česky Deutsch English
Novinky
 • 13.4.2017

  Adrenalinový závod Bahňák opět už v květnu

  Závodníci poběží po trati, na které musí překonávat různě náročné překážky v podobě provazových sítí, lanových houpaček, brodění se ve vodě, podplouvání klád, plazení se v bahně, překonávání terénních valů, zdí z dřevěných kůlů, traverzování přes řeku Ohři, ručkování nad vodou apod. Závod se odvíjí z výcvikových kurzů vojenských sil a bude v duchu závodů jako je např. australský Tough bloke challenge nebo britský Tough guy. Generálními partnery jsou město Sokolov a Městský dům kultury Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 13.4.2017

  ZŠ KŘIŽÍKOVA SE ZAPOJÍ DO PROJEKTU BEZPEČNÁ ŠKOLA

  ZŠ KŘIŽÍKOVA BEZPEČNÁ ŠKOLA
  Již dva roky běží v Sokolově projekt prevence kriminality Městské policie Sokolov „Stop násilí na školách, aneb bezpečná škola“. Tento projekt zaměřený na bezpečnost základních škol zajišťuje zvýšenou ochranu dětí i pedagogického sboru prostřednictvím několika bezpečnostních opatření, mezi které patří dohledová služba, kurzy sebeobrany pro žáky či kamerový systém. Současně je na všech školách zaváděn čipový systém.

  číst pokračování článku

 • 13.4.2017

  SEMINÁŘ KE KOTLÍKOVÝM DOTACÍM

  Karlovarský kraj chystá 2. kolo 1. vlny kotlíkových dotací. Pro zájemce se dne 10.05.2017 bude konat bezplatný seminář s pracovníky krajského úřadu. Seminář se uskuteční na Městském úřadě Sokolov, ve velké zasedací místnosti v 1. patře č. dveří A.1.11. od 15:30 hod. Bližší informace o kotlíkových dotacích lze nalézt zde.

  číst pokračování článku

 • 13.4.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Stavební úpravy komunikace ul. Spartakiádní, Sokolov“.
  Předmětem veřejné zakázky jsou stavební úpravy komunikace ul. Spartakiádní vč. kolmých parkovacích stání a komunikace pro pěší. Součástí rekonstrukce jsou úpravy bezprostředního okolí komunikace a rozjezdů souvisejících obslužných komunikací, vč. vyvolaných přeložek sítí technické infrastruktury. Délka řešeného úseku je 0,470 km.

  číst pokračování článku

 • 13.4.2017

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Chodník a parkoviště ul. Vítězná, Sokolov“.
  Předmětem veřejné zakázky je výstavba nového chodníku od křižovatky ulice Vítězná a Spartakiádní, parkoviště s kapacitou 12-ti kolmých stání a odvodnění parkoviště.

  číst pokračování článku

 • 13.4.2017

  Návštěva malebného Schwandorfu s prohlídkou skalního sklepení

  Schwandorf 8.4.2017
  Komise partnerských měst se v sobotu 8. dubna setkaly při přátelské návštěvě v bavorském Schwandorfu. Představitelé, kde nechyběli starostové Schwandorfu Andreas Feller a Sokolova Jan Picka, se nejprve sešli na konferenci, kde společně zhodnotili společné akce proběhlé v předchozích letech. Zároveň se předjednaly společné aktivity v roce stávajícím. Další setkání budou například v červnu. Nejprve při Pivních slavnostech ve Schwandorfu (3.6.), nebo v rámci Sokolovského čtvrtmaratonu v Sokolově (24.6.). Spolupráce obou měst funguje už 17. rokem.

  číst pokračování článku

 • 12.4.2017

  Sezóna orientačních běžců se otevřela naplno

  Noční běh
  Prvním vrcholem této sezóny bylo mistrovství ČR v nočním orientačním běhu. Tato velmi náročná disciplína vyžaduje kromě fyzické kondice též mimořádné orientační schopnosti a v neposlední řadě též i odvahu. Pořádáním mistrovství byl pověřen oddíl OK Jihlava a závod se uskutečnil v noci ze soboty na neděli 8. - 9. dubna v lesích na Vysočině.

  číst pokračování článku