česky Deutsch English
Novinky
 • 28.5.2018

  DO SOKOLOVA PŘIŠLA V ROCE 1947. NYNÍ OSLAVILA VÝZNAMNÉ JUBILEUM

  DO SOKOLOVA PŘIŠLA V ROCE 1947. DNES SLAVÍ VÝZNAMNÉ JUBILEUM
  Paní Jiřina Nussbergerová, která pochází z Mladoboleslavska, přišla v roce 1947 do Sokolova, kam ji zavedla práce v Dolním Rychnově na ředitelství hnědouhelných dolů a briketáren. V pátek 25. května 2018 paní Jiřina oslavila úctyhodné 95. narozeniny a za město Sokolov ji přišla gratulovat místostarostka Renata Oulehlová. Příjemné povídání oživila oslavenkyně svými vzpomínkami a společně se synem se pochlubili historickými video záznamy města Sokolov. Paní Jiřina v roce 2007 sepsala své životní vzpomínky do vlastního amatérského spisu o své rodině. Byla členkou sokolovského ochotnického divadla a svou fotografii má i v knize s názvem Hornický dům. „Děkujeme za příjemné povídání a pozvání a přeji za sebe i celé město Sokolov mnoho šťastných dnů a pevné zdraví“, dodala místostarostka.

  číst pokračování článku

 • 28.5.2018

  MIRÁKL VYHRÁVÁ TITUL MISTR MISTRŮ

  MIRÁKL VYHRÁVÁ TITUL MISTR MISTRŮ
  O víkendu se v Praze na Výstavišti v Holešovicích konalo Mistrovství ČR České taneční organizace. Svá „želízka v ohni“ zde měla i Taneční skupina Mirákl, která se zde prezentovala se 30 choreografiemi ve všech věkových kategoriích. Výsledná bilance tanečníků je pak více než výborná – vytančili si 12x titul Mistrů ČR, 5x titul vicemistrů. Navíc se jim podařilo v dětské kategorii již počtvrté za sebou získat titul Mistr Mistrů – tedy ocenění, které v rámci závěrečného galavečera uděluje porota sestavená jak z tanečních odborníků, tak z osobností z herecké, politické a sponzorské sféry. Toto prestižní ocenění, o které mezi sebou bojují Mistři ČR napříč všemi disciplínami, získala choreografie Místo pro každého. Nemenší překvapení poté nastalo, když si stejné ocenění vytančila i choreografie juniorů Miráklu – Face 2 face. „Je to odměna za naši intenzivní celoroční práci, velké poděkování míří do řad našich tanečníků. Během čtyřdenní soutěže předvedli neuvěřitelné výkony a emoce, které nechali na parketě, oslovili nejen mezinárodní porotu, ale i diváky“. Nyní se skupina připravuje na svůj výjezd do Barcelony, kde bude reprezentovat ČR na Světovém tanečním poháru.

  číst pokračování článku

 • 28.5.2018

  MĚSTO ZVE SENIORY K BESEDĚ

  Beseda se seniory 17. 5. - pozvánka

  Vedení města Sokolov a odbor sociálních věcí městského úřadu pořádají další veřejnou besedu pro seniory. Zváni jsou ale všichni, kdo se zajímají o život v Sokolově. Beseda se koná ve středu 30. května 2018 ve velkém sále Městského domu kultury Sokolov od 14 do 17 hodin. Od 15 hodin hraje kapela Karlovarská pětka. Pozvánka ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 27.5.2018

  PO STOPÁCH KARLA I.

  PO STOPÁCH KARLA I.
  V sobotu 26. května 2018 se již v ranních hodinách začínalo plnit vlakové nádraží v Sokolově návštěvníky všech věkových kategorií, kteří s jízdenkou v ruce netrpělivě čekali na příjezd parní lokomotivy, která mířila ze Sokolova přes Svatavu, Hřebeny, Oloví, Rotavu až do Kraslic a vrátila je tak v čase do roku 1918. „Pára je zachovaná, Císaře s doprovodem máme a odhodlání vyrazit také,“ ohlásil strojvedoucí a zahájil tak slavnostní jízdu u příležitosti 20 let soukromého provozu kraslické dráhy s názvem Parním vlakem po stopách Karla I.

  číst pokračování článku

 • 25.5.2018

  ZNÁME FINALISTY DOPRAVNÍ SOUTĚŽE

  ZNÁME FINALISTY DOPRAVNÍ SOUTĚŽE
  Dům dětí a mládeže v Sokolově hostil krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo dopravy ČR, organizace BESIP. Závody se tentokrát za vydatného deště konaly ve čtvrtek 24. května 2018. Utkali se zde nejlepší žáci základních škol z okresů Cheb, Karlovy Vary a Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 25.5.2018

  DALŠÍ CYKLO ZÁVOD

  DALŠÍ CYKLO ZÁVOD
  19. a 20. května 2018 se jel další dvojzávod cyklistické Extraligy Masters v Bělči u Kladna. V sobotu se jela časovkou jednotlivců na kopcovité, 28 km dlouhé trati, za velmi nepříjemného větru. V kategorii D zvítězil Ludvík Killinger st. časem 40:19, v kategorii B Ludvík Killinger ml. dojel na 5. místě za 40:22 a Jan Valeš na 11. místě. Všichni CYKLO TEAM KILLI.

  číst pokračování článku

 • 24.5.2018

  MISTR JAPONSKÉHO KARATE NAVŠTÍVÍ SOKOLOV. CHCE VIDĚT ČESKÉ MMA

  MISTR JAPONSKÉHO KARATE NAVŠTÍVÍ SOKOLOV. CHCE VIDĚT ČESKÉ MMA
  Hvězda okinawského karate Akihito Yagi navštíví tento víkend Sokolov. Bude jedním z hostů ultimátních zápasů, které se v sobotu 26. května 2018 konají v Hornickém domě. Učitel a mistr tradičního karate-do byl v našem městě již před třemi lety. Tehdy tady vedl mezinárodní seminář pro studenty z České republiky a Evropy. I tentokrát přijede na pozvání ředitele České Meibukan Gojyu-ryu Karate-do asociace se sídlem v Sokolově Jiřího Matouše. Akihito Yagi se pyšní tituly sensei - učitel a Kyoshi, tedy učitel - filozof a pochází z velmi slavné rodiny, která po několik generací uctívá, praktikuje a vyučuje tradiční okinawské bojové umění. Prezident mateřské mezinárodní organizace je ale také úspěšným hudebníkem, hercem a příležitostným modelem. Českou republiku navštíví pošesté. Foto: Jiří Matouš

  číst pokračování článku

 • 24.5.2018

  Na fotbalovém trávníku se pomáhalo

  charitativní fotbal
  V úterý 22. května 2018 proběhlo na Baníku v Sokolově přátelské utkání mezi představiteli města a regionálními sportovními hvězdami. Charitativní akce proběhla již počtvrté, tentokrát na podporu dětských knížek do mateřských škol a prvních tříd škol základních.

  číst pokračování článku