česky Deutsch English

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem, nebo připomínkou se bude zabývat starosta města, případně příslušný útvar městského úřadu, nebo volené správy.

Dotazy a odpovědi užitečné i pro ostatní obyvatele města jsou průběžně zveřejňovány na této stránce níže. Doporučujeme vám proto nejdříve se podívat, či vyhledat, zda podobný podnět jako váš již nebyl řešen s někým jiným. Pro zkvalitnění komunikace žádáme o uvedení zpětné e-mailové adresy. Dovolujeme si upozornit, že anonymní dotazy nemusí být zveřejněny. Děkujeme za pochopení.

 • 13.8.2015

  Dětské hřiště v ulici Spartakiádní

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně dětského hřiště v ulici Spartakiádní. Jedná se o prostor u mateřské školky na Vítězné, přesněji u vchodu Spartakiádní 1965. V minulých letech zde bylo dětské hřiště (nějaké prolejzačky pro děti a pískoviště). V současné době zde zbylo pouze pískoviště, které není zrovna udržované. Nejbližší dětské hřiště pro děti je až u krytého bazénu, který je dost daleko. Tímto se Vás ptám, zda by bylo možné zde umístit dětské hřiště. Děkuji.
  ~ Dr. Solfernus

  odpověď:
  Dobrý den, na sídlišti Vítězná je nyní plánované centrální dětské hřiště pro mladší i starší věkovou kategorii dětí, které je součástí projektu "Revitalizace sídliště Vítězná". Na projekt můžete podívat na tomto odkazu http://www.sokolov.cz/urad/odbory/odbor_rozvoje_mesta/informace-o-odboru-26101 v rámci jeho studie. Vámi zmíněné hřiště se nyní neplánuje rozšiřovat, pouze udržovat pískoviště.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 13.8.2015

  Kropení silnice, pracovní doba úklidové čety

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto! Mám 2 dotazy:

  1) Dne 24.7.2015 odpovídal na dotaz ohledně zeleně pan Talíř ze SOTES, kdy uvedl, že při déletrvajícím suchu a teplotách nad 30 stupňů se provádí kropení vozovky. Zajímalo by mne, v kterých místech se to kropení provádí. Bydlíme na hlavní ulici Jednoty a kropící vůz jsem od počátku vysokých teplot zde viděla pouze dvakrát. Jezdí zde denně "úklidový vůz", který "čistí" vozovku při okrajích. V naší ulici, kde parkují po celé délce od soudu až po poslední vchod auta, tam nic stejně nevyčistí. Kdyby se nafta z tohoto auta obětovala a použil by se kropicí vůz v naší ulici v těchto vedrech a v provozu, který zde je, častěji, ulehčilo by to obyvatelům v této ulici život.

  2) Druhý dotaz směřuje na úklidové čety. Již několikrát jsme já i další obyvatelé viděli, že skupinky se scházejí u veřejných WC v Husových sadech, zde odloží popelnice, kouří, debatují, prostě se zde "ulejvají z práce". Jsem v důchodu, ale kdybych takto pracovala v bývalém zaměstnání, brzy bych dostala výpověď. Omlouvám se, ještě se vrátím k úklidu silnice. Kdyby se raději vyčistily chodníky, kde po zimní údržbě zůstaly kamínky a ty lidem s hůlkou, francouzskými holemi apod. dokáží hodně znepříjemnit chůzi po takovém terénu. Děkuji za čas, který věnujete mému dopisu, a budu ráda pokud se mými podněty bude někdo zabývat.

  ~ Růžena Kučerová

  odpověď:
  Dobrý den paní Kučerová, jelikož činnosti o nichž píšete, spadají do činnosti střediska odpadů, k Vašim podnětům uvádím:

  1) kropení se provádí na celém území města Sokolova, denně vyjíždí dva velké a jeden malý kropicí vůz. Ty obstarávají zalévání zeleně, záhonů, stromů a kropení komunikací a to na celém území města. K zametání v ulici Jednoty uvádím, že se nezametá jen vozovka (kde, jak píšete, stojí auta) ale i chodníky. Ty i vozovka se mimochodem po zimě umývaly tlakovou vodou, aby se právě smyly i zbytky štěrku po zimní údržbě (úsek ulice Jednoty nad soudem se myl dne 13. května).

  2) úklidová četa se logicky schází u "veřejných záchodků" v Husových sadech, jelikož to již nejsou veřejné záchodky, ale šatna této úklidové čety. Na toto místo také sváží nádoby, do nichž sbírají odpad ve svých rajónech, a denně sem zajíždí malý popelářský vůz, do nějž se nádoby vysypávají. Neuvádíte čas, ve který se zde pracovníci úklidové čety schází, sděluji vám tedy jen, že mají půlhodinovou pauzu na svačinu a jejich pracovní doba je z mé strany pravidelně i namátkově kontrolována a konkrétní zjištění jejího dodržování se projevuje i v odměňování těchto pracovníků. K poslední záležitosti se vyjadřuji již výše, tedy proběhlo pravidelné každoroční podzimní mytí komunikací a štěrk ze zimní údržby by již neměl být ani na vozovkách, ani na chodnících. Pokud někde přesto ještě je, sdělte mi prosím konkrétní lokalitu, prověřím stav a případně učiním opatření. Děkuji za Vaše podněty a zdravím Vás

  ~ René Bolvari, středisko odpadů a čištění

 • 13.8.2015

  Povolené parkování kamiónů na Staré Ovčárně, nadměrný hluk

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, chtěli bychom se zeptat, zda je povoleno parkování kamiónů na příjezdové komunikaci do Sokolova na Staré Ovčárně naproti pneuservisu. Jde nám o to, že tu často parkují kamióny, včetně víkendů. Tato auta zde stojí bez obsluhy, a přesto každých 10 - 15 minut jim spínají motory zřejmě pro automatické chlazení nákladu. Je to velice nepříjemné a hlavně v noci nás to ruší. Tento víkend to bylo obzvlášť často, přestože tu stálo jen jedno auto SPZ 3K3 7231. Předem děkujeme za informaci. Za obyvatele u servisu
  ~ Ivana Krbová

  odpověď:
  Dobrý den, samotným odstavením kamionu na Vámi popisovaném místě se řidič nedopustil žádného přestupku. Provoz nákladních vozidel je zde povolen, v místě není zákaz stání ani zastavení, vozidlo 3K37231 stálo na krajnici, vpravo ve směru jízdy a nezasahovalo do jízdního pruhu. Působení nadměrného hluku automatickým spínáním chlazení by bylo možno za předpokladu, že hluk je skutečně nadměrný, větší než hluk projíždějících vozidel, kvalifikovat jako přestupek proti pořádku v územní samosprávě dle § 46 odst. 2 z. č. 200/1990 Sb. porušením Obecně závazné vyhlášky města Sokolova č. 1/2015, o ochraně veřejného pořádku - rušení nočního klidu v době mezi 22:00 - 06:00 hod. šířením hluku používáním zařízení, strojů nebo přístrojů. Strážníci Městské policie Sokolov se celý víkend snažili zjistit řidiče kamionu, který Vás hlukem automatického chlazení obtěžoval, nicméně prováděným šetřením na Staré Ovčárně se řidiče nepodařilo ustanovit, ani se nepodařilo zkontaktovat firmu, která uvedený kamion vlastní. Řidiče jsme sehnali až v pondělí 10.8. 2015. Přislíbil, že už na tomto místě parkovat nebude.
  ~ Bc. Jiří Novák, zástupce velitele městské policie

 • 11.8.2015

  Porucha veřejného osvětlení v ulici U Divadla

  dotaz:
  Dobrý den, jsem obyvatelem ulice U Divadla. Chci se zeptat, z jakého důvodu je vypínáno veřejné osvětlení každou sobotu a neděli, konkrétně 18.7, 19.7, 25. 7, 26. 7, 1. 8, 2. 8.
  ~ Jan Beľuš

  odpověď:
  Dobrý den, světlo v této lokalitě opravdu nikdo úmyslně nevypíná. Pouze zde nastal problém, že z neznámých důvodů toto světlo vypadává a tuto poruchu řešíme! Je pravda, že pokud zjistíme, že světlo nesvítí, do několika minut sjednáme nápravu. Věřím že se nám tento problém podaří v co nejkratší době vyřešit.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel SOTES s.r.o.

 • 11.8.2015

  Úprava dráhy na horská kola na Bohemce

  dotaz:
  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli budete upravovat dráhy na horská kola v areálu Bohemia, které začínají zarůstat do krajiny. V okolí je půl metrová tráva a koše plné odpadků. Je viditelné, že poslední úprava proběhla okolo in line trati, ale k cyklo okruhu se od začátku sezóny sekačka a ruka údržby nepřiblížila. S pozdravem
  ~ Filip Zdařil

  odpověď:
  Dobrý den, Váš dotaz jsme předali řediteli SOTES s.r.o. k zajištění nápravy. S pozdravem

  Dobrý den, dráha na horská kola v areálu Bohemie se již jednou sekala, minulý týden se začala sekat a dnes tj. 10.8.2015 byla posekána.

  ~ Ing. Karel Jakobec, místostarosta, Talíř Martin, DiS ved. střed. Veřejná zeleň SOTES Sokolov s.r.o.

 • 10.8.2015

  Oprava plotu kolem hřiště, umytí chodníku

  dotaz:
  Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou, zda by bylo možné opravit plot kolem dětského hřiště, které se nachází u "štětky". Neustále tam trčí pletivo, děti si mohou ublížit. Branky nejdou zavřít, takže nelze zabránit tomu, aby tam chodili psi. Celkově je plot nízký a větší děti ho neustále přelézají, nebo na něj dokonce stoupají. Možná by bylo lepší dát celý plot pryč. A také bych chtěla poprosit, zda by bylo možné občas umýt chodník vedoucí podél tohoto plotu. Kolem hřiště jsou hezké červené stromy, na kterých rostou třešně (špendlíky), teď jsou všude popadané, na chodníku, na hřišti, létají tam vosy a děti do toho šlapou. Navíc jsou pod stromy popadané větve. Nějak na nás SOTES zapomíná, chodník jsem neviděla umýt ani jednou, o parkovišti pod okny ani nemluvě. Během dvou let jsme měli ceduli se zákazem stání dvakrát, ani jednou se ale parkoviště neumylo. Ceduli pouze odstranili. Obracím se na Vás za sebe i ostatní obyvatele žijící v okolí. Jsme sice na samém okraji Sokolova, ale také chceme mít kolem domu čisto. Děkuji
  ~ Gába

  odpověď:
  Dobrý den, ano tato závada oplocení je již evidována a do konce měsíce by měla být i odstraněna. Děkujeme
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 6.8.2015

  Ad: Nepořádek, černé skládky, parkování karavanu

  dotaz:
  Dobrý den, považuji za slušnost poděkovat za Vaši odpověď. Bohužel situace je opravdu velmi poznamenána zde žijící strukturou obyvatelstva, i když to zní dosti alibisticky. Na druhou stranu - žijí zde přece i slušní lidé, mezi nimi dost podstatná část starší generace, která pamatuje v této lokalitě daleko lepší a krásnější časy, ovšem dnes je z nich cítit jen strach a beznaděj. Ale na každou "nemoc" existuje lék, jen je třeba ji léčit již v zárodku. Proto si myslím, že by opravdu pomohlo projednat na radě města možné uvolnění části prostředků ve prospěch MP a třeba i PČR k nakoupení preventivních ochranných prostředků (tím myslím aspoň fotopasti, o kamerovém systému je asi zbytečné hovořit vzhledem k pořizovací ceně), tyto tzv. hříšníky bez pardonu pokutovat a tím jim otrávit život tak, jak oni znepříjemňují těm slušně žijícím. Pro každého občana platí stejná pravidla bez výjimky, tak proč je neuplatňovat, je to přece zákon. V současné chvíli to vypadá tak, že se do kontejnerů už cpou celé kusy nábytku, a co se nevejde do nich, zahodí se prostě vedle (přitom sběrný dvůr je vzdušnou čarou 300m ?) a tím je "uklizeno." Já opravdu nevím, zda je poté v povinnostech pracovníků firmy SOTES s.r.o. tento objemný a vedle kontejnerů pohozený odpad také likvidovat, ale momentálně se tak zde téměř s pravidelností neděje. Kromě nepořádku, vandalismu a hluku je problémů ve zmiňované lokalitě daleko víc než se zdá - parkování, neuvěřitelné dlužné částky na nájmech (řádově sta tisíce) a přesto tito dlužníci i nadále zůstávají vlastníky bytů, v neposlední řadě nejspíš bující dealerství jakýchsi látek....Z velmi vnímavého vyprávění svých prarodičů i rodičů vím, že v dobách minulých se se všemi těmito nešvary společnost vyrovnávala, nepřizpůsobiví nebyli součástí společného obyvatelstva, a pokud někdo něco provedl, byl po zásluze a spravedlivě potrestán. Dnes je jiná doba, ale někdy by bylo možná dobré si z odkazů především té starší generace vzít ponaučení.... Děkuji...

  Dobrý den, dovoluji si reagovat na situaci, kterou jste nejspíš iniciovali z vaší strany. Přistavení vysokokapacitního kontejneru v ulici byla výborná věc, opravdu to zaslouží pochvalu a možná by stálo za to podobnou věc opakovat, protože naplněný byl zhruba během dvou dnů. Škoda jen, že se rychleji neodvezl, protože někteří jedinci si našli opět zálibu kontejner vyprazdňovat, vybírat z něj věci, ale už se jaksi neráčili vyházené odpadky vracet zpět. Ale opravdu jinak pochvala, děkujeme....

  ~ gavli.kv

  odpověď:
  Dobrý den, zmiňovanou lokalitu společně se zástupcem firmy SOTES s.r.o. navštívím a zkusíme najít další možnosti řešení. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 6.8.2015

  Nepořádek, černé skládky, parkování karavanu

  dotaz:
  Dobrý den, omlouvám se, ale nemohu nereagovat. V příloze zasílám žalostný a stále se opakující stav pořádku, jakýchsi černých skládek apod. v ulici Hornická. Podotýkám, že fotografie jsou pořízeny po pátečním a úterním svozu odpadu....Takže se ptám sám sebe, za tuto službu já jako spořádaný občan města Sokolov platím peníze? Že přijede firma a odjíždí s pocitem, že je vše uklizeno? Bohužel je to jen důsledek neschopnosti zákonodárců a odpovědných pracovníků s tím něco udělat. Někteří tzv. absolutně nepřizpůsobiví si zde dělají doslova, co chtějí, a nikdo na to nereaguje, nic se s tím neděje, žádné postihy, tresty atd. O tom, že si někdo v této lokalitě na veřejném prostranství, resp. zeleni parkuje karavan nemluvě....Apeluji proto na Vás, ať se s tímto stavem prosím něco dělá....Buď instalovat fotopasti a pokutovat ty, kteří tento hnus vytvářejí, nebo dohlídnout na to, ať se v případě odvozu odpadu odváží opravdu vše a prostranství kontejnerů je upraveno. Tento mail nemá smysl přeposílat veliteli MP, protože podobné stížnosti jsou již řešené dlouhodobě, spíš by se tím měla zabývat rada města a všichni ti, co hlásí, jak je Sokolov zelené město apod. Děkuji....
  ~ gavli.kv

  odpověď:
  Dobrý den, je mi líto, že vám nemohu podat příznivější zprávu, než je tato. Váš email jsme znovu předali k prověření městské policii, která zjistí stav s karavenem a dohlédne na pořádek. Bohužel je tvorba nepořádku daná strukturou obyvatelstva v lokalitě žijící a udržet tento pořádek je téměř nemožné. Váš podnět zároveň předáváme i na firmu SOTES s.r.o. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 6.8.2015

  Chybějící toalety na stavbě

  dotaz:
  Dobrý den, v první řadě jsem se snažil oslovit SOTES Sokolov, ale nepovedlo se mi najít jejich stránky. Proto se obracím na vás s jistým poznatkem a věřím, že tento poznatek prostřednictvím vás bude určen na ta správná místa, za co předem děkuji. Oč jde: Jak známo v ul. Jiráskova v Sokolově se dělá kompletní generálka části této ulice. Ti dělníci zde pracují suprově, to bezpochyby, jsou zde celou šichtu, a to je to, co mě zaráží ze strany jejich zaměstnavatele. Nastoupili zde 7.7. tohoto roku a doposud jsem zde neviděl pro ně ani mobilní sociální zařízení viz TOi-TOi. A to zde byli i představitelé města včetně ředitele Sotesu. Je to pro dělníky asi detail, ale v případě potřeby určitě dost důležité zázemí. Může mě někdo zodpovědně odpovědět, kam ti dělníci mají chodit v případě potřeby na WC? Nebo ještě nejsme v 21 století?
  ~ Miroslav Kos

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za upozornění, které jsme předali k řešení řediteli firmy SOTES s.r.o. S pozdravem
  ~ Ing. Dagmar Mašková, vedoucí samostatného oddělení kanceláře starosty

 • 6.8.2015

  Vyhrazená místa pro invalidy v Slavíčkově ulici

  dotaz:
  Dobrý den, prosím proč není v ulici Slavíčkova 1688 atd. v této dlouhe trase ani jedno vyhrazené misto pro invalidy všeobecně, pouze místa přidělená se značkou. Děkuji. S pozdravem
  ~ Petr Pavelka

  odpověď:
  Dobrý den, u nově budovaných parkovišť normy vyžadují určité množství parkovacích míst pro invalidy. Dříve tyto normy neplatily, proto ve stávajících lokalitách přistupuje město k vyhrazování parkovacích míst individuálně, a to podle žádostí jednotlivých občanů se zdravotním postižením. S pozdravem
  ~ Ing. Karel Jakobec, místostarosta

