česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  Osobností města je historik Vladimír Bružeňák
Osobností města Sokolova za rok 2013 vyhlásil v úterý 15.4. starosta města Zdeněk Berka slavnostně v zaplněném městském divadle místního historika, spisovatele a učitele na gymnáziu Vladimíra Bružeňáka. Ve sportovních kategoriích byli oceněni mladá tenistka Markéta Vondroušová a mužstvo hokejistů Baníku. Za zviditelnění města odměnili radní učitelky němčiny ze základní školy ve Švabinského ulici, které se svými žáky zvítězily v celostátní soutěži Šprechtíme, v žákovské kategorii uspěla Anna Matoušková ze základní školy v Rokycanově ulici, republiková vítězka výtvarné soutěže. Společně s osobnostmi města byli vyhlášeni loňští nejlepší sportovci Sokolovska - družstvo juniorek vzpěračského oddílu TJ Rotas Rotava a Jiří Stehno z atletického klubu v Chodově, mistr republiky do 22 let v běhu na 400 metrů překážek. Slavnost zpestřila tancem skupina Mirákl a hudbou cellisté z místní umělecké školy Viktorie Kubálková a Pavel Mašek.

datum: 16.4.2014 (7:37)
reagujte


Ve Stružné bude vyhodnocena soutěž pro děti
Obvodní oddělení Policie ČR Sokolov ve spolupráci s Městskou policií Sokolov uspořádalo soutěž pro děti ve znalostech z Ajaxova zápisníku, která bude slavnostně vyhodnocena 25.4. od 9.30 hodin v jezdeckém areálu pana Kočíka ve Stružné u Karlových Varů za účasti Policie ČR, Městské policie a dalších složek Integrovaného záchranného systému. Pro děti a doprovod je naplánovaný bohatý program včetně ukázek jízdy na koních a práce psovodů. Na místě si můžete zakoupit občerstvení.

datum: 16.4.2014 (7:12)
reagujte


Bazén bude v pondělí 21.4. otevřen 13 hodin
Na velikonoční pondělí 21.4. bude pro veřejnost mimořádně otevřen krytý bazén od 8 do 21 hodin. Přijďte si zaplavat.

datum: 16.4.2014 (6:48)
reagujte


Prodejcům kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin
Dne 17.10.2013 nabyla účinnosti novela živnostenského zákona provedená zákonem č. 309/2013 Sb., která na „prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin“ zavádí novou koncesi. Podnikatelé, kteří byli ke dni 17.10.2013 oprávněni prodávat kvasný líh, konzumní líh a lihoviny, musí požádat živnostenský úřad do 6 měsíců od účinnosti novely živnostenského zákona, to je do 17.4. 2014, o vydání koncese. Pokud tak neučiní, nemohou po uvedeném datu líh a lihoviny prodávat. Podání žádosti o koncesi v těchto případech nepodléhá správnímu poplatku. Odbornou způsobilost není třeba prokazovat. Novela živnostenského zákona se vztahuje na všechny podnikatele, kteří se zabývají distribucí lihu nebo lihovin a prodejem těchto produktů jak podnikatelům, tak i konečným spotřebitelům. Kromě prodejců lihu a lihovin v obchodě se úprava vztahuje také na podnikatele, kteří líh a lihoviny prodávají v restauračních zařízeních, případně v dopravních prostředcích. Vzhledem k tomu, že přechodné období 6 měsíců je poměrně krátké, končí 17.4.2014, doporučujeme všem dotčeným fyzickým i právnickým osobám, aby podání žádosti o koncesi nenechávaly na poslední chvíli. Podnikatelé mohou podávat žádosti o koncesi na zdejším živnostenském úřadě v těchto úředních hodinách: Po a St: 8.00 – 17.00 h, Út a Čt: 8.00 – 14.00 h.

