česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  

Fotbalisté vyhráli ve Varech, v sobotu zahajují sezónu
V sobotu 2.8. startuje domácím utkáním nový soutěžní ročník Fotbalové národní ligy. Sokolov přivítá v 10.15 hodin na svém hřišti tým Táborsko. Fotbalisté týden před zahájením sezóny postoupili do druhého kola poháru České pošty, kdy se utkají s pražskou Admirou. V prvním kole poháru České pošty porazili na hřišti v Karlových Varech Dvorech Karlovaráky 7:0. Vítězství si Baník zajistil již v první půli, kdy se postupně trefili Stanislav Hofmann, Vojtěch Machek a Rostislav Šamánek. Před startem nového soutěžního ročníku Fotbalové národní ligy se konala tisková konference. Zúčastnili se jí ředitel klubu Tomáš Provazník, sportovní ředitel Vítězslav Hejret a také zástupci A mužstva - hlavní trenér Daniel Šmejkal a záložník Vít Vrtělka. To nejdůležitější, co na konferenci zaznělo, je na www.fksokolov.cz.

datum: 30.7.2014 (7:59)
reagujte


Nemocnice otevírá 3D panoramatický rentgen
Od 6.8. může sokolovská nemocnice jako první v Karlovarském kraji poskytnout pacientům vyšetření na novém CBCT přístroj, 3D panoramatickém rentgenu. Hlavní přínosem tohoto zařízení je trojrozměrné zobrazení kostí a zubů a částečně i měkkých tkání. Ideální rozměr snímače (FOV) 12x9 cm umožní zobrazit najednou obě čelisti a okolní struktury. Kromě 3D CT umožňuje i zhotovení kvalitních 2D OPG snímků. Přístroj je umístěn v nemocnici Sokolov, pavilon C, 3.patro, stomatologická ordinace. V souvislosti se spuštěním provozu se uskuteční 5.8. od 15. 30 prohlídka přístroje, ukázka prací/ technologie a zaškolení do SW pro odbornou veřejnost - lékaře.

datum: 30.7.2014 (7:28)
reagujte


Na výstavě si můžete vyzkoušet váhu velké polní
Ještě do 31.8. potrvá výstava sokolovského muzea ke stoletému výročí od vypuknutí 1. světové války. V první ničivé válce vedené evropskými mocnostmi přišly o život milióny lidí. Válečný konflikt, který si vyžádal obrovské materiální ztráty, zásadním způsobem ovlivnil nejenom dějiny Evropy, ale i vývoj událostí na našem území. Čtyřleté krvavé střety vyústily ve zrod samostatného Československa. Výstavu, která přibližuje nejenom dobu před vypuknutím válečného konfliktu, ale i průběh války ve světě a v regionu, pořádá Muzeum Sokolov ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni, Oblastním muzeem Chomutov a Muzeem Cheb. Expozici tvoří ukázky výstroje a výzbroje, které doplňuje náznakové zákopové stanoviště s vojákem a puškou Mauser, kulometem Schwarzlose a granátometem. K nahlédnutí je i válečný deník, soubor fotografií z fronty a nejrůznější válečné pohlednice. Děti i dospělí si navíc mohou vyzkoušet váhu velké polní, plynovou masku nebo chůzi s berlemi. Výstava je otevřena od středy do neděle vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

datum: 30.7.2014 (7:16)
reagujte


Písničkář Miroslav Paleček zazpívá na Starém náměstí
Sokolovské kulturní léto přivítá ve čtvrtek v 16 hodin na Starém náměstí písničkáře Miroslava Palečka. Na naší hudební folkové scéně působí už od roku 1968. Společně s Michaelem Janíkem začínali na Karlově mostě v Praze a od roku 1969 působili v Semaforu. Je znám jako originální interpret písní Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Spolu s Ivo Jahelkou se podílel na vytvoření úspěšného CD "Tenisová akademie". Nestárnoucím písničkám jako například Hele lidi, Úsměv, Valčíček, Hruška, Prodavač limonád, Čínský restaurant, Mexiko, Slušovická romance, Sbohem Slovensko až k těm novějším – Navěky tu přeci nejsi, Petřínská rozhledna, TESCO, Poslední tažení nechybí melodičnost, nadhled, humor a svérázný písničkářský pohled na svět, který je posluchači sdělován kultivovaným a srozumitelným jazykem.