 • 6.8.2015

  Odpadkové koše podél cyklostezky

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, jestli jste se byl projít v Sokolově po cyklostezce podél potoka od Penny ke koupališti, a jak se Vám líbí ten hnus, který nahrazuje odpadkové koše. Je to opravdu super, že za takové blbosti město vyhazuje peníze, když je tak napjatý rozpočet, jak se nechal slyšet místostarosta. Je to opravdu úžasný zážitek dívat se při procházce na hromádky odpadků v síti a kolem sítě. Fakt skvěle utracené peníze. Děkuji za odpověď, s pozdravem
  ~ Zdeněk Lebeda

  odpověď:
  Dobrý den, v tomto případě se nejedná o nákladné položky. Byly umístěny tři koše na zkoušku, a to podél cyklostezky. Tyto mají sloužit k odhazování odpadků pro cyklisty. Názory na tento druh odpadkových košů se různí. Doposud však převažují stanoviska velmi pozitivní. S pozdravem
  ~ Ing. Karel Jakobec, místostarosta

 • 6.8.2015

  Hlasitý zvukový signál semaforů na křižovatce

  dotaz:
  Dobrý den, mám dotaz ohledně semaforů na křižovatce "u soudu". Semafory jsou v chodu od 5:00 do cca 22:00 každý pracovní den, o víkendu to je od 5:00 do cca 15:00 v sobotu a od 15:00 do 22:00 v neděli. Myslím si,že tento interval je zbytečně dlouhý. V 5:00 ráno je na křižovatce minimální provoz (začíná tak v cca 6:30) a to samé je i večer. O víkendu je provoz až od cca 8:00 do dopoledne. Nejde ani tak o semafory pro auta, ale pro pěší. Zvukový signál je v ranním i večerním klidu hlasitý, a hlavně v letních dnech, kdy jsou otevřená okna, je hodně slyšet a budí to především malé děti. Nedal by se nějak přenastavit interval, kdy jsou tyto semafory "v chodu"? Děkuji za odpověď
  ~ Jiří Jíra

  odpověď:
  Dobrý den, Váš dotaz jsme předali pracovní skupině, která se zabývá řešením dopravy ve městě. Tato Váš návrh projedná se zástupci dopravní policie. S pozdravem
  ~ Ing. Karel Jakobec, místostarosta

 • 31.7.2015

  Větev na cyklostezce

  dotaz:
  Dobrý den, nevím kam se obrátit v této záležitosti, tak to učiním zde. Včera i dnes jsem jela na kole po cyklostezce směrem Citice a až skoro u Citic je pravděpodobně nalomená větev a tato je přes cestu a hrozí, že na někoho může spadnout. Je dost velká, a tak bych ji vlastními silami těžko odstranila. Proto se obracím sem, než se stane neštěstí. Děkuji za přijetí mé žádosti.
  ~ Ivana Vlková

  odpověď:
  Vážená paní Vlková, děkujeme za upozornění. Větev bude ještě dnes (28.7.) odstraněna.
  ~ Marek Faust, odbor správy majetku

 • 31.7.2015

  Nevyhovující stav komunikací v ulici Truhlářská

  dotaz:
  Dobrý den, opět přišel čas, abychom se zeptali na naši situaci v ulici Truhlářská. V letošním roce začala rekonstrukce elektrických přípojek, bude nám poté opravena ulice a chodníky ve jmenované ulici? Už jste po dvou letech zařadili tuto komunikaci do plán oprav? Děkuji za odpověď

  Dobrý den, navazuji na dotaz výše a nespočet stížností na nevyhovující stav komunikace a chodníků v ulici Truhlářská, trvající již několik let. Historicky se do komunikací v této ulici opravdu nikdy neinvestovalo, vyjma přípojek plynu realizovaných v devadesátých letech a elekto přípojek, které probíhají právě nyní. Vážený pane starosto, vážení radní, doporučuji vám si do této ulice udělat místní šetření – možná ani přiložené fotky nejsou pro vás dosti vypovídající. Zajímalo by mne, z jakého důvodu se opravy komunikací v Truhlářské ulici stále odkládají. Jejich stav je opravdu velmi katastrofální, pominu-li bezpečnost pro chodce a znemožnění údržby nejenom v zimním období. Několik čísel: jedná se o parcelu č. 1953 o celkové výměře 822 m2, z toho délka přístupové komunikace je cca 61 m a šířka 9 m, zbytek tvoří zatravněná plocha a schodiště. Myslíte si, že jde opravdu o významnou investici města v porovnání se zmíněnou bezpečností nejenom vlastníků nemovitostí a zpřístupnění těchto nemovitostí? Pro ilustraci a porovnání vynaložených investic do komunikací v okolí, přikládám fotografii z ulice Karla Čapka, kde se u příjezdu ke garážím na místo štěrkového povrchu objevila krásná asfaltová plocha. Děkuji za odpověď.

  ~ Jaroslav Horák, Olga Vokáčová

  odpověď:
  Vážený pane Horáku, Váš podnět stále evidujeme a je zařazen s dalšími opravami v zásobníku, ze kterého jsou následně pro každý rok vybírány opravy, dle potřeb a výše finančních prostředků, které každý rok schvaluje zastupitelstvo města. Oprava komunikace v ul. Truhlářská, bohužel, pro letošní rok zahrnuta do plánu oprav komunikací není. Opravu chodníků a komunikací po opravě přípojek provádí příslušná firma. Lituji, že Vám nemohu podat příznivější zprávu. S pozdravem

  Dobrý den, o situaci v ulici Truhlářská víme. Osobní šetření bylo provedeno, a to v rámci pravidelné kontroly města. Z důvodu plánované rekonstrukce kabelů ČEZ v této ulici se práce související s rekonstrukcí komunikace odkládaly. Město Sokolov musí ještě vyzvat jednotlivé majitele k prověření technického stavu dalších inženýrských sítí umístěných v této ulici (plynovod, vodovod, kanalizace, UPC, ...). Stav komunikace vč. schodů opravdu nepatří ve městě k nejlepším, bohužel je, jak jsme již dříve psali, o rozpočtu letošního roku rozhodnuto a realizovány jsou akce zařazené do plánu pro rok 2015. Odbor správy majetku zahrne do návrhu rozpočtu pro rok 2016 zpracování projektové dokumentace, samotnou realizaci pak do návrhu rozpočtu pro další období. Osobně pak budu navrhovat, aby se finance na tuto lokalitu v rozpočtu města pro rok 2016 našly. Případná realizace však samozřejmě bude záležet na tom, zda zastupitelstvo města akci schválí a uvolní nezbytné finanční prostředky. S pozdravem

  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku, Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Vyježděné díry v trávníku před vchodem

  dotaz:
  Dobrý den, děkuji za zájem, ale jsem opravdu překvapena, že zatím s ČEZ nebylo jednáno. Práce se už více jak před měsícem zastavily a tři vchody na Švabinského ulici mají místo chodníků něco jako polní cestu, při dešti se měnící v malé jezírko. Do domu chodíme po trávníku. Opravdu se městský úřad dosud nezajímal? Myslela jsem si, že jen požádám o informace a ty předám ostatním majitelům bytů..Nikdo nám nedal nic vědět ani netušíme, proč se v asfaltování nebo lépe v opravě dosud provedeného asfaltování nepokračuje. Co se týká druhého problému, nejedná se o parkovací plochu, ale o vyježděné díry v trávníku před vchodem. Od ledna žádám v této věci městský úřad o pomoc a vše jsem detailně popsala v minulých příspěvcích a e mailech. S pozdravem
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den, co se týče první části dotazu, nemám dnes žádné nové informace. Co se týče druhé části dotazu, mohu Vám sdělit, že na dnešní poradě vedení města jsme celou záležitost opětovně diskutovali a došli jsme k rozhodnutí, že vyježděná místa budou dosypány zeminou a budeme zároveň požadovat na městské policii i PČR zvýšený dohled. Samozřejmě, že uvítáme i jakoukoliv Vaši aktivitu týkající se postihování nezodpovědných občanů (telefonicky prosím kontaktujte PČR nebo Městskou policii Sokolov). S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Chodník před domem

  dotaz:
  Dobrý den, děkuji, že se začnete problémy zabývat a mám za to, že jakékoli řešení je lepší než mít vedle vchodu do domu jámu naplněnou bahnem, které se co chvíli vyvalí před vchod. Jsme rádi, že máme kde parkovat a je nám opravdu srdečně jedno, jestli občas nějaké auto přes zpevněný roh trávníku v budoucnosti přejede, problém je právě v tom bahnu. Řidiči navíc nepřejíždějí přes roh trávníku pro zábavu, ale vždy se vyhýbají nevhodně zaparkovanému autu. A jak to dopadlo, když jsme se drželi Vašeho doporučení a volali kvůli špatnému parkování policii, jsem popisovala v minulém příspěvku. Změňte prosím svůj postoj k našemu letitému problému a místo poukazování na budoucí problémy zkuste hledat řešení a toto řešení směrovat k prevenci než k pokutování řidičů (stejně nezjistíte, kdo před trávník právě přejel a nezjistíme to ani my z domu). Možná by pomohla zatravňovací dlažba nebo rohož (cca 2 m čtvereční), když máte obavu o odlétávající kamínky při sekání trávy. A co se týká chodníku před naším domem, zkusím to ještě jednou: Je možné získat informace o tom, jak dlouho bude stavba trvat, proč se práce na víc jak měsíc zastavily a kde je tedy problém a jak se bude řešit? Ráda bych odpověď vytiskla a dala vědět ostatním majitelům bytů. S pozdravem
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den paní Zimmelová, osobně se obrátím na ČEZ jako realizátora akce a požádám o urychlení prací. Pokud mluvíme o stejné parkovací ploše, pak bude tato po ukončení prací upravena. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Čištění kontejnerů, špatné parkování, kaluž před domem

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, nedělá mi žádnou radost hned poté, co jsem na tyto stránky psala poděkování, psát znovu a tentokrát výtku. A budou rovnou dvě. Již více jak měsíc máme na ulici Švabinského stržený asfaltový povrch z chodníků, před vchodem se tvoří po každém dešti velká kaluž a do domu se nedá dostat jinak než po trávníku. Abych městskému úřadu nekřivdila, hledala jsem na stránkách jakoukoli zmínku o plánovaných výkopech, o průběhu prací, o důvodu jejich zastavení a následném termínu vyřešení, ale buď není na stránkách městského úřadu ani zmínka, nebo jsem to přehlédla. Vím, že výkopy nerealizovalo město, ale děje se to na městském majetku a především se to děje občanům tohoto města. 1)To je opravdu tak velký problém napsat tři dopisy adresované Sdružením vlastníků bytových jednotek, aby mohly být informace vyvěšeny na nástěnky v domech a občané se tak dozvěděli, kdy tenhle nepříjemný stav skončí? A druhá věc s tímto stavem nepřímo souvisí. V lednu tohoto roku jsem žádala městský úřad o pomoc s rozježděným rohem u trávníku před panelovým domem. Pomoci se nám nedostalo, zato se nám dostalo ponaučení, že obrubníky jsou vzhledem ke svému stáří funkční a že auta, která vjíždějí na trávník, se dopouštějí přestupku a máme volat policii. Chvíli jsem tuto odpověď musela vydýchávat, ale při ústním jednání mi bylo slíbeno, že až bude lepší počasí (lepší počasí je ostatně v Sokolově takový zvláštní pojem – všechno bude, až bude lepší počasí a nádoby na plast u zastávky sídliště Michal jsou pořád víc černé, než žluté), vyježděné díry se zasypou pevnějším materiálem. Vstoupily do toho ale již výše zmíněné výkopové práce, trávníky se komplet zasypaly, a když se uklidily, byl vyměněn obrubník a díra zasypána zeminou. Tak to bylo měsíc. Trávník se ze zasypání pomalu vzpamatovával a vypadalo to, že zaroste i problematický roh. Tak to vypadalo až do včerejška. Dokud se ráno před domem neobjevilo zaparkované auto a zaparkované tak nešťastně, že auta vjíždějící na parkoviště a vyjíždějící z něj se musela autu vyhýbat a jak jinak než přes trávník. Okolo dvanácté hodiny jeden ze sousedů zavolal policii. Policie přijela, auto obhlédla a odjela. Ve čtyři odpoledne už byl trávník rozježděný i na druhé straně a auto pořád na místě. Volala jsem tedy na policii a bylo mi sděleno, že na palubní desce je vzkaz, že auto je porouchané a majitel shání odtah. Tak jsme byli všichni chápaví a sluníčkoví a v sedm hodin večer bylo auto pryč. A nám jako bonus zůstal k tradičně rozježděnému trávníku na jedné straně i rozježděný trávník na straně druhé. Fotografie rozježděných trávníků i našeho kouzelného jezírka, které se tvoří po každém dešti před domem, jsem poslala na odbor správy majetku. Možná by se dobře vyjímaly v příštím čísle Patriotu. Navrhuji název – Sokolov, sídliště, 21. století. To proto, aby je někdo nepovažoval za fotografie ze sedmdesátých let, kdy se sídliště stavělo, vypadalo to možná stejně. Myslím, že by obyvatelům všech tří vchodů, kteří mají víc jak měsíc před okny místo chodníku prašnou cestu nebo bazének, prospěl občasný pobyt v té krásné relaxační zahradě, kterou město nechalo vybudovat. Je pro nás ale trochu z ruky. Dole ve městě, na dohled městskému úřadu. Jak jinak... 2) Pomůže prosím tedy městský úřad prostřednictvím firmy Sotes se zpevněním obou rohů trávníku tak, aby při podobné situaci jako nastala včera, nedošlo opět k rozježdění? Snad by stačilo nahrazení části zeminy kamennou drtí. S pozdravem
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den, pokusím se zodpovědět Vaše dotazy, ačkoliv některé nejsou přímo z našeho ranku. V ulicích Švabinského, Alšova a Slavíčkova probíhají stavební práce společnosti ČEZ Distribuce, a.s. Na tyto práce bylo vydáno územní rozhodnutí stavebním úřadem. Do doby dokončení se jedná o stavbu, která je v kompetenci zhotovitele, dozorovým orgánem je stavební úřad. Také nás mrzí, že upravené trávníky jsou opět rozježděny, bohužel, pokud zde bude i nadále parkoviště, nelze tomu účinně zabránit. Obávám se však, aby zpevněné okraje nebyly řidiči považovány za zpevněnou krajnici a nenajížděli na ně ještě častěji, při sekání trávy by pak mohlo docházek k odletování kamínků. Po předání stavby provedeme kontrolu na místě a domluvíme se společností SOTES Sokolov spol. s r.o. úpravu terénu. Podle informací od společnosti SOTES Sokolov spol. s r.o. se již začali čistit velkoobjemové kontejnery, ostatní se začínají čistit od 20.7., a to z důvodu, že probíhalo výběrové řízení na firmu, která bude kontejnery mýt. Špatné parkování vozidel a připomínky k práci policie je nutné řešit s policií a jejími nadřízenými funkcionáři. Přeji příjemný den. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 31.7.2015

  Cvičební stroje pro důchodce

  dotaz:
  Dobrý den. V prvé řadě bych chtěl pochválit všechny, co mají zásluhu na zvelebení areálu zdraví, jak se původně uvádělo při jeho budování v akci Z. Celkově se v Sokolově udělalo hodně především pro děti a mládež, a to je velice dobře, alespoň nebudou mít tolik času na lumpárny. Ale měl bych jeden dotaz, pomýšleli jste někdy o plácku v areálu, kde by byly různé cvičební stroje i pro důchodce, jak jsem viděl z jistého města v televizi. Nebylo by to pouze pro nás starší, ale pro všechny. Jen musí šlapačky a točidla a já nevím co ještě, být vyrobeny bytelně, aby to ti někteří, co si ničeho neváží, nezničili. Děkuji za odpověď.
  ~ Petr Holas

  odpověď:
  Dobrý den, nejen v televizi, ale i u nás v realitě takové místo existuje, lépe řečeno existují. Jsou dvě, a to v lesoparku Bohemie a v Háječku. Vzhledem k negativním zkušenostem s vandaly jsme však myšlenku dalšího rozšiřování míst opustili. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Ubytování pro uprchlíky v Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěla jsem se zeptat, co je pravdy na tom, že u nás v Sokolově jsou ubytování muslimové? Na facebooku už proběhly fotografie z Bohemky, kde se tam procházejí. Bylo psáno, že jsou ubytovaní na bývalé 4. ZŠ a nebo na ubytovně u chemičky. Mohl byste to uvést na pravou míru a vydat nějaké veřejné prohlášení? Pokud je město opravdu ubytovalo, bereme to jako občané za podpásovku už jenom proto, že jsme nemohli vyjádřit svůj názor, neboli spíše nesouhlas. Nikdo je tu nechce a právem mají občané obavy. Prosím vás o odpověď a doufám, že můj dotaz nesmetete pod koberec. I já vás volila!!! Děkuji.
  ~ Iveta Vašková

  odpověď:
  Vážená paní, na 4. základní škole ani v jiném městském objektu není ubytován žádný z běženců. Město nebude podporovat žádnou aktivitu v tomto směru. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Ubytování pro uprchlíky v Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den, je pravda, že město poskytlo zázemí pro ubytování (byť prý jen dočasné) pro uprchlíky pocházející z Afriky či BV?
  ~ Tom Garaj

  odpověď:
  Vážený pane, na 4. základní škole ani v jiném městském objektu není ubytován žádný z běženců. Město nebude podporovat žádnou aktivitu v tomto směru. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Kontejnery na bioodpad a odstraňování nánosu v Ohři

  dotaz:
  Dobrý den .Mám dotaz který se týká řeky Ohře. Jako malá si pamatuji že se snad každý druhý rok bagroval nános písku na soutoku Svatavky a Ohře .Nynější ostrov, kde stanují vodáci a je propojen s pevninou, měl jen pár stromů a rybáři na něj museli loďkou. Nechápu proč se dávají veliké peníze do protipovodňových zábran, když by stačilo vybagrovat to ohromné množství nánosu a očistit pilíře od stromů. A ještě jeden dotaz: budou k dispozici kontejnery na bioodpad?
  ~ Zora Klusoňová

  odpověď:
  Dobrý den, kontejnery na bioodpad nebudou k dispozici, občané jej mohou odvážet zdarma na společnost SOTES s.r.o. Co se týče řeky Ohře, tak agentura ochrany životního prostředí vydala negativní stanovisko k odstraňování sedimentů. Žádost Povodí Ohře leží v této chvíli na vodoprávním orgánu. Pokud bude schválena, v což i my doufáme, mohlo by proběhnout čištění již v příštím roce, a to za spolupráce s firmou SOTES. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Dočasné zrušení dvou zastávek

  dotaz:
  Dobrý den. Dnes 24.7.2015 ráno cestou do práce jsem zjistila, že budou dočasně zrušeny zastávky v blízkosti sídliště Vítězná. Nastupují na Vítězné denně do práce směrem na Michal. Bydlím u této zastávky ( u barevné školy) a nejbližší zastávka je až u Komerční banky.Zajímalo by mě kudy povede náhradní cesta a kde budou náhradní zastávky, Předem děkuji za odpověď.
  ~ Hana Pippenbacherová

  odpověď:
  Dobrý den, bohužel není možné žádné technické řešení, což je nám velmi líto. Po dobu rekonstrukce komunikace budou dočasně, bez náhrady, zrušeny autobusové zastávky Sokolov, dům s pečovatelskou službou a Sokolov, Vítězná II. Využít můžete autobusovou zastávku Sokolov, poliklinika nebo Sokolov, banka. Věříme, že toto omezení pochopíte a výsledek rekonstrukce bude stát za to. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 31.7.2015

