česky Deutsch English
Novinky
 • 27.5.2016

  Sokolovskou talentovou soutěž ovládla šestnáctiletá Lucie Večeřová

  Lucie Večeřová
  Druhý ročník soutěže „Sokolov má talent“ vyhrála šestnáctiletá studentka gymnázia Lucie Večeřová. Publikum, které ji odměnilo standing ovation, i porotu si získala pěveckým vystoupením slavného hitu Black Velvet z roku 1989 od Alannah Myles. „Na svůj věk máš velmi vyspělý hlas, určitě bych zvážil vyšší soutěže. Čeká tě zajímavá budoucnost,“ glosoval výkon mladé finalistky jeden z porotců Dan Křižka. „Mám samozřejmě obrovskou radost, konkurence byla silná. Jsem ráda, že mě rodiče přemluvili, ať se přihlásím. Rozhodně chci zpívat dál, protože je to můj největší koníček,“ sdělila své první dojmy mladá vítězka.

  číst pokračování článku

 • 26.5.2016

  V ulici Karla Čapka bude nový měřič rychlosti

  Bezpečné město Sokolov

  Mnoho řidičů v této lokalitě projíždí rovinou směrem k areálu Bohemia vyšší rychlostí, než je zákonem povoleno. „Dostáváme od obyvatel ulice Karla Čapka opakované stížnosti na rychlou jízdu kamionů i osobních aut. Tuto skutečnost jsme začali okamžitě řešit,“ říká starosta města Jan Picka. Městská policie se spolu s vedením města rozhodla, že v lokalitě umístí nový měřič, který bude instalován už tento týden.

  číst pokračování článku

 • 25.5.2016

  Školka jinak. mateřská škola Marie Majerové spolupracuje s Mensou

  MŠMM Mensa

  Titul „Školka spolupracující s Mensou“ uděluje Mensa ČR mateřským školám, které se na celonárodní poměry nadstandardně věnují práci nejen s nadanými dětmi. MŠ Marie Majerové je jedinou mateřskou školou v Karlovarském kraji, která získala tento status. Jak to celé vzniklo, jsem se ptala ředitelky Jitky Podlipské. „V roce 2015, po zhlédnutí webových stránek Mensy ČR, jsme se s kolegyní Zuzanou Šuldovou rozhodly, že by nebylo špatné zúčastnit se seminářů školící metodu NTC Learning, které pořádají, a aplikovat tuto metodu v praxi, tedy v práci s dětmi. V rámci dalšího vzdělávání jsme se do seminářů přihlásily a absolvovaly jsme všechny tři úrovně. Školiteli byli odborníci z oblasti neurologie, psychologie a pedagogiky,“ vysvětluje začátky spolupráce s Mensou Jitka Podlipská.

  číst pokračování článku

 • 24.5.2016

  Domov pro seniory nebo domy u kina. Město má jasno v prioritách

  Vedení města projednalo prioritní projekty, které chce stihnout do konce volebního období. Tedy do komunálních voleb v roce 2018. Mezi jedničkami plánovaných akcí nechybí zbourání bývalé základní školy v Sokolovské ulici. Na místě chce radnice postavit domov pro seniory. V seznamu je také odkoupení zchátralých domů u kina Alfa, o kterém město jedná se soukromým vlastníkem. Zatím ale napadla shoda ohledně kupní ceny. Radnice odmítá překročit 20 milionů korun.

  číst pokračování článku

 • 24.5.2016

  Červnové premiéry v 3D kině Alfa a vysvědčení plné pohádek

  želvy ninja 2

  Červen otevírá předpremiéra animovaného dobrodružství s názvem Želvy Ninja 2. Pod producentskou taktovkou Michaela Baye, nejvýbušnějšího filmaře současnosti, se do kin vrací čtyři hrdinové, kteří bydlí v kanále, zbožňují pizzu a tu a tam zachraňují svět. Pokud máte rádi drama a magii, tak si nenechte ujít premiéru Dcery čarodějky, středověké fantasy plné draků a magických praktik bylo natáčeno mimo jiné ve slavných barrandovských studiích. Dramatickým příběhem s nádechem romantiky nás provede Emilia Clarke a Sam Claflin ve snímku Než jsem tě poznala. Soukromý detektiv Holland March a nájemný ranař Jackson Healy se vám představí v krimi thrilleru Správní chlapi. Neopomněli jsme ani na značnou dávku českého humoru. 

  číst pokračování článku