česky Deutsch English

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem, nebo připomínkou se bude zabývat starosta města, případně příslušný útvar městského úřadu, nebo volené správy.

Dotazy a odpovědi užitečné i pro ostatní obyvatele města jsou průběžně zveřejňovány na této stránce níže. Doporučujeme vám proto nejdříve se podívat, či vyhledat, zda podobný podnět jako váš již nebyl řešen s někým jiným. Pro zkvalitnění komunikace žádáme o uvedení zpětné e-mailové adresy. Dovolujeme si upozornit, že anonymní dotazy nemusí být zveřejněny. Děkujeme za pochopení.

 • 16.9.2016

  Situace v Nádražní ulici

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, potřebovala bych od Vás poradit. Jelikož se pomalu blíží topná sezóna a my bydlíme v lokalitě, kde všichni topí v kamnech či krbech (Nádražní 844) a jak již víte, naši spoluobčané se opravdu řádně na tuto topnou sezonu připravují tím, že si od firmy SOTES nechávají přivážet starý nábytek, všichni víme a Vy též (i firma SOTES), že tento nábytek nemají pro účel něco z něj vyrábět, ale opravdu s ním topit! Již teď se stává, že někdo z nich zatopí a je to opravdu cítit. Co tedy máme dělat v zimě, až s tím tady budou topit všichni? Situace v této ulici už opravdu hraničí s normálním žitím, neustále jsme něčím omezováni a nikdo není ochoten s tím něco dělat, ať jsou to volně pobíhající psi, či neustále vysedávající skupinky hlučných lidí na komunikaci, kde kolikrát nemůžete projet ani autem. Tato komunikace patří městu.
  ~ Havlová

  odpověď:
  Dobrý den, o složité situaci vím. Vznikla zejména proto, že jeden z majitelů pronajal byt nepřizpůsobivým občanům. Již několikrát jsem jednal se slušnými obyvateli této lokality. Snad mi dáte za pravdu, že ve spolupráci s Městskou policií Sokolov hledá vedení města opatření, která by tuto špatnou situaci alespoň nějakým dílčím způsobem napravila. V této lokalitě dochází k mnohem častějším kontrolám městské policie, asistentů prevence kriminality a i já se této lokalitě při pravidelných kontrolách města věnuji. Co se týče nevhodného topiva, tak jsem se o této situaci dozvěděl nedávno a měl jsem osobní jednání s ředitelem společnosti SOTES, kde jsme se domluvili na tom, že do této oblasti společnost SOTES dřevěný odpad dodávat nebude právě s ohledem na to, že pak dochází nejen k dalšímu nepořádku při štípání nábytku, dveří a oken, ale zejména k tomu, že se k topení v bytech používá naprosto nevhodný materiál.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 16.9.2016

  Parkování ve Vítkovské ulici

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto mám dotaz. Nedávno jsem se nastěhoval na Vítkovskou ulici z ulice Spartakiádní. Proč nesmíme v ulici parkovat? Že tam není volný pruh 3,5 metru? A na hlavní ulici na Vítězné, kde mimochodem bydlíte sám, auta můžou stát? Tam vyhláška o provozu na komunikaci neplatí? Proto se ptám, co s tím budete dělat? Byl návrh na jednosměrnou ulici, ale to asi vadí lidem, kteří nechtějí platit parkovné u polikliniky, a proto jezdí naší ulicí na parkoviště u kruhového objezdu. Vím, že děláte mnoho pro Sokolov, proto se ptám, jak tuto situaci vyřešit ke spokojenosti všech?
  ~ Pavel Demarko

  odpověď:
  Dobrý den, odpověď na Váš dotaz bude mnohem jednodušší, než nalezení toho nejoptimálnějšího řešení. Jen si ještě v úvodu dovolím poopravit, že bydlím v ulici Spartakiádní, ale v podstatě máte pravdu. Také v ulici Spartakiádní by auta stát neměla, protože do stanovené normy chybí několik centimetrů. Nyní ale k ulici Vítkovská. Městská policie Sokolov začala tuto situaci razantněji řešit právě na popud obyvatel této ulice, kteří oprávněně kritizovali časté stání na chodníku, a tedy znemožnění bezpečné chůze právě podél této komunikace, to na straně jedné. Na straně druhé obyvatelé kritizovali často nepřehlednou, tedy nebezpečnou situaci v této ulici. Dovolte mi ještě provést malé srovnání ulice Vítkovská a Vámi jmenované ulice Spartakiádní. Za prvé, byli to právě obyvatelé ulice Vítkovská, kteří razantnější postup iniciovali. Zatímco v ulici Spartakiádní jsou obyvatelé vůbec rádi, že mohou někde parkovat. Za druhé, zatímco v ulici Spartakiádní do požadované normy chybí opravdu jen několik centimetrů, tak v ulici Vítkovská je šíře vozovky mnohem menší. Za třetí, musíme vzít v potaz také to, že obyvatelé sídlišť všeobecně nemohou využít svého pozemku k parkování, či si parkovací místo pronajmout, zatímco v ulici Vítkovská jde o rodinné domky, kde si majitelé těchto domků samozřejmě na svém pozemku auta zaparkovat mohou. Jen pro doplnění ještě dodám, že právě proto, že jsme si vědomi nedostatku parkovacích míst na sídlišti Vítězná a nedostatečné šíře této ulice, se v současné době pracuje na zadání projektového dokumentu, který problém v ulici Spartakiádní vyřeší tak, že se na ní bude dát parkovat nejen podélně, ale vzniknou zde i další parkovací místa.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 16.9.2016

  Oprava kanalizace v křižovatce u soudu

  dotaz:
  Dobrý večer či noc, pane starosto (jelikož píši ve 22:28). Myslíte si, že je tento čas vhodný na opravu kanalizace na chodníku na křižovatce „u soudu“? Chápu, že dopoledne a odpoledne je tu velký provoz, ale ten končí v cca 17:30 h. Pak je dost času na opravy. Kdyby to bylo jednou, ale tato „oprava“ se opakuje již poněkolikáté během měsíce, a to vždy po 22:00. Máme malé děti a ty potřebují spát (já i ostatní také, ale vydržíme). Ale v tyto horké dny, kdy jsou okna dokořán, to opravdu nejde. Rád bych poznal toho..., kdo to povolil takhle pozdě večer opravovat, rád bych se s ním „seznámil“. Doufám, že se kompetentní lidi zamyslí a v budoucnu již nebudou probíhat takové „opravy“ v nesprávný čas. Vždyť tím porušují Vaši vyhlášku o rušení nočního klidu. A neříkejte, že to byla havárie, je to již opravdu poněkolikáté.
  ~ Jiří Jíra

  odpověď:
  Dobrý den, byť jak jsem zjistil již po skončení prací, ale přeci jsem pátral po příčinách vzniku situace, na kterou upozorňujete. Po telefonickém rozhovoru s odpovědným pracovníkem z ČEZ Tisová si dovoluji napsat následující. Šlo opravdu a řešení havarijního stavu, který se zkomplikoval tím, že ve snaze odstranit havárii v co možná nejkratším termínu, nastal bohužel další zásadnější problém, proto Vámi zmiňovaná délka havárie. Důvodem prací v nočních hodinách byla snaha pracovníků ČEZu pracovat tak, aby obyvatelé města v této lokalitě nepocítili odstraňování havárie třeba tím, že by jim ráno, přes den a večer netekla teplá voda. Proto byly práce naplánovány v době, kdy dochází k minimálnímu odběru a to vždy tak, aby v ranních hodinách, kdy lidé vstávají do práce a děti do školek a škol, měli opět zajištěný odběr teplé vody.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 16.9.2016

  Poděkování asistentce prevence kriminality

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, neměla jsem možnost, a tak se obracím na Vás s prosbou poděkovat jedné z Vašich asistentek prevence kriminality, která mi pomohla, i když byla v civilu, ubránit se čtyřem podnapilým mladíkům „bílé pleti“. Podotýkám, kteří by mi jinak nejspíš velice ublížili, a kdo ví co ještě. Bohužel se tak stalo jen ve chvilce a já neměla čas ani možnost poděkovat této mladé slečně a jejímu příteli, kteří neváhali a pomohli mi v této tíživé situaci, a tak i když neznám jejich jména, chtěla bych jim touto cestou poděkovat. S pozdravem
  ~ Jiřka

  odpověď:

  Dobrý den, asistentka prevence kriminality se jmenuje Anna Červeňáková. Děkujeme za Váš vzkaz, který jsme jí rádi předali. Vážíme si Vašich slov, většinou slýcháme negativní ohlasy na naší práci nebo asistentů prevence kriminality.
  Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

  Dobrý den, děkuji za Vaše slova uznání. Vaši pochvalu jsem přeposlal veliteli městské policie, který mi také sdělil jméno dotyčné asistentky a já jsem jí velice rád osobně poděkoval za její přístup. Stejně jako mnozí občané našeho města si vážím práce, kterou asistenti prevence kriminality v našem městě odvádějí a velice mě těší každé zjištění, že ji odvádějí dobře. 
  Bc. Jan Picka, starosta 

 • 9.9.2016

  Stavba výrobních hal

  dotaz:
  Dobrý den, jak je to s výstavbou výroby čínské firmy v areálu sokolovských strojíren, je to pozastaveno, či se to nebude vůbec realizovat? A jak to bude s průmyslovou zónou mezi Dolním Rychnovem a Citicemi v okolí bývalého Přátelství? Děkuji
  ~ Radek

  odpověď:
  Dobrý den, bohužel aktuální informace nemám. Ani v jednom případě není investorem město Sokolov. V prvním jde o soukromou investici zahraničního investora, a to v areálu, který také městu nepatří. Zkuste se prosím s vaším dotazem obrátit na Karlovarský kraj, zda neví více. U druhé lokality je vlastníkem pozemku Sokolovská uhelná a.s., která má s tímto pozemkem další plány. Dovoluji si odkázat alespoň na krátké zprávy, které o obou projektech pojednávají.

  ČÍNSKÁ FIRMA POSTAVÍ V SOKOLOVĚ TOVÁRNU ZA MILIARDU

  PREMIÉR SOBOTKA SLÍBIL POMOC CZECHINVESTU PRO NOVOU PRŮMYSLOVOU ZÓNU, KTEROU CHCE POSTAVIT SOKOLOVSKÁ UHELNÁ
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 9.9.2016

  Reakce občana na dotaz k vandalismu

  dotaz:
  Dobrý den, bohužel musím plně souhlasit s panem M. Rakem a jeho příspěvkem "Vandalismus a rušení klidu v ulicích Heyrovského a Sokolovská". Tento trend se však netýká pouze střetu ulice Sokolovské a Heyrovského, ale daleko širšího okolí. To co popisuje pan Rak, se děje na mnoha dalších místech. Tento trend je evidentní, není závislý na počasí, i když v letních měsících graduje, ruší a stresuje mnoho lidí, starších, mladších. Řešit situaci tak, že obyvatelé zavolají hlídku policie, je neefektivní. I když jsem to sám už mnohokrát udělal. Někdy přijede ihned, jindy o něco později. Skupina se zatím rozejde, jindy dostane ponaučení, ze kterého se pramálo ponaučí. Kde je hranice pro přivolání hlídky? Právě teď? Počkat, jestli je to za 10 minut nepřejde? Anebo bude třeba za půl hodiny klid, člověk je tolerantní. A když klid nebude, z otravování je už víc jak hodina....půl den, půlnoc. Pokud to městská policie i Policie ČR vědí, a evidentně tomu tak je, měla by se této lokalitě věnovat i bez zavolání stěžujících. Zeptejte se starších lidí bydlících v těchto ulicích, jak se cítí. A pokud se jedná o nevhodné pronájmy bytů, jak pane starosto píšete, poraďte, jak se mám zachovat a jaké mám možnosti, až se odtud odstěhuji a budu muset byt prodat? Bohužel musím konstatovat, že se má životní pohoda v této lokalitě za 10 let, co jsem se sem nastěhoval, rapidně snížila. A to bych čekal a předpokládal, že se naopak bude sice pomalým, ale opačným směrem, zlepšovat. Píši vám jako obyvatel, ale totéž bych mohl napsat jako předseda Společenství vlastníků 45 bytů. Děkuji, že se budete touto lokalitou koncepčně zabývat. S pozdravem
  ~ Petr Krása

  odpověď:
  Dobrý den, dovolil bych si vás odkázat na odpověď také z dnešního dne, adresovanou panu Güntheru Jennermannovi níže. Jen mi dovolte vyjádřit možná přehnaný optimismus, který spatřuji v tom, že se přeci jen podaří napravit situaci týkající se tohoto typu bydlení. A to je, jak už jsem uváděl, výše nájemného, které je v místě obvyklé a jsem přesvědčený, že výsledkem toho bude, že nepřizpůsobiví občané pak již budou vyhledávat lokality, které si budou moci takzvaně finančně dovolit.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 9.9.2016

  Březová u Sokolova a MHD

  dotaz:
  Dobrý den, mám dotaz ohledně městské hromadné dopravy na Březovou. Asi nebudu mít žádnou šanci, alespoň to zkouším. Ani jedním z ranních autobusů se děti nedostanou do školy tak, aby tam nebyly buď příliš brzy, tj. 7:20h, přičemž škola se otevírá v 7:40h, nebo příliš pozdě, tj. 7:48h, přičemž nikdy autobus nepřijede dříve, spíše později. V takovém případě děti nestihnou být ve škole ani na osmou. Ještě podotýkám, že jezdíme ze sídliště Michal a na Březovou do školy dojíždí děti z důvodu specifické "nemoci" jednoho z nich (pokud to tak mohu definovat). Lze nějakou cestou, a myslím, že nejsme jediní, požádat o nějaké vyřešení této situace? A mám hned návrh. Místo dvou autobusů a pro nás vlastně čtyř, kdy musíme nejprve nastoupit na autobus číslo 3 a po té čekat ve městě na autobus číslo 1, vypravit pouze dva. A to tak, aby přijížděl navazující spoj z města, tedy jednička na Březovou v 7:35-7:40? Nebo pro nás z Michalu jedním autobusem číslo 7, který by v tomto čase dovezl děti do školy? Byli by tam včas myslím i ti, co pracují od osmi. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  ~ Reilová

  odpověď:
  Dobrý den, vámi navrhovaná možnost už byla diskutována s provozovatelem. U jednání byli také všichni starostové obcí, kterých se MHD týká a konkrétně s panem starostou Březové jsme možnost opětovného tzv. zokruhování zvažovali. Vše skončilo na ekonomických ukazatelích. Navýšení finančního příspěvku bylo shledáno jako příliš vysoké a tím se od této myšlenky ustoupilo, neboť obce toto zvýšení nechtěly akceptovat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 9.9.2016

