Akce Čistění řeky Ohře se koná pod záštitou Krajského sdružení Místních akčních skupin Karlovarského kraje a cílem akce je hlavně ochrana přírody našeho regionu a ukázání vztahu k prostředí, ve kterém žijeme. Společně se na akci podílejí všechny Místní akční skupiny Karlovarského kraje, tedy MAS Sokolovsko, MAS 21, MAS Kraj živých Vod, MAS Krušné Hory a MAS Vladař, Karlovarský kraj, Povodí Ohře, obce podél řeky, půjčovny lodí a řada dalších organizací.

  číst pokračování článku

 • 4.4.2019

  Žijeme sportem. A ti nejlepší byli po zásluze oceněni

  Žijeme sportem. A ti nejlepší byli po zásluze oceněni

  Sportu se v Sokolově i v okrese daří, potvrzuje to řada úspěchů, které sportovci z regionu získávají na domácí i zahraniční scéně. A to i díky nemalým finančním částkám, jimiž města a obce své sportovce a kluby podporují. Například v Sokolově jde letos na podporu sportu a provoz sportovišť kolem 74 milionu korun. Ti nejlepší sportovci z regionu převzali ocenění v úterý 2. dubna v sokolovském klášterním kostele sv. Antonína Paduánského. Mezi čestnými hosty byli náměstek hejtmanky Petr Kubis, radní kraje Karel Jakobec, sokolovský místostarosta Jan Picka, tajemník Tělovýchovné unie Sokolov Jaroslav Lebeda a starostové některých měst z regionu.

  číst pokračování článku

 • 3.4.2019

  Správa železnice bude v noci brousit výhybky a koleje

  Pokud se vám bude zdát, že v areálu železniční stanice Sokolov je večer poněkud rušněji a případně se odtud budou ozývat podivné zvuky, nelekejte se. Správa železniční dopravní cesty město informovala, že se tady v nočních hodinách od 3. dubna 2019 do 10. dubna 2019 bude odehrávat strojní broušení výhybek a kolejí. A to vždy v čase od 20:40 do 04:30. Práce se konají v noci z důvodu nenarušení železniční dopravy. Broušením se zlepší kvalita jízdy a odstraní vady na hlavách kolejnic.

  číst pokračování článku

 • 2.4.2019

  Hokejové finále o první ligu bude řádně zabezpečeno

  Hokejové finále o první ligu bude řádně zabezpečeno

  Rekordní návštěva se očekává na prvním utkání hokejového superfinále o postup do první ligy mezi týmy HC Baník Sokolov a HC Moravské Budějovice. Série začíná už v pátek 5. dubna od 18 hodin na zimním stadionu v Sokolově a pořadatelé slibují, že bude všechno připraveno tak, aby se velký hokejový svátek uskutečnil bez problémů. Neměla by se tak opakovat potyčka mezi bezpečnostní agenturou a částí diváků, vyvolaná odpálením pyrotechniky v sektoru fanoušků z Vrchlabí po skončení posledního zápasu s krkonošským týmem.

  číst pokračování článku