česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  

Malí volejbalisté přivezli čtyři medaile z Chodova
Chlapci z VSK ISŠTE Sokolov přivezli z prvního kola Karlovarské ligy minivolejbalu čtyři medaile. Konalo se v Chodově a zúčastnilo se devět družstev. Ze čtyř barev se chlapcům povedlo dvě vyhrát. Ve žluté barvě zvítězili Tomáš Koubek s Miroslavem Švecem, v oranžové barvě Jan Dvořák s Matějem Boroličem. V červené barvě pak chlapci obsadili hned druhé a třetí místo. K těmto úspěchům jejich spoluhráči přidali ještě dvě čtvrtá místa. Sokolovští volejbalisté tak dokázali, že v kraji patří mezi nejlepší.

datum: 30.9.2014 (7:13)
reagujte


Ženy prohrály v Klatovech, pozvání na další zápasy
Baketbalistky BK Sokolov těsně prohrály v úvodním utkání oblastního přeboru v Klatovech 53:49. Důvodem bylo oslabení týmu vlivem různých zranění, nemocí a pracovní vytíženosti. Na začátku duelu sokolovské ženy vedly, ovšem vedení udržely pouhých pár minut a v poločase již prohrávaly o deset bodů. Ve druhém poločase zlepšení obrany včetně snahy o rychlý protiútok vedlo k vyrovnání skóre. Až do poslední minuty tak sokolovské ženy bojovaly o vítězství. V sobotu 4.10. se představí kategorie starších žáků (U 15), kteří od 14:30 přivítají ve svém úvodním utkání soutěže Sokol Vyšehrad. Po té je vystřídají starší minižáci (U 13), kteří se ve dvojzápase utkají s TJ Thermia Karlovy Vary. Všechna tři utkání se odehrají ve velké tělocvičně ZŠ Švabinského.

datum: 30.9.2014 (7:06)
reagujte


Město nabízí do pronájmu byt v ulici Marie Majerové
Město Sokolov nabízí do pronájmu byt v ulici Marie Majerové 1752/47. Byt 2+1 je v osmém poschodí, jeho plocha je 66,31 m2. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou maximálně 2 roky. Nezbytnou podmínkou pro podpis nájemní smlouvy je předchozí složení kauce ve výši 5.000,-- Kč. Prohlídka bytu pro zájemce se uskuteční 13.10. v době od 14 do 14.25 hodin. Přihlášky je možné odevzdat nejpozději do 15.10. do 17 hodin na podatelně MÚ Sokolov.

datum: 29.9.2014 (15:29)
reagujte


Ivana Sekyrová bronzová na Mistrovství ČR
Běžkyně Ivana Sekyrová ze Sokolova zaokrouhlila svou životní sbírku medailí z atletických mistrovství České republiky na rovných 40. V neděli 28.9. si v nejstarším nepřerušeném závodě Běchovice - Praha, který se běžel již po 118. v řadě, doběhla pro bronzovou medaili, udělovanou v tomto slavném závodě v rámci Mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km. Atletický klub Sokolov učitelce sokolovského gymnázia přeje do dalších let hodně zdraví a další skvělé sportovní výsledky.

datum: 29.9.2014 (8:40)
reagujte


Pomoc v nouzi zve na ochutnávku čokolády
Sokolovská obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi zve veřejnost v pátek 3.10. od 10 do 17 hodin na otevření dílen pro sociálně terapeutické činnosti v Kynšperku nad Ohří. Každou celou hodinu bude návštěvníkům představen smysl těchto dílen a vývoj jejich vzniku. Dílny sídlí v ulici Chebská 386, v areálu bývalých jeslí, přímo v budově městské knihovny, jejich vybudování významné podpořilo město Kynšperk nad Ohří. Pomoc v nouzi v Kynšperku spravuje Dům na půl cesty, což je sociální zařízení pro mladé lidi, kteří prošli ústavním zařízením typu dětského domova, výchovného ústavu, vězení nebo léčebny. Na setkání s občany se těší kolektiv zaměstnanců Domu na půl cesty pod vedením Ondřeje Žáka, kolegové ze Srdce a čin, o.p.s. pod vedením Petra Beránka a hlavní cukrářka Miriam Žáková, která současně vede sociální podnik ČoKy, o.p.s. Více o této akci zde: pozvánka na otevření dílen.

