česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  

"Díru u Hanušovic" nabízí kino Alfa za 60 korun
V úterý 23.9. od 10 hodin uvádí sokolovské kino Alfa nejen pro seniory načernalou komedii Miroslava Krobota s názvem Díra u Hanušovic. Učitelka němčiny Maruna, toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka, o kterou spolu se sestrou Jarunou pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře“ s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události. Hrají: Tatiana Vilhelmová, Lenka Krobotová, Johanna Tesařová, Ivan Trojan, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Hynek Čermák, David Novotný, Lukáš Latinák. Vstupné je 60 korun.

datum: 21.9.2014 (8:16)
reagujte


Nekvalifikovaní učitelé v kraji si doplňují vzdělání
V sobotu 20.9. zahájila Pedagogická fakulta Západočeské univerzity Plzeň ve spolupráci s Karlovarským krajem výuku nekvalifikovaných pedagogů z našeho regionu. Konat se bude na Střední pedagogické škole v Karlových Varech pro obor učitelství pro 1. stupeň základní školy a pro mateřské školy. Celkem se přihlásilo 58 studentů. Nekvalifikovaní učitelé, kteří si budou chtít doplnit vzdělání pro vyšší stupně škol, musí studovat v Plzni.

datum: 21.9.2014 (7:52)
reagujte


Plot kolem technických služeb zdobí nová graffiti
V rámci Evropského dne bez aut si dali v sobotu 20.9. sraz writeři, osoby malující graffiti, u jezera Gsteinigt v Sokolově. Jejich cílem byla betonová zeď kolem areálu technických služeb. Diváci obdivovali neuvěřitelnou kreativitu sprejerů. Akci s názvem "Graffiti Jam" doprovázela hip hopová muzika, kdy k mixážnímu pultu přijalo pozvání několik DJ a také kapel jako Rest a Fatte, Mc Gey, Matheus a Renk.

datum: 21.9.2014 (7:43)
reagujte


Baník vyhrál v Bílině, doma bude hrát se Žďárem
Po vyloučení berounských Medvědů ze soutěže začali sokolovští hokejisté soutěž až v sobotu 20.9. druhým kolem, ve kterém se střetli na bílinském ledě s domácím týmem HC Draci Bílina. Ve vyrovnaném utkání, ve kterém velmi nekvalitní led viditelně dělal problémy více hostům než domácím, nakonec zvítězili Baníkovci 2:3 až po samostatných nájezdech a po třetinách 1:0, 1:2 a 0:0. Dva góly dal ve druhé třetině Jakub Flek. V nájezdech byl za Baník úspěšný Václav Dobřemysl a Pavel Kuběna. Domácí proměnili pouze jeden nájezd. Ve 3.kole 2.ligy ČR se představí Baník na domácím ledě, když v sobotu 27.9. od 17.30 hodin hostí velmi silný celek z Vysočiny – SKLH Žďár nad Sázavou.

datum: 21.9.2014 (7:33)
reagujte


Sokolovští získali tři body za vítězství s Varnsdorfem
Baník Sokolov porazil v sobotu 20.9. tým Varnsdorfu 2:0. Oba góly dal Marek Červenka. Ve 14. minutě se prosadil povedenou hlavičkou a v 58. minutě byl ve vápně hostí faulován Lukáš Pouček a z následné penalty Červenka zvýšil na 2:0. Baník tak po dvou porážkách získal tři body. Další dvě soboty 27.9. a 4.10. hraje Baník venku, nejdříve v Pardubicích a pak v Karviné. Domácí zápas bude až 11.10. s Frýdkem-Místkem. Všechny tři zápasy začínají v 10.15 hodin.

datum: 21.9.2014 (7:27)
reagujte


V divadle bude pohádka "Jak šlo vejce na vandr"
Divadelní společnost Koňmo z Kardašovy Řečice přiveze do Sokolova v pondělí 22.9. veselou pohádku s loutkami netradičních rozměrů a loupežníky v životní velikosti. Pohádka "Jak šlo vejce na vandr" začíná v 17 hodin a trvá 50 minut. Představení je vhodné pro děti od 3 do 10 let. Vstupné činí 75 korun.

