česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  


ISŠTE podnikla výlet do muzea v Mnichově
Třicet žáků studijních a učebních oborů Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov podniklo vzdělávací exkurzi do Technického muzea v německém Mnichově. Výlet byl pro šikovné studenty odměnou, ale také pomocí v chápání technických souvislostí.

datum: 26.11.2014 (23:49)
reagujte


Žáci "Mánesovky" se zapojili do Příběhů bezpráví
Žáci a studenti Gymnázia a ZŠ Mánesova se i v letošním roce zapojili do Příběhů bezpráví pořádaných v rámci festivalu Jeden svět na školách. Příběhy se v letošním roce tematicky věnovaly 25. výročí "Sametové revoluce", jež stála u zrodu pádu komunistického režimu svírajícího naši zemi celá desetiletí. Žáci zhlédli organizátory poskytnutý dokument 1989: Z deníku Ivany A., v rámci projektové výuky společnými silami vyhledávali informace a následně je zpracovávali do podoby referátů, prezentací či posterů. Celý projekt byl pak 25.11. završen besedou s přímými účastníky "Sametové revoluce" v Praze či jejích organizátorů na území našeho okresu Martinem Volným, Erichem Křížem, Jaromírem Dvořákem a Tomášem Kábrtem, kteří vřele zodpovídali dotazy týkající se nejen roku 1989 či stávající politické situace.

datum: 26.11.2014 (23:42)
reagujte


Senioři mají další trénink paměti a myšlení
Obecně prospěšná společnost Centrum sociálních služeb Sokolov zve seniory města Sokolova v pondělí 1.12. od 9 hodin na Trénink paměti a myšlení. Trénovat se bude v klubu seniorů v bývalém tzv. domě s pečovatelskou službou v Sokolově, Jiřího z Poděbrad 2046, a to zábavnou formou - pomocí kvízů, slovních hříček, luštění, rébusů a podobně. Vstup je zdarma.

datum: 26.11.2014 (21:18)
reagujte


Noví představitelé města se setkali se seniory
Místostarostka Renata Oulehlová a starosta Jan Picka se setkali v Městském divadle na besedě se seniory. Na základě podnětů z pléna přislíbili noví představitelé města vyrovnat hřiště na pétanque u Hornického domu tak, aby bavícím se seniorům nesjížděly hrací koule k jedné straně, ještě více zlepšit kulturní život starších spoluobčanů, zjistit, jestli mohou mít lidé s pomocí města levnější elektřinu, prosazovat zbourání bývalé školy v Sokolovské ulici a její nahrazení parkovacími místy pro auta, s pomocí městské policie zajistit nerušený noční klid na Starém náměstí a sídlišti Michal a od ledna nabídnout odborné služby mobilního hospicu rodinám, které se chtějí starat o své umírající doma. Ve Slovenské ulici prozkoumá vedení města možnost umístění laviček u Lobezského potoka a na Šenvertu nechá opětně na náklady města uklidit černou skládku u zahrádkářské kolonie. Se zdevastovanými domy u nádraží město nemůže nic dělat, protože jsou soukromé, nelze ani vyasfaltovat cyklostezku mezi Loktem a Svatošskými skalami, protože patří kraji a přilehlým obcím od Sokolova vzdáleným. Besedu zpestřily svými vystoupeními taneční skupiny místního souboru Glamour.

datum: 26.11.2014 (12:19)
reagujte


Chráněné bydlení pořádá každoroční adventní večer
Zaměstnanci a uživatelé Chráněného bydlení v Sokolově zvou letos již po devatenácté na adventní večer. V Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského na Starém náměstí v pátek 28.11. od 17 hodin vystoupí hudební skupina "Svítá". Toto pěvecké uskupení vzniklo před deseti lety pod záštitou Českobratrské církve evangelické v Sokolově. Jeho členové o sobě říkají, že jsou amatérskými muzikanty, které baví zpívat. Na veřejnosti je můžeme vidět při vystoupeních v rámci štědrovečerní půlnoční, Noci kostelů nebo na setkání církevních pěveckých sborů. Vstupné je 60 korun. Všichni jste srdečně zváni!