datum: 29.9.2014 (7:35)
reagujte


Nemocnice se aktivně zapojila do Dne zdraví
Nemocnice Sokolov při příležitosti Dne zdraví 21.9. zjišťovala 115 zájemcům krevní skupinu a bezplatně vyšetřila zrak 110 pacientům přímo v areálu Bohemie v Sokolově. Většina zájemců měla krevní skupinu A+ a O+, což koresponduje s procentuálním zastoupením krevních skupin v populaci ČR. Čtyři zájemci měli krevní skupinu O negativní (univerzální dárce), tři byli AB negativní (nejvzácnější krevní skupina u nás). „Nejmladšímu účastníku bylo 1,5 roku, nejstarší zájemce byl emeritní učitel tance s věkem přes 80 let," informovala primářka transfuzního oddělení Zuzana Fialová, která také zmínila, že získala i dvě zájemkyně o zařazení do registru dárců kostní dřeně. Zájemci si mohli také vyzkoušet techniky KPR (kardiopulmonální resuscitace).

datum: 29.9.2014 (7:34)
reagujte


V Komenského ulici se opravuje potrubí
Na komunikacích v ulici Komenského v okolí kláštera se opravuje od 15.9. potrubí ÚT a TUV. Oprava potrvá do konce října. Město Sokolov žádá tímto občany, aby věnovali pozornost dopravnímu opatření a zbytečně nevstupovali do míst výkopů. Je nutné využít druhého chodníku pro bezpečné přecházení.

datum: 29.9.2014 (7:34)
reagujte


Vybírejte do konce září nejkrásnější kvetoucí okno
Město Sokolov i v letošním roce zpřístupnilo občanům hlasování a výběr vítěze 11. ročníku soutěže Kvetoucí okno. Na stránkách Kvetoucí okno můžete vybírat svého favorita na vítěze nejkrásněji rozkvetlého okna ve třech kategoriích - panelové a bytové domy, rodinné domy, předzahrádky u panel. domů. Hlasování bude umožněno do 29.9. Majitel vítězného okna, který obdrží nejvíce hlasů, získá od města Sokolov hodnotnou cenu.

datum: 29.9.2014 (7:16)
reagujte


Ve věžičce je uloženo poselství budoucím generacím
Po úspěšném překonání rekordu v počtu shromážděných absolventů ze dne 13. 9. pokračovaly ve středu 24.9. oslavy 120. výročí založení Základní školy Sokolov, Rokycanova 258. V devět hodin pan učitel Remta za pomoci plošiny sokolovského hasičského sboru slavnostně uložil poselství budoucím generacím do prostoru věžičky na střeše školy. Ve schránce jsou uloženy nejrůznější dokumenty - seznam pracovníků, žákovská knížka, CD s poslední školní akademií, dopisy adresované generaci, která by za padesát let měla toto poselství otevřít. Poté byla před budovou školy zasazena pamětní lípa a s balónky se vzkazy všichni žáci, pedagogové a přátelé školy vyrazili do ulic města. Na Náměstí Budovatelů pak balónky vypustili a nyní čekají, z jakých končin se jim vzkazy vrátí. Mladší žáci pomalovali plochu náměstí obrázky na motivy "naše škola a 120. výročí". Akce se zúčastnila také partnerské školy MŠ Vrchlického Sokolov a Saalfeld. Velký dík si zaslouží všichni, kteří se na přípravě i realizaci této akce podíleli. V pátek 26.9. se v době od 8 do 13 hodin koná ve škole Den otevřených dveří. Od 14 hodin se v Městském domě kultury v Sokolově setkají bývalí a současní pedagogové, představitelé města a další hosté.

datum: 25.9.2014 (6:58)
reagujte


Ve městě vznikne nový skatepark
Na jaře příštího roku bude dokončen skatepark v areálu sokolovského Baníku na místě bývalé požární nádrže. Projekt za 4,4 milionu je poslední ze sokolovských akcí financovaných z ROP Severozápad. Město zvažuje, že by "skejťákům" poskytlo i prostor, kam by umístilo hrábě, košťata a lopaty pro případný úklid. Kromě úklidu chce Sokolov zajistit i jakýsi režim. Nemělo by tak docházet k situacím, kdy starší nepustí mladé na rampu a vyhánějí je. Park bude veřejně přístupný.

datum: 24.9.2014 (8:23)
reagujte