  Stížnosti na zápach v domě v ulici Alšova

  dotaz:
  Vážený starosto, obracím se na vás s problémem který je v domě v ulici Alšova 1745. Již několik měsíců nás obtěžuje nesnesitelný zápach, který nám jde do bytů pravděpodobně stoupačkami, a to až od 8. patra na jedné určité straně domu až do 13. patra. Nájemníci již několikrát vše nahlásili na bytové družstvo Sokolov a byli opravdu přizvaní pánové, kteří to řešili. Na můj dotaz prý však na nic nepřišli a neodhalili příčinu tak velkého zápachu. Byl ve 2 bytech vyměněn záchod, ale problém to stále nevyřešilo. Bydlím v bytě se 2 dětmi, z nichž jedno je teprve roční, tudíž určitě chápete mé obavy, když stále netušíme, o co se vlastně jedná. Zápach je opravdu velký a line se do všech místností. Už jsme z toho opravdu zoufalí a nejvíce nás zaráží, že nebyl nebo nechtěl být problém v tomto domě vyřešen a na nic se stále nepřišlo. Osobně si myslím, že ani nemusí být problém jen v těchto bytech, ale může se jednat o jiný byt, kam nebyl umožněn přístup a a ani nahlášen problém. Tudíž nemohla být provedena kontrola a tím pádem nebylo možné zjistit příčinu a původ. Za což samozřejmě bytové družstvo nemůže. Já osobně jsme prošla všechny byty na této straně a bylo mi řečeno, že zápach opravdu cítí. Proč nenahlásili problém i ostatní lidé, to netuším. Bohužel lhostejnost a lenost a nebo jiné důvody kazí práci ostatních, kteří chtěli tento problém vyřešit. Děkuji za odpověď. Nashledanou
  ~ Václavská Blanka, byt číslo 48

  odpověď:
  Vážená paní Václavská, odbor správy majetku prověřil okolnosti dotazu. Popsaným problémem se zabýval správce bytového fondu od května letošního roku. Byla provedena kontrola bytů, jejichž nájemníci si stěžovali, konkrétně 1745/48 a 1745/60. I když nebyl zjištěn žádný enormní zápach, vycházející ze společných prostor či údržbových šachet, přesto v obou bytech byl vyměněn záchod, bylo provedeno přetěsnění prostupů, pročištění všech odpadů v koupelnách a v kuchyni. Také bylo zkontrolováno odvětrání kanalizace a vzduchotechniky včetně vyústění na střeše domu. Nikde nebyla zjištěna dle sdělení správce žádná závada a ani velký zápach, který uvádějí pouze nájemci výše uvedených bytů. I tak správce nechal vyměnit starý ventilátor za novou odvětrávací hlavici. Dne 13.7.2015 jste telefonicky kontaktovala správce a žádala o výměnu vanové baterie, ale vůbec jste se nezmiňovala o dříve řešeném problému zápachu. Z tohoto důvodu správce předpokládal, že problém obtěžujícího zápachu je již vyřešen. I když nikdo jiný si na zápach nestěžuje, bude provedena kontrola stoupačky na straně těchto bytů, a případná zjištění budou řešena. Dovolujeme si reagovat na Vaše další dva e-maily z dnešního dne. Předně se omlouváme za záměnu Vás, nájemkyň uvedeného domu v předchozí odpovědi. Jak správně uvádíte, dne 13.07.2015 kontaktovala správce jiná stěžující si nájemkyně na stejný problém zápachu. Bohužel ani Vy a ani ona jste opětovně už správce neoslovily s tím, že problém zápachu přetrvává. Také správce neeviduje, že by se na něj obrátil další nájemce stejného domu s problémem nesnesitelného pachu. Přesto jak jsme již avizovali v první odpovědi, správcem bytového fondu bude provedena kontrola stoupačky na straně dvou bytů, ve kterých je zápach hlášen, a případná zjištění budou samozřejmě řešena. Musíme Vás upozornit, že pokud nemáte osazenou novou digestoř a otvor po té staré nemáte zakrytý, je možné, že tímto otvorem k Vám také může vnikat zápach při odvětrávání z jiných bytů. Chtěli bychom však poukázat na fakt, že dle sdělení pracovníků, kteří se podíleli na zjišťování daného problému, opravách a výměnách zařízení ve Vašem bytě i v domě, nebyl žádný obtěžující zápach cítit. S pozdravem
  ~ Ing. Pavel Beran. vedoucí odboru správy majetku

 • 24.7.2015

  Péče o zeleň v parných dnech

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se v těchto parných dnech pečuje o zeleň ve městě - konkrétně mi jde o zalévání především nově vysázených stromků, keřů atd. Například stromky vysázené 17.9.2014 na rekonstruované křižovatce Slovenská - B. Němcové jsou vysázeny v malé vrstvě zeminy ( přímo na podloží původní silnice ) a toto období sucha nemusí bez občasného zalití přežít. Jen na této křižovatce jde o 8 vysokokmenů. Děkuji
  ~ František Pikal

  odpověď:
  Dobrý den, zalévání veškerých nových výsadeb na území města Sokolov probíhá jak v parných dnech tak i v delším období sucha, dále pokud teplota vystoupá na 30 °C, probíhá i tzv. kropení vozovky. Výsadba na zmiňované křižovatce ul. Sokolovské a Boženy Němcové, byla provedena dle projektové dokumentace a zadání investora. Přeji příjemný den
  ~ Talíř Martin, DiS, ved. střed. Veřejná zeleň, SOTES Sokolov s.r.o.

 • 23.7.2015

  Koupaliště na webu města

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych Vás upozornit a požádat o zaktualizování Vašich webových stránek viz. sekce Služby pro město - Koupaliště. Informace jsou zde staré o novém městském koupališti v Sokolově ani čárka (pouze v sekci novinky se zmiňujete o jeho otevření). Jinak revitalizace koupaliště se Vám velmi povedla. Návštěvník z Loun.
  ~ Šmídek

  odpověď:
  Dobrý den. Děkujeme za správný podnět. Městské koupaliště spravuje nově od 1. 7. 2015 městská společnost - Sokolovská bytová, s.r.o. Odkaz na stránkách ve spolupráci s odborem informatiky ihned změníme. Děkujeme za pochvalu a jsme rádi, že se Vám na našem koupališti líbilo. S přáním pěkného léta
  ~ Mgr. Simona Randová, vedoucí odboru školství a kultury

 • 23.7.2015

  Oprava školy v Žákovské ulici

  dotaz:
  Dobrý den, bydlím v ulici Žákovská kde v současné době probíhá rekonstrukce školy, chápu že tato rekonstrukce musí proběhnout v době prázdnin, ale prosím o usměrnění stavební firmy která tuto rekonstrukci provádí. Pracuji ve směnném provozu a můj problém spočívá v tom že dělníci pracují denně a to i v sobotu a v neděli, už od časného rána sypou suť do přistaveného kontejneru z výšky což víří prach a způsobuje hluk, nemohu otevřít okna svého domu aniž bych tento prach měl v domě a to by stačilo pouze tuto suť před vysypáním navlhčit, dále bych rád aby tato firma omezila své práce pouze na pracovní dny od pondělí do pátku aby si člověk aspoň chvilku od tohoto hluku odpočinul. Předem děkuji za řešení této situace.
  ~ Miroslav Ruml

  odpověď:
  Dobrý den, k vámi popisované situaci sdělujeme, že stavební úřad kontaktoval správce budov Střední školy živnostenské Sokolov a technický dozor investora s žádostí o vyjádření k uvedenému stavu. Bylo sděleno následující: • od 7.7.2015 z důvodu vysoké prašnosti již stavba provádí kropení suti • v současné době jsou téměř všechny bourací práce ukončeny. Mistr na stavbě nevylučuje drobné bourací práce (práce s vrtacím kladivem nebo s drážkovačkou), ale pouze v omezeném rozsahu. Za způsobenou situaci se správce budov omlouvá a přislíbil, že stavební práce budou dále prováděny s přihlédnutím k vaší stížnosti. S pozdravem
  ~ Ing. Ludmila Šviráková, vedoucí odboru stavebního a územního plánování, odbor stavební a územního plánování

 • 23.7.2015

  Zahrada v ulici U Divadla

  dotaz:
  Dobry den P.Starosto mam dotaz na zahradu v ulici U Divadla 1365 nesmime tam chodit p.Pompova tam ma 2velke psi a ktomu plno slepic platim tu dost velky najemne aby sme tam mohli taky byt s detickama je to hrozne vsechno zabira sama pro svou rodinu prosim vas udelej te stim neco je to hrozne sedet pred barakem a jeste pod dohledem dekuji strasne moc
  ~ Justina

  odpověď:
  Dobrý den. Paní Pompová byla před několika lety vyzvána k vyklizení dané plochy, a to vzhledem k opakovaným stížnostem nájemníků. Na její dotaz, kdy by všichni nájemníci souhlasili s umístěním a ona tento souhlas městu předložila, bylo odpovězeno, že by byla celá záležitost přehodnocena. Takto nakonec celá záležitost také dopadla. Ostatní nájemníci souhlasili a paní Pompové bylo povoleno tento prostor popisovaným způsobem užívat. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 23.7.2015

  Ad: Opravy ve Švabisnkého ulici

  dotaz:
  Dobrý den, děkuji, že se začnete problémy zabývat a mám za to, že jakékoli řešení je lepší než mít vedle vchodu do domu jámu naplněnou bahnem, které se co chvíli vyvalí před vchod. Jsme rádi, že máme kde parkovat a je nám opravdu srdečně jedno, jestli občas nějaké auto přes zpevněný roh trávníku v budoucnosti přejede, problém je právě v tom bahnu. Řidiči navíc nepřejíždějí přes roh trávníku pro zábavu, ale vždy se vyhýbají nevhodně zaparkovanému autu. A jak to dopadlo, když jsme se drželi Vašeho doporučení a volali kvůli špatnému parkování policii, jsem popisovala v minulém příspěvku. Změňte prosím svůj postoj k našemu letitému problému a místo poukazování na budoucí problémy zkuste hledat řešení a toto řešení směrovat k prevenci než k pokutování řidičů (stejně nezjistíte, kdo před trávník právě přejel a nezjistíme to ani my z domu). Možná by pomohla zatravňovací dlažba nebo rohož(cca 2 m čtvereční), když máte obavu o odlétávající kamínky při sekání trávy. A co se týká chodníku před naším domem, zkusím to ještě jednou: Je možné získat informace o tom, jak dlouho bude stavba trvat, proč se práce na víc jak měsíc zastavily a kde je tedy problém a jak se bude řešit? Ráda bych odpověď vytiskla a dala vědět ostatním majitelům bytů. S pozdravem
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den paní Zimmelová. Osobně se obrátím na ČEZ jako realizátora akce a požádám o urychlení prací. Pokud mluvíme o stejné parkovací ploše, pak bude tato po ukončení prací upravena. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 23.7.2015

  Travnaté plochy u koupaliště

  dotaz:
  Dobrý den, mám dotaz, který se týká travnatých ploch u koupaliště. Vzhledem k tomu, že je od začátku prázdnin pěkné počasí, vždy se na travnaté ploše u hřiště pro děti objevují parkující vozidla a jejich řidiči jsou dosti neurvalí na rodiče s dětmi, kteří si zde třeba hrají či dokonce leží na dece. Rád bych se tedy zeptal, jak je vůbec možné a kdo to vůbec povolil, že zde mohou auta beztrestně parkovat na travnaté ploše a Policii ČR ani Městskou polici to vůbec nezajímá, ale jakmile někdo zaparkuje v jiné části města např. jen kolem na travnaté ploše, tak jsou ihned pokutováni. Myslím si, že v blízkosti koupaliště je dost a dost parkovacích míst, kde si lidé mohou zaparkovat a na koupaliště dojít pěšky. Celkově bych se rád zeptal, proč především MP neřeší špatné parkování u přechodů, v křižovatkách apod. To se opravdu čeká na to, až někdo někde srazí nějaké dítě či dospělou osobu, která nebude vidět přes auto, které parkuje přímo před přechodem pro chodce. Děkuji
  ~ Radim Adamec

  odpověď:
  Dobrý den pane Adamče. Hlídání všech přechodů pro chodce, křižovatek apod. není v silách PČR ani městské policie, jedná se o nedodržování předpisů ze strany řidičů. Městská policie Sokolov se zaměřuje při své činnosti na ty nejdůležitější a nejnebezpečnější místa. Nemohu však zcela souhlasit s tím, že je v okolí koupaliště dostatek parkovacích míst, proto je tolerováno parkování na zmiňované parkovací ploše, a to za podmínky usměrňování dopravy odpovědným pracovníkem koupaliště. Jednotlivec nemůže tedy sám o svém rozhodnutí jezdit po této trávě. V roce letošním bude zadáno vypracování projektu na rozšíření parkoviště na travnaté ploše vedle "Ledviny", tím by pak mělo do budoucna dojít ke zlepšení situace v této lokalitě. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 23.7.2015

  Odpadové nádoby ve Slovenské ulici

  dotaz:
  Vážený pane starosto. Před nějakým čase (loni) byla provedena úprava křižovatky ulice Sokolovské a B. Němcové, která dále navazuje na Sokolovskou. V ulici Slovenská jsou umístněny kontejnery na tříděný odpad. Tyto kontejnery měli ještě před touto revitalizací, která byla financována evropskou unií, své vlastní stání. Nyní jsou "popelnice" zaparkované na chodníku pro chodce!!! Na tomto chodníku jsou tyto kotejnery umístněny tak nešťastně, že chodec bez vstoupení do silnice je nemá šanci obejít. Navíc při nedávných silných bouřích tyto kontejnery byly převráceny a přímo tím ohrožovali zaparkovaná auta. Nemluvě o tom, že tuto silnici velmi často využívá IZS a popelnice ležící napříč silnicí by jim práci asi moc neurychlila. Takto bych mohl pokračovat. Já se ale Vás ptám, ví o tomto problému někdo? Hodlá ho někdo řešit? Na dokázání svěho tvrzení Vám mohu zaslat emailem několik fotografií. Děkuji Vám za pochopení a budu se těšit na Vaši odpověď.
  ~ Martin Sláma

  odpověď:
  Dobrý den pane Slámo. Děkuji za upozornění. Byl jsem se s kolegy podívat přímo na místě. Firma SOTES s.r.o. vybuduje nové kontejnerové stání. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 22.7.2015

  Ad: Ad: Odpadové nádoby na Novině

  dotaz:
  Dobrý den, děkuji za tuto citaci. A potěšilo mě, že poté bouřce uklidili bravurně cestu na Novinu. Byl jsem spokojený občan.
  ~ Josef Baborovský

  odpověď:

 • 21.7.2015

  Ad: Odpadové nádoby na Novině

  dotaz:
  dobrý den, ano uklidili perfektně a srovnali kontejnery, ale druhý den tam vyvezli plasty a kontejner nechali u cesty. tak jsem to vrátil do původního stavu.
  ~ Josef Baborovský

  odpověď:
  Dobrý den, jsme potěšeni, že kvitujete úklid kontejnerového stání separovaného odpadu na Novině. Věřím, že jste stejně tak ocenil pohotové uklizení komunikace v této okrajové části města po úterní bouřce, které proběhlo ve čtvrtek téhož týdne (z komunikace byly ručně odstraněny větve a splavené nánosy štěrku, zeminy a listí a následně byla strojově zametena). Ujišťuji vás, že pracovníkům střediska odpadů neustále připomínám nutnost stavět kontejnery na svá místa a brzdit je, aby nedošlo k jejich posunutí. Učinil jsem tak dnes opětovně. Přeji pěkný den a zdravím
  ~ René Bolvari, středisko odpadů a čištění