datum: 26.11.2014 (6:51)
reagujte


Na zámku se budou zdobit perníčky
Sokolovské muzeum i letos připravilo "Zdobení perníčků". Tradiční vánoční výtvarná dílna se uskuteční ve čtvrtek 27.11. od 15 hodin v zimní zahradě sokolovského zámku. Vstupné je zdarma. Akce je realizována za finanční podpory města Sokolova.

datum: 25.11.2014 (7:17)
reagujte


Fotbalisté porazili Vlašim, celkově jsou zatím čtvrtí
Podzimní derniéra sokolovských fotbalistů skončila úspěšně. Baníkovci v rámci 16. kola Fotbalové národní ligy vyhráli na domácí půdě s týmem z Vlašimi 2:0. První gól padl ve 14. minutě, kdy letěl do vápna hostí povedený centr. Brankář Fendrich jej sice vyrazil, ovšem jen ke kopačkám Davida Čady, který přesnou dorážkou poslal Sokolov do vedení. Ve druhém poločase vedení pojistil brankou po rohu Stanislav Hofmann. Baník je nyní na 4. místě tabulky s 28 body. Stejný počet bodů má FK Viktoria Žižkov. První je SK Sigma Olomouc s 32 body.

datum: 25.11.2014 (6:59)
reagujte


Nábřeží Petra Bezruče bude uzavřené
Od úterý 25.11. do soboty 29.11. budou Sokolovské technické služby (SOTES) provádět prořezávku stromů podél Lobezského potoka na Nábřeží Petra Bezruče. Z důvodu bezpečnosti bude na základě stanoviska Dopravního inspektorátu tato komunikace uzavřena.

datum: 25.11.2014 (6:54)
reagujte


Basketbalistky porazily v Plzni favoritky soutěže
Ženy Basketbalového klubu Sokolov vyhrály v neděli 23.11. utkání oblastního přeboru s BaK Plzeň 56:64. Touto výhrou navázaly na šňůru čtyř vítězství v řadě a naopak překazily Plzeňským letošní neporazitelnost. V sobotu 29. 11. se od 17 hodin v sokolovské sportovní hale ISŠTE představí starší žáci, kategorie U 15, kteří přivítají BK Klatovy. Po nich se uskuteční městské derby, když domácí muži BK Sokolov budou hostit muže BŠM Sokolov. V neděli pak od 10 hodin budou hrát opět starší žáci, kteří se utkají s favoritem soutěže BK Tigers České Budějovice.

datum: 24.11.2014 (23:16)
reagujte


Z pěti zápasů žákyň a žen BCM byly tři vítězné
Mladší minižákyně Basketbalového centra mládeže Sokolov dvakrát vyhrály v sobotu 22.11. v Kožlanech. Ačkoli jim v utkání s družstvem z Přeštic úvod zápasu nevyšel, dokázaly vyhrát 59:44. O vítězi druhého utkání s domácími Kožlany rozhodla třetí čtvrtina, kterou vyhrál Sokolov 19 : 4. Domácí se však nevzdaly a snažily se ze všech sil otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. To se jim však nepodařilo a sokolovská děvčata zaslouženě zvítězila 50 : 44. Vítězný duel sehrály na domácím hřišti také ženy BCM Sokolov, které porazily v oblastním přeboru družstvo Tachova 75:49. Starší minižákyně podaly výborný výkon v nedělním utkání 23.11. s týmem z Karlových Varů, přestože dvakrát prohrály, a to 35:40 a 39:46. Činnost BCM Sokolov je realizována za finanční podpory města Sokolov.

datum: 24.11.2014 (23:06)
reagujte