  Vandalismus a sociální byznys

  dotaz:
  Dobrý den, v první řadě bych se rád zeptal, jak hodlá město Sokolov postupovat proti tzv. obchodníkům s chudobou, neboli spekulantům, kteří se přeorientovali z ubytoven (díky snížení příspěvků) a naopak začali nakupovat sokolovské nemovitosti a byty v klidných čtvrtích? Následně do nich stěhují sociálně slabé Romy, jejichž příspěvek na bydlení putuje rovnou na účet těmto spekulantům a "rentiérům". Ptám se proto, že jsem sám jeden z postižených tímto (zastupiteli zřejmě tolerovaným) "byznysem", díky kterému v mé, dříve relativně klidné ulici (pokud se to tak dá v tomto městě vůbec říci), bylo nedávno vytvořeno ohnisko pro budoucí ghetto jistým místním mladým veleznámým spekulantem, který má údajně jakési rodinné vazby na pracovníky magistrátu. A nyní k tomu proč vám píši. Ptám se, je-li možné tohoto nového nájemce, který z nově nabyté nemovitosti ihned vystěhoval slušné mladé sousedy a nastěhoval tam Romy z ubytovny, nějakým způsobem donutit, aby těmto svým nájemníkům zprostředkoval zvonky do jednotlivých bytů? Neboť jsem permanentně obtěžován pískotem a řevem (zhruba v půlhodinových intervalech) pokaždé, když mladí Romové, společně s všemožnými pochybnými individui z řad sociálně slabých Čechů chodí k sousedům pravidelně na návštěvu, během čehož se velmi hlučně vykecávají pod okny. Prozatím jsem s vlastníkem onoho domu nekomunikoval, nicméně jsem obeznámen s faktem, že do svých nemovitostí nijak neinvestuje a jeho nájemníci z řad Romů si vše musí zprostředkovávat sami. Samozřejmě se ptám předběžně, jelikož jsem s nájemcem ani nájemníky prozatím nekomunikoval (a popravdě, ani nevím, zda-li je to dobrý nápad, neboť jsem zaslechl, že stížnosti na své nájemníky přisuzuje rasismu a netoleranci, apod.). Nicméně předpokládejme, že nainstalování jednotlivých zvonků do zhruba pěti bytů odmítne. Jak tedy pak postupovat dál? Jsem v podstatě rozhodnut podat písemnou stížnost, jelikož to začíná být skutečně neúnosné. Nemluvě o tom, že si zde Romové vybudovali regulérní "předmostí" a neustále se mi vykecávají pod oknem do ulice, zatímco pod oknem do dvora štěkají jejich psi. Na závěr bych rád dodal, že u krajských voleb dám rozhodně přednost stranám, které prosazují tvrdou ruku a hodlají likvidovat sokolovská ghetta vystěhováváním jejich obyvatel kamsi na venkov do hor, neboť si zde začínám připadat jako někde v Bangladéši. S pozdravem
  ~ Günther Jennermann

  odpověď:
  Dobrý den, neznám jediného zastupitele města, který by byznys s chudobou toleroval. Naopak jsem přesvědčený o tom, že drtivá většina z nich, ne-li všichni, tento způsob „podnikání“ odsuzují. Město Sokolov nemá téměř žádný způsob, jak proti tomuto byznysu bojovat. Vyjma toho, který mým prostřednictvím již dva roky využívá. Tedy na jakémkoli setkání s vrcholnými úředníky z úřadu práce, ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva pro místní rozvoj, dokonce i se samotnými ministryněmi a premiérem vlády důrazně upozorňuji společně s ostatními starosty na nutnost řešení doplatků na bydlení. Na konkrétních případech demonstrujeme nesmyslnou výši doplatku a námi navrhované řešení je prosté. Doplatek od státu by měl být pouze na nájemné, které je v tom kterém městě obvyklé. Pokud tedy v Sokolově nájemné v městském bytě činí 5 000 Kč, nechápu jak ve stejné lokalitě a v bytě stejné velikosti a kategorie může nájemné u nepřizpůsobivých být ve výši 10 000 Kč a více. Samozřejmě, že plně respektuji váš názor, dát ve volbách hlas těm, kteří budou slibovat vystěhování nepřizpůsobivých z měst. Ale věřte mi, že v tomto případě vám slíbí nereálné. Co se týče možnosti města donutit majitele, aby se o své objekty či byty zodpovědně staral, ta je opět bohužel minimální. Neplatí to u zásadních věcí, které chodí kontrolovat například požární preventisté a jiní revizní technici. Má domluva například s vedením hasičů je taková, že tyto kontroly budou provádět co možná nejčastěji a porušení předpisů budou nekompromisně postihovat. Co se týče skupování bytů jednou osobou ve městě (promiňte, že se zdráhám použít jméno spoluobčana), pokud máme na mysli stejné příjmení, jde pouze o shodu jmen s jedním z představitelů města Sokolov. Co se týče shlukování nepřizpůsobivých občanů na kterémkoli místě v našem městě reagujeme tak, že v současné době jsou posíleny hlídky městské i státní policie a snažíme se jim v tom zabránit s odkazem na nepovolený zábor komunikací či zeleně. V současné době čekáme na schválení městské vyhlášky, která by toto v našem městě výslovně zakazovala a tak by nám umožnila větší postih všech, kteří toto pravidlo budou porušovat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta

 • 9.9.2016

  Úklid a psí exkrementy

  dotaz:
  Dobrý den, mám dotaz. Proč nejsou na sídlišti Vítězná koše na psí výkaly? A proč se neuklízí mezi kanálem a Krejcarovou lávkou? Děkuji
  ~ Novák

  odpověď:

  Město Sokolov v současné době zvažuje, zda a na kolik navýší odpadové nádoby (koše). Limitující pro nás není cena odpadkového koše. Je ovšem potřeba si uvědomit, že stávající obsazení, tj. jeden vůz a dva pracovníci, již větší počet odpadových nádob nezvládnou. Město by tak ve spolupráci se SOTESEM muselo přijmout opatření v podobě navýšení dvou pracovníků a zakoupení dalšího svozového vozu. Přesto se tím ale budeme opravdu vážně zabývat. Závěrem mi dovolte, abych vám poděkoval za váš přístup k našemu městu a za to, že vám prostředí není lhostejné.

  Bc. Jan Picka, starosta

  Dobrý den, mezi kanálem a Krejcarovou lávkou se pravidelně uklízí, ale je zde problém s určitými občany a pořádek zde vydrží kratší dobu, než v jiných částech města. Nedávno k nám z Úřadu práce nastoupily dvě nové posily, které jsme neprodleně po obdržení dotazu vyslali na místo. Neváhejte nás nadále informovat, pokud někde objevíte nepořádek. Děkujeme za spolupráci.

  Ing. Jaromír Dvořák, ředitel SOTES, s.r.o.

 • 2.9.2016

  Strážníci na autobusovém nádraží

  dotaz:
  Měla bych prosbu, více strážníků vysílat na autobusové nádraží a aktivně vykazovat kuřáky ze stanovišť, případně pokutovat. Děkuji.
  ~ Ing. Věra Hoblová

  odpověď:
  Dobrý den, oblast autobusového nádraží je jakousi vstupní branou pro všechny, kteří do našeho města přijíždějí, ať už autobusem nebo vlakem a vedení města si je toho plně vědomo. V současné době je ulice Nádražní a U Divadla monitorována a kontrolována možná nejčastěji z celého města a věřím, že jak strážníci Městské policie Sokolov a asistenti prevence kriminality, tak také příslušníci Policie ČR dbají na dodržování zákonů a vyhlášek. Mezi ně rozhodně patří také dodržování zákona o kouření a já ještě všem strážníkům připomenu nutnost respektování i tohoto nařízení.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.9.2016

  Vandalismus a rušení klidu v ulicích Heyrovského a Sokolovská

  dotaz:
  Dobrý den, měl bych dotaz ohledně dění v posledních měsících kolem pošty 5 a křižovatky ulic Sokolovská a Heyrovského. Nevím co se stalo, ale myslím, že z celkem poklidného místa v tomto městě, se stalo během několika měsíců velmi pulzující centrum romské komunity. Nezmiňoval bych to, ale upřímně přeslechnout ani přehlédnout se to nedá. I já mám rád srazy s přáteli, ale nemyslím, že je vhodné a vůbec ne slušné vyřvávat vulgární výroky do nočních hodin, křičet na sebe do oken, protože zřejmě zvonky nejsou dostatečně cool a hlavně přijet v oplastovaných autech s "kvalitním" soundem, stoupnout si do křižovatky a koukat jak se ostatní musí pomalu prodírat kolem a mít z toho náááramnou srandu. To není všechno. Chápu, že je fajn si posedět venku před domem, i když není Váš dobře, ale je nutné po sobě nechat hnůj do nebe volající, přitom ještě si pouštět hudbu, ale protože se přes puštěnou hudbu neslyšíme, tak budeme víc a víc řvát? Nevím, co se změnilo v této lokalitě, ale upřímně se mi to nelíbí, nebudu mluvit za ostatní, jen za sebe. Necítím tady bezpečno, ne pro sebe, myslím, že si v tomto umím poradit, ale jde mi o přítelkyni a děti. Nelíbí se mi, že musím mít strach o své bližní, jen kvůli tomu, že se "nová vlna" příchozích jaksi neumí chovat... A jestli mi chcete napsat, ať volám každý den městskou policii, tak to mě ušetřete, včera jsem viděl jak v doprovodu preventistů prochází kolem uřvaných lidí, kouřících dětí a nevšiml jsem si jediného náznaku čehosi.... Respekt nula. Takže holý dotaz - co se v této lokalitě změnilo a proč a je město schopno zajistit, aby byl dodržen, když už ne normální klid, tak aspoň ten noční? Děkuji.
  ~ Michal Rak

  odpověď:
  Dobrý den, změnit se mohlo to, že opět nějaký majitel pronajal byt romským rodinám. Bohužel tuto situaci město Sokolov nemůže nějakým způsobem ovlivnit. Naprosto s vámi souhlasím v tom, že stav, který popisujete, je velice nepříznivý a jako starostu města mě trápí. Zlepšení podle mého názoru přinese aktualizace městské vyhlášky, jejíž cílem bude zejména zabránění nepovoleného záboru vysedávajícími nebo polehávajícími obyvateli města Sokolova, zejména z řad nepřizpůsobivých občanů. Na vzniklou situaci vedení města ve spolupráci s Městskou policií Sokolov a Policií ČR reaguje zvýšením pochůzkové činnosti dotyčných oblastí. Při setkáních s obyvateli romské komunity se netajím svým názorem, že všichni máme stejná práva, ale také stejné povinnosti a žít v souladu s dobrými mravy a zvyky je dle mého přesvědčení jednou z takových povinností.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.9.2016

  Propadající se silnice v ulici Spartakiádní

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, mám dotaz ohledně propadlé silnice v ulici Spartakiádní naproti č. p. 1960. Před několika roky se dalo okolo propadlého místa zábradlí a tím to skončilo. Místo se stále více propadá a zasahuje do jízdního pruhu. Je naplánovaná nějaká oprava? Nebo časem uzavřete celou ulici? Děkuji a přeji pěkný den
  ~ L. Bemer

  odpověď:
  Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím. O neutěšeném technickém stavu vozovky v ulici Spartakiádní vím velice dobře, konec konců v této ulici bydlím. V současné době probíhá generální oprava povrchu ulice Vítězná, která bude v letošním roce dokončena. A současně s tím město nechalo zpracovat projekt na rekonstrukci ulice Spartakiádní. Již bylo vydáno územní rozhodnutí a nyní jsme těsně před vydáním stavebního povolení. Pak už jen záleží na zastupitelstvu města, zda podpoří uvolnění financí pro realizaci v roce 2017. Věřím, že převládne shoda v tom, že je v následujícím roce potřeba zrekonstruovat přinejmenším polovinu této ulice a to právě v místech, kde se začíná nejvíce propadat. Hovořím o úseku od křižovatky, kde je restaurace Vítězná, ke křižovatce do ulice Atletická. Rád bych ještě dodal, že chceme zahájit nutnou rekonstrukci u Komerční banky. A protože jedna z objízdných tras může být právě v ulici Spartakiádní, je nutno počkat na dokončení zmiňované rekonstrukce křižovatky. Chci být optimistou a tak věřím, že se rekonstrukce části ulice Spartakiádní přinejmenším zahájí již v příštím roce.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 26.8.2016

  Beton na městském koupališti

  dotaz:
  Dobrý den, mám prosím stížnost a to na městské koupaliště. Dnes jsem tam byl poprvé od otevření s rodinou a hned po vstupu na koupaliště jsem si řekl, že jsem tam naposled, nechtěl jsem odejít kvůli malému. Jde mi o to, že kolem velkého bazénu je beton s kamínky, které jsou docela ostré a tlačí do chodidel a malej si hned odřel prsty na nohou, a když jsme odcházeli tak jsem si udělal docela bolestivý škrábanec na chodidle. To tam nemohla být třeba ta betonová dlažba, jako jsou ty chodníčky kolem? Všiml jsem si, že i lidé co tam byli, taky chodili jako po jehličkách. Nevím, zda se už tohle řešilo. Takže já tam byl poprvé a naposled tedy, jestli se něco nezmění. Děkuji, s pozdravem
  ~ Karel Sándor

  odpověď:

  Dobrý den, Sokolovská bytová, s.r.o. převzala koupaliště v podstatě hotové a je jen jeho provozovatelem, neúčastnila se projektování ani stavby. S jistotou však víme, že všechny materiály a postupy jsou v souladu s normami. Za provozovatele musím připomenout, že je na každém návštěvníkovi, aby si neopatrným chováním nezpůsobil poranění či úraz (viz bod č. 9 Provozních pokynů pro návštěvníky, které jsou součástí Provozního řádu městského koupaliště). Každá újma návštěvníka nás samozřejmě mrzí, a pokud to půjde, budeme se snažit eliminovat její příčiny. 

  Ing. Erik Klimeš, ředitel společnosti Sokolovská bytová s.r.o.

  Dobrý den, jedná se o první připomínku tohoto typu v probíhající druhé sezóně. Tato dlažba byla navrhnuta projektantem účelně tak, aby povrch kolem bazénu neklouzal. Předpokládáme, že se povrch časem i díky povětrnostním podmínkám zanese a obrousí, nicméně však budeme konzultovat možné řešení s projektantem, který tuto renovaci koupaliště navrhoval.

