česky Deutsch English
Novinky
 • 23.11.2017

  NEJSTE NA TO SAMI... ANI O VÁNOCÍCH

  NEJSTE NA TO SAMI... ANI O VÁNOCÍCH
  Vánoce jsou nejkrásnější svátky roku. Nesou se ve znamení lásky, klidu a sounáležitosti. Během svátků se uchylujeme do rodinných kruhů, bilancujeme nad proběhlým rokem a připravujeme se na vítání nových dní toho příštího. Mezi námi je ale řada osamělých lidí, kteří tyto okamžiky nemají s kým sdílet. Letošní Vánoce však mohou být i díky Vám jiné.

  číst pokračování článku

 • 22.11.2017

  Klíčové kompetence. Na ZŠ a gymnáziu Mánesova nejsou jen frází

  Když se řekne klíčová kompetence, co to znamená? Je to společný název pro schopnosti a dovednosti, které výrazně zvyšují šance na pracovní uplatnění a na prožití spokojeného života. Jsou důležité jak v pracovním, tak v osobním životě a mohou být prospěšné pro každého, kdo se naučí je u sebe rozvíjet a hlavně skutečně používat. Klíčové kompetence se dají uplatnit všude: při řešení konfliktu mezi sourozenci, při hledání nových kamarádů a udržování starých přátelství, při snaze zprovoznit nový mobil, při rozlišování důvěryhodných a nedůvěryhodných informací nebo během vyjednávání o výši platu. Škola, která rozvíjí u svých žáků klíčové kompetence, je připravuje na skutečný život a na to, aby si v našem čím dál rychleji se měnícím světě uměli poradit s výzvami, které před ně jednou život postaví.

  číst pokračování článku

 • 22.11.2017

  MÓDNÍ SHOW TANEČNIC A FOTBALISTŮ MĚLA ÚSPĚCH

  MÓDNÍ SHOW FLASHDANCE
  V úterý 14. listopadu uspořádala taneční skupina Glamour ve spolupráci s Městským domem kultury a FK Baník Sokolov třetí ročník módní show, tentokrát ve stylu tanečního filmového hitu 80. let Flashdance. Tanečnice a fotbalisté, včetně juniorů, vystoupili pod taktovkou choreografky Jany Anderlové.

  číst pokračování článku

 • 22.11.2017

  ZPRÁVA ZE ZŠ PIONÝRŮ

  ZŠ PIONÝRŮ
  Dne 25. října 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů vědomostních a sportovních soutěží základních škol a nižšího stupně osmiletých gymnázií Karlovarského kraje v Horním Slavkově.

  číst pokračování článku

 • 21.11.2017

  IMPULS vystoupí na Mezinárodním festivalu ve Středomoří

  ZUŠ IMPULS
  Taneční skupina IMPULS ze Základní umělecké školy v Sokolově se v době od 26. listopadu do 3. prosince 2017 představí na Mezinárodním festivalu hudby a tance ve Středomoří. Zvláštností tohoto festivalu je, že se celý bude konat při plavbě na palubách výletní lodi MSC MERAVIGLIA. Plavba lodi začíná v italském Janově, pokračuje do přístavů v Římě, Palermu, Vallettě, Barceloně, Marseille a končí opět v Janově. Přejeme mladým tanečnicím úspěch na festivalu a mnoho nevšedních zážitků.

  číst pokračování článku

 • 20.11.2017

  NENECHME SENIORY SAMOTNÉ

  SAMA

  Ve čtvrtek 16. listopadu uspořádalo město ve spolupráci s odborem školství dokumentární seminář pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. V městském divadle a v kině Alfa děti zhlédly film Otakara Faifra s názvem SAMA, který mapuje poslední dny života nejdéle působící herečky Národního divadla Luby Skořepové. Promítání snímku bylo pojato jako osvěta osamělého života starších lidí a bylo předznamenáním vánoční akce věnované právě seniorům. Nese název „Nejste na to sami. Ani o Vánocích“.

  číst pokračování článku