česky Deutsch English
Novinky
 • 12.11.2018

  MIRÁKL NA DANCE LIFE EXPO V BRNĚ

  MIRÁKL NA DANCE LIFE EXPO V BRNĚ
  Tanečníci skupiny Mirákl se o víkendu zúčastnili největší přehlídky tance a sportu, která se konala na Výstavišti Expo v Brně. Mirákl zde představil své nejúspěšnější choreografie na hlavní stage festivalu, a to v programu tanečních hvězd jako je například Balet Národního divadla v Praze, v Brně, tanečních konzervatoří a souborů.

  číst pokračování článku

 • 9.11.2018

  SOKOLOV HOSTIL ASISTENTY PREVENCE TŘÍ KRAJŮ

  SOKOLOV HOSTIL ASISTENTY PREVENCE TŘÍ KRAJŮ
  Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se v Sokolově konala konference na téma Asistenti prevence kriminality v praxi. Zkušenosti během téměř deseti let fungování projektu si vyměnili odborníci z Karlovarského, Ústeckého a Plzeňského kraje. U řečnického pultu se vystřídali i představitelé úřadu práce, nebo ministerstva vnitra. Zúčastnili se také starostka Sokolova Renata Oulehlová, nebo náměstek hejtmanky Petr Kubis, který coby velitel městské policie stál u zrodu projektu v Sokolově v roce 2011.

  číst pokračování článku

 • 9.11.2018

  VEDENÍ MĚSTA SE POKLONILO U VÁLEČNÝCH POMNÍKŮ

  VEDENÍ MĚSTA SE POKLONILO U VÁLEČNÝCH POMNÍKŮ
  Na neděli 11. listopadu 2018 připadá Den válečných veteránů. Již v pátek se starostka Sokolova Renata Oulehlová, s místostarosty Karlem Jakobcem a Janem Pickou poklonila u sokolovských válečných památníků. Vedení města květiny položilo u bojovníka od Sokolova, u americké pamětní desky na Starém náměstí, u pamětní desky Theodoru Schwarzovi, sokolovskému německému letci britského Královského letectva u II. základní školy a u pomníku sovětských zajatců. Tento významný den, kterým si lidé po celém světě připomínají mírové události konce 1. světové války již od roku 1919, v České republice oficiálně uctíváme od roku 2001.

  číst pokračování článku

 • 8.11.2018

  Logická olympiáda – Karlovarský kraj

  Logická olympiáda – Karlovarský kraj
  Semifinále Logické olympiády, pořádané Místní skupinou Mensy ČR, se konalo v prostorách Krajské knihovny Karlovy Vary. Tentokrát se všichni sešli v pátek 2. listopadu 2018. “Logická olympiáda je soutěž určená pro všechny žáky a studenty,” uvedl Petr Čavojský, místopředseda Mensy ČR. Jedním z cílů soutěže je i upozornit veřejnost, že schopnost logického a samostatného uvažování je typ nadání, které je přínosné pro celou společnost. “Pomoc s rozvojem nadání našich dětí je úkol pro celou společnost, a to nikoli jen pro školy. Investice do rozvoje nadání všech se nám všem mnohonásobně vrátí,” dodal.

  číst pokračování článku

 • 7.11.2018

  ZUŠ Sokolov pořádá festival kapel regionálních škol

  ZUŠ Sokolov pořádá festival kapel regionálních škol
  Základní umělecká škola Sokolov zve všechny na festival kapel regionálních ZUŠ nazvaný FESTKAP, který se uskuteční dne 10. listopadu 2018 od 12 hodin v Alfa Music Clubu v Sokolově. Kromě domácí kapely KOLBAND se postupně představí kapely Junior Combo a Tryout z partnerské Kreismukschule z Tirschenreuthu, Nothin' But Saxophones a Junior Dixieland ze ZUŠ F. Chopina z Mariánských Lázní, BBBand a Rockeři z II. patra ze ZUŠ Ostrov, BetaVERZE, MyBand a Skeptic ze ZUŠ Chodov a CrazyHouse Band z Krajkové. Pestrá směs kvalitních kapel složených ze žáků základních uměleckých škol a jejich hostů nabídne určitě všem návštěvníkům nevšední zážitek.

  číst pokračování článku

 • 6.11.2018

  Netradiční podzimní olympiáda

  Netradiční podzimní olympiáda
  Již tradičně (netradičně) na podzim, nyní na konci října přímo na Halloween, se za velkého povzbuzování konal ve středu 31. 10. 2018 v tělocvičnách základní školy ul. Běžecká již 14. ročník „Netradiční podzimní olympiády“, kterou pořádala Mateřská škola Barevný klíček, Vítězná Sokolov. Olympiády se zúčastnily děti z mateřských škol v Sokolově. Sedm družstev po pěti zástupcích, čili plná tělocvična malých sportovců.

  číst pokračování článku

 • 6.11.2018

  STAROSTKOU SOKOLOVA JE RENATA OULEHLOVÁ

  STAROSTKOU SOKOLOVA JE RENATA OULEHLOVÁ
  V pondělí 5. listopadu 2018 se konalo ustavující zastupitelstvo města Sokolov. Starostkou Sokolova byla zvolena Renata Oulehlová (hnutí ANO), pozici prvního místostarosty bude zastávat neuvolněný krajský radní Karel Jakobec (Hnutí pro město Sokolov) a druhého místostarosty Jan Picka (ČSSD). Devítičlennou radu města budou dále tvořit Ilona Medunová, Erik Klimeš, Petr Kubis (hnutí ANO), Ladislav Sedláček, Tomáš Provazník (Hnutí pro město Sokolov) a Michael Rund (ČSSD). Kontrolní výbor povede opozice, finanční výbor bude spravovat koalice.

  číst pokračování článku