  Bc. Jan Picka, starosta města 

 • 26.8.2016

  Osvětlení v ulici Karla Čapka

  dotaz:
  Vážený pane starosto, obracím se na Vás touto cestou s připomínkou k nově instalovanému pouličnímu osvětlení v ulici Karla Čapka. Chápu snahu města o modernizaci pouličního osvětlení a oceňuji ji, ale zároveň nerozumím její realizaci. Nové LED osvětlení je bezesporu úspornější, ale byl se někdo ze strany zadavatele podívat, jak to teď v této ulici vypadá ve tmě? Jsem přesvědčený, že ne. Nové osvětlení v celku poskytuje mnohem méně světla v okolí. Přímo pod jednotlivými svítidly je sice světla dostatek, ale stačí popojít pár kroků mimo hlavní kužel světla a stojíte ve tmě. Z okolo stojících domů není v noci skoro vůbec vidět na prostory mezi domy a to včetně některých komunikací. Většina obyvatel tzv. Čapkárny parkuje svá vozidla právě v těchto prostorách a v noci pak nemá žádnou možnost na svůj vůz vidět (ať už z jakéhokoli důvodu). Původní osvětlení bylo možná nehospodárné, ale ohledně množství světla v ulici a okolí bylo velmi vhodné. Chtěl jsem jen využít tuto cestu k vyjádření svého nesouhlasu s novým osvětlením. Pokud by můj názor na věc mohl vést k nějaké aktivitě ze strany města ohledně ověření či přehodnocení stávajícího osvětlení, popřípadě k jeho úpravě, pak Vám velice děkuji za Váš čas a pomoc. S pozdravem
  ~ MM

  odpověď:
  Dobrý den, dovolejte mi, abych reagoval na Váš podnět, a musím přiznat, že jej plně chápu. Proč město Sokolov prostřednictvím společnosti SOTES přechází na LED osvětlení, jste z části vystihl Vy. Je to z důvodu údržby a úspory. Mnohá města v České republice v rámci úspory v odběru elektrické energie a tím i vysokých provozních nákladů hledají řešení prostřednictvím zhasínání některých ulic, či oblastí v nočních hodinách nebo jdou obdobnou cestu, jako právě Sokolov. Rozumím posteskům všech, kteří byli v minulosti zvyklí na to, že světelné kužely z lamp veřejného osvětlení se vzájemně překrývaly, byly daleko širší a tím osvítily větší prostor. Nicméně v dnešní době je již opravdu neudržitelné doplňování lamp veřejného osvětlení klasickými výbojkami. Byť je tedy pravdou, že veřejný světelný komfort byl snížen, jsem přesvědčen o tom, že lampy veřejného osvětlení jsou vzdálenostně rozmístěny tak, aby nemohlo dojít k úrazu tím, že by chodec delší čas ušel v naprosté tmě. Přesto Vaši připomínku přepošlu společnosti SOTES, aby se touto situací v oblasti „Čapkárny“ zabývala a případně světelné body doplnila. Bohužel není v silách města, aby mnohdy se stejnou důkladností nasvítilo všechna místa, kde motoristé odstavují svá vozidla.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 26.8.2016

  Nelegální zábory v Hornické ulici

  dotaz:
  Vážený pane starosto, obracím se na Vás bohužel velmi rozmrzele, a to především v reakci na výše uvedený odkaz ke článku, který vyšel v Sokolovském deníku dne 26. 5. 2016. Pevně jsem doufal a byl přesvědčen, že slova zde uveřejněná budou mít nějakou váhu a zažehl tak ve mně plamínek naděje, že se s nešvarem seskupování určitých komunit město tvrdě vypořádá, ale bohužel jsem velmi zklamán až rozčilen. Četl jsem zde nějaké kritické články a i já se musím přidat k těm, kteří se vyjadřují k žití v Hornické ulici. Touto ulicí procházím nebo projíždím a až s velkým podivem jsem zaražen. Jak je možné, že se zde neustále tvoří hloučky v počtu 10 -20 lidí, kteří s absolutním klidem a pohodou vysedávají na plastových židlích a hlasitě diskutují o všem možném, z čehož samozřejmě pramení nepořádek a jiné, mnohem závažnější nešvary? Nepochopitelné je to pro mě především kvůli tomu, že jsou do ulice již nějaký čas nově nainstalovány kamery, přesto kompetentní orgány k tomu určené nereagují na aktuální situaci. Pokud je pracovní náplní sledovat kamerový systém i v této ulici a okamžitě reagovat, jak je pak možné, že se tak neděje? Jsem hluboce přesvědčen, že pokud bude na kamerách opakovaně zaznamenán jakýkoli např. dopravní přestupek, bude s dotyčným zahájeno jednání, zde se jedná v podstatě už o "recidivu" dotyčných a stále ticho po pěšině. Pokud by opak byl pravdou a přišel by trest, neseděli by zde tito občané i za trochu přijatelného počasí DENNĚ, kdy absolutně nejhorší bývají víkendy. Je mi to líto, ale ještě jsem opravdu neviděl nikoho kompetentního (asistenty prevence kriminality za ně nepovažuji, to jsou v podstatě všichni s těmito lidmi známí), kdo by zde nějakým způsobem tento nešvar trestal. A pokud ano, tak zcela výjimečně, jakmile hlídka odjede, do půl hodiny je to to samé nebo se "místní" přesunou do zadního traktu dvora (pod bývalou jídelnou 4. ZŠ) a vesele pokračují dál, tam už se nepodívá ale ze "strážců pořádku" absolutně nikdo. Věřte mi, že žít v tomto okolí je už psychicky docela náročné a za svoji osobu velmi silně přemýšlím, že z těchto důvodů raději město Sokolov opustím a najdu si bydlení v klidnějším městě, protože ze studu už sem nezvu žádné známé a návštěvy raději odkazuji na jiná místa. Proto Vás žádám za všechny slušné občany, udělejte s tím prosím opravdu už nějaký pořádný a razantní konec. Opakuji - je to DENNÍ rituál a je snadné vypozorovat, že nejhoršími vchody jsou domy napravo od místní herny, tzn. č.p. 1502 (x židlí připravených v domě) + 1503 - před těmito vchody se shlukují nejvíce!!! Vím, že se zde má stavět dům pro seniory a opravdu nedokážu zhodnotit, jak budou naši senioři spokojeni, pokud zde bude toto "etnikum" neustále rušit klid a pořádek. Prosím ještě o zodpovězení dvou otázek: 1) Kdy bude schválena "Úprava městské vyhlášky" zohledňující výše uvedenou skutečnost? 2) Připravuje město nějaký brzký plán s vybydlenými domy v této ulici, je ostuda se na to dívat? Pane starosto, byl bych potěšen, kdybyste mi na otázky odpověděl přímo Vy, byl konkrétní a neuchyloval se k alibistickým odpovědím, i když je mi jasné, že nastolit nějaká pravidla a hlavně je dodržovat, je některým nezačlenitelným naprosto cizí. Děkuji za odpovědi a přeji Vám co nejméně takovýchto výtek.

  odpověď:
  Městská policie Sokolov provádí každý den kontrolu ulice Hornické formou pěších hlídek. Dle mého názoru se situace velmi zlepšila, neboť strážníci zde opakovaně některá porušení zákona řešili i uložením blokové pokuty. Na místě jsem byl osobně, kde jsem si svolal místní občany a vysvětlil jsem jim, že je nepřijatelné, aby posedávali na plastových židlích na veřejných prostranstvích a omezovali tak ostatní občany města. Kamerový bod jsme do této ulice umístili právě z důvodu opakovaných stížností občanů. Pokud operátor zaregistruje posedávající skupinky občanů, na místo hlídku vysílá. Není ovšem možné sledovat jednu kameru nepřetržitě celý den, neboť ve městě máme instalováno kolem 70 ti kamer. Bohužel se nám stále nedaří přesvědčit občany, aby v případě, kdy zjistí jakékoliv porušení zákona, ihned kontaktovali linku 156, abychom mohli danou věc řešit ihned. Opakovaně nabízím občanům města, pokud mají z nějakého důvodu problém použít tísňovou linku městské policie, mohou telefonicky kontaktovat přímo mě na telefonu 725 592 716 a já zařídím vše potřebné. S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

  Dobrý den, dovolím si komentář velitele městské policie doplnit také o několik svých názorů a odpovědí. Nesouhlasím s tím, že město a městská policie v této otázce nic nekoná. O opaku svědčí nedávná návštěva zástupce občanů, kteří tímto způsobem narušují soužití na radnici. Při jednání u mě v kanceláři si tito občané naopak stěžovali na časté „otravování a šikanování“ ze strany městské policie. V téměř hodinové výměně názoru padaly argumenty jak ze strany posedávajících občanů, tak samozřejmě i ze strany města. Za vedení města i policie bylo několikrát jasně řečeno, že s chováním některých obyvatel této ulice nesouhlasíme a budeme proti němu nadále bojovat. Je potřeba ale přiznat, a teď to prosím neberte jako ten alibismus, o kterém píšete, že moc způsobů, které by takovému vysedávání zabránili, nemáme. Jeden z nich, a tím my také postoj města hájíme, je neoprávněný zábor veřejného prostranství a podle mého o nepovolený zábor skutečně jde, neboť posedávající hloučky často komplikují průchod kolem těchto vchodů. Jako prozatímní řešení této situace bereme pak skutečnost, že tyto skupinky posedávají na druhé straně domu, tedy v místech, které nejsou kolemjdoucími tak využívané. Také zde ale samozřejmě platí zásady slušného chování. O případném rušení nočního klidu nemluvě. Větší oporu, a s tím související přísnější sankce, nám přinese změna městské vyhlášky, kdy v některých lokalitách chceme toto posedávání zakázat úplně, a to nejen z důvodu, který jsem popisoval, ale také zejména z důvodu pocitu bezpečí občanů našeho města. Chtěl bych, aby tyto změny byly do vyhlášky zapracovány ještě do konce tohoto roku a to proto, abychom s příchodem pěkného počasí na jaře 2017 už mohli účinněji reagovat. Řešení domů u kina Alfa je již připravováno. Už několikrát zazněla informace, že od svého nástupu do funkce intenzivně jednáme s majitelem těchto objektů a v současné době je připravován realitní společností zastupující tohoto majitele návrh na odkup všech cca 200 bytových jednotek. Z původních 36 milionů se nám podařilo dosáhnout alespoň symbolického ústupku a poslední cena, za kterou by město tyto objekty mělo odkoupit je 34 milionů. Předpokládám, že ještě do konce letošního roku zastupitelstvo města rozhodne o tom, zda město tuto nabídku přijme či nikoliv. Můj osobní názor je, že tyto objekty město bohužel koupit musí a zabrání tak tomu, aby se objekty dostaly do rukou různých spekulantů.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 26.8.2016

  Přechody pro vozíčkáře

  dotaz:
  Dobrý den, jsem čerstvý invalida na vozíku a už jsem si testoval přechody pro chodce a vůbec nejsem spokojený. Například u 6. ZŠ jsem chtěl přejet z jedné strany na druhou stranu, u dvou přechodů se to nedalo sjet až u křižovatky ulic Alšová a Švabinského. Další přechod je u bývalé 4. ZŠ a potom je přechod až u pošty 5. Je to nešťastně řešeno. Další dotaz je na ulici Jelínková. Při návratu z areálu zdraví jsem chtěl přejet z jedné strany na druhou, ale není možnost to zdolat a tak jsem opět byl nucen sjet celou ulici do křížení ulic Jelínková a Závodu Míru a pak vyjet znovu ten kopec v Jelínkové ulici. Tak se ptám je nějaký plán do budoucna nějak upravit přechody pro vozíčkáře?
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, tento plán jistě je. Sokolov se velice aktivně zajímá o program Bezbariérové město, který je zaměřený nejen na komunikace, ale především na přístup do veřejných budov. Z vlastní zkušenosti mohu napsat, že jsem před několika lety jednal s vedoucí odboru rozvoje města a také jednou z vozíčkářek, kde výsledkem jednání mělo být vytvoření jakési bezbariérové spojovací cesty ze sídliště Michal až do centra. Město Sokolov bylo na realizaci připraveno, ale z důvodu odmlčení této paní komunikace ustala. Budu velice rád, pokud se spojíte s vedoucí odboru rozvoje města a nabídnete městu pomoc při zmapování tohoto projektu. Plně si uvědomuji obtížnost situace, ve které se mnohdy vozíčkáři ocitají, a věřte, že situaci chceme řešit.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 26.8.2016

  Poděkování Městské policii Sokolov

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěla bych tímto poděkovat za dobrou práci Městské policie (dvěma strážníkům konajícím službu) a všímavým občanům. V úterý 19. 7. odpoledne jsem si na parkovišti u kláštera zapomněla zavřít dveře u auta (bylo velké horko) a odešla jsem do města. Díky všímavým občanům, kteří zavolali Městskou policii, která ihned věc prošetřila a dveře u auta zavřela, se mi nic neztratilo. Moc děkuji.
  ~ Čížková Marcela

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za Váš čas, který jste věnovala napsání několika řádků do naší rubriky. Bohužel nebývá častým zvykem, aby do této rubriky psal někdo, kdo je s něčím nebo s někým v našem městě spokojený. Pochvalu budu strážníkům Městské policie Sokolov velmi rád tlumočit. Příjemný den.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 19.8.2016

  Retardér u VI. ZŠ

  dotaz:
  Dobrý den, velice mě znepokojuje silnice u 6. ZŠ v Sokolově. Auta tu jezdí rychle. Do kopce se rozjedou a poté už nepřibrzdí. Moje žádost zní, bylo by možné dát k přechodu retardér, aby auta zpomalila? Moc děkuji za odpověď.
  ~ S pozdravem Simona

  odpověď:
  Dobrý den, váš požadavek bude přednesen na pravidelné Koordinační poradě se složkami IZS v měsíci září, zejména dopravní policii.
  ~ S pozdravem, Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

 • 19.8.2016

  Grilování na pozemcích města

  dotaz:
  Dobrý den, za naším domem, tj. Poláčkova 1821-26, směrem k rodinným domkům je prostor, kde jsme se sousedy chtěli grilovat, v grilu a ne na otevřeném ohni, ale dozvěděli jsme se, že na tomto pozemku, který patří městu, platí dle vyhlášky města zákaz grilování. Je to pravda? Jaký je důvod tohoto opatření?
  ~ Děkuji za odpověď. Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, podle čl. 7 písm. i) obecně závazné vyhlášky města Sokolova č. 1/2015, o ochraně veřejného pořádku je na plochách veřejné zeleně zakázáno rozdělávat oheň, tedy i oheň v grilu. Účelem tohoto zákazu je především ochrana veřejné zeleně.
  ~ S pozdravem Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 19.8.2016

