česky Deutsch English
Novinky
 • 23.1.2018

  MĚSTO ZANALYZUJE OMEZENÍ DOPLATKŮ NA BYDLENÍ

  MĚSTO ZANALYZUJE OMEZENÍ DOPLATKŮ NA BYDLENÍ

  Město Sokolov prověří účinnost takzvaného opatření obecné povahy (OOP), které po novele zákona o hmotné nouzi zavedlo minulý rok v říjnu. Úředníci po této změně přísněji posuzují podané žádosti o doplatek na bydlení v předem vytyčených lokalitách. Město se tak snaží zamezit bujícímu obchodu s chudobou a přílivem problémových občanů. Postup, který využilo už několik měst v České republice, včetně Aše, Kladna nebo Mostu, napadlo několik senátorů. U Ústavního soudu ČR se dožadují zrušení příslušné novely. Fotografie: Ulice U Divadla, které se opatření týká

  číst pokračování článku

 • 22.1.2018

  BK Sokolov má za sebou další úspěšný víkend

  BK Sokolov
  Další náročný víkend plný basketbalu má za sebou sokolovský Basketbalový klub. Nejprve v pátek odjeli mladší minižáci do Klatov, kde ve dvojutkání změřili síly s místními „dvanáctkami“. V sobotu se v důležitém duelu utkali junioři (hráči do 12 let), kteří v přímém souboji o druhé místo hostili BK Beroun. A konečně v neděli se ve svém turnaji představili nejmladší minižáci (hráči do 11 let), kteří v Kraslicích sehráli čtvrtý turnaj sezóny.

  číst pokračování článku

 • 22.1.2018

  MVTV: KINO V SOKOLOVĚ MÁ REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST

  Sokolovské 4K 3D kino Alfa, které provozuje Městský dům kultury, navštívilo v roce 2017 rekordních 41 tisíc diváků, což je o téměř 3 tisíce lidí více, než vloni. Návštěvnost sokolovského kina stoupá dlouhodobě. S tím souvisí i průběžný nárůst tržeb. Více se dozvíte v reportáži.

  číst pokračování článku

 • 18.1.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „DDM – zahradní altán pro venkovní činnosti a kroužky".
  Předmětem veřejné zakázky je novostavba celodřevěného otevřeného zahradního altánu, který zastřešuje stávající rovinatou zpevněnou plochu v areálu.

  číst pokračování článku

 • 17.1.2018

  JAN JANOUD ŠTĚTCEM I DLÁTEM

  Jan Janoud vernisáž
  Muzeum Sokolov zahájilo výstavu sokolovského rodáka Jana Janouda s názvem „Štětcem a dlátem“. Svou celoživotní tvorbu zahrnující kresby, malované obrazy i vyřezávaná díla tady bude umělec prezentovat do 18. února 2018. Vernisáže se zúčastnili autor s manželkou, ředitel muzea Michael Rund a rovněž starosta Jan Picka, který ocenil, že je v Sokolově k vidění místní autor. Což svou účastí i potleskem ocenily i desítky příchozích návštěvníků. Součástí vernisáže bylo krátké hudební vystoupení dětí ze ZUŠ Sokolov, které doprovodil Jaroslav Honzák. Expozice je k vidění ve výstavním sále v 1. patře sokolovského zámku.

  číst pokračování článku

 • 17.1.2018

  DALŠÍ KURZY SEBEOBRANY

  JARNÍ KURZY SEBEOBRANY

  Městská policie Sokolov ve spolupráci s instruktorem Jiřím Matoušem z Meibukan Karate-Do přichystala pro ženy a seniory tradiční tříměsíční kurz sebeobrany. Jarní bezplatné tréninky startují 22. února 2018. Probíhají pak každý čtvrtek od 18 hodin v prostorách Fitness URAL v Sokolově. Na kurz doporučujeme se kvůli omezené kapacitě telefonicky přihlásit na čísle 777 025 622. Leták ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 16.1.2018

  ​Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

  Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu
  Karlovarský kraj - V první polovině února vyhlásí Karlovarský kraj dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Díky nim lidé budou moci zrekonstruovat památkově chráněné objekty, uspořádat kulturní či společenskou akci, vydat nějakou zajímavou publikaci nebo propagovat místo, které rozhodně stojí za navštívení.

  číst pokračování článku