datum: 16.4.2014 (0:50)
reagujte


V domě dětí se konal 2. ročník Jarního lezení
V sobotu 12.4. se uskutečnil v Domě dětí a mládeže v Sokolově 2. ročník Jarního lezení na umělé stěně, kterého se zúčastnilo 34 malých závodníků nejen ze Sokolova, ale i z Karlových Varů, Ostrova a okolí. Závodníky mohutně podporovali rodinní příslušníci a hosté. Ve čtyřech kategoriích zvítězili: Jakub Skočdopole, Michaela Balázsová, Matěj Smrt a František Hečko. Všem soutěžícím patří poděkování za sportovní výkony. Akce byla finančně podpořena městem Sokolov.

datum: 15.4.2014 (8:00)
reagujte


Fotbalisté zvou v sobotu 19.4. na domácí zápas
V sobotu 12.4. se hráči sokolovského Baníku představili na půdě svého tradičního soupeře, Ústí nad Labem. Družině Aleše Jindry se na severu Čech nezadařilo. Domácí Arma vstřelila po jedné brance v obou poločasech a získala tak tři body za vítězství 2:0. V průběžném pořadí je Baník zatím na 9. místě z 16 celků. Další zápas hraje Baník doma v sobotu 19.4. od 10.15 hodin s týmem z Frýdku Místku.

datum: 15.4.2014 (7:44)
reagujte


Přijďte prožít "Podvečer s alchymistou" do knihovny
Martina Meluzínová a Daniela Drobečková budou v úterý 22.4. od 17.30 hodin číst v čítárně Městské knihovny v Sokolově knihu slavného brazilského spisovatele Paula Coelha "Alchymista". Vstupné na "Podvečer s alchymistou" je zdarma. "Ponoříme se do temné noci s vírou a naplňujeme to, co staří alchymisté nazývali Osobním příběhem, odevzdáme se plně tomu okamžiku s vědomím, že vždycky je poblíž ruka, která nás vede; je jen na nás, zda se rozhodneme se jí chytit, nebo ne." Paulo Coelho

datum: 15.4.2014 (7:16)
reagujte


Pouliční divadlo přinese dětem zábavu i poučení
Městská knihovna v Sokolově zve všechny děti v pátek 25.4. od 16 hodin na "Rej strašidel a čarodějnic". Na programu je pohádka O Červené Karkulce, vystoupení Pouličního divadla Viktora Braunreitera, čarodiskotéka, pekelné soutěže a soutěž Miss - Missák reje. Přijďte se pobavit.

datum: 15.4.2014 (6:59)
reagujte


V divadle vyhlásí osobnosti města a sportovce okresu
Společné slavnostní vyhlášení nejvýraznějších osobností města Sokolova a sportovců okresu Sokolov za rok 2013 se uskuteční v úterý 15.4. od 17 hodin v divadle sokolovského Hornického domu. Vyhlášení osobností a sportovců v různých kategoriích doprovodí taneční a hudební vystoupení místní skupiny Mirákl a mladých violoncellistů Viktorie Kubálkové a Pavla Maška. Ceny předají představitelé města a Tělovýchovné unie Sokolovska.

datum: 15.4.2014 (6:58)
reagujte


Baník vrátil Mostu porážku a je stále ve hře
Obrovské nasazení, obětavost, bojovnost a skvělý brankář Vladislav Habal. To jsou důvody, proč hokejový Baník Sokolov porazil na svém ledě prvoligový Most 3:0. Góly domácích zaznamenali Jaromír Kverka, Václav Dobřemysl a Ladislav Boušek. Sokolovští tak vrátili Mostu prohru z prvního utkání. Další utkání hraje Baník ve středu 16.4. na ledě Kolína. V posledním domácím zápase této sezóny se Sokolov představí v pátek 18.4. od 18 hodin proti celku Prostějova. Sezónu hokejisté zakončí ve středu 23.4. v Berouně.

datum: 15.4.2014 (6:34)
reagujte