 • 17.7.2015

  Ad: Oprava mostu u prodejny Penny

  dotaz:
  Dobrý den paní Dudková, děkuji Vám za odpověď, ale že by mě nějak zvlášť uspokojila, to konstatovat nemůžu. Nějak nejsem schopen pochopit, když MÚ Sokolov uzavře silnici do 15.7.2015, proč kolaudace je naplánovaná až na 21.7.2015? Máte snad pocit, že to je ku prospěchu daňových poplatníků? Z osobní zkušenosti vím, že minimálně od doby, kdy byly práce téměř u konce, most je používán chodci, tím, že obejdou (oblezou) provizorní oplocení. V tomto případě zde je daleko větší riziko úrazu, než kdyby zde byl zahájen např. zkušební provoz. Co s tím? Městský strážník to tam asi celou dobu hlídat nebude a tak se budeme alespoň modlit, že se tam do 21.7.2015 žádné dítě (ty to láká nejvíc) nezraní. S pozdravem P.S. Na druhou stranu velice oceňuji veškeré změny k lepšímu, které ve městě probíhají, za to patří dík všem zúčastněným ... jen ta rychlost realizace zakázek by mohla být pružnější ;-).
  ~ Rudolf Volf

  odpověď:

 • 17.7.2015

  Oprava mostu u prodejny Penny

  dotaz:
  Dobrý den, v souvislosti s uzavírkou mostu u Penny Marketu v Sokolově bych se rád zeptal, kdy dojde k obnovení provozu v tomto místě. Uzavírka platila do dne 15.7.2015 do 23.59 hod., práce neprobíhaly právě nejrychleji, ale v pořádku, zřejmě nebylo kam spěchat. Ptám se ale, proč v situaci, kdy je most dokončen, jsou provedeny veškeré dokončovací práce i v okolí mostu a termín uzavírky vypršel, PROČ se most neotevřel??? Za případnou reakci předem děkuji, s pozdravem
  ~ Rudolf Volf

  odpověď:
  Dobrý den pane Volfe, kolaudace Vámi zmiňovaného mostu je 21.7.2015, po řádném zkolaudování stavby může být tato užívána. Most bude uveden do provozu v úterý, 21.7.2015. S přáním hezkého dne,
  ~ Milada Dudková, odbor správy majetku

 • 17.7.2015

  Večerní hluk z koupaliště Michal

  dotaz:
  Dobrý den,pane starosto,mohla bych se zeptat,jak je možné že při akcích z koupaliště Michal se ozývá hluk jako v sobotu 11.7. kdy probíhala nějaká soutěž ve vodním polu nebo co to bylo?Pokud mohu soudit za ty 4 roky co jezdím a někdy zůstávám nejen o víkendu ale i v pracovní dny na chatě v okolí koupaliště Michal,zdá se mi, že hlučnost akcí a produkcí z koupaliště je každým rokem hlučnější,někdy mám pocit,že pařba probíhá u sousedů a ne až na Michalu.Radost z toho určitě nemám ale dejme tomu, že přes den člověk ten hluk nějak přežije,snad se i nerad smíří s tím,že bas je při produkci nastavený tak,že chvílemi nevím,jestli se řítí zemětřesení,přistává vedle mě na zahradě letadlo nebo jde o zvuk z Michalu.Ve 21.30 pak spustí letní kino,které,pokud vím,by mělo dodržovat nějaké zákony týkající se rušení nočního klidu. Noční klid, kterým se rozumí doba od 22. do 6. hodiny, je chráněn zákonem č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Ten, kdo poruší noční klid, dopustí se přestupku podle § 47 odst. 1 písm. b) citovaného zákona.Opravdu tyto produkce nejdou nějakým přijatelným způsobem vhodným ztišit?Nevím, jestli toto kino bylo v provozu v některém z předchozích 4 let,pokud ano,tak tento rok co do hlučnosti jednoznačně vede a přeslechnou prostě nejde. Děkuji za odpověď přeji pěkný zbytek dne
  ~ Šárka Králová

  odpověď:
  Dobrý den. Váš dotaz jsme přeposlali MDK Sokolov, který je provozovatelem letního kina a níže přikládáme jeho odpověď. Je třeba však zdůraznit, že vlastníkem koupaliště je společnost Sokolovská uhelná a drtivá většina akcí je pořádaná soukromými osobami po domluvě s touto společností. Vyjádření k akci provozované městem tedy přikládáme: Vážená paní Králová. 1. Jsme moc rádi, že se nám po několika letech podařilo opět zprovoznit letní kino. 2. Návštěvnost letního kina je cca 80 lidí, což je vzhledem k jeho dopravní dostupnosti, naprosto výborné. 3. Letní kino na koupališti Michal bereme jako určitou kompenzaci lidem ve městě za to, že je zavřené kino Alfa. 4. Letní kino na Michalu je i bráno jako součást pomoci k udržení pozornosti lidí ve městě směrem ke koupališti Michal s ohledem na ne příliš vydařenou "koupací" sezónu. Neb vycházíme z toho, že na koupališti Michal má město Sokolov svůj spoluvlastnický podíl. 6. Dle vyjádření hlídky Městské policie Sokolov na přímý dotaz, zda je i na druhé straně Michalu hluk výrazně nadměrný, i moji vlastní kontrolou, jsme zjistili, že hluk nadměrný není. 7. Promítání na koupališti Michal končí nejdéle do 24 hod. - v závislosti na délce filmu. 8 Výše uvedené argumenty jistě pochopíte a budeme rádi za vaši shovívavost.. S úctou a přáním pěkného dne
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK

 • 17.7.2015

  Opravy ve Švabinského ulici

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, nedělá mi žádnou radost hned poté, co jsem na tyto stránky psala poděkování, psát znovu a tentokrát výtku. A budou rovnou dvě. Již více jak měsíc máme na ulici Švabinského stržený asfaltový povrch z chodníků, před vchodem se tvoří po každém dešti velká kaluž a do domu se nedá dostat jinak než po trávníku. Abych městskému úřadu nekřivdila, hledala jsem na stránkách jakoukoli zmínku o plánovaných výkopech, o průběhu prací, o důvodu jejich zastavení a následném termínu vyřešení, ale buď není na stránkách městského úřadu ani zmínka, nebo jsem to přehlédla. Vím, že výkopy nerealizovalo město, ale děje se to na městském majetku a především se to děje občanům tohoto města. 1)To je opravdu tak velký problém napsat tři dopisy adresované Sdružením vlastníků bytových jednotek, aby mohly být informace vyvěšeny na nástěnky v domech a občané se tak dozvěděli, kdy tenhle nepříjemný stav skončí? A druhá věc s tímto stavem nepřímo souvisí. V lednu tohoto roku jsem žádala městský úřad o pomoc s rozježděným rohem u trávníku před panelovým domem. Pomoci se nám nedostalo, zato se nám dostalo ponaučení, že obrubníky jsou vzhledem ke svému stáří funkční a že auta, která vjíždějí na trávník, se dopouštějí přestupku a máme volat policii. Chvíli jsem tuto odpověď musela vydýchávat, ale při ústním jednání mi bylo slíbeno, že až bude lepší počasí (lepší počasí je ostatně v Sokolově takový zvláštní pojem – všechno bude, až bude lepší počasí a nádoby na plast u zastávky sídl. Michal jsou pořád víc černé, než žluté), vyježděné díry se zasypou pevnějším materiálem. Vstoupily do toho ale již výše zmíněné výkopové práce, trávníky se komplet zasypaly a když se uklidily, byl vyměněn obrubník a díra zasypána zeminou. Tak to bylo měsíc. Trávník se ze zasypání pomalu vzpamatovával a vypadalo to, že zaroste i problematický roh. Tak to vypadalo až do včerejška. Dokud se ráno před domem neobjevilo zaparkované auto a zaparkované tak nešťastně, že auta vjíždějící na parkoviště a vyjíždějící z něj se musela autu vyhýbat a jak jinak, než přes trávník. Okolo dvanácté hodiny jeden ze sousedů zavolal policii. Policie přijela, auto obhlédla a odjela. Ve čtyři odpoledne už byl trávník rozježděný i na druhé straně a auto pořád na místě. Volala jsem tedy na policii a bylo mi sděleno, že na palubní desce je vzkaz, že auto je porouchané a majitel shání odtah. Tak jsme byli všichni chápaví a sluníčkoví a v sedm hodin večer bylo auto pryč. A nám jako bonus zůstal k tradičně rozježděnému trávníku na jedné straně i rozježděný trávník na straně druhé. Fotografie rozježděných trávníků i našeho kouzelného jezírka, které se tvoří po každém dešti před domem, jsem poslala na Odbor správy majetku. Možná by se dobře vyjímaly v příštím čísle Patriotu. Navrhuji název – Sokolov, sídliště, 21. století. To proto, aby je někdo nepovažoval za fotografie ze sedmdesátých let, kdy se sídliště stavělo, vypadalo to možná stejně. Myslím, že by obyvatelům všech tří vchodů, kteří mají víc jak měsíc před okny místo chodníku prašnou cestu nebo bazének, prospěl občasný pobyt v té krásné relaxační zahradě, kterou město nechalo vybudovat. Je pro nás ale trochu z ruky. Dole ve městě, na dohled městskému úřadu. Jak jinak... 2) Pomůže prosím tedy městský úřad prostřednictvím firmy Sotes se zpevněním obou rohů trávníku tak, aby při podobné situaci jako nastala včera, nedošlo opět k rozježdění? Snad by stačilo nahrazení části zeminy kamennou drtí. S pozdravem
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den, pokusím se zodpovědět Vaše dotazy, ačkoliv některé nejsou přímo z našeho ranku. V ulicích Švabinského, Alšova a Slavíčkova probíhají stavební práce společnosti ČEZ Distribuce, a.s. Na tyto práce bylo vydáno územní rozhodnutí stavebním úřadem. Do doby dokončení se jedná o stavbu, která je v kompetenci zhotovitele, dozorovým orgánem je stavební úřad. Také nás mrzí, že upravené trávníky jsou opět rozježděny, bohužel, pokud zde bude i nadále parkoviště, nelze tomu účinně zabránit. Obávám se však, aby zpevněné okraje nebyly řidiči považovány za zpevněnou krajnici a nenajížděli na ně ještě častěji, při sekání trávy by pak mohlo docházek k odletování kamínků. Po předání stavby provedeme kontrolu na místě a domluvíme se společností SOTES Sokolov spol. s r.o. úpravu terénu. Podle informací od společnosti SOTES Sokolov spol. s r.o. se již začali čistit velkoobjemové kontejnery, ostatní se začínají čistit od 20.7., a to z důvodu, že probíhalo výběrové řízení na firmu, která bude kontejnery mýt. Špatné parkování vozidel a připomínky k práci policie je nutné řešit s policií a jejími nadřízenými funkcionáři. Přeji příjemný den. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 15.7.2015

  Třídění bioodpadu

  dotaz:
  Dobrý den .Mám dotaz který se týká řeky Ohře. Jako malá si pamatuji že se snad každý druhý rok bagroval nános písku na soutoku Svatavky a Ohře .Nynější ostrov kde stanujou vodáci a je propojen s pevninou měl jen pár stromů a rybáři na něj museli loďkou.Nechápu proč se dávají veliké peníze do protipovodňových zábran když by stačilo vybagrovat to ohromné množství nánosu a očistit pilíře od stromů. A ještě jeden dotaz budou k dispozici kontejnery na bioodpad? Děkuji za odpověď
  ~ Klusoňová

  odpověď:
  Dobrý den. Kontejnery na bioodpad nebudou k dispozici, občané jej mohou odvážet zdarma na společnost SOTES s.r.o. Co se týče řeky Ohře. Příští týden budeme mít společné jednání s Povodím Ohře, který má tok ve správě, a celou záležitost s nimi projednáme. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 15.7.2015

  Odpadové nádoby na Novině

  dotaz:
  Dobrý den, Kontejnery na třídění odpad na Novině jsou vývoz od vývozu blíže k veřejné silnici( a už se musí objíždět modrý kontejner) . Na místě ,kde by měly stát je napadané listí z loňského roku. Minulí týden projíždělo vozidlo SOTES a šofér si toho nevšiml.
  ~ Josef Baborovský

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za zaslaný podnět. Podnět jsme předali k řešení společnosti SOTES Sokolov spol. s r.o., aby stání uklidili. Dnes jsem byla informována, že kontejnerové stání bylo uklizeno. Přeji příjemný den. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 15.7.2015

  Kdo vlastní vodní toky

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdo má ve vlastnictví vodní toky a vodní plochy na území města Sokolov a také kdo vlastní kanalizace. Děkuji
  ~ Mikuláš Moravec

  odpověď:
  Dobrý den. a) Část vodní plochy Rybníky v Husových sadech a na areálu zdraví jsou ve vlastnictví města Sokolov a provozují je rybáři na základě nájemní smlouvy. Lom Gsteinig, jezírka na Bohemii a Jižním lomu jsou v majetku města Sokolov a o údržbu se stará SOTES Sokolov spol.r.o. b) Vodní toky ve městě spravuje Povodí Ohře s.p. c) Kanalizace Dešťová kanalizace je součástí příslušných komunikací a má ji ve vlastnictví příslušný správce komunikací (město, KSÚS Karlovarského kraje, soukromí vlastníci), kterých je městě více. U komunikací ve vlastnictví města je to město Sokolov a její správu zajišťuje SOTES Sokolov spol. s r.o. Splaškovou a smíšenou kanalizaci na území města vlastní Vodohospodářské sdružení měst a obcí Sokolovska. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka starosta

 • 15.7.2015

  Hluk v ulici Karla Čapka

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, bydlíme v ulici Karla Čapka (RD), u silnice (mezi bývalou Vojenskou správou a prodejnou Billa). Bydlení v této lokalitě se stává čím dál tím více nesnesitelné, není zde možné normálně žít, pracovat, spát... Důvodem je nadměrná kamionová doprava, dále nákladní vozy a traktory, které zde jezdí cca 80 až 90 km/h. A to nemluvím o osobních autech, která jezdí ještě rychleji . Cca 200 m rovinka k tomu bohužel svádí. Při této rychlosti přívěsy nákladních vozidel dělají nesnesitelný hluk, až se nám otřásá dům v základech a to myslím doslova.Tento stav je bohužel od brzkého rána, po celý den a dále i v noci, zkrátka nonstop. Obracím se na Vás, jako na kompetentní osobu, která nám může pomoci v našem městě důstojně žít. V Sokolově se již řešila dopravní situace, někde byly umístěny radary, ale na velmi frekventovanou silnici Karla Čapka nikdo nemyslel. Divím se, že právě tato silnice byla vynechána, když každý ví, že tudy projíždí všechny kamiony, které nemohou projet centrem. Chci poukázat na to, že v každé malé vesničce, např. na silnici KV-PL, jsou radary umístěny, byť tam bydlí znatelně méně obyvatel. Tak proč to nejde u nás ? K řešení této situace by stačilo instalovat radar, popř. i snížit rychlost na 40 km/h a nebo alespoň zajistit, aby byla dodržována předepsaná rychlost 50 km/h, tak aby si řidiči uvědomili, že jedou v obytné zóně. Žádám Vás, a zastupuji tímto více obyvatel této lokality, o Vaši intervenci v této záležitosti. Doufám, že se mi nedostane pouze frázovité odpovědi, tak jak to vidím u některých příspěvků ve smyslu předáme...,posílíme hlídky... apod.. Všichni víme, že zde 24 hodin nikdo stát nebude. V případě Vašeho zájmu jsem ochotna se sejít k osobní konzultaci s Vámi nebo jinými kompetentními orgány. Předem děkuji za Váš čas a odpověď. S pozdravem
  ~ Michaela Tavali

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji Vám za poznatek. Vaši stížnost jsem dnes předal Dopravnímu inspektorátu Policie ČR v Sokolově. Paní vedoucí mi přislíbila, že do problémového úseku místo bude posílat hlídky dopravní policie, které zde budou nepravidelně provádět měření rychlosti projíždějících vozidel. Město Sokolov si na základě výběrového řízení pronajalo pro měření rychlosti stacionárními radary zatím dvě zařízení, která jsme umístili do ulice Sokolovská a Závodu Míru. Počítali jsme s tím, že budeme osazovat další místa v Sokolově, ale tyto aktivity jsou v současné době pozastaveny na základě vydaného rozsudku Nejvyššího správního soudu, který zpochybňuje některé postupy při měření rychlosti projíždějících vozidel stacionárními radary, které si město pronajme od soukromé firmy na základě výběrového řízení. Věřím, že se celá záležitost brzy vyřeší a pak bude možné měřící zařízení teoreticky použít na jakémkoliv místě v Sokolově za podmínky, že k tomu město dostane souhlasné stanovisko od Policie ČR. S pozdravem,
  ~ Mgr. Petr Kubis velitel městské policie

