česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  Ve čtvrtek se sejde zastupitelstvo města Sokolova
Ve čtvrtek 24.4. se od 15 hodin ve velké zasedací síni hlavní budovy městského úřadu v Rokycanově ulici koná veřejné zasedání zastupitelstva Sokolova. Na programu je navýšení dotace na činnost místního Klubu důchodců Slaměnka, finančního dar místní Obci baráčníků, smlouva s technickými službami Sotes o zabezpečení veřejně prospěšných služeb městu v letošním roce, zpráva z kontroly využití finančních prostředků poskytnutých městem Tělovýchovné jednotě Baník Sokolov, finanční dar místnímu hokejovému klubu HC Baník, závěrečný účet hospodaření města v loňském roce 2013, podněty občanů a další záležitosti. Všichni občané jsou zváni.

datum: 23.4.2014 (11:34)
reagujte


Pojďte se učit s Kapíkem o zdravém životním stylu
Vzdělávací ekoprogramy se zaměřením na přírodu, zdravý životní styl či potravinový koloběh připravuje pro děti ze základních škol statek Bernard v Královském Poříčí. Již v květnu a červnu přivítá první školní exkurze a představí jim svého nového maskota Kapíka, který je provede naučným Centrem řeky Ohře a zábavnou formou jim vysvětlí, proč by se měl člověk chovat šetrně ke svému okolí nebo jak správně nakládat s odpady. Cílem projektu je posílení ekologického povědomí dětí a mládeže. Pro děti jsou připravené dva výukové materiály. Pro mladší žáky z I. stupně to je Pracovní sešit Pojď se učit s Kapíkem a pro žáky II. stupně je určená Publikace zajímavostí. Do Ekocentra mohou návštěvníci nahlédnout zcela zdarma, a to každý den kromě pondělků v době od 10 do 18 hodin.

datum: 23.4.2014 (6:50)
reagujte


Mateřská školka na Vítězné vystoupí ve finále Mateřinky
Mateřská škola Barevný klíček na Vítězné postoupila do finále celostátní soutěže Mateřinka s vystoupením "Hastrmanská" na oblastním kole v Toužimi. Finále se koná 9. a 10.5. v Nymburku. Vystoupení, se kterým budou děti z MŠ Barevný klíček reprezentovat naše město, s dětmi nacvičila paní učitelka Jana Endyšová. Držte palce.

datum: 23.4.2014 (6:35)
reagujte


Na 4. ročník "Bahňáka" se přihlásilo 800 závodníků
Rekordní počet závodníků vyrazí letos na téměř dvoukilometrovou trať extrémního překážkového závodu Bahňák, jehož 4. ročník se uskuteční v sobotu 17.5. v Jižním lomu u Sokolova. Celkem to bude 700 dospělých a 100 dětských závodníků, co se vrhnou vstříc obtížným překážkám a kluzké bahenní lázni. Bahňák je překážkový závod jednotlivců a družstev otevřený pro příslušníky Integrovaného záchranného systému (IZS), veřejnost a děti. Je oblíbený také u návštěvníků. Letos organizátoři očekávají účast okolo dvou tisíce fandících diváků. Generálním partnerem závodu Bahňák 2014 je HZS Karlovarského kraje. Spoluorganizátory jsou město Sokolov, PČR KVK, ZZS KVK a MP Sokolov.

datum: 23.4.2014 (6:25)
reagujte


V zámeckém parku pokácí dva staré stromy
Dendrologové doporučili městu pokácet tři vzrostlé stromy v zámeckém parku z důvodu jejich stářím způsobené nestability. Radní se po konzultaci se svou komisí pro životní prostředí rozhodli, že pokácet nechají jen doporučený habr a olši. Starobylý dub, který je z dotčených stromů v relativně nejlepším stavu, bude zatím zachován.

datum: 22.4.2014 (7:43)
reagujte


Lidé požadují peticí knihovnu v bývalé škole
Na zastupitelstvo města Sokolova se obrátily desítky signatářů petice požadující, aby vedení města nechalo vypracovat a zveřejnit studii o možnosti přestavby budovy bývalé Základní školy v Sokolovské ulici na multifunkční vzdělávací centrum s knihovnou. Signatáři navrhují v budově moderní knihovnu, přednáškový sál, galerii, literární kavárnu, čítárnu, dětský koutek, prostory pro dospívající a podobně. Podle radních je budova pro tento záměr nevhodná. Její místnosti mají 8 tisíc metrů čtverečních plochy s náklady na provoz 4 miliony korun ročně, zatímco městská knihovna má nyní 1 tisíc metrů a potřebuje maximálně 1,5 tisíce metrů čtverečních. Petici má zastupitelstvo projednat na svém veřejném zasedání v červnu.

datum: 22.4.2014 (7:41)
reagujte


Fotbalisté prohráli doma s Frýdkem-Místkem 0:1
Ve 24. kole fotbalové národní ligy přijel tým Frýdku-Místku. O výsledku nakonec rozhodla penalta, kterou v 77. minutě proměnil hostující Václav Mozol. Baník především ve druhém poločase neproměnil několik příležitostí, prohrál 0:1 a na výhru již čeká pět utkání.

datum: 22.4.2014 (7:28)
reagujte


ISŠTE obsadila druhá místa v kraji za svůj časopis
Redaktoři školního časopisu VOICE z řad žáků Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov získali dvě místa v soutěži „Školní časopis roku 2014“, a to za tištěný časopis a webový e-zin. Soutěž každoročně vyhlašuje Krajská rada dětí a mládeže Karlovarska. Vyhodnocení se konalo ve středu 16.4. v chebském Informačním centru pro mládež. Všichni si zde mohli prohlédnout časopisy ostatních zúčastněných škol.

datum: 21.4.2014 (23:32)
reagujte


Hlavní vchod na Městský úřad Sokolov je uzavřen
Z důvodu stavebních prací bude v týdnu od 28.4. až do odvolání uzavřen hlavní vchod do budovy Městského úřadu Sokolov v ulici Rokycanova č.p. 1929. Vstup veřejnosti bude v úřední době zajištěn bočním vchodem. Zároveň bude po dobu stavby uzavřena příjezdová cesta a přilehlá parkoviště MěÚ. V průběhu července, srpna a září bude uzavřena i příjezdová komunikace k budově městského úřadu. Město opravuje mosty a lávky přes Lobezský potok.

datum: 21.4.2014 (12:05)
reagujte


Jaroslav Makrot zavzpomíná na začátky divadla v Sokolově
V cyklu Vyprávění uvede 22.4. od 17 hodin sokolovský Městský dům kultury místního herce, loutkáře a režiséra Jaroslava Makrota. Zavzpomíná na ochotnické divadelní a loutkařské dění v padesátých letech a později. Účast podpoří Jan Ježek, známý operní pěvec a nositel ceny Thalie, rodák ze Sokolova. Dále vystoupí Stanislav Tatar, známý herec a zpěvák.

datum: 20.4.2014 (22:00)
reagujte