česky Deutsch English
Novinky
 • 11.1.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Sokolov, stavební úpravy nábřeží Petra Bezruče".
  Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební úpravy nábřeží Petra Bezruče v Sokolově. V rámci úprav dojde ke kompletní změně řešení ulice, bude provedena oprava komunikace a chodníků a nové uspořádání parkování. Dále bude provedena výměna dešťové kanalizace, přeložka veřejného osvětlení a přípojka pro parkovací automaty. Na nábřeží Petra Bezruče a v ulici Pionýrů bude vyměněn vodovod.“

  číst pokračování článku

 • 11.1.2018

  KRUHOVÉ OBJEZDY V SOKOLOVĚ SE ZMĚNÍ

  KRUHOVÉ OBJEZDY V SOKOLOVĚ SE ZMĚNÍ
  Vedení města rozhodlo o výzdobě sokolovských kruhových objezdů. Úpravy se týkají kruhových křižovatek na Vítkově směrem do města, u výjezdu směrem do Lokte, u nového obchvatu za gymnáziem a u městského úřadu. Kruhové objezdy budou většinou osazeny monumenty symbolizující hornickou historii města, nebo budou charakterizovat je samotné. „Například u Vítkova chceme umístit hornické vozíky, které jsme získali od Sokolovské Uhelné darem. Dalšími symboly by pak měly být sv. Barbora, nebo pro město charakteristický sokol. Na tyto instalace bychom rádi vyhlásili architektonickou soutěž,“ popsal nový záměr radnice starosta Jan Picka s tím, že nejlepší návrh poslouží pro přípravu projektové dokumentace. Město má na jednu kruhovou křižovatku vyčleněny dva miliony korun, přičemž první dva miliony jsou již součástí rozpočtu na rok 2018. Předpokládá se, že další 3 kruhové křižovatky by se, dle finančních možností města, upravovaly v následujících letech.

  číst pokračování článku

 • 11.1.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Lesopark Hard II. etapa – geodetické zaměření".
  Předmětem plnění je výškopisné a polohopisné geodetické zaměření na podkladě katastrální mapy pro budoucí stavbu s názvem „Regenerace lesoparku pod rozhlednou Hard – 2. etapa.“

  číst pokračování článku

 • 11.1.2018

  SNY SE PLNÍ I PO VÁNOCÍCH

  SNY SE PLNÍ I PO VÁNOCÍCH

  Pan Václav z našeho stromu přání se podívá do Izraele. Když jej před loňskými Vánocemi oslovily sociální pracovnice v rámci projektu NEJSTE NA TO SAMI. ANI O VÁNOCÍCH..., který pro osamělé starší lidi připravilo město Sokolov, nepřál si původně nic. Nakonec vyslovil touhu bydlet v domě, kde žije více jeho vrstevníků. V současné době pětaosmdesátiletý Václav žije v jednom ze sokolovských věžáků. Přesto, že nabídku nízkonákladového bydlení v jednom z městských bytů nakonec nevyužil, navštívili ho dobrovolníci před Vánoci alespoň s drobnými dárky. Během povídání se svěřil, že jeho životní vášní je cestování. „Strašně rád bych se podíval do Jeruzaléma v Izraeli, bohužel ale nemám s kým jet,“ posteskl si pan Václav. Netrvalo dlouho a věci se daly do pohybu. Ve stejném domě totiž shodou okolností bydlí pan Jiří, který je přibližně ve stejném věku a rovněž rád cestuje. Oba pánové se tak skamarádili a v květnu spolu letí na poznávací zájezd. Velmi nás těší, že projekt je dál živý a spojuje lidi k sobě.

  číst pokračování článku

 • 10.1.2018

  26. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA V DUCHU PRVNÍ REPUBLIKY

  REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA

  V sobotu 3. února se v Hornickém domě uskuteční 26. Reprezentační ples města Sokolova. V souvislosti s letošním 100. výročím vzniku samostatné Československé republiky se letos ponese v duchu právě této doby. Hlavní hvězdou večera bude Leona Machálková a duo Těžkej Pokondr. Nebudou chybět kroužky působící při MDK Sokolov, dále vystoupí Jan Onder a Lucie Slouková, Bohemian Marching Band, Big Band MDK Sokolov. Předprodej v Sokolovském infocentru od 15. ledna 2018. Vstupné jednotné 500 Kč, včetně rautového občerstvení. Dress code Formal. Plakát ke stažení zde 

  číst pokračování článku

 • 10.1.2018

  TEMATICKÉ DNY ROZVÍJÍ KLÍČOVÉ KOMPETENCE

  Klíčové kompetence bychom mohli charakterizovat jako soubor vlastností a dovedností, které uplatňujeme v různých situacích. Ať už v běžném životě, nebo v zaměstnání. Například při řešení konfliktu, nebo v krizové situaci, kdy může jít i o život druhých. Na sokolovské základní škole a gymnáziu Mánesova se rozvoji takového chování věnují pravidelně, a to díky vzdělávacímu konceptu Škola Můj projekt.

  číst pokračování článku

 • 9.1.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Přechod pro chodce II/210 Sokolov – Dolní Rychnov".
  Předmětem veřejné zakázky je úprava a prodloužení stávajících chodníků a veřejného osvětlení, osvětlení přechodu pro chodce a vybudování středního dělícího ostrůvku.

  číst pokračování článku

 • 9.1.2018

  ZA TANCEM DO BÝVALÉHO KARPU

  TANEČNÍ ODPOLEDNE PRO SENIORY
  Město Sokolov ve spolupráci s odborem sociálních věcí a Městským domem kultury pořádají taneční odpoledne pro seniory. Zván je ale samozřejmě každý příznivec tance. Taneční setkání se budou konat každý měsíc v Music clubu Alfa. Poprvé se můžete těšit v úterý 23. ledna od 15 hodin. Pro zobrazení plakátu klikněte na obrázek.

  číst pokračování článku

 • 9.1.2018

  MLADÝ REPREZENTANT FOTBALOVÉ U15 NA PRESTIŽNÍM TURNAJI V ARGENTINĚ

  ROBERT AUBRECHT

  Ještě před několika týdny by nevěřil, že se mu splní velký sen a bude reprezentovat svou zemi v mezistátním utkání. A už vůbec si nedokázal představit, že to bude na půdě jedné z velmocí světového fotbalu, v Argentině. Sen se však stal skutečností a Robert Aubrecht, útočník baníkovské U15, si ho užil opravdu naplno. „Překvapilo mě, že až na Argentinu nehráli soupeři tak technický fotbal, jak bych na Jihoameričany čekal,“ hodnotí mladý fotbalista turnaj v Argentině. Na fotografii vpravo. Rozhovor s ním přináší lednový Sokolovský Patriot.  

  číst pokračování článku