 • 15.7.2015

  Ad: Nepořádek v Hornické ulici

  dotaz:
  Dobrý den, považuji za slušnost poděkovat za Vaši odpověď. Bohužel situace je opravdu velmi poznamenána zde žijící strukturou obyvatelstva, i když to zní dosti alibisticky. Na druhou stranu - žijí zde přece i slušní lidé, mezi nimi dost podstatná část starší generace, která pamatuje v této lokalitě daleko lepší a krásnější časy, ovšem dnes je z nich cítit jen strach a beznaděj. Ale na každou "nemoc" existuje lék, jen je třeba ji léčit již v zárodku. Proto si myslím, že by opravdu pomohlo projednat na radě města možné uvolnění části prostředků ve prospěch MP a třeba i PČR k nakoupení preventivních ochranných prostředků (tím myslím aspoň fotopasti, o kamerovém systému je asi zbytečné hovořit vzhledem k pořizovací ceně), tyto tzv. hříšníky bez pardonu pokutovat a tím jim otrávit život tak, jak oni znepříjemňují těm slušně žijícím. Pro každého občana platí stejná pravidla bez výjimky, tak proč je neuplatňovat, je to přece zákon. V současné chvíli to vypadá tak, že se do kontejnerů už cpou celé kusy nábytku a co se nevejde do nich, zahodí se prostě vedle (přitom sběrný dvůr je vzdušnou čarou 300m ?) a tím je "uklizeno." Já opravdu nevím, zda je poté v povinnostech pracovníků firmy SOTES s.r.o. tento objemný a vedle kontejnerů pohozený odpad také likvidovat, ale momentálně se tak zde téměř s pravidelností neděje. Kromě nepořádku, vandalismu a hluku je problémů ve zmiňované lokalitě daleko víc než se zdá - parkování, neuvěřitelné dlužné částky na nájmech (řádově sta tisíce) a přesto tito dlužníci i nadále zůstávají vlastníky bytů, v neposlední řadě nejspíš bující dealerství jakýchsi látek.... Z velmi vnímavého vyprávění svých prarodičů i rodičů vím, že v dobách minulých se se všemi těmito nešvary společnost vyrovnávala, nepřizpůsobiví nebyli součástí společného obyvatelstva a pokud někdo něco provedl, byl po zásluze a spravedlivě potrestán. Dnes je jiná doba, ale někdy by bylo možná dobré si z odkazů především té starší generace vzít ponaučení.... Děkuji...
  ~ gavli

  odpověď:
  Dobrý den. Zmiňovanou lokalitu společně se zástupcem firmy SOTES s.r.o. navštívím a zkusíme najít další možnosti řešení. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka starosta

 • 15.7.2015

  Kopřivy na Staré Ovčárně

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. Budu stručný. V areálu na Staré Ovčárně se zakládají ozdobné záhony,nic proti tomu ale jako důležitější bych viděl posekání metrových kopřiv a náletů podél potoka. Dále kdo rozmístil a s jakým úmyslem betonové obrubníky po travnaté ploše u hřišť na košíkovou atd. Běhají tam malé děti a čekáte na to až se některé zraní?? A poslední postřeh z Lipové ulice se stává odkladiště rozbitých aut, již několik dní tam stojí auto s vyvráceným předním kolem a druhé má rozbité zadní okno zalepené páskou.Děkuji za odpověď.
  ~ Petr Holas

  odpověď:
  Dobrý den, na Staré Ovčárně v areálu zdraví probíhají sadové úpravy jejichž součástí je též zrušení dvou zarostlých hřišť, která jsou likvidována a na jejichž místě bude založen nový trávník, proto zde byly vytrhány obrubníky. Jejich odvoz bude neprodleně zajištěn. Dále zde bude během několika málo dní zahájena výstavba 4 nových sportovních hřišť, takže zde bude do konce měsíce srpna čilý stavební ruch. Vzhledem k tomu, že nechceme v době prázdnin uzavřít celý areál, aby mohla být stávající nová hřiště využívána veřejností, prosíme o schovívavost a zvýšenou opatrnost při pochybu v areálu zdraví. Nově zrekonstruovaná hřiště budou během rekonstrukce dalších hřišť stále v provozu, pouze pohyb po okolních plochách bude částečně omezen. Dále zde také v měsíci srpnu dojde k osazování městského mobiliáře jako jsou lavičky, lehátka, stojany na kola, odpadkové koše, klouzačky a výstavba dřevěného altánu. Pozemky podél Lobezského potoka jsou ve vlastnictví Povodí Ohře a ne města. Upozorníme vlastníka na stav vegetace podél vodního toku. Děkujeme za upozornění, podnět ohledně odstavených aut v ulici Lipová předáme policii.
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 15.7.2015

  Zpřístupnění Lobezského potoka

  dotaz:
  Dobrý den. Městem protéká krásný Lobezský potok. Celý je však svázán do hlubokého, nepřístupného, příkrého koryta, připomínající kanál. U vašeho úřadu dokonce protéká tunelem... Nestálo by za úvahu zpřístupnit lidem potok například tím, že by se na určitých vhodných místech utvořily něco jako brody, odpočinkové prostory s přístupem k vodě, které by například v současném horkém počasí přišly mnohým vhod? Děkuji za to, že se budete mým příspěvkem zabývat
  ~ Navrátil Ludvík

  odpověď:
  Dobrý den, Město Sokolov již v minulosti chtělo okolí potoka vybudovat tzv. odpočinkovou zónu i s lavičkami. Existuje i zpracovaná studie tohoto záměru. Bohužel narážíme na odpor vlastníka toku a pozemků a to Povodí Ohře s.p.. Nicméně v nejbližších dnech bude probíhat jednání zástupců Povodí Ohře s.p. a města Sokolov. Jedním z bodů bude i vzhled břehů podél vodních toků protékajících naším městem. S pozdravem
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 9.7.2015

  Zveřejnění akce

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na koho se mohu obrátit ohledně zveřejnění akce, která se bude konat na golfovém hřišti a je podporována městem? Děkuji a přeji hezký den. S přátelským pozdravem
  ~ Bc. Barbora Štěpánková, sales manager GOLF SOKOLOV a.s.

  odpověď:
  Dobrý den. Obrátit se můžete přímo na správce stránek města Sokolov, pana Kábrta kabrt@sokolov.cz S pozdravem
  ~ Ing. Dagmar Mašková, vedoucí samostatného oddělení kanceláře starosty

 • 9.7.2015

  Oprava Transmotelu

  dotaz:
  Proc se opravuje most u Transmotelu.Dekuji
  ~ Milan Jurica

  odpověď:
  Dobrý den. Se svým dotazem se musíte obrátit na Ředitelství silnic a dálnic, bohužel ne na město Sokolov. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka starosta

 • 9.7.2015

  Přístupnost arboreta Antonín

  dotaz:
  Dobrý den, je přístupné lesnické arboretum Antonín?
  ~ M. Kloudová

  odpověď:
  Dobrý den. Pozemek není majetkem města Sokolov, ale lesů České republiky. Nepředpokládám však žádné omezení. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka starosta

 • 9.7.2015

  Nepořádek v Hornické ulici

  dotaz:
  Dobrý den, omlouvám se, ale nemohu nereagovat. V příloze zasílám žalostný a stále se opakující stav pořádku, jakýchsi černých skládek apod. v ulici Hornická. Podotýkám, že fotografie jsou pořízeny po pátečním a úterním svozu odpadu....Takže se ptám sám sebe, za tuto službu já jako spořádaný občan města Sokolov platím peníze ? Že přijede firma a odjíždí s pocitem, že je vše uklizeno ? Bohužel je to jen důsledek neschopnosti zákonodárců a odpovědných pracovníků s tím něco udělat. Někteří tzv. absolutně nepřizpůsobiví si zde dělají doslova co chtějí a nikdo na to nereaguje, nic se s tím neděje, žádné postihy, tresty atd. O tom, že si někdo v této lokalitě na veřejném prostranství, resp. zeleni parkuje karavan nemluvě....Apeluji proto na Vás, ať se s tímto stavem prosím něco dělá....Buď instalovat fotopasti a pokutovat ty, kteří tento hnus vytvářejí nebo dohlídnout na to, ať se v případě odvozu odpadu odváží opravdu vše a prostranství kontejnerů je upraveno. Tento mail nemá smysl přeposílat veliteli MP, protože podobné stížnosti jsou již řešené dlouhodobě, spíš by se tím měla zabývat rada města a všichni ti, co hlásí, jak je Sokolov zelené město apod. Děkuji....
  ~ gavli

  odpověď:
  Dobrý den. Je mi líto, že vám nemohu podat příznivější zprávu, než je tato. Váš email jsme znovu předali k prověření městské policii, která zjistí stav s karavenem a dohlédne na pořádek. Bohužel je tvorba nepořádku daná strukturou obyvatelstva v lokalitě žijící a udržet tento pořádek je téměř nemožné. Váš podnět zároveň předáváme i na firmu SOTES s.r.o. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka starosta

 • 9.7.2015

  Umývání odpadových nádob

  dotaz:
  Dobrý den, uvažuje město prostřednictvím společnosti SOTES čas od času vymít smradlavé popelnice na směsný odpad? Bude město plošně informovat občany o prospěšnosti třídění odpadů? Děkuji,
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Dobrý den, s vymýváním velkoobjemových kontejnerů se již začalo, tyto jsou vymývány ručně. Co se týče menších kontejnerů a odpadových nádob, je již uzavřena smlouva s pražskou společností KOMWAG, která bude provádět mytí v letních měsících tohoto roku.
  ~ Lucie Štěpáníková, středisko odpadů a čištění, SOTES Sokolov spol. s r. o.

 • 3.7.2015

  Poděkování

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěla bych poděkovat odpovědným za umístění druhé nádoby na separovaný odpad (v tomto případě na plast) v ulici Švabinského. Zdá se, že tahle kapacita bude dostatečná. A děkuji také, že můj minulý příspěvek do této rubriky byl zveřejněn v měsíčníku Patriot, i když se mohl současně objevit i zde. S pozdravem
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:

 • 3.7.2015

  Opravy komunikací

  dotaz:
  ážený pane starosto, velmi by mě zajímalo, kdy se konečně v Sokolově začnou opravovat některé silnice, které jsou v naprosto katastrofálním stavu, např. úsek od křižovatky Hornická / Heyrovského dolů ke kinu Alfa, mimochodem zde se na jaře pokládalo nějaké potrubí, díry v silnici se "pouze" zasypaly štěrkem a uplácaly lopatou, následné deště tento štěrk spláchly a díry tam jsou opět, celá komunikace působí dojmem tankodromu. Další úsek třeba Seifertova od křižovatky s Poláčkovou ulicí směrem k ulici Závodu Míru, další zadní část ulice Švabinského, Hornická ulice od policie až dolů k nemocnici, celá Jelínkova ulice je poseta prohlubněmi a takto bych mohl pokračovat celkem dlouho. Někdy si sedněte do auta za volant a zkuste se po Sokolově projet jako řidič, já bohužel musím takto jezdit několik hodin denně, podvozek auta trpí, škody na autě mi nikdo nezaplatí, kolikrát nevíte čemu se vyhnout dřív, jestli protijedoucímu autu nebo díře v silnici či kanálu. Všem řidičům v Sokolově přeji pevné nervy a Vám pane starosto dostatek finančních prostředků třeba i z fondů EU když už tam musíme být a nám všem pevnou naději, že se snad jednou svezeme po silnicích hodných 21 století.
  ~ Jindřich Čermák

  odpověď:
  Vážený pane Čermáku, děkujeme Vám za zaslaný podnět i návrhy na opravy. Komunikace se opravují každý rok podle schváleného plánu oprav a dle objemu finančních prostředků vyčleněných zastupitelstvem města. Komunikace v ulici Heyrovského, kterou označujete za tankodrom, je zahrnuta v plánu oprav pro letošní rok, právě v návaznosti na proběhlé stavební práce. Dále je naplánováno dalších 10 oprav komunikací a chodníků ve městě jmenovitě určených. Probíhají nebo budou probíhat také investiční akce, jako např. rekonstrukce komunikace v ulici Karla Hynka Máchy, v ulici Jiráskova a v ulici Vítězná. Mimo to probíhají ještě drobné opravy, pro případy, které si žádají bezodkladné řešení, dle objemu vyčleněných finančních prostředků. Je nutné brát v potaz také dopravní situaci, kdy se snažíme co nejméně omezit dopravu ve městě. Pokud se na to podíváme takto, myslím, že to není málo, co se za necelý rok stihne opravit. Další Vámi uvedené komunikace evidujeme v takzvaném zásobníku, a budou posuzovány při tvorbě návrhu plánu oprav komunikací pro další období. Přeji příjemný den.
  ~ Ing. Martina Hanilcová, odbor správy majetku, vedoucí oddělení majetkového

 • 3.7.2015

  Opět oprava ulice Vítězná

  dotaz:
  Dobrý den. A opět ta Vítězná. Tuším správně, že se s rekonstukcí tankodromu čeká na otevření opraveného mostu u zimního stadionu ? Díky.
  ~ Miroslav

  odpověď:
  Dobrý den. Staveniště již bylo předáno, je připravováno dopravní značení a opravdu se čeká na otevření mostu s ohledem na zabezpečení nekomplikované dopravy. Všechny stanovené termíny by měly být však dodrženy. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.7.2015

  Sekání a mulčování trávy v ul. Karla Čapka

  dotaz:
  Vážený pane starosto. Zajímalo by mne, jaký je důvod, že již podruhé při sekání trávy v ul. Karla Čapka trává zůstává ležet a není sebraná traktůrky? Jsme v rodině alergičtí a toto nám způsobuje dosti vážný zdravotní problém. Mám malého syna a nemůžeme s ním jít ani na místí hřiště, jelikož se všude kolem nich válí posekaná tráva. Pokud je to nový hit, tak nechápu, proč zde jezdí drahá technika, u které se plně nevyužívá jejích možnosti! Pak by stačilo se vrátit zpátky k sekání kosou a město ušetří na pořizování drahé techniky a následných opravách. Zarážející je, že před akcí Hurá prázdniky byla tráva v lesoparku Bohemia posekaná a sebrána a v obytných částech zůstává ležet.
  ~ Jan Pollák

  odpověď:
  Dobrý den. V současné době opravdu řešíme nevhodnost sekání a mulčování trávy v případě, kdy je tráva vysoká. Děkujeme za upozornění.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.7.2015

  Pyrotechnické akce na Bohemii

  dotaz:
  Vážený pane starosto! Nejdříve velká pochvala za vybudování u Loděnice areal jižního lomu. Je to tam pěkné poklidné upravené místo. Krásné procházky si nemůžem vynachválit super!!! Druhá věc nám vadí kdy už přestanou ty ohňostroje. Dost často se tu střílí a je to hrozný. Chudáci starší lidé malé děti a co zvířata. Na Bohémce i když nejsou takové akce jako teď v sobotu tak se pomalu každý týden ozývají petardy od Bohémky. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpověď. Jsem Váš volič a proto Vám přeji mnoho zdaru ve vaší funkci starosty. Jana
  ~ Jana Bumbová

  odpověď:
  Dobrý den paní Jano. Dovolte mi poděkovat Vám za zaslanou pochvalu. Co se týká pyrotechnických akcí, jsou tyto, kromě 31. 12. v daném roce, vyhláškou zakázány. Při konání těchto akcí se vyžaduje povolení. Proto, pokud budete svědkem podobných akcí, volejte ihned Městskou policii Sokolov. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 3.7.2015

  INTERNETOVé STRÁNKy ČISTÉ MĚSTO SOKOLOV

  dotaz:
  Dobrý den, VŠIML JSEM SI INTERNETOVÝCH STRÁNEK ČISTÉ MĚSTO SOKOLOV. PÍŠE SE TAM, ŽE SOUČÁSTÍ ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVY BUDE: Vytvoření informačních materiálů pro přímé oslovení veřejnosti; Vytvoření propagačních předmětů - významných motivačních prvků pro zapojení veřejnosti do projektu;Vyhotovení a umístění informačních cedulí na vhodná, exponovaná místa;Uspořádání výstavy pro účely přímé demonstrace pozitivního a negativního chování vůči životnímu prostředí;Uspořádání soutěže za účelem přímého zapojení veřejnosti do procesu zlepšování fyzického vzhledu města. TO VŠE SE SKUTEČNĚ DĚJE? POŘÁDáTE NĚJAKÉ BESEDY? Děkuji
  ~ Adam Josef

  odpověď:
  Dobrý den, stránky „Čisté město“ byly vytvořeny v rámci dotačního projektu „Čisté město“, jehož realizace probíhala v roce 2010. Všechny aktivity uváděné v rámci tohoto projektu proběhly v průběhu tohoto roku. Projekt a jeho aktivity byly tímto rokem ukončeny a nyní nám z projektu zůstaly k použití webové stránky Čisté město a Rozkvetlé město Sokolov. Tyto stránky jsou i nadále využívány pro potřeby občanů Sokolova. Na stránkách cistemesto.sokolov.cz je uveřejněn formulář hlášení černých skládek a jiného nepořádku ve městě. Tato vyplněná hlášení od občanů chodí na mail odpovědnému pracovníkovi za úklid města na SOTESu Sokolov a jsou bezodkladně vyřizovány a občanům je zaslána zpětná odpověď o provedení. Tato hlášení a jejich vyřízení je zveřejněno na těchto webových stránkách. Na stránkách rozkvetlemesto.sokolov.cz slouží pro každoroční soutěž Kvetoucí okno. Občané se zde mohou přihlašovat, sledovat přihlášená okna, jejich fotografie a výsledky a to ji zpětně v předchozích ročnících. Také mohou sami hlasovat o nejvíce rozkvetlé okno. S pozdravem
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 2.7.2015

  Čerpací stanici Oil Křeček

  dotaz:
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy bude vyřešen problém s příjezdovou komunikací k čerpací stanici K Oil Křeček. Z mého pohledu se jedná o jednu z nejlepších čerpacích stanic v Sokolově a velice mě mrzí, že se zde nedá pro veřejnost tankovat. Děkuji
  ~ Jiří Vlasák

  odpověď:
  Dobrý den. Dle potvrzení Krajského živnostenského úřadu v Karlových Varech není čerpací stanice K Oil Křeček určena k veřejnému tankování pohonných hmot. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 1.7.2015

  PŘECHOD PRO CHODCE

  dotaz:
  K článku "PŘECHOD PRO CHODCE" z 3.6.2015 mne zarazila informace, že přechod by musel být přes křižovatku, což považuji za nesmysl. Z chodníku, na který vystupují cestující z autobusu lze možné vybudovat přechod přes ulici Hornickou přímo k pravé straně vjezdu do areálu nemocnice u bývalé vrátnice. Tazatelka sice uvedla přechod přes křižovatku, ale uvádí problémy lidí od autobusu!!! K tomu není potřeba měnit zastávku, vystupující z autobusu do nemocnice přes ní nechodí. Bylo by dobré posoudit "odborníky" celou dopravní situaci v uvedeném úseku /výjezdy sanitek, vjezd a výjezd bývalou vrátnicí a nový výjezd i vjezd do stavěných garáží/ a snížit rychlost /tu je ale třeba kontrolovat, bude-li zavedena.
  ~ JOSEF HORNÍK

  odpověď:
  Vážený pane Horníku, celou situaci jsme nejprve konzultovali s odborníky a až následně jsme odpovídali. Vše je stále v jednání, jak jsem již odpovídala, snažíme se nalézt optimální řešení. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, odbor správy majetku vedoucí oddělení majetkového