  Zakázaná reklama

  dotaz:
  Rád bych městu Sokolov poděkoval, že na svém území nemá regulovánu reklamu hlasitě pouštěnou ze stacionárních reproduktorů. Jsme doslova terorizováni od rána do večera před každým příjezdem a odjezdem vlaku nesnesitelnou reklamou nejmenovaného pivovaru začínající bojovým pokřikem a končící pozvánkou na opilecké slavnosti v jejich sídle. Děkuji! Nechci! A nechci jít ani na akce vyřvávané z ampliónů autobusového nádraží. Chtěl bych se také zeptat, zda mohu na svůj dům instalovat své amplióny a obtěžovat okolí halasnou reklamou na svou provozovnu? Asi ne, že?
  ~ Josef Majnek

  odpověď:
  Vážený pane Majnku, bez znalosti bližších okolností je těžké se k e-mailovému podání vyjádřit. Obecně však mohu uvést, že podle nařízení města Sokolova č. 1/2011, o zákazu reklamy šířené na veřejně přístupných místech mimo provozovnu, je zakázáno šířit reklamu na veřejně přístupných místech mimo provozovnu jiným způsobem než prostřednictvím reklamního nebo propagačního zařízení zřízeného podle zvláštního právního předpisu. Zákaz se vztahuje na celé území Sokolova v neděli a ve dnech pracovního klidu po celý den do 9.00 hodin následujícího dne, v sobotu od 14.00 hodin a v ostatních dnech od 18.00 hodin do 9.00 hodin. Komunikačními médii, kterými nesmí být uvedená reklama šířena, jsou zařízení šířící reklamu zvukem. Nesplnění, resp. porušení povinnosti stanovené nařízením je buďto přestupkem, poruší-li povinnost fyzická osoba, nebo jiným správním deliktem, poruší-li povinnost právnická osoba či podnikající fyzická osoba. Nad dodržováním povinností (zákazů) stanovených nařízením je příslušná dohlížet Městská policie Sokolov nebo Policie České republiky. Nařízení je dostupné na webu města v kategorii Městský úřad Sokolov/Obecně závazné vyhlášky a nařízení města.
  ~ Ladislav Simet, vedoucí odboru právního

 • 19.8.2016

  Stavební pozemky v lokalitě Vítězná

  dotaz:
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na vznik stavebních parcel pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Vítězná (pozemky vedle valu u podnikatelských inkubátorů). Pokud je v plánu jejich vznik, v jakém časovém horizontu je plánován jejich prodej? Dále bych se ráda zeptala, jak bude probíhat případný prodej a jestli bude uplatňován stávající systém prodeje prostřednictvím „práva stavby“, který bohužel neumožňuje případnou výstavbu RD financovat pomocí hypotéky. V dnešní době, nemá doma každý „ve slamníku“ potřebnou hotovost na financování výstavby. Chápu, že město nechce prodat pozemky spekulantům a chce si zajistit kontrolu nad tím, že do určité doby budou stavby zkolaudovány, ale využívání „práva stavby“ dosti ztěžuje případné financování, na rozdíl od jiných metod zajištění (např. předkupního práva nebo smlouvy o smlouvě budoucí o zpětném odprodeji) pokud nebude dodržen termín kolaudace. Děkuji za informace
  ~ Judita Poláková

  odpověď:
  Pokud jde o vznik stavebních parcel pro výstavbu RD v lokalitě Vítězná zahrnující pozemky p.č. 3794/1, 3795/1, 3796, 3797 a 3799 vše v k.ú. a obci Sokolov, jedná se o lokalitu, která byla navržena pro bydlení Změnou č. 1 Územního plánu Sokolov (dále jen „změna ÚP“). Změna ÚP byla vydána zastupitelstvem města Sokolov dne 16. 6. 2016 a nabyla účinnosti dne 2. 7. 2016. Ve změně ÚP je lokalita označena BI 14 – bydlení individuální a jedná se o plochu pro výstavbu rodinných domů. Pokud jde o prodej stavebních parcel, ano lokalita tzv. u podnikatelských inkubátorů bude nabízena k prodeji za účelem výstavby staveb pro bydlení. U prodeje pozemků je uplatňován stávající systém prodeje prostřednictvím „práva stavby a smlouvou o smlouvě budoucí kupní“. Nabídky budou vždy zveřejněny na úřední desce. Proto doporučuji pravidelně úřední desku navštěvovat.
  ~ Irena Kučková, odbor stavební a územního plánování a Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 19.8.2016

  Reklamní áčka na ulici

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s tzv. reklamními áčky na chodnících či pěších zónách, zda někdo kontroluje, zda dotyčný podnikatel platí za pronájem veřejného prostranství? Je to hrůza, jsou na každém kroku, od ulice Rooseveltova přes pěší zónu až k ulici Jednoty. V okolí náměstí Budovatelů, Starého náměstí, zkrátka všude. Člověk, aby se na chodníku něčemu pořád vyhýbal a s kočárkem tuplem. Děkuji, s pozdravem F.
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, tzv. reklamní áčka na chodnících či pěších zónách podléhají povolení MěÚ Sokolov, je vydáno povolení zvláštního užívání komunikace odborem dopravně správních agend a rovněž vyžaduje souhlas města Sokolov. Platnost souhlasu je podmíněna včasnou úhradou poplatku za zábor veřejného prostranství dle obecně závazné vyhlášky č. 3/2014 o místních poplatcích za užívání veřejného prostranství. A ano, jsou kontrolovány zástupci odboru dopravně správních agend, odboru rozvoje města.
  ~ S pozdravem Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 12.8.2016

  Nepořádek v Nádražní ulici

  dotaz:
  Dobrý den, v Sokolově bydlíme 45 let. 7. srpna ráno v 8:30h jsem se poprvé za to styděla. Takový nepořádek v ulici k nádraží, to se tedy musí vidět. Šli proti mě nějací turisté a moc to kritizovali. Nevím co se tam večer nebo v noci děje, ale městská policie by to tam mohla asi víc kontrolovat. Spíše pěšky než jízdou v autě.
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, oblast v okolí nádraží ČD a terminálu patří mezi místa, která jsou Městskou policií Sokolov nejčastěji kontrolována, a to jak v denní, tak i v noční době. Služba je zde vykonávána formou autohlídek, pěších i cyklohlídek. Zároveň se v této lokalitě pohybují i Asistenti prevence kriminality, místo je rovněž sledováno několika bezpečnostními kamerami.
  ~ Bc. Jiří Novák, zástupce velitele Městské policie Sokolov

 • 12.8.2016

  Sekání trávy

  dotaz:
  Dobrý den, mám prosím stížnost. Už několikrát jsem psal na technické služby ohledně sekání trávy. Je hrozné, jak tu trávu sekají, asi mají tupé sekačky, jinak si to vysvětlit neumím. Tráva každá jinak posekaná, vůbec to není rovné a vlastně není posekaná ale sežvýkaná. A když sekají s motorovými kosami, tak tráva je všude na chodnících na domech prostě všude. Když jde někdo domů tak jde po chodníku, kde je plno trávy a ta se donese do domu a pak do bytů takže je všude po domě, vůbec to neuklízí ani ty posekané trávní jsou na nich hromady, a když zmoknou tak to vypadá, jak kravská lejna je to prostě hnus. Nedalo by se prosím s TS Sokolov nějak domluvit?
  ~ Děkuji Karel Sandór

  odpověď:
  Dobrý den, budeme kontaktovat přímo autora komentáře, abychom zjistili o jakou se jedná lokalitu a případně sjednali nápravu. Letošní seč je poznamenána deštivým počasím, ale naši pracovníci se snaží, aby v rámci možností byla provedena kvalitně.
  ~ S pozdravem Ing. Radomíra Burešová, SOTES s.r.o.

 • 12.8.2016

  Hlídky kolem heren

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, chtěla bych se dotázat, zda by nebylo možné poslat občas asistenty prevence kriminality v časných hodinách 6:00 - 7:00 do okolí parkoviště SUAS? Z obou stran jsou dosud stále nonstop otevřené dvě herny (před zámkem-tržnicí a z druhé strany před vstupem na Staré náměstí). Proč, pro koho, k čemu je to dobré? Možná by bylo vhodné se zamyslet spíše nad jiným řešením. Zda jsou herny pro slušné občany v těchto místech nutností. V poslední době je už opravdu pro pracující lidi o strach chodit ráno na nejbližší zastávku autobusu. V okolí se potuluje spoustu našich spoluobčanů, kteří zajisté do zaměstnání v těchto hodinách nechodí. Také večer v pozdních hodinách není v těchto místech vůbec už bezpečno a o rušení nočního klidu ani nemluvě. Když pročítám různé stížnosti občanů na Vašich stránkách, tak mi dochází, že už tato situace není bohužel jen v Nádražní ulici.
  ~ Děkuji za odpověď. ZN.

  odpověď:
  Asistenti prevence kriminality městské policie pracují od 6:30 do 22:00 hod. Hlídky rozšíříme a nasměrujeme je častěji i do této lokality. Bohužel ne každý den, protože se jim směny střídají a někdy jsou ráno asistenti dva a někdy slouží ve čtyřech. Jakmile jsou dva je prioritou park v Husových sadech a nádraží, do dotazované lokality mohou přijít později. Požádám vás, abyste v případě zjištění konkrétního nebezpečí nebo porušení zákona či vyhlášky např. o nočním klidu či veřejného pořádku, volala ihned tísňovou linku 156-2.
  ~ Děkuji za zaslaný dotaz, Hana Procházková, vedoucí oddělení prevence kriminality Městské policie Sokolov

 • 5.8.2016

  Údržba u Areálu zdraví

  dotaz:
  Dobrý den, po dlouhé době jsem se šla projít na Areál zdraví. Je to tam moc hezké ale překvapilo mne, jak není posekaná tráva v prostoru bývalého zahradnictví Smaragd a vůbec kolem té cesty z obou stran. Nevím čí je to pozemek, ale chtělo by to kosu. Hezké dny
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, pozemek parc.č. 1498/1 kú. Sokolov není ve vlastnictví města Sokolov. Vlastník pozemku spol. Sokolovská uhelná p.n.a.s.Sokolov bude o této skutečností informována s požadavkem na zjednání nápravy. Děkujeme za upozornění
  ~ S pozdravem Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 5.8.2016

  Kontejnery na tříděný odpad v Nádražní ulici

  dotaz:
  Přeji pěkný den, bydlím v Nádražní ulici 844/84 . V naší ulici došlo k odstranění kontejnerů na tříděný odpad nejprve na sklo a v minulém týdnu i plasty a papír. Chápu, že problém s občany, kteří nechápou, co do těchto kontejnerů patří, je velký, ale určitě se dá řešit jiným způsobem, než odstraněním kontejnerů. To je až nejzazší možnost. V této lokalitě bydlí dost lidí, kteří se chtějí chovat ekologicky a odpad třídit, ale teď jim to není umožněno. Žádám o nápravu nevyhovujícího stavu věci.
  ~ S pozdravem Stanislav Slaný předseda BD

  odpověď:
  Vážený pane Slaný, kontejnery na tříděný odpad jsou rozmisťovány ZDARMA a jejich smysl je jasný, třídit. Ten se však ztratí, pokud je do kontejneru vhozen i směsný odpad, což se právě v tomto místě děje. Bohužel, a moc mě to mrzí, spíše než kontejnery na tříděný odpad fungují kontejnery, o kterých je řeč, jako bezplatné odpadové nádoby zejména pro nově nastěhované nájemníky. Souhlasím s Vámi, jde o nejkrásnější řešení, ale dokud si vlastník některých vchodů neobjedná dostatečný počet nádob, je to dle mého, řešení jediné. Není možné, aby město s vědomím toho, jak jsou zde kontejnery plněny, vlastně přispívalo nezodpovědnému vlastníkovi a podporovalo tak jeho činnost. Pokud máte návrh řešení jak kontejnery vrátit a zajistit jejich pravý účel, rád si s Vámi o tom popovídám.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 5.8.2016

  Asistenti prevence kriminality

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, obracím se na vás s dotazem, pro koho pracují tzv. asistenti prevence kriminality? Popřípadě co je náplní jejich práce? Opravdu mi nepřijde vhodné, aby každý den přišli do kavárny v 16.30 a popíjeli kávu, pokuřovali cigaretu a seděli mezi hosty až do zavírací doby 18:00h. Chápu, že potřebují svačinu a zde mají zdarma wifi ale v očích nás ostatních pracujících jsou to zbytečně placená pracovní místa :-( Nedovedu si představit, že by zde takto posedávala městská či snad statní policie. Během posledních 14 dnů jsem toho byl svědkem každý všední den.
  ~ Děkuji za odpověď s pozdravem M.

  odpověď:
  Velice Vám děkuji za zprávu. Asistenti prevence kriminality mají za úkol dohlížet v areálu nemocnice na veřejný pořádek, být k dispozici zdravotnickému personálu a pomáhat starým a nemocným lidem, které do nemocnice přiveze naše další služba Senior expres. Pokud vysedávají delší dobu v kavárně, tak neplní povinnosti vyplývající z jejich náplně práce. S asistenty byl dnes proveden pohovor s tím, že pokud bude zjištěn další podobný exces, okamžitě s nimi bude rozvázán pracovní poměr. Přistoupíme k provádění častějších kontrol zaměstnanců zařazených na pozici Asistent prevence kriminality. Ještě jednou děkuji za pomoc při snaze o zachování dobrého jména městské policie, neboť podobné nedostatky nás velice poškozují v očích občanů města.
  ~ S pozdravem Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov.