datum: 30.7.2014 (6:43)
reagujte


Radní besedovali v Hornickém domě se seniory města
Na pravidelném setkání představitelů města se sokolovskými seniory v Hornickém domě v pondělí 28.7. informovali místostarosta Karel Jakobec a radní Jan Picka o nových stavbách, opravách a službách města obyvatelům. Město nyní staví nová parkoviště a hřiště na sídlištích Michal, Závodu míru a Vítězná, opravuje komunikace, mosty, lávky, městské koupaliště, školní a kulturní budovy města a rozjíždí nové interaktivní projekty pro bezpečnost seniorů a pořádek v městských parcích. Senioři měli připomínky k dodržování nočního klidu, úpravám a úklidu veřejných prostranství. Pochválili také činnost romských počišťovačů působících v ulicích města v rámci státem placených veřejně prospěšných prací.

datum: 29.7.2014 (21:43)
reagujte


Orientační běžci zvítězili v evropské konkurenci
Sokolovští orientační běžci triumfovali ve Slovinsku a Chorvatsku. Třídenní slovinské závody Cerkno Cup 2014, v náročných terénech podhůří Dolomit, vyhráli ve svých kategoriích Karel Rambousek a starší žákyně Dagmar Biersaková. V mužské kategorii B dosáhl Daniel Vít na 2. místo a starší dorostenka Magda Hanáková byla třetí. Na následujících náročných pětidenních závodech v Chorvatsku, v ještě početnější a kvalitnější konkurenci z celé Evropy, vyhrál Karel Rambousek a Magda Hanáková byla třetí.

datum: 28.7.2014 (9:34)
reagujte


Dům dětí nabízí velký výběr zájmových kroužků
Na webových stránkách Domu dětí a mládeže v Sokolově je od 23.6. v rubrice "Zájmové útvary" nová pestrá nabídka na školní rok 2014/2015 z oddělení sportu, výtvarných, hudebních, jazykových aktivit, techniky a přírodovědy, dopravní prevence, tance, pohybu či předškolních aktivit. Zájmové kroužky zahájí činnost 8.9. Každý účastník je povinen odevzdat vyplněnou a podepsanou přihlášku svému vedoucímu již druhou schůzku. Účastníci jsou přijímáni dle pořadí došlých přihlášek a naplnění kapacity zájmových útvarů. Více je na ddmsokolov.cz.

datum: 28.7.2014 (8:00)
reagujte


Děti, pojďte si do knihovny vyrobit veselý šanon
Městská knihovna nabízí pro děti i tento týden prázdninové vyrábění. Každý čtvrtek od 13 a od 15 hodin mohou děti přijít do knihovny tvořit různé výrobky. Je nutné, aby se vždycky přihlásily na plánovanou akci do pátku předtím. Ve čtvrtek 31.7. budou děti tvořit krabici plnou zábavy a do pátku 1.8. se musí přihlásit ty, které se chtějí zúčastnit ve čtvrtek 7.8. vyrábění veselých šanonů.

datum: 28.7.2014 (7:55)
reagujte


Společnost Pohlazení zpestřila dětem prázdniny
Děti ze sociálně slabých rodin, o které se stará sokolovské občanské sdružení Pohlazení, strávily v červenci týden na letním stanovém táboře křesťanského skautského Klubu Pathfinder u potoka Hadovka v lese u Konstantinových Lázní. Prožily zde velkou táborovou hru Hledání ztracené sochy, v níž cestovaly časem a při soutěžích a hrách se ocitaly v různých obdobích světových dějin. Děti také plnily bobříky, podnikaly s vedoucími výlety, chodily se koupat, zpívaly a vyprávěly si u táboráku, v noci se střídaly na hlídkách. Z Pohlazení tábor podpořila jako kuchařka Ivana Látalová. Dětem tábor zaplatilo Pohlazení, České sdružení Církve adventistů sedmého dne a sbor adventistů Sokolov. Více informací a fotek je na sokolov.casd.cz.

datum: 28.7.2014 (7:18)
reagujte


Představitelé města zvou seniory na setkání
Představitelé města Sokolova opět zvou seniory na pravidelné kontaktní a informační setkání. Uskuteční se v městském divadle v pondělí 28.7. od 13 hodin. Součástí setkání je i kulturní program. Předpokládaný konec je 14.30 hodin. Setkání se koná pravidelně každý měsíc.

datum: 27.7.2014 (7:18)
reagujte