 • 16.6.2015

  Podivné lidi okolo kina

  dotaz:
  Dobry den,Vazeny Pane Starosto.. Bydlim v ulici Heirovskeho uz zpoustu let.. Byvala to do nedavna klidna lokalita.. Posledni rok,se tam dejou podivne a neklidne veci.. S Kina Alfa s pocniho baraku,kde bydli pan Kirchner (spravce..) Schazi se tam podivne party lidi s kterych jde spatny pocit uz od pohledu,jsou vecne opity ci pod vlyvem omamnych latek,delaji tam bordel,hadaji se atd..to co tato rodina provadi v Mestskem byte,je ostudou Mestske kultury.. Mam pocit,ze v tom byte bydli vice lidi nez by melo.. Tato rodina je ostudou Mestske Kultury.. Hodlate s tim neco delat,aby se tento spatny stav zmenil k lepsimu??? Dekuji
  ~ Vojtech Vanousek

  odpověď:
  Dobrý den. Váš podnět jsme předali řediteli Městského domu kultury v Sokolově, jehož organizace byt pronajímá, s požadavkem, aby vše prošetřil. Pokud se popisovaná situace nezlepší, můžete se obrátit přímo na pana ředitele na tel. 777010826. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 13.6.2015

  Žádost o odklizení kabelů z koryta Ohře

  dotaz:
  Dobrý den, přes dva měsíce čekám, že se odklidí kabely z řeky Ohře a stále se nic neděje (doufám, že nebudu čekat dalších dvacet let na odklizení!!!!) S pozdravem
  ~ Milan Novák

  odpověď:
  Dobrý den, pane Nováku, Váš podnět týkající se odklizení kabelů z koryta Ohře byl předán správci toku - Povodí Ohře s.p. Dle telefonické dohody s pracovnicí Povodí Ohře s.p., paní Hubertovou, bude záležitost z jejich strany prověřena a dle možností bude provedena náprava. Jak rychle k řešení dojde, v tuto chvíli bohužel nevíme.
  ~ Ing. Jitka Škrabalová, vedoucí odboru životního prostředí

 • 11.6.2015

  Výsadba zeleně okolov Malého náměstí

  dotaz:
  Dobrý den, na sídlišti Vítězná vznikla nová skupina obytných domů tzv. Malé náměstí. Rád bych se dotázal, zda je v plánu i výsadba keřů či stromů kolem tohoto komplexu budov. Myslím, že by bylo dobré esteticky oddělit stávající a nově vzniklé budovy. Děkuji za odpověď.
  ~ Aleš

  odpověď:
  Dobrý den, samozřejmě , že v území je navržena výsadba v rámci zpracované studie ozelení sídliště Vítězná.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 10.6.2015

  Propadlý asfalt u školky Pionýrů

  dotaz:
  Dobrý den, v létě loňského roku byla na pozemku č. 953/1 (vlastník město) provedena výměna kabelů VN a NN. Konkrétně od trafostanice, kolem jižního plotu školky Pionýrů k rodinnému domu č. 728. Bohužel i po tak krátké době je asfalt po celé délce nejen popraskaný, ale i propadlý do cca 3 cm a pásky, kterými provádějící firma (myslím Recys Citice) spojila spáry mezi původním a nově položeným asfaltem zmizely na kolech projíždějících aut. Své myslím s výkopem udělalo i to, že vrstva asfaltu, která byla nově položena ani zdaleka neodpovídá původní vrstvě. Předpokládám, že na uvedené práce byla sjednána nějaká záruční doba. Děkuji a přeji hezký den Holubová
  ~ Jaroslava Holubová

  odpověď:
  Dobrý den, k dotazu na přejímku na parcele 953/1 u MŠ Pionýrů Vám sdělujeme, že zde byla vloni provedena přejímka od firmy SEF, spol. s r.o. Kontaktovali jsme zástupce této firmy a požádali o nápravu. S pozdravem
  ~ Ing. Radomíra Burešová, SOTES s.r.o.

 • 10.6.2015

  Odchyt holubů

  dotaz:
  Dobrý den, bydlím na sídlišti Vítězná v ulici Jiřího z Poděbrad 1972 Sokolov a máme problém s holuby. Stála je máme na oknech, na balkonech i na střeše. Proč tu nejsou poštolky? Když tu byli tak byl klid. Nebo se dá vymyslet jiný způsob? Děkuji za vyřešení problému.
  ~ Růžena Vaňušová

  odpověď:
  Dobrý den, paní Vaňušová, na dotaz, proč u Vás už nejsou poštolky, Vám odpovědět neumíme. Město Sokolov v minulosti uvažovalo o vysazení sokolů, kteří loví i holuby, ale krajský úřad k tomu neudělil potřebnou výjimku ze zákona o ochraně přírody a krajiny. Z tohoto důvodu se projekt nakonec neuskutečnil. Odchyt holubů zajišťuje pravidelně na městských objektech odbor správy majetku. Na objektech soukromých vlastníků si odchyt nebo jiná opatření musí zajistit tito vlastníci sami na své náklady. S pozdravem
  ~ Ing. Jitka Škrabalová, vedoucí odboru životního prostředí

 • 10.6.2015

  Poškozený chodník a rabátko ZŠ B. Němcové

  dotaz:
  Dobrý den, mám ještě dotaz ohledně 3. ZŠ v ulici B. Němcové. Kvůli nedostačujícím oprýskaným a úzkým šatnám jsem už psala. Zaráží mě ještě úprava před hlavním vchodem do školy. Velký květináč je celý oloupaný a válejí se na zemi z něho dlaždice. Bylo by dobré tento prostor před školou nějak upravit. Když se jde od školy ke vchodu do družiny a jídelny, tak chodník připomíná tankodrom a já i má dcerka už jsme tam nejednou zakoply, malá dokonce spadla. Prosím tedy o opravu chodníku je fakt v dezolátním stavu. Děkuji za odpověď a kladné vyřízení. S pozdravem
  ~ Hana Kimová

  odpověď:
  Dobrý den, jak oprava komunikace mezi pavilony, tak oprava rabátka je již delší dobu v plánu, bohužel z časových důvodů a značné vytíženosti odboru, který se věnuje v současnosti především dotačním akcím, nebyla tato oprava dosud provedena. Pracovník odboru správy majetku provede místní šetření a ve spolupráci se Sokolovkými technickými službami bude dohodnut další postup oprav tohoto prostranství. Než se podaří provést opravu chodníku mezi učebním a stravovacím pavilonem, doporučujeme využít chodníku, který vede okolo travnaté plochy. Tento chodník je sice o cca 10 m delší, ale je v lepším stavu. Děkujeme
  ~ Marek Faust, odbor správy majetku

 • 9.6.2015

  Rychle jezdící auta v Atletické ulici

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych podat stížnost a zároveň navrhnout její řešení. Bydlím v Atletické ulici, č.p. 2223. Po dokončení nových bytových jednotek v nové ulici Malé náměstí je tu pochopitelně i zvýšený provoz. To by ničemu nevadilo, kdyby majitelé nových bytů nejezdili jako prasata (hledal jsem kultivovanější pojmenování, ale marně a samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle). Popíšu situaci. Příjezdová cesta k těmto novým bytovým jednotkám začíná na křižovatce u Landl group. Cesta, kterou auta musejí ujet je cca 215m. Chápu, že je to pro někoho dlouhá rovinka, ale aby tu někdo jel v pohodě 80km/h, tak to je, dle mého, člověk bez mozku. Uvědomují si vůbec řidiči, že po cestě jsou i jiné domy, než ty jejich? Že jde zde škola? Že si zde hrají děti, venčí psi? A ono vyjíždět z našeho parkoviště je docela taky složité, když kouknete za sebe, nic nejede a najednou se přiřítí někdo, kdo nejede ani těch 50km/h. Svědomí taky nemám čisté, nedodržuju všude stanovenou rychlost, ale mám nějakou zodpovědnost a tam, kde je možný výskyt osob/zvířat, nepojedu jako hovado. Napadlo mě řešení udělat zde obytnou zónu, ale pořád není dáno to, že řidiči budou dodržovat 20km/h. Pro lidi, který jsem nazval prasaty a hovady .. zamyslete se nad sebou, klidně na mě zazvoňte a můžeme si o tom popovídat. Já jen nechci, aby se tu povedlo někomu někoho srazit/přejet psa/nabourat auto. Díky za zveřejnení a odpověď,
  ~ Hron Petr

  odpověď:
  Dobrý den pane Hrone. Děkujeme za zaslání podnětu. Váš email jsme předali městské policii s požadavkem zvýšeného dohledu v této lokalitě. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 9.6.2015

  Poděkování

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych poděkovat za vyřízení mé připomínky k uvolněným deskám na bývalém autobusovém nádraží. Včera se demontovali. Děkuji
  ~ Marta

  odpověď:

 • 9.6.2015

  Zbytečné záplaty na silnici v ulici Vítězná

  dotaz:
  Dobrý den, zajímalo by mě proč místo naprosto zbytečných záplat neuděláte nové silnice na sídlišti Vítězná. Je to vyhazování peněz. Dále by mě zajímalo co uděláte s auty který parkují u chodníku domu Spartakiádní 1973 - 1976. Je to neúnosné a nepřehledné. Mladí projíždějí neuvěřitelnou rychlostí a je jen otázkou času kdy se stane neštěstí. Byla jsem svědkem kdy chtěl přejít malý kluk a řidič ho mezi auty neviděl a jel i na můj vkus rychleji než by měl. Naštěstí se tentokrát nic nestalo, chlapec včas couvl zpět mezi auta. Není na této silnici prostor dvakrát 3 metry aby byl přehled a dobrá průjezdnost. A takových míst je spousta na Vítězné. U chodníku nejsou parkovací místa a ani u výjezdu z parkoviště. Pokud chcete aby ostatní dodržovali předpisy tak i vy by jste s tím měli něco udělat. Děkuji
  ~ A.M.

  odpověď:
  Dobrý den, ohledně opravy komunikací na sídlišti Vítězná je možné sdělit následující. Oprava komunikace Vítězná má první etapu hotovou a druhá bude zahájena v nejbližších dnech a dokončena by měla být do konce listopadu 2015. Na rekonstrukci komunikace Spartakiádní se v současné době zpracovává projektová dokumentace, následně pak musí proběhnout stavební řízení a vlastní oprava bude řešena podle toho, až na ni budou schváleny nezbytné finanční prostředky. Bohužel není na vše najednou dost finančních prostředků, a proto se musí dělat dílčí opravy, lidově řečeno tzv. záplatování, nejčastěji prováděné po zimních měsících. S pozdravem
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 9.6.2015

  Uvolněné plechy na střeše ubytovny v Tovární ulici

  dotaz:
  Dobrý den, mám dotaz, zda je možné donutit majitele ubytovny v Tovární ulici, aby upevnil uvolněné plechy na střeše této budovy? Tento víkend již první kus odlítl na zem-bezpečnost kolemjdoucích lidí začíná být ohrožena. Děkuji za opověď, s pozdravem
  ~ Jitka Abrhámová

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za upozornění. Na místo vyšlu hlídku městské policie, aby celou záležitost projednala s majitelem a popřípadě učinila další potřebná opatření.
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel městské policie

  Dobrý den, děkujeme za informaci. MěÚ Sokolov, Odbor stavební a územního plánování ihned telefonicky kontaktoval majitele a nařídil urgentní zjednání nápravy. Zároveň odbor provede kontrolu nemovitosti. S pozdravem

  ~ Ing. Ludmila Šviráková, vedoucí odboru stavebního a územního plánování, odbor stavební a územního plánování

 • 8.6.2015

  Upozornění na nepracující zaměstnance

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych upozornit na zaměstnance, kteří mají na starosti úklid města. Pokaždé když je potkám na sídlišti Michal, tak místo aby vykonávali svojí práci, tak se procházejí po krámech a vykládají si co by si koupili na sebe. Asi by bylo na místě, kdyby jste vykonávali častější kontroly. Jestli takto pracují všichni tak klobouk dolů.
  ~ Jana Nováková

  odpověď:
  Dobrý den. Děkujeme za upozornění!
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, Ředitel SOTES s.r.o.

 • 5.6.2015

  Nové městské koupaliště

  dotaz:
  Dobry den , mam nasledujici dotaz - bude v nove sezone nejvetsi atrakci koupaliste nedavno zalozena slepicarna v pravem spodnim rohu u potoka ? Jestli ze ano tak ja bych si tam pridal jeste kachny a husy .Ty budou mit alespon moznost se v novem bazenu vykoupat .Z hygienickych duvodu je to vlastne nepripustne.Navic ten slepici trus zacina v teplem pocasi pritahovat mnozstvi much. To nestaci ze uz dobry rok strasi na tom samem miste stary nepojizdny, neobyvany obytny prives ktery si tu pred sebe hnije a zarusta mechem a spinou ? Jo a proc si Sokolovska bytova ktera dle vasich informaci bude novym provozovatelem koupaliste nezacina delat nove internetove stranky? Kdyz si kliknu na -koupaliste - tak se tam stale jeste objevuje stara garda . Dekuji za odpoved
  ~ Milan H.

  odpověď:
  Dobrý den pane Milane. Na místě bylo provedeno šetření a vše bude uvedeno do pořádku. Sokolovská bytová, s.r.o. dělá vše pro to, aby koupací sezóna mohla být zahájena co nejdříve. Je tedy nutné, ve velmi krátkém časovém úseku, vypořádat se nejprve se zásadními problémy, jakými jsou například zajištění odbavovacího a kamerového systému, vytvoření zázemí pro návštěvníky, teprve poté bude možné vyřešit internetové stránky. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 5.6.2015

  Parkování v ulici Lidické nábřeží

  dotaz:
  Zdravím p. starosto, To není ani dotaz jako stížnost, Bydlím v ulici Lidické nábřeží a chci se zeptat proč nechcete povolit vybudování parkoviště v naší ulici , když víte že do této ulice jezdi parkovat všichni co jdou na staré náměstí a pro nás obyvatele kteří tady bydlíme nejsou parkovací místa a ještě si LŠU vymohla 4 parkovací místa. A ted ten dotaz z jakého důvodu nebylo povoleno zhotovení parkoviště u domu čp212 i když bylo od 10 lidí co zde bydlí vybráno 1,800 Kč. čili 10 lidi je 18.000 korun a nic se neděje . Jestli odpověd bude že tam kde parkoviště mělo být se nemohlo udělat a ted tá vymluva--že tam vedou kabely do vyměníku a to sme chtěli parkoviště dlažbu, aby se dalo rychle rozebrat -tak proč na druhé straně totoho domu je chodník z asfaltu s ten nevede nikam protože pískoviště bylo zrušeno a obyvatelé dali požadavek , aby se tento prostor využil na parkoviště a ten chodník leží na těch stejných kabelech. Už mne a to nejsem sám- dva kráte nacouvali do auta (pachatel ujel) kdo mne to zaplatí ??? Tak bych chtěl požádat toto o nové rozhodnutí. Všechny počínaje , bývalých starostů a nebo místo starostu jsme na tuto skutečnost upozornili a každý jen přislíbil, že se na to koukne. Ted už raději se ptám písemně proč se na obyvatele ulice Lidické nábřeží nereaguje . Veřím že o tomto budete starosto slyšet poprvé tak, žádám aspon o vyjadření kam zmizlo těch 18.000 korun když jsme si jako obyvatelé chtěli zaplatit to co město dělá pro ostatní zadarmo. Děkuji
  ~ Pilat Stanislav

  odpověď:
  Dobrý den. Z pohledu dopravy v klidu, tedy parkování, řeší celé naše město pracovní skupina, které jsme předali Váš požadavek. Pokud této skupině předložíte zpracovaný projekt, bude ráda. Bohužel dle našich informací k samotné realizaci nikdy nedošlo kvůli odporu některých obyvatel zmiňované lokality. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 4.6.2015

  Údržba cesty u "chemičáku"

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdo má na starosti údržbu cesty vedle silnice po " chemičáku" kolem restaurace "U tří jedniček" . Jak vloni, tak letos je už dosti zarostlá. Ráda bych chodila touto cestou domů, ale z důvodu bezpečnosti to nejde. Tráva a kopřivy už přesahují do cesty . Děkuji za odpověď.
  ~ Věra Kukelová

  odpověď:
  Vážená paní Kukelová, děkujeme Vám za zaslaný podnět. Bohužel, většina pozemků okolo chodníku patří společnosti Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. a nejsou tedy majetkem města. Zeleň na pozemcích města, pokud již není posekána, upravíme a soukromého vlastníka upozorníme na stav zeleně na jejich pozemcích. Přeji příjemný den. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, odbor správy majetku vedoucí oddělení majetkového

 • 4.6.2015

  Pravidelné besedy se seniory

  dotaz:
  Dobrý den, prý se ve městě někde konají pravidelně besedy se seniory. Mohu se zeptat jak často, kde a na jaká témata. Děkuji
  ~ Hruška

  odpověď:
  Tradiční besedy vedení města se seniory se konají 2x ročně, vždy na jaře a na podzim. V letošním roce již beseda proběhla 20. května 2015 ve velkém sále Městského domu kultury v Sokolově. Součástí besedy je i společenské vyžití seniorů, kdy k tanci a poslechu zahrála kapela Karlovarská pětka. Termín podzimní besedy byl stanoven na středu 4. listopadu od 15:00. Diskutují se nejrůznější témata, dotazy, na které vedení města odpovídá, pokládají senioři ať už písemně tak ústně. Mimo besed jsou ještě odborem sociálních věcí pořádány diskuzní odpoledne pro seniory, nejbližší se uskuteční 21. září v divadle MDK, součástí bude kulturní vystoupení některého z uměleckých souborů ZUŠ Sokolov. S pozdravem
  ~ Mgr. Soňa Zaschkeová, vedoucí odboru sociálních věcí

