česky Deutsch English
Novinky
 • 16.1.2018

  ​Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

  Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu
  Karlovarský kraj - V první polovině února vyhlásí Karlovarský kraj dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Díky nim lidé budou moci zrekonstruovat památkově chráněné objekty, uspořádat kulturní či společenskou akci, vydat nějakou zajímavou publikaci nebo propagovat místo, které rozhodně stojí za navštívení.

  číst pokračování článku

 • 16.1.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Stavební úpravy nábřeží Petra Bezruče – výběr TDI".
  Předmětem plnění je výkon činnosti technického dozoru investora při realizaci stavby s názvem „Stavební úpravy nábřeží Petra Bezruče“.

  číst pokračování článku

 • 16.1.2018

  STUDENTI ZVOU NA VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM

  VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM

  Střední škola Živnostenská v Sokolově pořádá již desátý ročník veletrhu, kde se budou soutěžně prezentovat fiktivní firmy. Tedy společnosti, které formálně neexistují, přesto studenti vymýšlí podnikatelské záměry, strategie i kampaně. Jedná se o tradiční podnik, který má studenty připravit na konkurenční prostředí a praktiky v oblasti podnikání. Na přehlídku soutěžních týmů jste zváni ve středu 28. února do prostor MDK Sokolov. Začátek v 9 hodin. Plakát ke stažení zde.

  číst pokračování článku

 • 15.1.2018

  MĚSTO OTEVŘELO FOND NA PODPORU DĚTÍ S HANDICAPEM

  MĚSTO OTEVŘE FOND NA PODPORU DĚTÍ S HANDICAPEM

  Rodiny, které pečují o tělesně handicapované dítě, mohou od začátku roku 2018 požádat město o jednorázový příspěvek na péči. Zvláštní fond založilo pro ty, které jsou zařazené do 3. a 4. třídy podle klasifikace postižení. Město má pro tyto potřeby na letošní rok alokováno 255 tisíc korun.
  Foto: Ilustrační, město Sokolov

  číst pokračování článku

 • 11.1.2018

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Sokolov, stavební úpravy nábřeží Petra Bezruče".
  Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební úpravy nábřeží Petra Bezruče v Sokolově. V rámci úprav dojde ke kompletní změně řešení ulice, bude provedena oprava komunikace a chodníků a nové uspořádání parkování. Dále bude provedena výměna dešťové kanalizace, přeložka veřejného osvětlení a přípojka pro parkovací automaty. Na nábřeží Petra Bezruče a v ulici Pionýrů bude vyměněn vodovod.“

  číst pokračování článku

 • 11.1.2018

  KRUHOVÉ OBJEZDY V SOKOLOVĚ SE ZMĚNÍ

  KRUHOVÉ OBJEZDY V SOKOLOVĚ SE ZMĚNÍ
  Vedení města rozhodlo o výzdobě sokolovských kruhových objezdů. Úpravy se týkají kruhových křižovatek na Vítkově směrem do města, u výjezdu směrem do Lokte, u nového obchvatu za gymnáziem a u městského úřadu. Kruhové objezdy budou většinou osazeny monumenty symbolizující hornickou historii města, nebo budou charakterizovat je samotné. „Například u Vítkova chceme umístit hornické vozíky, které jsme získali od Sokolovské Uhelné darem. Dalšími symboly by pak měly být sv. Barbora, nebo pro město charakteristický sokol. Na tyto instalace bychom rádi vyhlásili architektonickou soutěž,“ popsal nový záměr radnice starosta Jan Picka s tím, že nejlepší návrh poslouží pro přípravu projektové dokumentace. Město má na jednu kruhovou křižovatku vyčleněny dva miliony korun, přičemž první dva miliony jsou již součástí rozpočtu na rok 2018. Předpokládá se, že další 3 kruhové křižovatky by se, dle finančních možností města, upravovaly v následujících letech.

  číst pokračování článku