 • 29.7.2016

  Revitalizace vnitrobloku K. H. Borovského - Jednoty

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, mám pro Vás dva dotazy. Který pan starosta (Vy nebo až ten následující) se postará o provedení revitalizace vnitrobloku K. H. Borovského – Jednoty? To že se nemůžeme my domluvit, je jen výmluva. Před několika lety byla vyměněna viklající se mříž kanálu za plech s dírami. Tento celý kanál neplní funkci. Tekoucí voda ze dvora a chodníku ul. Jednoty neteče do kanálu a přes náš chodník se vsakuje do zdiva domu K. H. Borovského 1436. Obrubníky při vjezdu do dvora jsou utopené. Děkuji
  ~ Langerová

  odpověď:
  Dobrý den paní Langerová, nyní je již rozhodnuto, která varianta revitalizace vnitrobloku bude realizována. Zastupitelstvo města však pro letošní rok peníze pro tuto akci neschválilo. Realizace tohoto vnitrobloku bude navržena do rozpočtu na rok 2017.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 29.7.2016

  Dub v Třebízského ulici

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, mám dotaz, prosbu. Bydlím ve středu města za hlavní poštou - ulice Třebízského. Hned za budovou České pošty je vysazen dub a několik bříz. Netuším, kdo je vlastníkem, ale není o ně vůbec pečováno. Stromy jsou již velmi přerostlé, nejsou ani prořezávány. Kdykoli je větší vítr, bojím se, protože máme naproti rodinný dům a pod stromy parkuje plno aut. Větve padají, koruna dubu není rovnoměrná a bojím se, kdy strom spadne. Navíc ty přerostlé břízy velmi trápí jak naše děti - všichni alergici na břízu, tak nemůžeme ani otevřít okno, protože semínka z břízy jsou úplně všude. Moc děkuji i třeba jen za radu, na koho se obrátit
  ~ Šárka E.

  odpověď:
  Dobrý den, na podzim 2016 provede správce zeleně SOTES Sokolov, spol. s r. o., plánovanou obvodovou redukci a stabilizaci koruny Vámi zmiňovaného dubu. Krajní z bříz – s vysokým procentem uschnutí, je nyní v návrhu na kácení, který bude na přelomu měsíce srpna/září 2016 projednávat Rada města Sokolova. Zbylé břízy nebyly zatím z jejich zdravotního hlediska určeny ke kácení. Děkujeme za Váš zájem a upozornění.
  ~ Veronika Krbová, DiS., odbor rozvoje města

 • 29.7.2016

  Kácení stromů pod rozhlednou Hard

  dotaz:
  Nedávno jsem se dočetl o kácení vzrostlých stromů pod rozhlednou Hard. Jedná se zhruba o 120 stromů, a pravděpodobně do tohoto počtu nejsou zahrnuty stromy s nižším obvodem kmene, které nepodléhají ohlašovací povinností ke kácení. Tato lokalita je hodnotná tím, že se jedná o listnatý, věkově lehce rozrůzněný, převážně javorový les s příměsí lípy a dubu. To je na Sokolovsku, kde zcela jednoznačně převažují jehličnaté monokultury, raritní biotop. Navíc hustě porostlý svah měl být ochranným faktorem proti případné havárii v přilehlých Chemických závodech Sokolov, alespoň nám to říkali ve škole. Argumentem pro kácení v tomto prostoru je, aby se lokalita stala více atraktivní pro občany města. Dotčené místo skutečně není atraktivní, ale domnívám se, že ani po značném proředění porostu a vytvoření cest, atraktivní nebude. Severně orientovaný svah protíná hlavní silnice a parovod, pod svahem se rozprostírají Chemické závody Sokolov, které spolu s hnědouhelným lomem Jiří a Vřesovou v pozadí, oku lahodící výhled představovat jistě nebudou. Lokalita díky své poloze a industriálnímu okolí neláká k vycházkám, pokud se ale na lokalitu podíváme od "křižovatky u soudu", naskytne se nám velmi pěkná scenérie: příkrý kopec porostlý vzrostlými stromy se zapojenými majestátnými korunami javorů. Scenérie, na kterou jsem jako místní rodák opravdu pyšný. Co se vycházkových míst ve městě a jeho okolí týče, domnívám se, že v této věci město udělalo již opravdu hodně. Myslím si, že předpokládaná pětimiliónová investice do tohoto projektu, by se mohla využít jinde (viz propadající se chodníky a silnice či na jiné aktuální nedostatky v našem městě) a lokalitu ušetřit tohoto, dle mého mínění, zbytečného zásahu.
  ~ Mgr. Daniel Lukáš

  odpověď:
  Dobrý den pane magistře, jedná se o místo prakticky uprostřed města a vzhledem k tomu, že všechny ozeleněné části Sokolova postupně revitalizujeme tak, aby mohly být pro obyvatele města také místem odpočinku, rozhodli jsme se logicky upravit zeleň také pod rozhlednou Hard, která jak píšete, není nyní atraktivní. Bylo by nemyslitelné, aby bylo uprostřed města místo, které by zvelebeno nebylo. V současné době jsou stromy přestárlé. Projednávali jsme jejich kácení s dendrologickými odborníky a nikdo z nás nemá zájem z tohoto prostranství udělat pustinu, nebo louku. Vycházeli jsme z doporučení kvalifikovaných dendrologů a věříme, že toto řešení je opravdu tím nejšťastnějším a pevně doufáme, že po vzniku cestiček a odpočívadel bude i toto území pro občany zajímavé a vyhledávané. S pozdravem
  ~ Ing. Karel Jakobec, místostarosta města

 • 29.7.2016

  Revitalizace Nádražní ulice

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, potřebovali bychom opravit místní komunikaci v ulici Nádražní č. p. 221-224, 843 a 844. Komunikace se vysloveně propadá, je nebezpečné zde na určitých místech parkovat auty a hlavně je to nebezpečné pro zde pobíhající děti. Děkuji s pozdravem
  ~ Havlová Helena

  odpověď:
  Dobrý den paní Havlová, děkujeme za Vaše upozornění. Naší snahou je nyní areál depa od Českých drah odkoupit. Jakmile bude areál ve vlastnictví města, budeme revitalizovat celou tuto oblast. S pozdravem
  ~ Ing. Karel Jakobec, místostarosta města

 • 29.7.2016

  Údržba příjezdových komunikací ke garážím

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěl bych Vás požádat o informaci, na koho se obrátit s řešením následujícího problému. V letošním roce se po prudkých deštích vytvoří na příjezdové komunikaci ke spodním garážím v Sokolovské ulici „jezero“, které nelze nikudy obejít. Voda nemá kudy odtékat a cestou od garáže se tedy musíme brodit po kotníky vodou nebo ke garážím zajet, až když se voda vsákne. Posílám odkaz, který ukazuje inkriminované místo mezi spodní řadou garáží a domem č. 2278. Děkuji předem za pomoc.
  ~ Ladislav Suchánek

  odpověď:
  Dobrý den pane Suchánku, město Sokolov se rozhodlo každý rok uvolnit poměrně velkou částku na údržbu a opravy nájezdů do garáží. V předloňském roce jsme začali v ulici Karla Čapka (na „Bohemce“), kde jedna část byla již opravena. V letošním roce budeme v opravách pokračovat v druhé části, a to vedle Mezdosu. Postupně revitalizujeme všechna tato místa ve směru od centra na sídliště Michal. Na ulici Sokolovská se také dostaneme, nemůžeme však slíbit, kdy přesně. Vždy záleží na tom, kolik zastupitelstvo města uvolní na tyto akce prostředků. Děkujeme za Váš podnět. S pozdravem
  ~ Ing. Karel Jakobec, místostarosta města

 • 29.7.2016

  Židle v letním kině

  dotaz:
  Dobrý den, před 14 dny jsem navštívila letní kino. Nejenže zkolabovala technika a film nám byl pouštěn asi 3x od začátku a pár lidem paní vrátila vstupné, k ostatním návštěvníkům už nedošla, protože se technika umoudřila. Ale mám připomínku k tomuto: Proč nikde neuvádíte, že si návštěvníci mají s sebou přinést židle nebo stoličky na sezení, neboť ne každý vydrží sedět 2 hodiny na zemi? Nemohli byste nakoupit alespoň ty židle plastové? Děkuji za odpověď.
  ~ Jana K.

  odpověď:
  Dobrý den, předně nás mrzí technické potíže, za které se omlouváme. Technika občas zradí každého z nás, a to bohužel nelze předvídat. Problém jsme však byli připraveni co nejrychleji vyřešit. Pokud jde o zázemí pro návštěvníky letního kina, je na místě k dispozici několik lavic k sezení. Přinesení deky nebo vlastní stoličky je na zvážení každého diváka. Doporučujeme vzít si s sebou deku pod sebe, i na sebe. Uvědomujeme si, že lavice nejsou úplně ideální, proto máme k dispozici také židličky, ale zatím pro ně nemáme na koupališti místo k uskladnění. Ve chvíli, kdy bude za novou promítací stěnou dodělána přístavba, kam židle umístíme, tak Vám budou samozřejmě kdykoli k dispozici. Děkujeme za upozornění a těšíme se na Vás opět v letním kině. S pozdravem
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

 • 29.7.2016

  Poděkování za opravu cest v ulici K. H. Borovského

  dotaz:
  Dobrý den, chci poděkovat za opravení cest za domem na křižovatce K. H. Borovského-Sokolovská. Zajímá mě, zda se chystáte opravit také úsek chodníku vedoucí k přechodu pro chodce na protější straně ulice K. H. Borovského (od křižovatky k přechodu). Tato část chodníku je opomíjena i při zimní údržbě (dlouho se tam držívá ledovka), což může být dáno také povrchem a nemožností shrnout sněhovou vrstvu těsně při zemi. A k tomuto místu ještě jedna věc: rozrůstající se křoviny do chodníku. Vím, že ne sice průběžně, ale jednou za čas dojde k vysekání porostu. Ten však bujně zase vzroste a větve zasahují až do prostoru chodníku. Je možné tuto rozbujelou zeleň nahradit jinou? Chápu, že možná kořenový systém zpevňuje svah, pak ale je žádoucí provádět prořezy pravidelně! Děkuji za pochopení!
  ~ Anonym

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za pochvalu, a ke konkrétním dotazům: V roce 2016 tato komunikace není v plánu. Podíváme se na tento úsek, a pokud tento stav je doopravdy tak špatný, tak ho navrhneme do oprav na rok 2017. Zeleň budeme řešit ve spolupráci s radou města.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel Sotes Sokolov

 • 22.7.2016

  Parkování ve Slavíčkově ulici

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. Bydlím ve Slavíčkově ulici a je zde menší problém s parkováním. Přesně v ulici Slavíčkova 1686 – 1693 je vedle baráku parkoviště, jenže lidé zde stojí jak chtějí. Tím, že mezi sebou mají až metrové rozestupy, kde nezaparkuje ani auto, ztěžují ostatním nájemníkům parkování, tudíž vymýšlejí všelijaké stání. Moje otázka zní, je možné zde namalovat na zem pruhy, aby lidé věděli, jak přesně mají parkovat? Děkuji.
  ~ RK

  odpověď:
  Dobrý den, provést vodorovné značení parkoviště není určitě problém. Nicméně si dovoluji podotknout, a praxe mi dává za pravdu, že pokaždé, když toto vodorovné značení provedeme, tak dojde k úbytku parkovacích míst. Dopravní značení musí samozřejmě splňovat patřičné normy, a pokud jsme k tomu na jiných místech přistoupili, tak jsme opravdu zjistili, že k úbytku míst dojde. Na počet parkovacích míst je výhodnější vodorovné značení neprovádět. Na druhou stranu s Vámi musím souhlasit a tohoto problému jsem byl také několikrát svědkem. Někteří motoristé zaparkují tak „lajdácky“, že nevyužijí bezezbytku místo, které je k dispozici.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 22.7.2016

  Nová sportoviště na Areálu zdraví

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto. Jel jsem okolo zrekonstruovaného Areálu zdraví. Byl jsem velice mile překvapen z nových moderních sportovišť. Viděl jsem velké množství nových kurtů (tenis, odbíjená,...). Na žádném z nich však není síť. Rád bych si se synovcem zahrál tenis. Kde mám sehnat síť? Koukal jsem se na stojany na síť, a nepochopil jsem, jak se tam připevňuje. Děkuji Vám za odpověď.
  ~ Radomír Voznica

  odpověď:
  Dobrý den, dnes jsem vyrazil s ředitelem společnosti SOTES na pravidelnou prohlídku města a mimo jiné jsme zajeli také na Vámi zmiňovaný areál. Na plotu občerstvení v tomto areálu je upevněna viditelná upoutávka, která návštěvníky upozorňuje na to, že si volejbalovou síť mohou bezplatně zapůjčit právě v tomto občerstvení. Jak jsem se informoval, součástí jsou také objímky, které slouží k upevňování sítě. Moc Vám díky za hodnocení naší snahy a věřte, že máme velkou radost z toho, jak jsou sportoviště v Sokolově využívána. Přeji pohodové léto a příjemné sportování.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 22.7.2016

  Propadající se chodníky v ulici Marie Majerové

  dotaz:
  Pane starosto, nejdříve Vám musím poděkovat za obnovu laviček v ulici Marie Majerové 1638-1647. Nyní máme problém s propadajícími chodníky u vstupních schodišť. Protože se jedná o pozemek města, tak Vás prosím o opravu chodníků. V domě máme velkou část důchodců a starších lidí a hrozí tam úrazy. Bylo by dobré místní šetření. Jedná se o vchody 1640-1644. Velice Vám děkuji za odpověď, velmi si vážím Vaší práce. S pozdravem
  ~ Helena Elmanová

  odpověď:
  Dobrý den, předám vaši připomínku na příslušný odbor k projednání a pokusíme se tyto chodníky zařadit do plánu oprav na rok 2017. Zde ale opravdu nic slibovat nemohu. Narozdíl od opravy laviček bude tato oprava finančně náročnější. A popravdě je již několik obdobných oprav, které jsou přesouvány z roku na rok vždy dle nutnosti oprav a finančních možností města. Samozřejmě bychom rádi disponovali rozpočtem, který by nám umožnil opravit vše a co možná nejdříve. Děkuji Vám za informaci a přeji příjemný den.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 18.7.2016

  Kruhový objezd na křižovatce ulic Švabinského a Závodu Míru

  dotaz:
  Dobry den, neuvazujete o vybudovani kruhoveho objezdu v miste kde se krizuje ulice Svabinskeho a Zavodu Miru? Je tam dost mista, a obcas tuto krizovatku prejet zabere dost casu a usili. A prece jenom je to hlavni vyjezd z celeho sidliste Michal. Diky.
  ~ Tomas Raska

  odpověď:
  Dobrý den, v tomto volebním období neuvažuje vedení města o vybudování kruhového objezdu na této křižovatce.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 18.7.2016