 • 3.6.2015

  Přechod pro chodce

  dotaz:
  Dobry den ..nevim kam se mam vlastne obratit..chtela bych jen upozornit na nebezpecne prechazeni na krizovatce u nemocnice Sokolov..stary a nemocny clovek o holi ,ktery vystoupi z autobusu a chce prejit smerem k vratnici nemocnice musi slozite cekat a poustet vsechna auta..NIKDE TAM TOTIZ NENI PRECHOD PRO CHODCE!!!!!!Pracuji v nemocnici a denne tyto lidi vidim..jednou by se mohla stat nehoda, kdy auto pomaleho chodce srazi..dekuji

  odpověď:
  Vážená paní, situace je nám známa a řešíme ji. Minulý týden proběhla schůzka se zástupcem nemocnice panem ředitelem Škivrou, včera jsme byli na místě se zástupcem dopravního inspektorátu policie ČR. Umístění přechodu pro chodce od autobusové zastávky, směrem k nemocnici není možné, protože by musel vést prostředkem křižovatky. Zvažujeme také variantu přemístění autobusové zastávky, avšak ani to není jednoduchá záležitost, neboť musí být zachovány rozhledové poměry pro autobus, tak aby nebyla narušena bezpečnost a plynulost silničního provozu. Každé takové opatření musí být v souladu s příslušnými předpisy a podléhá schválení dopravního inspektorátu. Bohužel, na komunikaci je v této části mnoho sjezdů, které zatím přesunutí autobusové zastávky značně komplikují. Autobusovou zastávku chceme i nadále pro občany zachovat, a tak se budeme snažit nalézt možné řešení. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, odbor správy majetku vedoucí oddělení majetkového

 • 3.6.2015

  Dopravní značení v ulici Spartakiádní

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, bydlím na Spartakiádní 1965, podle značky u cesty, která vede kolem vchodu nesmíme vjet na tuto kominikaci a tudíž blíže ke vchodu. Jsou situace, kdy to bohužel nejde jinak (těžký náklad, hodně věcí atd...) . Již několikrát byli obyvatelé domu pokutováni policií. Nebylo by možné zvolit značku, která by ve výjimečných případech dovolovala vjet na tuto komunikaci? Děkuji za odpověď.
  ~ Alena Havelková

  odpověď:
  Vážená paní Havelková, komunikace, kterou uvádíte, je stezka pro pěší a cyklisty, vjezd motorovými vozidly je v tomto případě zakázán. Bohužel, není dopravní značka, která by povolovala vjezd ve výjimečných případech. Lituji, že Vám nemohu podat příznivější zprávu. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 2.6.2015

  Strategický plán udržitelného rozvoje

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych vědět jaké základní dokumenty má město zpracované. Počítám, že územní plán města a nějaké další? Děkuji

  odpověď:
  Dobrý den. Město Sokolov má od roku 2011 zpracovaný Strategický plán udržitelného rozvoje. Součástí dokumentů je Akční plán, nástroj operativní povahy, který se každý rok aktualizuje. V zastupitelstvu města budou dne 18.6.2015 projednány a případně schváleny aktualizované dokumenty Strategického plánu udržitelného rozvoje města Sokolov, které budou následně uveřejněny na stránkách města.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 2.6.2015

  certifikátu EMS

  dotaz:
  Dobrý den, na internetu jsem našla v pdf certifikát EMAS úřadu Sokolov. Na základě čeho byl udělen? Předcházel mu nějaký audit?
  ~ Kloudová

  odpověď:
  Městský úřad Sokolov je držitelem certifikátu EMS dle ISO 14001:2005 (nikoliv EMAS), který byl udělen na základě auditu, kdy poslední recertifikační audit proběhl 11. června 2014 a následný dozorový audit proběhne 11. června 2015..
  ~ Ing. Alena Loudová, vedoucí odboru správních agend, manažer integrovaného systému řízení

 • 2.6.2015

  Plné kontejnery na tříděný odpad

  dotaz:
  Dobrý den, zajímalo by mě, jak často se vyvážejí kontejnery na tříděný odpad. Bydlím na Vítězné a přes silnici máme kontejnery, ty jsou bohužel často několik dní přeplněné a to hlavně díky tomu, že v nich je převážně obalový materiál z naproti sídlících nábytků. Nedalo by se s tím něco dělat? Třeba jen častěji kontejnery na papír a plast vyvážet? Dále by mě zajímalo, jestli neuvažujete o zavedení kontejnerů na kovový odpad a bioodpad. Děkuji
  ~ Lucie Krejčová

  odpověď:
  Dobrý den paní Krejčová, kontejnery na tříděný odpad, umístěné na veřejných kontejnerových stáních, jsou určeny pro obyvatelstvo nikoliv pro firmy. Firmy jsou povinny ze zákona o odpadech třídit také, ale na své vlastní náklady. Kontejnery určené pro obyvatelstvo jsou vyváženy 2x týdně (papír a plast), resp. 1x za 14 dní (sklo) a náklady na jejich vývoz hradí město Sokolov ze svého rozpočtu. Častější svoz není vzhledem k ekonomice provozu nakládání s tříděnými odpady vhodný, řešením by mohlo být zvýšení počtu nádob na uvedeném stanovišti, ale na toto opatření by musel přijít požadavek od města, spolu se schválením změny smlouvy. Pokud uvádíte, že jsou kontejnery plněny odpadem z obchodu s nábytkem (tedy odpadem z kategorie živnostenského odpadu), bude spíše problém jinde, a to, že jsou nádoby určené pro obyvatelstvo neoprávněně užívány tímto podnikatelským subjektem. Máte-li takovýto konkrétní poznatek, nejlépe podložený důkazy (foto, osobní svědectví aj.), řešte tuto záležitost prosím s příslušným odborem Městského úřadu. K Vašemu druhému dotazu uvádím, že s rozmístěním kontejnerů na kovový odpad a biologicky rozložitelný komunální odpad se v Sokolově nepočítá, tento odpad je možno ukládat na Sběrném dvoře, provozovaném naší společností. Sběrný dvůr je na adrese Chebská 1939, Sokolov a jeho provozní doba je od 10.00 hod. do 17.30 hod. v pracovní dny a od 10.00 hod. do 15.30 hod. v sobotu. Zdravím vás
  ~ René Bolvari, středisko odpadů a čištění

 • 2.6.2015

  Skládka v Hornické ulici

  dotaz:
  Dobrý den, obracím se na Vás na základě výzvy s opětovnou prosbou černých skládek a odpadu v zadním traktu ulice Hornická....Bohužel ke zlepšení absolutně nedochází, viz. příloha .....Je to opravdu hnus, co se tady děje, bude se to už prosím opravdu nějak razantně řešit (fotopasti, pokuty apod. ? ) Protože tohle je už opravdu stav, který nemá s normálním civilizovaným žitím nic společného a bohužel někteří tzv. nepřizpůsobiví jedinci nejsou schopni respektovat zákon - budeme čekat, až se odpadky a nepotřebné věci začnou doslova vyhazovat na ulici z oken ? Nejsem jediný, kdo je tímto stavem znechucen, nehledě na životní prostředí...Děkuji....

  odpověď:
  Dobrý den, věc průběžně řešíme. Tento víkend byl zjištěn pachatel černé skládky v tomto prostoru a věc s ním bude řešena ve správním řízení. Uvažujeme i o umístění fotopastí na těchto místech. Děkuji za podnět
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel městské policie

 • 1.6.2015

  Společná anténa ve Slavíčkově ulici

  dotaz:
  Dobrý den, bydlím ve Slavíčkově ulici č.1684/2 v městském bytě, rád bych se zeptal na zhotovení(opravení) společné antény, v době,kdy lze přes pozemní vysílání STA chytit již přes 40 programů je někdy rozvod přes TKR (televizní kabelový rozvod) zbytečný. Budu citovat zákon o elektronické komunikaci : Vlastník domu je podle § 104 odst. 15 zákona o elektronických komunikacích povinen umožnit (nikoliv zajistit, zřídit a udržovat) uživateli bytu příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů. Příjem prostřednictvím TKR šířených programů převzatých ze zemských nebo satelitních vysílačů nelze považovat za splnění povinnosti vlastníka domu umožnit uživateli bytu příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů. Jelikož je panelák po rekonstrukci, nelze si nainstalovat vlastní anténu na stěnu budovy. Děkuji za odpověď
  ~ Walter Vogl

  odpověď:
  Vážený pane, vzhledem k tomu, že Váš dotaz byl technicky komplikovaný, bylo nutné zpracování odpovědi věnovat více času. Je nám známo, že ustanovení § 104 odst. 15 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZEK“) zní: Vlastník domu, bytu nebo nebytového prostoru je povinen umožnit uživateli tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru a) příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zvláštního právního předpisu¹ za podmínky, že v místě příjmu je signál přiměřené kvality, b) zřízení vnitřního komunikačního vedení včetně rozvaděče a koncového bodu sítě. Vznikne-li tím škoda na stavbě, je ten, kdo škodu způsobil, povinen ji nahradit; této odpovědnosti se nemůže zprostit. Dojde-li mezi vlastníkem domu, bytu nebo nebytového prostoru a uživatelem tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru ke sporu o rozsahu těchto povinností, rozhodne na návrh jedné ze stran sporu příslušný stavební úřad v součinnosti s Úřadem. ¹Zákon č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů. Znamená to tedy, že ustanovení § 104 odst. 15 ZEK obsahuje zákonné omezení vlastnického práva vlastníka domu, bytu nebo nebytového prostoru ve prospěch uživatele tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru. Zákonné omezení vlastnického práva stanovené v písmeni a) předmětného ustanovení ZEK spočívá v povinnosti vlastníka domu, bytu nebo nebytového prostoru (dále jen „vlastník“) umožnit příjem rozhlasového a televizního vysílání uživateli tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru (dále jen „uživatel“). Nejedná se tedy o aktivní činnost vlastníka (konání ve smyslu zajištění příjmu), nýbrž pouze o jeho pasivní činnost ve smyslu umožnění příjmu uživateli (strpění instalace zařízení pro příjem). Vlastník je tedy povinen umožnit (nikoliv zajistit, zřídit) uživateli instalaci zařízení pro příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zvláštního právního předpisu. Instalaci přijímacího zařízení si pak zajišťuje uživatel sám na své náklady. Tímto však nejsou nijak dotčena práva a povinnosti uživatelů a vlastníků podle obecných právních předpisů (zákon č. 40/1964 Sb., Občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů). Za rozhlasové a televizní vysílání je podle § 2 odst. 1 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů, považováno prvotní šíření původních rozhlasových a televizních programů a služeb přímo souvisejících s programy, včetně teletextu v analogovém televizním vysílání, určených k příjmu veřejností v podobě chráněné nebo nechráněné systémem podmíněného přístupu, prostřednictvím sítí elektronických komunikací. Předmětná povinnost vlastníka se vztahuje pouze k umožnění příjmu programů prvotně šířených, nikoliv k umožnění příjmu vysílání převzatého. Podle výše uvedeného ustanovení § 104 odst. 15 písm. a) ZEK, resp. oprávnění v něm uvedené, nesvědčí převzatému rozhlasovému a televiznímu vysílání, např. vysílání v televizním kabelovém rozvodu - TKR (§ 2 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb.). Příjem prostřednictvím TKR šířených programů převzatých ze zemských nebo satelitních vysílačů nelze považovat za splnění povinnosti vlastníka domu umožnit uživateli bytu příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů. Předmětná povinnost vlastníka se týká pouze programů prvotně šířených, nikoliv programů převzatých šířených v TKR. Žádný platný právní předpis neukládá vlastníkům domů povinnost zřídit nebo provozovat a udržovat společnou televizní anténu (STA lze tudíž i kdykoliv zrušit, pokud tomu nebrání existující soukromoprávní závazek – nejčastěji ujednání v nájemní smlouvě). STA je však proti individuálnímu způsobu příjmu rozhlasového a televizního vysílání vhodný způsob řešení, a to jak z hlediska technického (např. kvalita příjmu), tak i z hlediska stavebního (zatížení nemovitosti individuálními zařízeními při větším počtu uživatelů). Pokud vlastník domu zajišťuje sám příjem rozhlasového a televizního vysílání prostřednictvím STA, pak se jako vhodnější jeví zrekonstruovat STA, protože v opačném případě je povinen umožnit uživateli bytu instalaci zařízení pro příjem digitálního rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle předchozího odstavce. Instalaci přijímacího zařízení si pak zajišťuje uživatel bytu sám na své náklady. Současně platí, že náklady na rekonstrukci STA, popř. na vybudování nového STA nemusí nést toliko vlastník nemovitosti (pokud jej k tomu nezavazuje soukromoprávní závazek – smlouva). Není rovněž vyloučeno, aby se za účelem vybudování STA sdružili sami uživatelé a na vlastní náklady si STA nechali zřídit (za podmínek § 104 odst. 15 zákona o elektronických komunikacích). Z výše uvedeného vyplývá, že u nájemních bytů město Sokolov je povinno pouze umožnit (nikoliv zhotovit či zřídit) uživateli příjem rozhlasového a televizního vysílání v domě. Pokud by Vám toto nebylo umožněno, uživatel - nájemce se může bránit u příslušného stavebního úřadu. Důležité je tedy, aby uživatel měl možnost nějakým způsobem si zřídit příjem prvotního šíření původních rozhlasových a televizních programů (nikoliv TKR). Tuto možnost má každý občan, který je nájemce městského bytu, za předpokladu, že uhradí veškeré náklady s tím spojené. (rozvody, umístění antény na střechu domu) a předem požádá o souhlas se způsobem provedení správce bytového fondu.
  ~ Ing. Pavel Beran, vedoucí odboru správy majetku

 • 1.6.2015

  Výběrové řízení na opravu silnice ulice Vítězná

  dotaz:
  Dotaz pro pí Dudkovou. Dobrý den. Máme konec května, jak dopadlo výběrové řízení, byla již podepsána smlouva na rekonstrukci ulice Vítězná ? Kdy dílo století vypukne ? Děkuji a pěkný víkend.
  ~ Miroslav Žák

  odpověď:
  Dobrý den, byl vybrán dodavatel, v současné době běží lhůta pro podání námitek, smlouvu o dílo je možné uzavřít nejdříve 2. 6. 2015. Samozřejmě, než vypukne "dílo století" budou informace o termínech stavby uveřejněny. S pozdravem,
  ~ Milada Dudková, odbor správy majetku

 • 29.5.2015

  Tašky na odpadky

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné si někde vyzvednout tašky na tříděný odpad, děkuji za odpověď.
  ~ Šárka Černá

  odpověď:
  Vážená paní Černá, tašky na třídění odpadu město neposkytuje, můžete si je objednat na internetu nebo zakoupit v některých obchodech. Přeji příjemný den. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 29.5.2015

  Štěkání psů před samoobsluhou

  dotaz:
  Dobrý den, již delší dobu se Vám chystám napsat. Bydlíme na Boženy Němcové přímo naproti Penny Marketu. Není nic lepšího, než když ráno cca od 7 hodin (ve větší míře zejména o víkendu), kdy se chtějí normální lidé, kteří chodí přes týden do práce a většina z nich na směnný provoz vyspat, slyšíte před obchodem štěkající a kvílející psy, které tam nakupující nechávají i hodinu uvázané u košíků a kolem sloupů u vchodu do prodejny. Mám dotaz, zda by bylo možné nějak tuto nepříjemnou záležitost řešit? Děkuji za zpětnou vazbu.
  ~ Julie Lišková

  odpověď:
  Dobrý den. Děkujeme za Váš podnět. Strážníci Městské policie provedou o víkendu kontrolu, nicméně občany můžeme v daném případě pouze upozornit, neboť noční klid je obecně závaznou vyhláškou Města Sokolova č. 9/2012 v platném znění stanoven na dobu od 22:00 do 06:00 hod. V každém případě však s majiteli psů alespoň promluvíme, aby byli více ohleduplní.
  ~ Bc. Jiří Novák, zástupce velitele městské policie

 • 29.5.2015

  Blokové čištění v ulici J. K. Tyla

  dotaz:
  Dobrý den, dle mého názoru jestli je to co se 22.5 dělo v ulici J.K.Tyla považuje za blokové čištění tak se na to příští rok radši vykašlete ušetříte tím lidem starosti s parkováním i peníze města.
  ~ A

  odpověď:
  Dobrý den. Vaši připomínku jsme předali firmě SOTES s.r.o., která blokové čištění prováděla.
  ~ Ing. Dagmar Mašková, vedoucí samostatného oddělení kanceláře starosty

