česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  

ISŠTE pořádá výstavu "Kam po základní škole"
Integrovaná střední škola technická a ekonomická v Sokolově pořádá výstavu "Kam po základní škole". Uskuteční se v pátek 24.10. od 9 do 17 hodin a v sobotu 25.10. od 9 do 12 hodin v prostorách sportovní haly ISŠTE. Zváni jsou všichni žáci, kteří končí povinnou školní docházku, a jejich rodiče. Na výstavě se představí tradiční krajské střední školy, které nabízí obory ukončené maturitní zkouškou, popř. obory zakončené závěrečnou zkouškou ve dvou i tříletém studijním programu. Prezentovat se budou i zástupci regionálních zaměstnavatelů, kteří zájemcům o technické a jiné vzdělávání poskytnou potřebné informace. Akce je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje a města Sokolov.

datum: 21.10.2014 (10:00)
reagujte


V Městském divadle vystoupí Halina Pavlowská
Do sokolovského divadla přijede ve čtvrtek 23.10. spisovatelka a moderátorka Halina Pavlowská. Za svoji tvorbu obdržela celou řadu českých i slovenských vydavatelských cen. V současnosti vyhledává zajímavé autory pro největší české vydavatelství Albatros media. Založila deník Metropolitan a 3 úspěšné společenské časopisy Story, Šťastný Jim a Glanc, se kterými stále spolupracuje. Je autorkou asi čtyřiceti televizních komedií, tří seriálů, čtyř celovečerních filmů, společenského magazínu V žitě, pořadu o reklamách Dokonalé štěstí, cestopisu Zanzibar a talk show Banánové rybičky. Za scénář k filmu Díky za každé nové ráno obdržela českého lva. V současnosti vystupuje v divadelní talk show Strašná nádhera a hraje v seriálu TV Nova Doktoři z Počátek. V Sokolově vystoupí v 19 hodin v zábavném pořadu "Banánová velryba". Vstupné je 200 a 220 korun.

datum: 21.10.2014 (9:32)
reagujte


Strany se dohodly na obsazení rady města
Město Sokolov bude řídit trojkoalice složená z ČSSD, hnutí ANO a Hnutí pro město Sokolov 2014 (ODS a nezávislí). Dohodli se na tom v pátek 17.10. zástupci těchto tří volebních stran. V devítičlenné radě si ČSSD, Ano a Hnutí pro město Sokolov rozdělí křesla v poměru 3–3–2. Poslední křeslo radního dostane opozice, zřejmě KSČM. Sociální demokraté obsadí stejně jako v minulém volebním období post starosty. Prvním mužem města se stane místní lídr ČSSD Jan Picka, ředitel Městského domu kultury. Poprvé od roku 1989 se do nejužšího vedení radnice prosadila žena. Místostarostkou za hnutí ANO bude Renata Oulehlová, ředitelka známého dobrovolnického sdružení Střípky. Dalším místostarostou za Hnutí pro město Sokolov se stane Karel Jakobec z ODS. Jedno místo v radě získá KSČM. „Chceme, aby se opozice podílela na rozhodování vedení města. Budou u toho osobně a nemohou poté argumentovat tím, že o něčem nevěděli," vysvětlil lídr vítězné ČSSD Jan Picka. KSČM bude mít na starosti i kontrolní výbor, ČSSD finanční výbor. Nyní se čeká na ustavující zastupitelstvo, které svolá starosta Zdeněk Berka.

datum: 21.10.2014 (9:01)
reagujte


Prodejna věnovala Městské knihovně 50 tisíc korun
V pondělí 13.10. byla slavnostně otevřena zmodernizovaná prodejna Lidl v Sokolově. Událost doprovázel program pro děti i kulinářská nabídka. Po dohodě města s prodejnou putovala tento den z každého nákupu nad 200 korun dvacetikoruna na podporu sokolovské knihovny. Díky zákazníkům se podařilo vybrat 20 580 korun. Společnost Lidl se rozhodla tuto částku navýšit na 50 tisíc korun. Symbolický šek slavnostně převzala ve středu 15.10. ředitelka knihovny Daniela Drobečková.

datum: 20.10.2014 (16:22)
reagujte


Člověk v tísni zve na film "Z popelnice do lednice"
Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni ve spolupráci s Městskou knihovnou Sokolov zvou v úterý od 18 hodin na promítání filmu "Z popelnice do lednice". Uskuteční se v čítárně Městské knihovny Sokolov. Než se zelenina dostane z pole na váš talíř, nejméně polovina jí skončí na skládce. Zní to neuvěřitelně, ale bohužel je tomu tak. Stačí se podívat do nejbližší popelnice, abychom zjistili, v jak obrovské míře plýtváme jídlem. Režie: Valentin Thurn. Film byl promítán na festivalu Jeden svět. Více o filmu zde: www.jedensvet.cz. Vstupné je zdarma.

