česky Deutsch English
Novinky
 • 1.3.2019

  Sběr podnětů k rozvoji města. Vyjádřete svůj názor!

  Město Sokolov připravuje aktualizaci Akčního plánu pro období 2019 - 2023 (je součástí Strategického plánu udržitelného rozvoje města). Jedná se o dokument obsahující záměry, podněty, myšlenky a projekty z různých oblastí rozvoje města, především investičního charakteru. Nabízíme veřejnosti prostor k vyjádření názoru, k zaslání podnětu na investice či opravy majetku nebo veřejného prostranství města Sokolov a jeho částí Hrušková a Novina.

  Podněty lze zasílat do 30.04.2019 prostřednictvím formuláře na: https://www.sokolov.cz/urad/podnety-od-obcanu-mesta-41505

  číst pokračování článku

 • 23.4.2019

  Městská policie Sokolov vyhlašuje výběrová řízení na pozici strážníka a asistenta prevence kriminality

  Městská policie Sokolov vyhlašuje výběrová řízení na obsazení pracovní pozice strážníka Městské policie Sokolov a Asistenta prevence kriminality. Termín pro podání přihlášek je do 31. května 2019.

  Přihlášky na pozici strážníka je možné odevzdat osobně na adrese Městská policie Sokolov, Rokycanova 1929 v zalepené obálce opatřené nápisem "Výběrové řízení - strážník", elektronicky na emailovou adresu pavla.tesarova@mp-sokolov.cz nebo přes datovou schránku na ID 6xmbrxu.

  Přihlášky na pozici asistenta prevence kriminality, je možné odevzdat osobně na adrese Městská policie Sokolov, Rokycanova 1929 v zalepené obálce opatřené nápisem "Výběrové řízení na Asistenta prevence kriminality Městské policie Sokolov", nebo osobně u asistentky velitele Městské policie Sokolov paní Pavly Tesařové.

  Veškeré potřebné informace naleznete v dokumentech VŘ-strážník (332 kB, pdf) a VŘ-APK (350 kB, pdf)

 • 23.4.2019

  Do kontejnerů na BRKO igelitové pytle nepatří!

  Do kontejnerů na BRKO igelitové pytle nepatří!

  Na devíti místech v Sokolově mohou lidé nově využívat hnědé kontejnery označené jako BRKO. Tato zkratka znamená jednoduše a prostě "biologicky rozložitelný komunální odpad". Ten ale v žádném případě nesmí být zabalen v igelitových nebo mikrotenových pytlích! Pokud někdo vhodí do BRKO kontejneru odpad v plastu, znehodnotí tak obsah celého kontejneru. Bohužel, po prvních svozech nádob na biologický odpad je zřejmé, že někteří lidé toto upozornění buď ignorují, nebo ho přehlédli, a odpad vhodili do nádob v igelitových pytlích.

  číst pokračování článku

 • 23.4.2019

  Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení

  Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení

  Pro tři desítky starostů měst a obcí ze Sokolovska připravil Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje vzdělávání v oblasti krizového řízení a zdolávání mimořádných událostí. Takto rozsáhlé školení se koná vždy po komunálních volbách jednou za čtyři roky. Na starosty čekalo v průběhu čtyř hodin celkem šest bloků přednášek, mimo jiné o financování opatření při řešení mimořádných událostí a krizových situací. Akce se konala pod záštitou starostky města Sokolov Renaty Oulehlové v zastupitelském sále sokolovské radnice.

  číst pokračování článku

 • 21.4.2019

  Do soutěže Pečující roku můžete přihlásit své blízké

  Do soutěže Pečující roku můžete přihlásit své blízké

  Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyhlásilo soutěž s názvem Pečující roku. Jejím cílem je ocenit neformální rodinné pečující, kteří se starají o příbuzného seniora či zdravotně postiženého člena rodiny. Přihlášky lze zasílat ještě do 26. dubna. Vítězové převezmou ceny na Fóru rodinné politiky 15. května v Brně.

  číst pokračování článku

 • 20.4.2019

  Na zaniklý Vítkov můžete vzpomínat pod stromem hrdinou

  Na zaniklý Vítkov můžete vzpomínat pod stromem hrdinou

  Pamatujete si ještě, jak vypadala malá obec Vítkov u Sokolova? Její historii připomíná nová informační tabule umístěná pod Stromem hrdinou. Pietní místo doplňuje lavička a kříž. Najdete ho jen kousek od Sokolova za kruhovou křižovatkou u nájezdu na dálnici. Stačí z „kruháče“ zatočit směr Hrušková a zastavit před odbočkou ke koupališti Michal. Právě tam, kde je nyní jezero, podstatná část Vítkova kdysi stála.

  číst pokračování článku

 • 19.4.2019

  Na zimním stadionu budou nové šatny

  Na zimním stadionu budou nové šatny

  Dlouho očekávaná rekonstrukce šaten na zimním stadionu v Sokolově začala ve čtvrtek 18. dubna předáním stavby. Do zahájení prvoligové sezony by mělo být vše hotovo. Jako konečný termín pro dokončení akce za více než 13 milionů korun, jejímž investorem je město, byl stanoven poslední srpnový den.

  číst pokračování článku

 • 18.4.2019

  Žáci "zušky" uspěli na mezinárodní soutěži

  Žáci

  Soutěžní přehlídka základních uměleckých škol Slovenské republiky a České republiky ve hře na elektronické klávesové nástroje (keyboard) se konala 16. dubna v Považské Bystrici na Slovensku. V konkurenci padesáti soutěžících získali ve 12. ročníku této soutěže skvělá umístění žáci Základní umělecké školy Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 18.4.2019

  Přijďte fandit fotbalistům, každý bod má cenu zlata

  Přijďte fandit fotbalistům, každý bod má cenu zlata

  S hokejovou sezonou jsme se rozloučili s nadšením a v jejím závěru zůstali tak trochu ve stínu fotbalisté Baníku Sokolov, kteří hrají národní ligu. Buďme upřímní, jarní část soutěže jim zatím nevychází podle očekávání, byť na trávníku dělají vše pro zisk bodů. A ty teď začínají mít cenu zlata. Velmi důležitý proto bude sobotní duel s Vlašimí a pokud přijde co nejvíce lidí do hlediště, určitě se "Baníkovcům" bude hrát lépe. Přijďte na fotbal a zkuste vytvořit takový kotel, jaký hnal před pár dny k úspěchu hokejisty. Ať Vlašim na Sokolov dlouho nezapomene a odjede odtud bez bodů!

  číst pokračování článku

 • 17.4.2019

  Úspěšní hokejisté se zapsali do kroniky města

  Úspěšní hokejisté se zapsali do kroniky města

  Úspěšný tým hokejistů HC Baník Sokolov, který vybojoval postup do první ligy, přijali ve středu 17. dubna radní města Sokolov, aby jim osobně blahopřáli k velkému úspěchu a poděkovali za skvělou reprezentaci. Na hokejisty čekaly malé dárky a především slova obdivu za jejich tažení druhou ligou a za úspěšně zvládnuté play off i superfinále.

  číst pokračování článku