 • 29.5.2015

  Omezení přístupu na Novinu

  dotaz:
  Dobrý den, dnes jsem se dozvěděl, že jediná přístupová cesta na Novinu, bude dne 30.5 - 31.5 uzavřená kvůli motokrosu. Jsou tu staří obyvatelé, který jezdí o víkendech do Sokolova včetně i mě . Kudy máme cestovat když bude uzavřená? Nemohla by být vývěsná deska na Novině (jsou tu pak jen polepeny sloupy elektrického vedení a po srážkách již nejde přečíst kdy co tam je napsáno) jsem ochoten, aby vývěsný deska byla postavená na mém pozemku. Kontejnery na třídění odpad jsou vývoz od vývozu blíže k veřejné silnici, už je tam dost nahromaděného organického odpadu (listí, větývky, ...)
  ~ Josef Baborovský

  odpověď:
  Dobrý den pane Baborovský, K vašemu dotazu sděluji následující. Pro pořádání závodů Mistrovství světa v trialu bude uzavřena komunikace II/210 od křižovatky se silnicí R/6 ke Hruškové a dále až na odbočku na Lobzy a to od pátku 29/5 - 8:00 hodin do neděle 31/5 2015 - 18:00 hodin. Na stanovištích budou pořadatelé a touto uzávěrou projedou obyvatelé městských částí Hrušková a Novina po předložení dokladů bez problémů dle předchozího povolení zvláštního užívání a vyjádření Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, DI Sokolov.
  ~ Karel Merxbauer, silniční hospodářství, odbor dopravy

 • 26.5.2015

  Studie na webu města

  dotaz:
  Dobrý den, obracím se na vás spíše s technickým dotazem. Na webových stránkách s plány a studiemi města Sokolova (http://www.sokolov.cz/urad/plany_a_studie/) je většina vložených studií nečitelných, respektive nezřetelných. Většinou obsahuje jen mapový plán bez vysvětlivky. Myslím že tento příklad, kde není vůbec zřejmé o co se jedná, vše ilustruje: http://www.sokolov.cz/urad/plany_a_studie/propojeni-mesta-obytnou-zonou-s-jezerem-medard-26572. Nedala by se tato kategorie vylepšit doplněním některých informací? Děkuji,
  ~ Petr Krása

  odpověď:
  Dobrý den pane Kráso, děkujeme za upozornění. Vše dáme do pořádku.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 21.5.2015

  Kontejnery ve Slovenské ulici

  dotaz:
  Dobrý den, u našeho domu v ulici Slovenská (č.p. 1945) máme 4 kontejnery na směsný odpad. Je možné jeden z nich nahradit nádobou na plasty? Stanoviště pro třídění máme přes frekventovanou ulici a další je až u parkoviště u Baníku pro všechny baráky kolem. P.S. Nemám e-mail, proto nevím, estli dotaz dojde. Děkuji.
  ~ Anežka

  odpověď:
  Vážená paní, kontejnery na směsný komunální odpad máte umístěny na základě smlouvy se společností SOTES Sokolov spol. s r.o., jejich počet máte smluvně ujednaný dle počtu uživatelů bytů. Kontejnery na separovaný odpad umisťujeme tak, aby byly na pozemcích města, byly v dochodné vzdálenosti, nebránily provozu a byly přístupné pro svozovou techniku. Kontejnery na separovaný odpad v ulici Slovenská (parkoviště u Baníku) můžete plně využívat, jsou od Vašeho domu vzdáleny 170 m, další kontejnery na separovaný odpad jsou umístěny 90 m za křižovatkou s ulicí Boženy Němcové. Počty kontejnerů na tříděný odpad dosud neustále rostou, snažíme se, aby byly ve všech částech města dostupné. O rozšíření dalších kontejnerů na separovaný odpad v této lokalitě v současné době, z důvodu dostatečné stávající kapacity, neuvažujeme. Přeji příjemný den. S pozdravem
  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 21.5.2015

  Revitalizace sídliště Vítězná

  dotaz:
  Dobrý den, dostal se mi do rukou projekt na revitalizaci Vítězné a byla jsem velice mile překvapena. Vše se mi velice líbí a jako matka dvou dětí velmi uvítám velké plánované hřiště, jelikož to co je tady je krajně nedostačující.....chybí klasická klouzačka nebo houpačka. Mám dotaz v jaké je projekt fázi a kdy se začne s jeho realizací. Děkuji za odpověď
  ~ Hana Kimová

  odpověď:
  Dobrý den, v současné době se pracuje na projektu, který je potřebný pro vydání rozhodnutí stavebním úřadem a dále se dopracovává projekt na herní prvky. V letošním roce bychom rádi zahájili práce na dětském hřišti a pokračovali příští rok, a to dle finančních možností. Děkujeme
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 21.5.2015

  Vodní elektrárna na Lobezském potoce

  dotaz:
  Dobrý den, na internetu jsem se dočetl, že Lobezský potok, který protéká městským parkem Husovy sady, je ve středu města upraven do opěrných zdí a je na něm umístěna malá vodní elektrárna. Té elektrárny si nejsem vědom. Je to pravdivá informace? Děkuji
  ~ Šebek

  odpověď:
  Dobrý den, Lobezský potok skutečně protéká středem města v upraveném korytě. Na Lobezském potoce byly povoleny a postaveny už v roce 1989 dvě malé vodní elektrárny, ale ty se nacházejí v úseku toku nad kamenolomem Vítkov u bývalého tzv. Medvědího mlýna. V upraveném korytě Lobezského potoka protékajícím městem se žádná malá vodní elektrárna nenachází. S pozdravem
  ~ Ing. Jitka Škrabalová, vedoucí odboru životního prostředí.

 • 21.5.2015

  Monitoring životního prostředí

  dotaz:
  Dobrý den, zjistila jsem, že od roku 1996 probíhá přímo ve městě monitoring skleníkových plynů, oxidu siřičitého, NOX, oxidu uhelnatého a vybraných kovů (arzen, kadmium, chrom, nikl, olovo, a zinek). Docela mě to zaujalo a zajímalo by mě, jestli je zde monitorováno ještě něco jiného: voda, půda... Děkuji
  ~ Babčáková

  odpověď:
  Dobrý den, monitoring kvality ovzduší provádí Český hydrometeorologický ústav, který rovněž provádí na svých zařízeních v celé republice monitoring kvality povrchových vod. O žádném dalším plošném monitoringu informace nemáme. Novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu účinná od dubna letošního roku nově zavádí určitý druh monitoringu u zemědělské půdy, který však zatím neprobíhá. S pozdravem
  ~ Ing. Jitka Škrabalová, vedoucí odboru životního prostředí.

 • 21.5.2015

  Motorky na pěší zóně

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda zaměstnanec (asi Městského úřadu) vůbec sleduje kamerový systém ve městě. Byl jsem svědkem (nebylo to poprvé, co si to takhle někdo zkrátil), jak ve čtvrtek 14.5.2015 okolo 16:10 hodin přejeli tři motorkáři (zřejmě cizinci) přes opravený most pro pěší z ulice Rokycanova do ulice nábřeží P. Bezruče a zaparkovali si klidně na pěší zónu u restaurace Steak bar a zašli si v klidu občerstvit, poněvadž odjížděli okolo 17:20 hodin a nikdo z městských strážníků je nebyl pokutovat, a to je muselo být vidět na obou kamerách!! Děkuji, a hlavně nepište, že kamery zrovna nezabíraly tento prostor!
  ~ Franta

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za upozornění. Vámi popisovanou oblast jsme schopni, ač komplikovaně, monitorovat ze dvou kamer. Již jsem zaúkoloval operátory i strážníky, aby této lokalitě věnovali větší pozornost. Velmi by nám pomohlo, pokud byste příště (i anonymně) věc oznámil ihned na linku 156-2. Děkuji Vám ještě jednou za upozornění. S pozdravem
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

 • 20.5.2015

  Voda za prodejnou Děťátko, desky na bývalém autobusovém nádraží

  dotaz:
  Dobrý den. Chci upozornit že voda za prodejnou Děťátko( dnes v 7.30 hod.) pořád teče. Bylo na to upozorněno 8.5. panem Vejrostou. Na to, co dnes vodné stojí korun je to příliš dlouho. Já bych ráda upozornila na uvolněné "střešní" desky nad nástupišti na bývalém autobusovém nádraží. Je to nebezpečné zvláště při větrném počasí. Majitel by je měl odstranit.
  ~ Marta

  odpověď:
  Voda, která vytéká za prodejnou Děťátko, je z neznámého zdroje. Vodohospodářská společnost zde již v loňském roce provedla šetření na blízkém vodovodním řadu, ten nevykazuje žádné poruchy ani úniky, zároveň byl proveden rozbor této vytékající vody, výsledky ukázaly, že tato nevykazuje parametry pitné vody z řadu. Bývalé autobusové nádraží není ve vlastnictví města, ale společnosti BEST HOLDING, a.s., kterou samozřejmě o existujících nedostatcích na jejich majetku a nutnosti jeho zabezpečení budeme informovat. Za Vaše upozornění děkujeme.
  ~ Hana Dudková, odbor správy majetku města, Ing. Hana Mertlová, oddělení majetkové odbor správy majetku

 • 20.5.2015

  Hluk podnapilých osob na Michalu

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych opakovaně upozornit na hluk z NON-STOPu na sídlišti Michal. Opakovaně je zde hluk podnapilých osob,když jdou domů. Dokážu pochopit o víkendu,ale v přes týden nikoliv. Člověk se poté nevyspí řádně do práce. Nejlepší by byla klasická otvírací doba do 22 hodiny a šlus,jinou cestu nevidím,není to poprvé,co píši stížnost na tuto lokalitu a nejsem zajisté sám. Vždy se na chvilku uklidní a za pár dní je to zpět. Děkuji za řešení. S pozdravem
  ~ Zdeněk Ambrož

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za upozornění, pokusíme se více této lokalitě věnovat a věc dále předám okrskovému strážníkovi, aby jí řešil s provozovatelem. Pokud Vás mohu požádat, velice by nám pomohlo, pokud by jste při obtěžování hlukem na místo přivolal hlídku městské policie přes tísňovou linku 156-2. S pozdravem
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

 • 20.5.2015

  Mládež na lavičkách ve Švabinského ulici

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by nemohly být zrušeny lavičky za barákem Švabinského 1734,jelikož se tady nedá spát. V pátek sobotu je to hrozne je tady omladina kteří pijí alkohol pak rozbijeji láhve je to tady samý strep. Je tady dětské hřiště není tady ani odpadkový koš a po víkendu je to za barákem jak na smetisti nepořádek a střepy. Děkuji za kladné vyřízení přeji hezký den
  ~ Jana Ungerová

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za upozornění. O víkendech zde zvýšíme dohled. Velmi by nám pomohlo, pokud v době nepořádku věc oznámíte na linku 156-2, ihned přijedeme a věc budeme řešit. Zejména během víkendů je v Sokolově podobných míst více a nejsme schopni současně dohlížet na všech. Děkuji, s pozdravem
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

 • 20.5.2015

  Díry v ulici Spartakiádní

  dotaz:
  Dobrý den, denně cestou do školky chodíme s dcerkou v ulici Spartakiádní čp.1961 kolem děr u chodníků. Je možné zjistit, co je příčinou těchto děr? Není to od krys? Děkuji.
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Dobrý den. Byli jsme se podívat na místě a opravdu je možné, že se jedná o díry od krys. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 18.5.2015

  Rušení nočního klidu

  dotaz:
  Dobrý den, chci upozornit na neustálé narušování nočního klidu na sídlišti Michal z NON-STOPU,který je místo bývalé hospody Dukla. Nejenže byl rušen na dnešní den spánek,ale dvě předešlé noci též. Jistě nejsem jediná,protože se to na pár dní vždy uklidní (zřejmě po vašem upozornění),ale pak se v týdnu opět člověk nevyspí,přes zimu toho nebylo tolik jako teď,co se dělá hezky. Bylo by dobré,kdyby měli klasickou otevírací dobu a ne přes noc. Koho to napadlo,dovolit non-stop na sídlišti? Jistě toho,kdo u něj nebydlí a v klidu se vyspí. A to,že si jistí řidiči dělaji neustále závodní dráhu od kruhového objezdu k retardérům u 8.ZŠ ani nemluvě.

  odpověď:
  Dobrý den. Na místě bývalé restaurace Dukla se nachází dvě provozovny. Sportbar Dukla a bar "U Sona". Bar "U Sona" má provozní dobu od 09:00 do 24:00 hod. Na základě dohody mezi městem Sokolov a provozovatelem Sportbaru Dukla byl již od března provoz tohoto baru omezen ve všedních dnech na dobu od 09:00 hod. do 24:00 hod., o víkendech a svátcích pak na dobu od 09:00 hod. do 01:00 hod. Strážníci Městské policie Sokolov prováděla namátkové kontroly dodržování provozní doby, v současné době tyto kontroly provádíme každý den, kdy jsme od 22. 5. nezaznamenali ani v jednom případě porušení této dohody. V kontrolách budeme samozřejmě pokračovat. Strážníci Městské policie v této lokalitě provádí v nočních hodinách i pěší obchůzky. O častější dohled jsme požádali i Policii české republiky. Pokud i přes tato opatření zaznamenáte rušení nočního klidu, kontaktujte prosím telefonicky Městskou policii na č. 156, případně Policii ČR, Obvodní oddělení Sokolov-město na č. 974376600.
  ~ Bc. Jiří Novák, zástupce velitele městské policie

 • 15.5.2015

  Hřiště v ulici Švabinského

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, zajímalo by mne, kdo se stará o dětská hřiště. V ul.Švabinského je skluzavka a 2 houpačky. Jedna houpačka je rozbitá a ohrožuje tak malé děti na zdraví. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli město neplánuje obnovit hřiště třeba na fotbal atd. právě v ulici Švabinského. Kdysi tam hřiště bylo. Děkuji za odpověď.
  ~ Monika Čížová

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za upozornění, uvedená sestava se skluzavkou a houpačkou v ulici Švabinského byla již opravena, dle sdělení správce spol. SOTES Sokolov s.r.o..
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 14.5.2015

  Kontejnery v Mánesově ulici

  dotaz:
  Dobrý den, při stavbě nového parkoviště v ulici Mánesova se zrušilo stání pro kontejnery na tříděný odpad. Nyní tyto kontejnery stojí v zatáčce na travnatém pásu. Počítá se s nějakým lepším umístěním nebo zůstanou tam kde jsou nyní .Při likvidaci tříděného odpadu přistupuje člověk ke kontejnerům ze strany od silnice a hrozí nebezpečí střetu s osobním vozidlem.
  ~ Jana K.

  odpověď:
  Dobrý den. Jedná se pouze o dočasné umístění kontejnerů. Trvalé umístění kontejnerů na vhodné a tedy i bezpečné místo pro občany řešíme v současné době se společností SOTES. Realizace přemístění kontejnerů bude záležet na kapacitních možnostech této společnosti.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 14.5.2015

  "Poděkování"

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, chtěla bych poděkovat Městskému úřadu v Sokolově za péči o mé zdraví. Patřím totiž k těm, kteří třídí nejen papír a plast, ale k těm, kteří stále doufají, že město Sokolov udělá vstřícný krok a zařídí alespoň na pár místech ve městě nádoby na tříděný sběr plechovek. Zatím tedy trpělivě čekám, plechovky střádám a jednou za čas odvážím na sběrný dvůr. A protože jsem zřejmě i značně naivní, uvěřila jsem informaci ze stránek MÚ http://www.sokolov.cz/urad/odbory/odbor_spravy/sberny-dvur-26323 a vydala se v sobotu v podvečer ke sběrnému dvoru. Procházka mi prospěla, na zavřených vratech jsem si přečetla, jak je to skutečně s provozní dobou sběrného dvora a další procházka mi prospěje taky. S pozdravem
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Vážená paní Zimmelová, děkujeme Vám za upozornění. Informace byla zřejmě ještě přetažena ze starých internetových stránek, za vzniklé nedopatření se omlouváme, informace neprodleně opravíme.
  ~ Ing. Martina Hanilcová, vedoucí oddělení majetkového, odbor správy majetku

 • 8.5.2015

  Den Země, nezaměstnanost

  dotaz:
  Dobrý den, mám dva dotazy. 1)Probíhala ve městě nějaká akce na Den Země? Pořádalo jí město? 2)Má město nějaký výhledový plán, jak řešit nezaměstnanost? Děkuji
  ~ Rolníková

  odpověď:
  Dobrý den. Městská policie Sokolov organizovala větší akci na Bohemii v rámci studentského zastupitelstva, některá školská zařízení, např. základní škola Švabinského, si taktéž pořádala ve školách vlastní akci. Co se týče řešení nezaměstnanosti. Na tento dotaz jsme již odpovídali nesčetněkrát. Pročtěte si, prosím, naše dřívější odpovědi. S pozdravem
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.5.2015

  Ad: Parkoviště v Mánesově ulici

  dotaz:
  Dobry den, samozrejme se Vam omlouvam ze jsem Vas narkl z toho ze se dost nesnazite s otevrenim parkoviste na Manesovce. Prijel jsem domu kolem druhe hodiny odpoledne a stale bylo zavrene a opravdu me to vytocilo. Necekal jsem ze by se jeste ten den mohlo otevrit. Takze jeste jednou se omlouvam. Za ostatnim tvrzenim s mensim poctem mist a s parkovanim u Kauflandu si stojim dale. Bohuzel je to vec odborniku projektantu a odborniku na meste, kteri se k danu projektu musi alespon doufam vyjadrit, asi nemeli svuj den, tyden nebo mesic? :-( Takze dekujeme za nove vyasfaltovene a zmensene parkoviste.
  ~ Ehrlich

  odpověď:
  Dobrý den, ano proběhla kolaudace stavby a stavba celá běžela podle platného harmonogramu. Stavbou v žádném případě nedošlo k úbytku parkovacích míst jak uvádíte. Parkoviště u Kauflandu někteří z Vás využívali. Domnívám se, že stavbou dojde ke zlepšení situace v daném území. Bohužel neumíme realizovat stavbu během 24 hodin a bez omezení. Část stavby v Mánesově ulici je možné ode dneška užívat. Zhotovitel má co nejdříve odstranit kovové zábrany. Takže již nic nebrání užívání parkoviště. Jen chci připomenout, že kdyby město Sokolov nebylo úspěšné v podání žádosti o dotaci z ROP Severozápad, těžko by se tato stavba nyní realizovala. Děkujeme za pochopení.
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města