česky Deutsch English
Novinky
 • 17.10.2016

  Poradenské služby ČOI na Městském úřadě

  Městský úřad Sokolov informuje, že Česká obchodní inspekce poskytuje spotřebitelům v prostorách Městského úřadu Sokolov, Rokycanova 1929, Sokolov, bezplatnou poradenskou a informační službu, a to každou první středu v měsíci od 15 do 17 hodin v kanceláři č. A.0.20.

  Spotřebitel se může na Českou obchodní inspekci obrátit i mimo výše uvedenou dobu, viz kontakty uvedené zde.

 • 25.10.2016

  Děti zažijí nabité prázdniny v DDM

  DDM
  O podzimních prázdninách ve dnech 26. 10. a 27. 10. 2016 proběhnou v sokolovském Domě dětí a mládeže akce Prázdninový den – Exkurze, Podzimní prázdniny v pohybu a Halloweenský prázdninový den. Těchto akcí se zúčastní celkem 120 dětí. Ve středu čeká na děti exkurze do Laser game Plzeň a pohybové aktivity jako roztleskávačky, aerobik, stolní tenis a spoustu dalšího sportovního vyžití. Ve čtvrtek budou tvořit strašidelný hrad, hledat poklad a mohou se také těšit na maškarní karneval. Přejeme dětem příjemně strávené podzimní prázdniny. Kolektiv DDM Sokolov.

  číst pokračování článku

 • 25.10.2016

  Nová veřejná zakázka

  Město Sokolov vypsalo novou veřejnou zakázku „Poskytování údržby (maintenance) a provozní podpory systému PROXIO“.
  Předmětem veřejné zakázky je zajištění služby údržby (maintenance) software a provozní podpory systému PROXIO po dobu 48 měsíců.

  číst pokračování článku

 • 24.10.2016

  Klášter v listopadu uvede výstavu Oldřicha Tichého "Já a Ty"

  Oldřich Tichý
  Asi je nošením dříví do lesa mluvit o tom, že Oldřich Tichý patří ke generaci umělců, která se doslova vevalila do českého umění přibližně v polovině osmdesátých let bez ohledu na stále ještě mizernou politickou situaci, která však již praskala nejen ve švech. Generace s sebou přinesla rázný příklon k evropským postmoderním trendům. Nicméně uprostřed tohoto vzruchu doby si Oldřich Tichý uchovával vnitřní pevnost a nezávislost a jeho tvůrčí myšlení se ubíralo vlastními cestami. Možná, že mělo pramen v intenzivní zkušenosti z mládí. Ve zkušenosti s přírodou, prostorem, větrem, deštěm, oblaky na vysokém nebi i se zpěvem ptáků ve valašských kopcích.

  číst pokračování článku

 • 24.10.2016

  Exkurze do Depa kolejových vozidel v Chebu

  depo cheb
  Děti z Mateřské školy Sokolov, Alšova ze třídy Kočičky navštívily v rámci rozvoje polytechnické vzdělanosti v měsíci říjnu Depo kolejových vozidel v Chebu. Zaměstnanci chebského depa si pro děti připravili bohatý program. Děti měly možnost shlédnout jak historické, tak nejmodernější vlakové soupravy, nahlédly po pokličku oprav lokomotiv a vagonů, obdivovaly obrovské pracovní nářadí a náhradní díly a seznámily se s prostory, kde se vlaky opravují.

  číst pokračování článku

 • 20.10.2016

  DO HORNICKÉHO DOMU PŘIŠLO BESEDOVAT 60 SENIORŮ

  senioři

  Vedení města, tedy starosta Jan Picka, místostarostka Renata Oulehlová, místostarosta Karel Jakobec a tajemnice městského úřadu Simona Randová se sešli se seniory, kteří přišli besedovat o životě v Sokolově. Setkání se konalo ve velkém sále Městského domu kultury a zúčastnilo se ho přibližně šest desítek lidí. Po diskusi následoval tradiční doprovodný program v podobě Karlovarské pětky, která zahrála k tanci. Jako obvykle bylo připraveno také drobné občerstvení. Hosté předložili přibližně dvacítku dotazů.

  číst pokračování článku