česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  

Město nabízí sedm bytů do pronájmu
Město Sokolov nabízí do pronájmu byt 3+1 v ulici Mánesova 1782/35, byt 2+1 na náměstí Budovatelů 1404/4, byt 3+1 v ulici Josefa Kajetána Tyla 1568/43, byt 2+1 v ulici Slavíčkova 1684/62, byt 2+1 v ulici Slavíčkova 1685/22, byt 3+1 v ulici Marii Majerové 1752/64, byt 2+1 v ulici Mánesova 1782/4. Prohlídky bytů se uskuteční 3.9., 4.9. a 8.9. dle časového harmonogramu v nabídce realit, případně na úřední desce. Přihlášky je možné odevzdat nejpozději do 10.9. do 17 hodin na podatelně Městského úřadu Sokolov.

datum: 28.8.2014 (7:44)
reagujte


Děti si mohou zabalit učebnice v knihovně
Krajská knihovna Karlovy Vary připravila k nadcházejícímu školnímu roku pro žáky základních škol malý dárek. Oddělení pro děti nabízí akci „Zabal s námi své učebnice“. Za symbolický poplatek 1 Kč za kus si mohou zájemci v praktických dílničkách pod dohledem knihovnic zabalit své učebnice a sešity. Děti se naučí, jak správně zabalit knihy s pevnými i ohebnými deskami tak, aby vydržely pěkné po celý školní rok. Každý žáček si může zabalit až 5 knih a své nově nabyté dovednosti využít při baleních ostatních učebnic či jiných knih. Dílničky se budou konat vždy od 13 do 17 hodin v termínu od 2. 9. do 5. 9.

datum: 28.8.2014 (7:36)
reagujte


Palestinec Tass Saada povypráví v kostele o svém životě
Evangelický sbor v Sokolově zve ve středu 3.9. od 18 hodin do evangelického kostela na nábřeží Petra Bezruče setkání s Tassem Saadem, muslimem, který se stal křesťanem a dočkal se pronásledování od vlastní rodiny. Tass Saada vyrůstal v Saúdské Arábii jako palestinský uprchlík. Tassův příběh umožní zblízka nahlédnout do světa bývalého předáka Organizace pro osvobození Palestiny Jásira Arafata, kterému dělal osobního strážce a řidiče, a do procesu proměny od nenávisti k lásce a naději. Tass Saada také představí český překlad své knihy s názvem „Sloužil jsem Arafatovi“.

datum: 28.8.2014 (7:30)
reagujte


V Základní umělecké škole se konají zápisy
Zápisy žáků do všech oborů ZUŠ Sokolov se konají ve dnech 1. - 4. 9. Zájemci se mohou přihlásit ke studiu v hudebním oboru (výuka na klasické a elektronické hudební nástroje, sólový a sborový zpěv, hra v souborech a orchestrech), ve výtvarném oboru (malba, grafika, prostorová tvorba, keramika)a v tanečním oboru (základy klasického a moderního tance, taneční praxe). Dále škola přijme zájemce o studium v novém studijním oboru Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba (práce s elektronickými hudebními nástroji, nahrávání, editace nahrávek, mastering, ozvučování akcí, tvorba v hudebních programech, základy aranžování aj.). Podrobné informace o zápisech a studijních oborech najdete na stránkách školy www.zussokolov.cz.

datum: 28.8.2014 (7:17)
reagujte


O víkendu startuje sokolovská padesátka turistů
Poslední prázdninový víkend od 29. do 31.8. se koná již 48. ročník cykloturistické akce Sokolovská padesátka. V pátek 29.8. se budou moci zájemci projít po městské trase, či po okolí jezera Medard. Start je od Střední živnostenské školy na Šenvertě od 15 do 19 hodin. V sobotu 30.8. jsou připraveny trasy pro pěší od 10 do 50 km a pro cyklisty od 20 do 60 km. Směřují do málo známého okolí Kostelní Břízy a Rudolce. Start je na vlakovém nádraží v Sokolově od 6.30 do 9.15 hodin. Na pěší trasu 50 km je možné se tento den vydat v 6 hodin opět ze Šenvertu. Na začátek kratších tras budou účastníci ze startu odvezeni autobusem. Novinkou letošního ročníku je nordic walking trasa, autobus odveze zájemce o tuto trasu ze startu v 9.20 hodin. V neděli 31.8. je připraven společný výšlap z Hřeben k nové rozhledně Cibulka u Oloví. Odjezd je vlakem ze Sokolova v 7.33 hodin. V 10 hodin se koná slavnostní otevření rozhledny. Více informací je zde turiste.turistika.cz/sokolov/.