  Zákaz shromažďování

  dotaz:
  Dobrý den Můj dotaz se týká zákazu shromaždování u ulicích, před domy a všude jinde po městě. Pravidelně chodím do práce Hornickou ulicí, nadále se zde musím prodírat mezi sedícími na židlích uprostřed chodníku, a nejen tam, ale všude okolo. Myslím, že tato ulice je dost přehledná a nedá se toto přehlídnout. Je tato vyhláška opět zrušená nebo proč to MP neřeší? Děkuji za odpověď.
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, stejně jako Vám se tato situace nelíbí ani vedení města. Musím Vás poopravit, že Městská policie v této záležitosti nekoná, opak je pravdou. Nejen Městská policie, ale i Policie ČR se na tento nešvar zaměřuje a v současné době pracujeme na úpravě městské vyhlášky, která, pokud tyto změny zastupitelstvo schválí, bude účinným nástrojem proti zmiňovanému obtěžování.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 18.7.2016

  Ad: Pronájem městského bytu

  dotaz:
  Dobrý den, jsem v podobné situaci a zajímalo by mě, zda i pro nás, mě a mého 12-měsíčního chlapce, by byla možnost městského bytu?
  ~ Lucie

  odpověď:
  Dobrý den, aktuální nabídku a další informace k pronájmu městských bytů sledujte na www.sokolov.cz/nemovitosti
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 12.7.2016

  Nepořádek mezi "chemičákem" a panelovými domy

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda lidé, kteří si udělali nehezké posezení mezi cyklostezkou na "chemičáku" a paneláky, si tyto pozemky pronajali? Často zde mají otevřený oheň v blízkosti stromů, zbytky jídla odhazují kolem a jako WC jim slouží veřejný park. K sezení zde mají staré kancelářské židle a křesla. Navozili sem trámy a jiné dřeviny, do stromů zatloukají prkna a omotávají je potravinářskou fólií. Opravdu je to nehezký pohled. A o hluku, který se z místa nese při jejich "oslavách" ani nemluvím. Děkuji za odpověď.
  ~ Veronika

  odpověď:
  Veroniko dobrý den, Vámi popisovaný pozemek jsem spolu s panem místostarostou Jakobcem dnes prošli a shodujeme se s Vámi naprosto v tom, že toto posezení je opravdu velice nevzhledné. Bohužel musím také konstatovat, že město v tomto případě zasahovat nemůže, neboť se nejedná o pozemek patřící městu. Nevíme tedy ani, zda jde o pronájem či výpůjčku. Doporučuji obrátit se na možné vlastníky tohoto pozemku. Těmi mohou být Pozemkový úřad ČR nebo Úřad pro zastupování státu. Jinou věcí je rušení nočního klidu přílišným hlukem jak popisujete. V tomto případě se obraťte na Městkou policii, nebo PČR.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 11.7.2016

  Ulice U divadla

  dotaz:
  Zdroj: Sokolovský deník: "Muže napadl útočník baseballovou pálkou, přidala se i rodina. Sokolov – Baseballovou pálkou zaútočil v Sokolově v ulici U Divadla na dvaadvacetiletého mladíka pětašedesátiletý muž. Stalo se tak po vzájemné hádce. Do incidentu, který se stal uplynulou sobotu ve večerních hodinách, se pak zapojili i další členové rodiny. „Pětašedesátiletý muž měl společně pravděpodobně s dalšími členy rodiny fyzicky napadnout 22letého muže. Tomu se z místa následně podařilo utéct. Stejným způsobem poté útočníci měli napadnout i 50letou ženu a častovat ji i vulgárními výrazy spojenými s výhrůžkou zabitím. Po napadení žena musela vyhledat lékařské ošetření," sdělila Deníku mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí s tím, že policisté celou věc v současné době prošetřují pro podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování."
  To je situace která se pořád opakuje. Lidi se bojí tam chodit i ve dne natož večer. Proboha, kdy už tam uděláte pořádek, aby se lidé tam i okolo nádraží cítili bezpečně a nehrozilo jim napadení, vyhrožování, plivání apod. Jedná se o jednu jedinou část města a to nedokážete vyřešit. Svádí mně to k myšlence, že je to městu jedno. A pokud odpovíte v tom smyslu že na tom pracujete, nebo že Policie tam nemůže být pořád, pak jsou to jen výmluvy a alibismus.

  ~ Miskolczi Jozef, Sokolov

  odpověď:
  Dobrý den pane Miskolczi, dovolte mi, abych odpověděl na Vaši kritiku. A začnu od konce, neboť pokračovat budu, jak píšete, výmluvami a alibismem a je tak na Vás, zda odpověď dočtete až do konce. Hned v úvodu několik doplnění. Hádka a následný incident byl vyvrcholením sporů o využití klepadla za jedním z domů v Divadelní ulici. Je bohužel smutnou realitou, že občané tohoto etnika řeší své spory (a podle mého naprosto banální) způsobem, který je nepřijatelný, nepochopitelný a těžko předvídatelný. Jak jsem již uvedl, hádka několika rodin právě z této ulice a to o "veledůležité" klepadlo vedla v tuto sobotu k tomu, že jednu ze stran konfliktu přijeli "podpořit" lidé z Habartova a Chebu. Průběh této trestné výpravy a její následky jsou vidět na záznamu kamerového systému. Mimochodem, PČR a MP dorazila na místo incidentu v opravdu krátké době a já pevně věřím, že ve stejně krátké době dojde k potrestání chování, které se slušnou společností nemá nic společného. Stejně tak chci věřit, že tyto pravěké a primitivní metody budou potrestány co možná nejpřísněji. Tolik k samotnému incidentu. Dovolte mi, dříve než začnu hromadit alibismus, abych se zeptal já Vás. Jak byste situaci v rámci platné legislativy řešil? Rád Vám popíši hned několik způsobů, které jsou v hledání účinného řešení slepou uličkou. 1.) Řešit situaci přes bydlení - nelze, nájemníci bydlí v objektech, které nejsou města. 2.) Donutit některé skupiny obyvatel (prosím, nejedná se jen o Divadelní ulici a konkrétní etnikum, ale spíše všeobecně) ke společensky přijatelnému chování prostřednictvím sociálních dávek a různých doplatků - nelze, městská samospráva toto nemůže jakkoliv ovlivnit. 3.) pokutovat drobné přestupky - MP toto provádí, nicméně protože jde o sociálně slabé, umíte si asi představit vymahatelnost uložených pokut. 4.) Časté hlídky PČR a MP - v rámci možnosti toto provádíme, je ale potřeba si uvědomit, že oblastí, kde může docházek drobné kriminalitě, vandalství, urážkám apod. je bohužel také v našem městě několik. To jsou jen některé, jak píši, slepé uličky, které bez opory zákonodárců k cíli nevedou a pokud jste měl na mysli třeba tato řešení, vítejte tzv. na palubě. Nicméně město tento boj nevzdává, jak by se mohlo zdát. V těchto dnech jsme přijali 10 asistentů prevence kriminality (náklady hradí Pracovní úřad) a Ti nám pomohou, alespoň v to věřím, v boji s nešvary, které jsem popsal. Také Nádražní a Divadelní ulice budou jistě v jejich hledáčku. Tolik opravdu jen v krátkosti o boji města s jevy, které netěší nikoho z nás. Pokud budete mít zájem o podrobnější vysvětlení včetně např. preventivních projektů či represivních opatřeních, jsem Vám k dispozici a rád Vás uvítám na naší (vaší) radnici.
  ~Bc. Jan Picka, starosta města

  Dobrý den, v ulici U divadla a okolí je instalováno nejvíc kamerových bodů v Sokolově, byla zde změněna dopravní situace tím, že jsou zde umístěné parkovací automaty. Od 1. 7. 2016 jsme přijali na městskou policii 10 asistentů prevence kriminality, kdy dva z nich jsou trvale vyčleněni pro uvedenou lokalitu a další čtyři sem během dne nepravidelně docházejí. Do 31. 7. 2016 v době od 15:00 do 18:00 hod. byla zřízena speciální hlídka složená vždy ze strážníka a policisty, kteří procházeli pouze touto lokalitou. Ve společných hlídkách budeme v budoucnu pokračovat. Lokalita okolí nádraží je dlouhodobě vnímána občany jako nebezpečná, ač je tu podprůměrný počet registrovaných přestupků a trestných činů. I přes to se snažíme této lokalitě intenzivně věnovat viz shora, neboť chápeme oprávněné obavy občanů při procházení ulice U divadla o okolí. Po dohodě se starostou města Právní odbor připravuje změnu obecně závazné vyhlášky města o veřejném pořádku, která bude zakazovat ve vybraných lokalitách města posedávání na travnatých a ostatních plochách, která jsou v majetku města a jsou veřejným prostranstvím. Hlídky městské policie i Policie ČR jsou do uvedené lokality posílány, jak to jen jde, ale je nutné řešit celé město, například ulici Hornickou, kde jsou opakované stížnosti na stejný problém. Velmi by nám pomohla spolupráce s občany, pokud by o problémech ihned telefonicky informovali městskou policii nebo Policii ČR na tísňových linkách. Mohli bychom ihned reagovat na nastalou situaci. S pozdravem

  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

 • 8.7.2016

  Zarostlé okolí zastávky u chemičky

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych požádat touto cestou o vyčištění okolí zarostlé autobusové zastávky "CHEZA - zastávka na příjezdu z města, pod kopcem u garáží" u chemičky od větví a porostů. Vím, že se zarostlými pozemky za zastávkou je to složité, ale bylo by dobré pročistit alespoň cca 10m na každé straně zastávky v oblasti chodníku a příjezdu autobusů. Ze zastávky není vidět příjezd autobusů a lidé lezou do vozovky. Naopak řidiči občas přehlédnou, že na zastávce někdo stojí. Chtělo by to prořezat několik spodních větví stromu, který roste na západní straně zastávky a zlikvidovat mladé stromky a kopřivy, které rostou všude pod stromy a zakrývají chodník. Výrazně by se tak zlepšil výhled na přijíždějící vozidla. Poslední dobou tato část vůbec není pročištěna ani podél vozovky. Mohly by se o to technické služby postarat? Děkuji předem
  ~ Roman S.

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za Váš zaslaný podnět. Ano, máte pravdu, tato lokalita je z hlediska pozemků problematická. Dne 8.7.2016 byly vystříhány nálety u obou zastávek a posekána tráva. Přeji příjemný den.
  ~ Talíř Martin, vedoucí střediska Veřejná zeleň SOTES Sokolov

 • 8.7.2016

  Tráva v areálu zdraví

  dotaz:
  Pane starosto, mám dotaz ohledně areálu zdraví. Zarostlá tráva plná klíštat a hlavně zmije, které jsou k vidění již u pvních dvou rybníků. Hrajou si tam malé děti a nejeden pes již byl uštknut. Přijdte se tam podívat a podiskutovat s lidmi, kteří tam pravidelně chodí. Potvrdí vám mou připomínku. Tráva za průchodem pod šestkou je tak vysoká,že procházky tam lidé omezili. Město se areálem pyšní, ale nechá ho zarůstat. Vysadili jste všude kolem sportovišť keře, které postupně za čas nebudou v plevelu vidět. Nebyla to určitě malá investice, tak at se o toto někdo postará. Radši o jeden ohňostroj méně a peníze využít na údržbu areálu. Děkuji
  ~ Kociánová

  odpověď:
  Dobrý den, Vámi zmiňovaná lokalita byla již od začátku dubna 3krát posekána. Od pondělí začínáme sekat lokalitu v ulici Švabinského směrem k areálu, tudíž do konce příštího týdne bude posekán areál zdraví a budou vypleté záhony. Bohužel pozemky za průchodem pod "šestkou" nejsou v majetku města Sokolova. Přeji příjemný den
  ~ Talíř Martin, vedoucí střediska Veřejná zeleň SOTES Sokolov

 • 8.7.2016

  Úklid a oprava v Alšově

  dotaz:
  Dobrý den, žádam o úklid a opravu chodníku před panelovým domem Alšova 1738. Vždy když zaprší steče voda k našemu domu a nahrne spolu i bahno, které si pak nanosíme do vchodu. Děkuji
  ~ David

  odpověď:
  Dobrý den Ano máte pravdu .Chodník na ul. Alšova č.p.1735 - 38 bude zařazen do plánu oprav na rok 2017. Chodník je zdeformovaný včetně chodníků ke vchodům č.p.1735,36,37 a lokální oprava nemá smysl. Chodník samozřejmě uklidíme.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel Sotes Sokolov

 • 8.7.2016

  Chování lidí bez domova u Dukly

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych upozornit na shromažďující se bezdomovce vedle baru Dukla, kde každý den posedávájí v ustraní za rohem u bývalé zeleniny agro, popíjejí, močí kolem sebe, rozhazují odpadky. Denně tudy chodím na autobus, do školky, atd Sedí tu skoro denně, hlavně v teplých dnech, popíjejí a dožadují se financí. Několikrát nám zastopil jeden i cestu a dožadoval se drobných. Chodím tudy s dětmi do školky a nelíbí se mi to. Bylo by možné poslat tam párkrát za den hlídku MP a sjednat nápravu. Děkuji
  ~ Zdeněk Velichovský

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji za informaci, na lokalitu se více zaměříme. S pozdravem
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

  Dobrý den, dovolte mi, abych také několika svými slovy okomentoval Váš příspěvek. Věřte, že také vedení města je znepokojeno chováním lidí bez domova, a to bohužel nejen u restaurace Dukla. Město Sokolov jako jedno z mála měst v České republice v boji proti těmto individuím využívalo nástroj zákazu pobytu na území města, a to tak důsledně, že několik z nich skončilo dokonce ve vězení pro maření úředního rozhodnutí. Byla to cesta dlouhá a složitá, nicméně jediná možná, neboť na rozdíl od domluv a finančních postihů pobyt ve věznici byl jediným, čeho se tyto osoby obávaly. Naprosto nepochopitelným pak pro mě bylo rozhodnutí Poslanecké sněmovny a následně Senátu o tom, že institut zákazu pobytu se již nesmí používat. Jsem tímto rozhodnutím velice zklamaný a toto rozhodnutí chápu jako projev lhostejnosti zákonodárců vůči městským samosprávám a jejich problémům. Jinak samozřejmě budu jednat s veliteli Městské policie a Policie ČR o tom, aby tyto oblasti strážníci a policisté kontrolovali co možná nejčastěji.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.7.2016

