česky deutsch english

Město Sokolov

Napište starostovi

  


Divadlo bez zákulisí zve na poetický večer v kavárně
Divadlo bez zákulisí připravuje pro diváky poetický večer "Verše s vůní kávy". Uskuteční se ve středu 29.10. od 18 hodin v kavárně Štístko. Účinkují Andrea Plachá, Petr Burian, Tomáš Tutter. Tématem básní bude "Láska a jiné nemoci v poezii českých i světových básníků". V samoobslužném okénku se mohou představit i autoři z řad diváků. Vstupné je 40 korun.

datum: 24.10.2014 (11:29)
reagujte


Kino Alfa uvede výjimečný film "Kmen"
Výjimečný ukrajinsko-holandský film "Kmen" debutujícího režiséra Miroslava Slabošpytského uvádí v pondělí 27.10. od 19 hodin filmový klub Alfa ve stejnojmenném sokolovském kině. Snímek je příběhem hluchoněmého teenagera Sergeje, který nastoupí do specializované internátní školy. Aby zde "přežil", stává se členem divoké organizace "Kmen". Internátní škola pro hluchoněmé má svá drsná pravidla a jakékoliv jejich porušení má dalekosáhlé následky. Filmové vyprávění je založené na realistických obrazech se znakovou řečí a precizní prací s prostorem a zvukem. Přestože film je beze slov, jsou pro diváka gesta herců a řeč těla jasná a zřetelná. Film byl oceněn Velkou cenou kritiky na festivalu v Cannes. Hrají Grigorij Fesenko, Jana Novikova, Rosa Babij, Alexander Dsiadevič a další. Vstupné pro členy filmového klubu je 45 korun, pro ostatní 90.

datum: 24.10.2014 (11:15)
reagujte


Z domácích si nejlépe vedl šachista Zdeněk Lipták
V 16. ročníku každoročního turnaje mládeže šachového oddílu TJ Baník Sokolov si z domácích hráčů nejlépe vedl Zdeněk Lipták, kterého o medaili připravilo až horší pomocné hodnocení a skončil na 4. místě. Celkem startovalo 38 hráčů z 10 oddílů. O vítězi se rozhodovalo až v posledním kole, ve kterém Patrik Frai porazil dosud vedoucího Stanislava Srbu (oba ŠK Spartak Chodov). Pořadatelé pro účastníky připravili ještě doprovodné akce v duchu hesla : „Kdo si hraje nezlobí“. Děti soutěžily o ceny v kreslení, piškvorkách a v řešení šachových úloh. Ředitel turnaje Miroslav Eliáš děkuje městu Sokolov za finanční podporu, 1. ZŠ v ulici Pionýrů za poskytnutí hracího sálu a paní Šobíškové, která se svým kolektivem připravila pro děti a doprovod rozmanité občerstvení včetně výborného guláše.

datum: 24.10.2014 (11:10)
reagujte


Do knihovny si můžete přijít vyrobit vánoční věnec
Městská knihovna Sokolov pořádá v sobotu 8.11. od 13 do 17 hodin workshop se Zdeňkou Hradskou "Vánoční věnec". Workshop je přednostně určen seniorům a zdravotně handicapovaným. Vstup je zdarma, přihlášky jsou již nyní v čítárně. Akci finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR.

datum: 24.10.2014 (10:57)
reagujte


Malé basketbalistky zazářily v Karlových Varech
Nejmladší minižákyně (kategorie U11) Basketbalového centra mládeže Sokolov zahájily v neděli 19.10. sezónu třemi vítězstvími a jednou prohrou v turnaji krajského přeboru v Karlových Varech. V prvním utkání přehrály družstvo BSK Tatran Kraslice 33:13, ve druhém prohrály s domácím družstvem BK Loko Karlovy Vary 11:39, ve třetím si poradily s družstvem TJ Sokol Toužim 23:6 a v posledním utkání pak porazily BK Sokolov 20:4. Všechny hráčky zaslouží pochvalu, protože bojovaly o každý míč a snažily se jak v útoku, tak i v obraně podat svůj co nejlepší výkon. Činnost BCM Sokolov je realizována za finanční podpory města Sokolov.

datum: 24.10.2014 (10:36)
reagujte


ISŠTE zve na Den otevřených dveří
Integrovaná střední škola technická a ekonomická zve občany v pátek 24.10. od 8 do 17 hodin a v sobotu 25.10. od 8 do 12 hodin na Den otevřených dveří. Rodiče, zájemci o studium, přátelé školy a široká veřejnost má jedinečnou příležitost k získání informací o podmínkách a průběhu studia, o spolupráci s firmami a možnostech uplatnění absolventů po ukončení školy, o možnostech mimoškolní činnosti, zapojení se do sportovních soutěží apod. Zájemci tak mohou posoudit úroveň materiálně-technického zabezpečení výuky, vybavenost učeben a dílen pro odborný výcvik, zapojení ICT do výuky apod. Všichni jste srdečně zváni.

datum: 22.10.2014 (21:52)
reagujte


Bazén oznamuje prázdninovou změnu provozní doby
Po dobu podzimních prázdnin od 27.10. do 29.10. bude v krytém bazénu v Sokolově otevřeno vždy do 21 hodin, v pondělí a ve středu od 8 hodin, v úterý již od 6 hodin. Přijďte si zaplavat.

datum: 22.10.2014 (21:42)
reagujte


Farní charita pořádá benefiční koncert pro Františka
Farní charita Sokolov zve v sobotu 25.10. od 17 hodin na koncert plzeňského gospelového souboru Touch of Gospel, který se uskuteční jako benefiční koncert pro šestiletého Františka. Výtěžek z koncertu bude věnován na jeho léčbu. František bojuje s dětskou mozkovou obrnou a s těžkou sluchovou vadou, podstupuje dlouhodobě náročnou léčbu ve speciálním rehabilitačním centru. Koncert se koná v katolickém kostele svatého Jakuba na Starém náměstí. Vstupné činí 80 korun a děti do 15 let mají vstup zdarma.

datum: 22.10.2014 (21:36)
reagujte


Z Programu péče o krajinu byly ošetřeny dva stromy
Odbor životního prostředí Městského úřadu v Sokolově uspěl se žádostí o poskytnutí finančních prostředků na ošetření dvou památných stromů z dotačního Programu péče o krajinu. Prvním stromem je jilm pod Starou Ovčárnou, který stojí u frekventované silnice nad zahrádkářskou kolonií u městského koupaliště. Ošetření stromu prováděné odbornou arboristickou firmou spočívalo v redukci a odlehčení koruny, které byly nezbytné z důvodu zajištění bezpečnosti projíždějících automobilů. Druhým stromem je kaštan v Markvarci u Krajkové.

datum: 22.10.2014 (18:05)
reagujte


Město ošetřilo hodnotné orchidejové lokality
V létě posekalo město Sokolov čtyři hodnotné orchidejové lokality, na jejichž ošetření získal odbor životního prostředí Městského úřadu Sokolov finanční prostředky z dotačního Programu péče o krajinu. Jedná se o louky s výskytem zvláště chráněného druhu vstavače májového (Dactylorhiza majalis) a dalších ohrožených druhů rostlin, které jsou vázané na rašeliniště, zamokřené louky, prameniště a břehy rybníků. Jedna z ošetřených lokalit se nachází v městské části Stará Ovčárna v těsné blízkosti cyklostezky. Nejbohatší lokalitou s výskytem mnoha vzácných druhů rostlin je podmáčená louka u rybníka v Hlavně. Město se o tyto vstavačové lokality stará každoročně.

datum: 22.10.2014 (17:47)
reagujte