datum: 19.9.2014 (8:25)
reagujte


Na Hornické pouti lidé přispěli na charitu 12 507 shyby
Sportovcům i náhodným kolemjdoucím se během charitativního Dne shybu 13.9. v Sokolově podařilo udělat celkem 12 507 shybů. Za každý provedený shyb na workoutovém hřišti v areálu Bohemie přislíbilo město věnovat 5 korun s maximálním limitem 40 000 korun. Vyhrazenou částku ale sportovci počtem shybů překročili. Výtěžek korun je určen na podporu handicapovaného basketbalisty Pavla Kováře a těžce zdravotně postiženého chlapce Honzíka Šnajdra. „Začali jsme ve 14 hodin a v půl páté už měli účastníci na kontě přes 9 tisíc shybů. Tomu se nám ani nechtělo uvěřit," řekla jedna z organizátorek Monika Hrdličková.

datum: 19.9.2014 (7:36)
reagujte


Ochotníci zahájí činnost nadace Hrajeme o život
Sokolovské Divadlo bez zákulisí zahájí během amatérského festivalu Sokolovská čurda činnost Nadačního fondu Hrajeme o život. Z fondu chtějí ochotníci posílat peníze na léčbu vážně nemocných pacientů, jimž nedostatečně pomáhá stát a zdravotní pojišťovny a kteří zároveň nejsou schopni si péči nebo drahé pomůcky koupit z svého. Před sobotním večerním představení 27.9. podepíše zakládací listinu fondu jeho místopředseda režisér Divadla bez zákulisí a pořadatel festivalu Martin Volný a předseda František Zborník z Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa. Právě kvůli protonové léčbě onkologicky nemocného Zborníka hráli ochotníci po celém Česku benefičně od začátku letošního roku. I s pomocí sponzorů vybrali 1,2 miliónů.

datum: 19.9.2014 (7:24)
reagujte


Zastupitelé jednali o bývalé škole
Sokolovští zastupitelé na svém zářijovém veřejném zasedání, posledním v tomto volebním období, vzali na vědomí studii možností dalšího využití budovy bývalé školy v Sokolovské ulici, která obsahuje tři varianty - demolici a nahrazení parkovištěm, volnočasové centrum, nebo léčebně-sociální zařízení pro zdravotně postižené seniory. Přijali také zprávu o řešení přestupků v pravomoci města za rok 2013, podle níž loni městský úřad projednal celkem 1644 přestupky s celkovou výší pokut 4,9 milionu korun. Zákaz řízení motorových vozidel byl uložen v 211 případech. Schválili rámcovou smlouvu o další spolupráci města se sdružením obcí MAS Sokolovsko s ročním příspěvkem města 150 tisíc korun, koncesní projekt pro výběr provozovatele vodohospodářské infrastruktury města na léta 2016 až 2020, finanční příspěvek 120 tisíc korun chráněným dílnám Zdraposo na stavební úpravy pro umístění denního stacionáře zdravotně postižených dětí a na zimu opětný provoz polní noclehárny pro osoby bez domova od 1.12. do 28.2. s rozpočtem 173 tisíce korun. Starosta Zdeněk Berka poděkoval všem zastupitelům, členům výborů a komisí za jejich obětavou práci pro město v uplynulých 4 letech a pozval všechny občany ke komunálním volbám, které se uskuteční 10. a 11.10.

datum: 19.9.2014 (6:38)
reagujte


Volejbalistky zahajují dvěma zápasy 1. ligu kadetek
V sobotu 20.9. od 10 a od 14 hodin zahajují sokolovská děvčata 1. ligu kadetek ve volejbalu. VSK Baník Sokolov zve všechny příznivce volejbalu tyto zápasy. Volejbalistky na své palubovce přivítají soupeřky z Prahy SKŚ ZŠ Mikulova.

datum: 18.9.2014 (20:26)
reagujte