  Osočující tón na stránkách města

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěl bych Vás požádat, aby jste zamezil uveřejňování takových příspěvků v rubricce Napište starostovi jako z 21. 6. 2016, kde podepsaný Jan Mikoláš osočuje nějakého souseda slovy "jistý soused, pravděpodobně mentálně nestabilní či jakýsi duchem chudý udavač". Nejsem seznámen s problémem parkování u zmíněných domů a neznám pana Jana Mikuláška a ani zmíněného souseda, ale jsem přesvědčen, že takové výrazy na stránky města nepatří. Pan Mikuláček těmito výrazy uráží nejen souseda, ale všechny, kteří s touto situaci mají co dočinění, jako je umístění dopravního značení a pod. Pan Mikoláš má právo usilovat o vysvětlení či úpravu věcí, ale někoho urážet jen pro to, že se snaží o dodržování právního stavu prostě nejde. Bez ohledu na to, že si myslí, že stav by měl být jiný. Jeho silné expresivními výrazy uráží jinou osobu, která se dopustila jen toho přečinu, že v rámci svých práv se dožaduje úřední cestou úpravy věcí dle právního stavu. Myslím si, že pokud je ze situace v bydlišti pana Mikuláška zřejmé o jakého souseda se jedná, tak by to dokonce mohlo vést i k právním krokům ze strany postiženého. Pan Mikoláš by se měl omluvit, slušní lidé to dělají. A pokud pan Mikoláš netuší o koho jde, tak jeho vyjádření bylo nepatřičné. Město by takovéto příspěvky s podobnými výrazy mělo pisatelům s vysvětlením vracet. Mezi slušné příspěvky nepatří. Děkuji za pozornost.
  ~ Jiří Kubíček

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji Vám za Váš názor. Naprosto s Vámi souhlasím, že jakékoli osočování a napadání spoluobčanů na stránky města nepatří, nicméně bych na druhou stranu byl nerad, kdybych byl považován za přísného cenzora příspěvků občanů. Jinými slovy, na stránky města nepouštíme příspěvky, ve kterých jsou používány vulgarismy anebo je osočována konkrétně jmenovaná osoba. Jak jsem již napsal, ani mně se mnohdy nelíbí styl či charakter příspěvku, ale rubrika Napište starostovi je pro každého a i takovéto příspěvky sem patří. O pisatelích si každý udělá obrázek sám.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.7.2016

  Skládka v Seifertově ulici

  dotaz:
  Vážený pane starosto. Chtěli bychom upozornit na skládku trávy,kterou si tu vytváří pan majitel dětského obchodního domu v Seifertově ulici. Jeto šílený zápach a už teče s toho močka ,má to sice na jeho prý......soukromném pozemku,ale smrdí to do okolí. Děkujeme a prosíme o odstranění.
  ~ Samospráva Seifertova

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za upozornění, věc již řešíme s majitelem prodejny a firmou SOTES. S pozdravem,

  ~Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov.

  Dobrý den. S majitelem prodejny Děťátko, který má Vámi zmiňovaný pozemek ve výpůjčce, budeme o způsobu likvidace jednat. Samozřejmě budeme hledat takové řešení, aby okolí nebylo obtěžováno zápachem z tlející trávy.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  Stížnost na řidiče autobusu MHD

  dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde přesně si mohu stěžovat na řidiče autobusu MHD, který dne 30.6. způsobil kolizi a zranění lidi v autobuse, nereagoval ani na to, zda byl někdo zraněn, ale děkuji za odpověď.
  ~ R. T.

  odpověď:
  Dobrý den, stížnost směřujte na ředitele společnosti Autobusy Karlovy Vary Ing. Zdeňka Suchana, tel. +420 353 176 351, akv@autobusy-kv.cz, která MHD v Sokolově provozuje.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  Dopravní spojení do Prahy

  dotaz:
  Dobrý den. Již několik let je problém se ze Sokolova přímým spojem (vyjma předražených ČD) ve vytížených časech dostat do Prahy (a zpět). Jedná se zejména o pátky a neděle, někdy též o soboty. Nástup firmy Student Agency sice vedl k obecnému nárůstu počtu spojů v tomto směru, nicméně zmíněné dny (a většina spojů v žádaných časech) u nich jsou často vyprodané i třeba měsíc dopředu. Neboť člověk nemá možnost volit alternativu (jakou dříve byl spoj AKV, či zkrátka jakékoliv jiné firmy), je nucen si lístky neprakticky rezervovat s takto enormními předstihy; a když se mu pak změní plány, řešení přestává existovat. Komunikoval jsem i dříve tuto situaci také se Student Agency a jejich reakce na mne působí dojmem, že nemají snahu (či možnosti) to řešit - psal jsem jim to v podstatě i proto, že vidím díl odpovědnosti též na jejich straně - tedy ten, že odstranili konkurenci a jsou vlastně "pány" předmětné dopravní cesty, padá na ně tak morálně díl břemene veřejné prospěšnosti. (Pozoroval jsem že na jiných trasách reagují na vyprodání spojů podstatně pružněji. Jako příklad budiž Praha - Liberec.) Ale samozřejmě - oni nejsou tím, kdo by to měl přímo na starosti. Není nějak ze strany města (či kraje...) možné přispět k lepší dopravní obslužnosti na zmíněné trase v inkriminovaných přetížených dobách? Stačil by například nějaký ranní a odpolední spoj ve zmíněných dnech a směrech (tedy vlastně ideálně situace před příchodem SA). Myslím že by mohlo jít de facto i o opatření dočasné, neboť SA by bylo nuceno se vůči konkurenci vymezit a problém by pak začalo konečně řešit :) Myslím, že změna v této věci by velice potěšila studenty, či vůbec lidi, kteří do Prahy potřebují pravidelně dojíždět, neboť by jim dala snazší možnost dostat se rychle domů a pak zase zpět do školy či práce. Děkuji za jakoukoliv snahu. S pozdravem a přáním hezkého dne
  ~ Mgr. et Mgr. Pavel Smetana

  odpověď:
  Dobrý den. Tento dotaz přesměrovávám na konzultaci s krajským úřadem, který dotuje a koordinuje meziměstskou dopravu. Předpokladem pro kladné vyřízení ale je značná využitelnost případně nově zřízeného spoje
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  Organizace čtvrtmaratonu

  dotaz:
  Dobrý den. Velmi ráda si jdu zaběhat - jsem amatérský běžec. Proto když před třemi lety začal Sokolov pořádat Sokolovský 1/4 maratón - Sokolov v teniskách, byla jsem nadšená. Beru tento závod jako závod pro všechny lidi co si chtějí zaběhat, zasportovat. Nejde tak o výsledek, jako o účast, atmosféru, euforii... A ano i já jsem měla minulý rok radost z toho, že se můj čas zlepšil. Letos jsem ve zlepšení moc nedoufala. Přeci jenom - horko bylo veliké. Přesto si nemůžu odpustil poznámku k pořadatelům. Při horku, které panovalo mě a myslím i spoustu ostatních běžců, překvapilo, že první "občerstvovací" stanice byla až v Citicích a další až na "staráku". Opakuji, nejsem profesionální závodník, chodím běhat pro potěšení, nenosím sebou proteinové tyčinky a jontové nápoje.... Už cestou do Citic velké množství lidí už jen šlo. Nedalo se kde schladit, kde schovat ... Spousta z nás využila blízkost řeky a prostě do ní vlezla. Sama jsem viděla jak lidé kolabovali z horka. Ano, přiběhla jsem vyčerpaná jako ostatně všichni, ale letos mi chyběla radost z běhu. Domnívám se, že kdyby třeba byla i silnice do Citic postříkaná, běželo by se lépe. Vím, že mi zlost přejde a příští rok s chutí poběžím znova, ale nepatřím mezi ty, kteří neřeknou aspoň svůj názor. Přeji vám do dalších ročníků 1/4maratónu "lepší" počasí. Jsem ráda, že takové akce v Sokolově jsou pořádané. I přes zlost, kterou jsem po doběhu v sobě měla, jsem ráda, že se 1/4 maratón v Sokolově koná.
  ~ Blanka Kašáková

  odpověď:
  Dobrý den paní Kašáková, děkuji za Váš názor na letošní 1/4 maraton. Máte naprostou pravdu a těch připomínek k občerstvení se ke mně dostalo hned několik a musím s nimi souhlasit. Při loňském ročníku nepanovalo tak nepříznivé počasí a proto se rozmístění občerstvovacích stanic jevilo jako dostatečné. Bohužel, letos tomu bylo úplně jinak. Věřím, že stejné poučení si vezme i pořadatel závodu a v příštím roce bude pružněji reagovat na předpověď počasí. Samozřejmě, že alespoň minimálně 2 zastávky s vodou na rovině mezi Sokolovem a Citicemi nesmí být neřešitelný problém a kropící vůz jistě umíme také domluvit. Tak prosím o zachování přízně pro 1/4 maraton v roce 2017.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 2.7.2016

  SOTES a napouštění zahradního bazénu

  dotaz:
  Hezký den, mám dotaz, zda je možné objednat služby sokolovských technických služeb na napouštění zahradního bazénu. Jinak si nedokáži vysvětlit výskyt vozu s SPZ 2K1 0608 v oblasti zahrádek nad Baníkem o víkendu, konkrétně 18.6. K mému poslednímu dotazu ohledně omezenému svozu tříděného odpadu - bylo to v ulici Boženy Němcové naproti prdejny PENNY. Odpověď byla pro mne nedostačující, z obecné citovaných smluvních ujednání nelze vyčíst zda došlo k porušení či nikoli a případnému napravení porušení smluvních podmínek mezi SOTES a městem.
  ~ Jiří Korbel

  odpověď:
  Ano, tuto službu provádíme a toto vozidlo, jak píšete, bylo objednáno na napouštění bazénu. I dále budeme tuto službu provádět.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel Sotes Sokolov

 • 28.6.2016

  Kašna v Křížové ulici

  dotaz:
  Dobrý den, děkujeme za opravu kašny a dodání nových laviček okolo ( na Křížové ulici), má to ale jeden problém kašna bohužel stříká i v nočních hodinách a ruší spánek obyvatel. Moc Vás žádám o vypínání na noční dobu, snad to nebude velký problém. Děkuji za pochopení
  ~ Květa Rothanzlová

  odpověď:
  Vážená paní Rothanzlová, těší nás, že jste spokojená s opravenou kašnou a lavičkami. Odbor správy majetku obdržel několik dní po uvedení kašny do provozu podnět občanů k vypínání v nočních hodinách a ihned zajistil instalaci časového spínače, který spouští kašnu ráno v 7.00 hodin a vypíná ve 21.00 hodin. S pozdravem a přáním příjemného dne
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 28.6.2016

  Zeleň v opravené ulici K. H. Máchy

  dotaz:
  Pane starosto , jen bych chtěla podotknout, že zeleň kolem opravené ulice K.H.Máchy není travní porost, ale směs plevelů. Snad se jednou také dočkáme zeleně a krásných košatých stromů, které zdobily naši ulici před její rekonstrukcí.
  ~ Blanka Budilová

  odpověď:
  Vážená paní Budilová, děkujeme Vám za podnět. Odbor správy majetku předal tento týden společnosti SOTES Sokolov spol. s r.o. plochy k zajištění údržby zeleně. Děkujeme Vám za pochopení a přejeme příjemný den.
  ~ Bc. Jaroslav Urbánek, odbor správy majetku

 • 27.6.2016

  Ad: Opravy a mytí ulice Petra Chelčického

  dotaz:
  Dobrý den. Přes Vaše ujištění že se ul. P. Chelčického Umývat nebude,dnes dopoledne přijel zametač a cisterna.Ulici do její poloviny umyly(dost mizerně).Značky sice zmizely,ale informace o tom že se mýt nebude zřejmě nedorazila k těm správným lidem. S pozdravem
  ~ Jan Krejza

  odpověď:
  Dobrý den pane Krejzo, Mytí ve vaší ulici nebylo provedeno naší firmou. Zřejmě došlo k spláchnutí nepořádku po výkopu firmou, která tyto práce prováděla. S pozdravem
  ~ Ilona Říhová, středisko odpadů a čištění SOTES Sokolov

 • 24.6.2016

  Díra ve Spartakiádní

  dotaz:
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ohrazenou propadlou díru v silnici v ulici Spartakiádní, na kterou se dlouho dívám z okna. Kdy dojde k opravě a jakým způsobem? Zdá se mi, že se stále více propadá. Děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchu ve Vaší práci pro město.
  ~ Jarmila Majorošová

  odpověď:
  Vážená paní Majorošová, děkujeme za Váš podnět. Se společností SOTES Sokolov spol. s r.o. v současné době odbor správy majetku řeší způsob opravy. Předmětem opravy komunikace není pouze oprava samotného propadu, ale i zjištění jeho příčiny a zabránění jeho dalšího vzniku. Děkujeme Vám za pochopení a přejeme příjemný den.
  ~ Bc. Jaroslav Urbánek, odbor správy majetku

  Dobrý den, záležitost jsem konzultoval s radním pro dopravu Mgr. Kubisem a shodli jsme se na tom, že je potřeba daleko dříve projektově připravit alespoň první část rekonstrukce ulice Spartakiádní. Požádám tedy o jistou dávku trpělivosti, neboť jsme si vědomi, že jak projektově, tak finančně půjde o náročnou akci, nicméně stejně tak chápeme její potřebnost.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 24.6.2016

  Noční klid ve Slovenské ulici

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, prosím o zajištění nočního klidu v ulici Slovenská u diskotéky Hamburg a nasledně Závodu míru a to jak ze strany policie, tak ze strany pronajímatele objektu. Nepíši zde proto že by to byla ojediněláda situace, ale proto, že je to již neúnosné. Každou sobotu a neděli od 2 do 6 hodiny ranní kdy návštěvníci v okolí diskotéky a nasledně při cestě z ní domům či do jiných zařízení ruší noční klid. Myslím že i my máme nárok se vyspat stejný jako zbytek města. Předem děkuji.
  ~ anonym

  odpověď:
  Dobrý den, samozřejmě souhlasím s tím, že by občané města měli mít zajištěné klidné spaní. Stejný problém potkává také mě, neboť bydlím na sídlišti Vítězná v 1. patře s okny do ulice. Co se ale týká případného postihu provozovatelů zařízení, ze kterého tyto hlučné skupinky vycházejí, je to nemožné, neboť každý provozovatel odpovídá za pořádek pouze ve svém zařízení. Je věcí městské policie a policie ČR, aby v rámci svých hlídek zajišťovala dodržování nočního klidu, a věřte mi, že se tak děje. Často hlídka vyjíždí na upozornění i anonymních volajících (a stejný postup navrhuji také Vám) a zklidňuje hloučky rozjařených návštěvníků restauračních podniků. Není však samozřejmě v silách těchto hlídek, aby byly schopny toto zajistit zároveň na území celého města. Mnoho z provozovatelů zařízení je začleněno v projektu bezpečný podnik a já jsem rád, že mnohdy právě provozovatelé díky této spolupráci upozorňují na nejhlučnější odcházející skupinky, a to v souvislosti s případným rušením nočního klidu. Svědčí to o tom, že také jim záleží na pověsti jejich podniku. Na bezpečnostní poradě, kterou pravidelně jednou za měsíc svolávám, budu apelovat na velitele městské policie i velitele PČR Sokolov, i s ohledem na nadcházející léto, aby se na rušení nočního klidu hlídky zaměřili.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 24.6.2016