datum: 27.8.2014 (7:11)
reagujte


Na Bohemii bude nový hudební Soko-fest
"Nultý ročník" nového hudebního festivalu Soko-fest se koná v sobotu 30.8. od 13 hodin v sokolovském oddechovém parku Bohemia. Vystoupí na něm skupiny hrající v různých hudebních stylech Ladies, Good Time & Rockin´ Veterans, At the Tree, End of Scream, Triton, Ben Dover, Abacab - Genesis Tribute, Dr. Láska, Quo Vadis a na závěr si všichni muzikanti společně "zajamují". Vstupné je zdarma. .

datum: 27.8.2014 (7:06)
reagujte


Permon se stal regionální potravinou roku 2014
Sokolovský pivovar Permon s.r.o. získal značku výjimečné kvality v kategorii "Alkoholické a nealkoholické nápoje" za polotmavý 12 ležák v soutěži Regionální potravina 2014. V letošním ročníku se soutěžilo v devíti kategoriích a cenu tedy získalo devět výrobců nejlepších pochoutek z našeho kraje, kteří ji převzali z rukou hejtmana Josefa Novotného. Usilovalo o ni 84 produktů od 20 výrobců. ​Nejsilnější zastoupení měly "Masné výrobky tepelně opracované" a kategorie "Ostatní". Výrobky hodnotila osmičlenná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. Oceněný výrobek má právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu.

datum: 26.8.2014 (8:00)
reagujte


Učňové z celé ČR se v Sokolově utkají o "Machra roku"
Do Sokolova na náměstí Budovatelů zamíří 23.9. studenti a pedagogové z celé České republiky na 6. ročník soutěže učňovské mládeže s názvem Machři roku. Své dovednosti zde předvedou truhláři, strojní mechanici, elektrikáři a instalatéři. O titul Machři roku se utkají soutěžní týmy, které se v daném časovém úseku pokusí splnit zadaný úkol. Pro vítězný tým každé kategorie pak bude připravena odměna ve výši 50 tisíc korun. Ta bude rozdělena jak mezi členy týmu, tak i školu. Během dne se uskuteční také "Jarmark řemesel", kde se budou prezentovat jednotlivé školy a partneři akce. Lidé si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži, co jednotlivá řemesla obnáší. Na přípravě a organizaci akce se spolu s pořadatelem Česká hlava Promo, s.r.o. a Karlovarským krajem podílí také Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov.

datum: 26.8.2014 (7:34)
reagujte


Radní besedovali se seniory
Na dalším pravidelném setkání v sokolovském divadle besedovali v pondělí 25.8. s místními seniory starosta města Zdeněk Berka, místostarosta Ladislav Sedláček, radní pověřený řízením městské policie Jan Picka a velitel strážníků Petr Kubis. Hovořilo se hlavně o porušování nočního klidu v okolí některých restaurací v centru města a o nepořádku způsobovaném bezohlednými lidmi odhazujícími po městě odpadky. Jan Picka a Petr Kubis informovali, že městská policie zakoupila hlukoměr, se kterým budou strážníci v případě porušování nočního klidu dokumentovat tento přestupek pro potřeby příslušných postihů viníků. Starosta a jeho zástupce vysvětlili stavební činnost na Náměstí Budovatelů, kde dělníci nyní odstraňují záhon před Hornickým domem. Důvodem je potřeba propojení plochy náměstí s Hornickým domem, na jehož schodech bývá například tribuna s programem při Hornické pouti. Senioři pochválili radní za výrazné zkrášlování budov a veřejných prostranství města.

datum: 26.8.2014 (2:14)
reagujte


Kvůli dešti zrušen koncert na Starém náměstí
Koncert hudební skupiny Griff, který se měl konat 26. srpna od 16 hodin na Starém náměstí, je z důvodu nepříznivého počasí zrušen.

datum: 25.8.2014 (12:15)
reagujte