datum: 20.10.2014 (11:18)
reagujte


Kino promítne dopoledne film nejen pro seniory "Všiváci"
Kino Alfa promítne v úterý 21.10. v deset hodin dopoledne český film Romana Kašparovského Všiváci. Všiváci jsou příběhem rodiny Rohanů. Mikuláš, špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Richard, veterán z české mise v Afghánistánu, prohrává svůj boj s dluhy a z nich plynoucí složitou situací své rodiny. Spory bratrů Rohanů se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále je ovlivňují v jejich současném životě. Hrají: Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová a další. Vstupné je 60 korun a film není vhodný pro děti do 12 let.

datum: 20.10.2014 (11:08)
reagujte


V Koruně budou vepřové hody s fotbalisty A-týmu
Fotbalisté A-týmu zvou v sobotu 25.10. od 17 do 19 hodin na vepřové hody v restauraci Koruna na Starém náměstí. Každý host dostane jedno malé pivo zdarma. Z fotbalistů se zúčastní Daniel Šmejkal, František Dřížďal, David Čada a Víťa Vrtělka. Rezervovat si můžete místo na telefonu 777 965 324.

datum: 20.10.2014 (10:55)
reagujte


Na filmový festival přišlo hodně diváků
Čtrnáctý ročník filmového festivalu Film Sokolov na téma Chyba, který se konal od 17. do 19.10. v kině Alfa, nabídl deset ojedinělých filmů, ale také bohatý doprovodný program. Velký zájem byl o sobotní přednášku Petra A. Bílka na téma "Chyby ve filmech". Dále mohli návštěvníci okusit diktát, vidět nadaného čtrnáctiletého filmaře, interaktivní platformu Café Gramatyka, výstavu, hudební produkce DJ Deleuze či raut. „Téma Chyba jsme si vybrali pro jeho aktuálnost a také proto, že nám dovoluje různé úhly pohledu. Chyby jsou často katalyzátorem něčeho nového, lepšího, díky chybám můžeme mnohé pochopit a podle své vůle změnit, ale někdy se cyklíme ve stále stejných chybách. A čím je chyba v uměleckém díle?" uvedla k výběru letošního tématu Klára Vyhnánková, ředitelka festivalu, který byl v neděli zakončen výletem po stopách krás Sokolovska.

datum: 20.10.2014 (10:53)
reagujte


Sokolovští fotbalisté prohráli ve Znojmě 2:0
Fotbalisté Baníku Sokolov prohráli v neděli 19.19. ve Znojmě 2:0. První gól padl ve 20. minutě zásluhou Jana Pázlera. Baníkovci mohli srovnat po pěti minutách, jenže Marek Červenka na centr ze strany nedosáhl. Krátce před přestávkou si Sokolovští vypracovali dvě zajímavé šance. Nejprve v dobré pozici Stanislav Hofmann přestřelil, poté Jakub Dvořák napálil balón jen do boční sítě. Po změně stran opět zahrozil nejlepší střelec Baníku Červenka, jenže svou hlavičkou namířil jen vedle brány. V 71. minutě byl v pokutovém území Baníku faulován Miro Kovačić a z následné penalty se znojemský matador Todor Yonov nemýlil, střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Další zápas se hraje v Sokolově 25.10. od 10.15 hodin proti týmu z Mostu.

datum: 20.10.2014 (10:22)
reagujte


Sokolovští hokejisté porazili doma tým z Děčína
V sedmém kole druhé hokejové ligy zvítězil Baník Sokolov nad týmem HC Děčín 4:2 po třetinách 2:1, 0:0 a 2:1. Sokolov vstoupil do utkání dobře, když v 7. minutě využil přesilovou hru kapitán Václav Dobřemysl. Děčín však zanedlouho srovnal. Znovu do vedení šel Sokolov v poslední vteřině první třetiny, když Pavel Kuběna skóroval současně s klaksonem. Ve druhé třetině pak zůstal stav nezměněn. Do třetího dějství vstoupil Baník výborně, když v oslabení ujela dvojice Dobřemysl - Kuběna, první jmenovaný krásnou přihrávkou našel Pavla Kuběnu a Baník vedl 3:1. Když pak skóroval i Tomáš Sýkora, byl Sokolov blízko zisku tří bodů. V závěru stačili hosté již jen snížit na konečných 4:2. Vítězstvím se Baník vyhoupl na čtvrtou příčku v tabulce. Další kolo hrají v sobotu 25.10. v 17.30 hodin v Klatovech. Doma nastoupí v úterý 28.10. od 18 hodin, kdy budou hrát proti Kolínu.

datum: 20.10.2014 (8:42)
reagujte