  Opravy a mytí ulice Petra Chelčického

  dotaz:
  Dobrý den. V současné době probíhají v naší ulici Petra Chelčického, výkopové práce v souvislosti s výměnou kanalizace,resp.její části. Ovšem tech.služby na den 24.06.2016 vyhlásily blokové čištění. To znamená že do toho nepořádku ještě přijdou s vodou a po skončení výměny kanalizaci zůstane v naší ulici nepořádek do dalšího blok.čištění? Nebo přijedou ještě jednou ? Když jim město dvojí čištění zaplatí ,proč ne.To se neumí nebo nechtějí domluvit a provést úklid po skončení prací? Je vidět jak se v našem městě hospodaří. Co Vy na to pane starosto?
  ~ Jan Krejza

  odpověď:
  Dobrý den, mytí zde mělo původně, dle schváleného povolení, proběhnout, značky se umísťovaly dle projektu. Vzhledem k probíhajícím opravám a uzavření ulice jsme značky s předstihem stáhli, ulice se nemyla a mýt nebude. Po provedených opravách se má údajně dělat nový povrch (?). Zdravím a přeji pěkný víkend
  ~ René Bolvari, ved. střediska odpadů a čištění Sotes Sokolov

 • 24.6.2016

  Pronájem městského bytu

  dotaz:
  Dobrý den, Chtěl jsem se vas zeptat na městský byt žiji ve vintířově okres sokolov a chtěl bych byt od města Sokolova co potřebuji vědět , a udělat abych mohl dostat od města bydlení. Platit pravidelný finanční částky pronájmu. Děkuji vám
  ~ Jiří Vlasák

  odpověď:
  Dobrý den, doporučuji obrátit se na odbor správy majetku, konkrétně na paní Mikešovou, která má na starost agendu kolem volných městských bytů. Určitě Vám podá potřebné informace k tomu, jak postupovat. Já si jen dovolím dodat, že to, že nejste ze Sokolova, není pro žádost nijak podstatné či omezující, mnohokrát jsme již přidělili byt ve městě lidem, kteří se k nám chtěli přestěhovat z jiných míst
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 21.6.2016

  Parkování v Alšově ulici

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, Můj dotaz/prosba se týká parkování za domem v ulici Alšova, byty 1735-1738. Již jsem podal žádost o změnu dopravního značení na odbor dopravy, tato byla postoupena ještě někam dále.. Nevím, zda jste se situací seznámen, proto Vám jí stručně objasním. Před cca dvěma lety bylo za naším domem zhruba šest oficiálních parkovacích míst (dodnes bez čar). Pochopitelně, protože místa je zde opravdu dost, auta stála i u trávníku. Pak nám bylo postaveno nové parkoviště, čítající 12-13 míst, což jsme všichni velmi ocenili, protože i s místy podél nového chodníku počet míst vzrostl o cca 10. I přes značku, která stojí u vjezdu do ulice ( zákaz stání s výjimkou vyznačených míst) bylo toto parkování bez výhrad tolerováno až do doby zhruba před měsícem, kdy jistý soused, pravděpodobně mentálně velmi nestabilní, nafotil všechna auta stojící právě za domem a poslal toto na městskou policii. Od té doby máme oficiálně pouze onen původní počet míst, tedy jako před stavbou nového parkoviště, protože městská policie (sice oprávněně, ale podle mého názoru zbytečně) veškerá auta na těchto v tuto chvíli prázdnotou zejících místech pokutuje. Konat na základě podnětu bezcharakterního jedince mi přijde smutné a zbytečné. Bohužel již ze zkušenosti vím, že v chaosu těžko hledat pravidla..(neboli pokud je značka, zkrátka by měla být dodržována i přes absurditu jejího umístění, a to bez výjimek). Proto pevně doufám, že bude odstraněna, případně bude nahrazena aspoň časovým omezením apod. Můj osobní problém s tímto je velmi jednoduchý. Jako rodiče desetiměsíčních dvojčat, já a manželka (bez babiček), musíme občas (když je jeden z nás pryč) vyložit obě děti, obě autosedačky, obě velké korbičky a velký dvojitý kočár, a toto všechno od tesca odstěhovat domů(což v případě jednoho rodiče není možné-nelze nechat děti doma a vracet se pro zbývající věci), přičemž za domem je 10 volných prázdných míst, na kterých nesmíme stát pouze proto, že jakýsi duchem chudý udavač má potřebu řešit své mentální problémy ubližováním jiným. Samozřejmě lze namítnout, když např. jeden z nás, rodičů, jede tedy sám, a nebude žádné místo, tak nám stejně nezbyde jiná možnost než parkovat u tesca. Ovšem ta místa zde teď jsou a mě mrzí, že hloupá pravidla nám takto ztěžují život. Děkuji, pokud jste dočetl až sem a budu rád za každý podnět či pomoc.
  ~ Jan Mikoláš

  odpověď:
  Vážený pane Mikoláši, děkujeme Vám za Vaši připomínku. Jak Vám již bylo sděleno odborem dopravy a odborem rozvoje města, odstranění svislé dopravní značky IP 25a "Zóna – zákaz stání mimo vyznačená stání" tuto situaci neřeší. Podle zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu „Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.“ Tuto šíři je nutné zachovat i s ohledem na zajištění bezpečného příjezdu vozidel integrovaného záchranného systému, který může kdokoliv z nás kdykoliv potřebovat. V zóně se zákazem stání mimo vyznačená stání můžete však zastavit, což dle § 2 písm. o) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, znamená „uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu.“ Městu Sokolov byl členem výboru společenství vlastníků bytových jednotek Alšova čp. 1735-1736 doručen návrh na úpravu stávající komunikace pouze pro vjezd vozidel a vybudování nové jednosměrné komunikace pro výjezd vozidel s umístěním pod realizovaným parkovištěm a výjezdem do ul. Švabinského, kdy by podél chodníku u bytových domů mohl vzniknout volný prostor pro podélná parkovací místa. Tomuto návrhu nemůžeme vyhovět, protože v dotčeném prostoru je stavebním povolením č. j. 11714/2015/OSÚP/KAZI ze dne 09.02.2015 povolena stavba „Víceúčelová stezka Sokolov, Bohemia – Stará Ovčárna“, která je určena pro pěší a cyklisty – viz přiložená situace. Stavební povolení nabylo právní moci již dne 24.03.2015. Územně byla tato stavba povolena rozhodnutím o umístění stavby č. j. 61804/2014 ze dne 11.07.2012, v právní moci dne 14.08.2012, a jeho změnou č. j. 100225/2013/OSÚP/MAKR ze dne 13.11.2013, v právní moci dne 10.12.2013. Dne 29.04.2016 byl navíc tento projekt předložen s žádostí o dotaci do výzvy č. 18 Integrovaného regionálního operačního programu, specifický cíl 1.2 - Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy. Závěrem je třeba zdůraznit, že se nejedná o jedinou lokalitu v našem městě, kde jsou problémy s nedostatkem parkovacích míst. Stejný problém řešíme v celém městě. Bohužel není ve finančních ani kapacitních možnostech města Sokolov, aby byl problém s parkováním v celém městě vyřešen okamžitě a ke spokojenosti všech občanů. Ujišťujeme Vás však, že nedostatek parkovacích míst je pro nás důležitým tématem a řešíme jej průběžně. Litujeme, že Vám v tuto chvíli nemůžeme podat příznivější zprávu.
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 21.6.2016

  Karavan v Atletické ulici

  dotaz:
  Chtěl jsem touto cestou požádat o pomoc město - MP nebo PČR s řešením problému znečišťování, kálení adt. včetně přespávání bezdomovců v zaparkovaném přívěsu 1K2 9876 na parkovišti v Atletické ulici hned pod schody na Malé Náměstí. Viděl jsem zde i volně povalující se injekční stříkačky. Máme zde zaparkovaná vozidla a strach především ve večerních hodinách sílí. Nemluvě o nedávném incidentu s mladíkem, který zde přespává, kdy ohrožoval občany Vítězné s nožem což řešila i PČR. V přívěsu pravděpodobně nepřespává jen jeden člověk i proto bych rád, aby MP nebo PČR pomohla chránit náš, ale i společný majetek. Děkuji
  ~ Pavel

  odpověď:
  Dobrý den, velice Vám děkuji za upozornění. Věc budeme neprodleně řešit. S pozdravem
  ~ Mgr. Petr Kubis, velitel Městské policie Sokolov

 • 17.6.2016

  Poděkování, návrh

  dotaz:
  Dobrý den. Rád bych touto cestou poděkoval za okamžité řešení mého podnětu. Ještě dávám ke zvážení: nešlo by dotčenou betonovou plochu na Vítězné - když už ne odstranit, tak využít ? Po očištění a překrytí balenou drtí by zde mohlo být třeba nějaké hřišťátko pro malé děti. Náklady by byly minimální. S pozdravem
  ~ V. Kodýdek

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za tento podnět, finanční náročnost ať už odstranění nebo překrytí balenou budu konzultovat se společností Sotes, pokud, jak píšete, náklady budou minimální, určitě zvolíme jedno z navrhovaných řešení.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Ad: Distribuce měsíčníku Sokolovský Patriot

  dotaz:
  Souhlasím s paní Matějkovou. Distribuce do schránek nebyl šťastný nápad. Byla jsem si pro Patriot hned 1.června ráno a v infocentru jich bylo sotva 10 ks. Bydlím v Sokolové a do schránky jsem Patriot nedostala nejen já, ale ani sousedé. A vím o několika dalších lidech, kteří ho též do schránky nedostali. Když distribuci provádí Česká pošta, je možné si u nich stěžovat? Doufám, že se vše časem vyřeší. Děkuji.
  ~ Tománková

  odpověď:
  Dobrý den, dal jsem podnět k tomu, aby se touto připomínkou zabývala redakční rada. Ta se k tomu vyjádřila následovně: "Od letního vydání tiskneme v nákladu 8 500 ks. 8 tis. kusů půjde do soukromých schránek, 500 ks zůstane k osobnímu odběru v Sokolovském infocentru a v přízemí radnice. K tomu distributor (AZUS) u České pošty zajistí roznos časopisu mimo tzv. reklamní den."
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Šachy v Sokolově

  dotaz:
  Dobrý den, zajímám se dost o sport šachy a byl bych moc rád, kdyby se konal někde v Sokolově šachový turnaj.
  ~ Adrian Kotlár

  odpověď:
  Dobrý den, obraťte se na TJ Baník Sokolov. Jedním z oddílů této organizace je oddíl šachistů a zde se dozvíte vše k činnosti oddílu a pořádání různých turnajů. Odkaz je zde
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Plavání v jezeře Medard

  dotaz:
  Dobrý den, u jezera Medard se objevily cedule ,,Vstup zakázán, soukromý pozemek SUAS,,. Chodîm do jezera pravidelně a často plavat, a protože plavu od jara do zimy, nejen v sezóně, jsem ráda, že jezero vzniklo, když jezero Michal bylo oploceno. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem
  ~ Martina

  odpověď:
  Dobrý den, dle informace, která zazněla na posledním zasedání zastupitelstva města, připravuje majitel pozemku, tedy SUAS, prohlášení, ve kterém i Vy jistě najdete odpověď na svůj dotaz.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 17.6.2016

  Podpora města mobilnímu hospicu Motýl

  dotaz:
  Dobrý den, přispělo někdy město Sokolov na mobilní hospic Motýl? V pořadu TV ZAK jsem se dozvěděl, že mobilní hospic není financován z žádných veřejných financí, tedy ani z veřejných financí města Sokolova? Myslím si, že provoz by naopak měl být financován veřejnými prostředky / veřejné finance/ města Sokolova, protože si myslím, že hospic primárně funguje pro občany města Sokolova.
  ~ Jiří Novák

  odpověď:
  Dobrý den, město na Motýl přispívá, městská policie organizovala benefiční koncert s výtěžkem na Hospic, v rámci loňského Čtvrtmaratonu byl benefiční běh pro Motýl a letos opět budou benefiční akce města na tento účel.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 16.6.2016

  Ad: Pískoviště ve Spartakiádní ulici

  dotaz:
  Dobrý den. Já Vám děkuji za Vaši odpověď. Hřiště co má DDM jsem nevěděl, že je přístupný veřejnosti. Ptal jsem se Vás ještě na cedule ohledně psů. Šlo by umístit v okolí pár cedulí? Děkuji Vám
  ~ Toman

  odpověď:
  Dobrý den, omlouvám se, na info ohledně cedulí jsem zapomněl. Právě jsem pověřil Odbor rozvoje města, aby zde byla cedule umístěna. Jen si dovolím dodat svůj skeptický pohled, bohužel to je ta deformace :-), že nebude příliš dodržována, pokud zde vůbec vydrží. Nicméně, informační cedule bude dodána.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 10.6.2016

  In-line dráha na Bohemii

  dotaz:
  Dobry den..velmi jsme si oblibili in-line drahu na Bohemce,vyuzivame velmi casto s celou rodinou.takze dekujeme za tyto skvele prostory.Mam jen dva mini technicke dodatky- spousta inlinistu zrejme ani necetlo Provozni rad a neustale jezdi v protismeru,pri rychle jizde dochazí v zatáčkách k nutnosti se navzajem vyhýbat,zkousela jsem pár lidí upozornit ale jako by neslysely.Nešlo by v prostoru pred lavičkami nastrikat na drahu napis nebo sipky smer jizdy ? A jeste jedna maličkost : Chodník od parkovište ze zamkovky je strasne vysoky a nekomu dela problem na bruslich prejit do drahy,nebylo by mozne vybetonovat maly najezd ?dekuji za vas cas a za tu skvelou drahu .
  ~ (anonym)

  odpověď:
  Dobrý den, Váš návrh projednám se společností Sotes, která zajišťuje i vodorovné značení ve městě a je schopna i vybudovat nájezd, o kterém hovoříte. Jen je nutno prověřit, zda by tím nemohly být porušeny podmínky evropské dotace, za kerou byl areál vybudován.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 10.6.2016

  Poděkování

  dotaz:
  Vážený pane starosto, odvoz objemného odpadu, kterou poskytuje firma SOTES je výborný nápad. Děkujeme.
  ~ Frková J.

  odpověď:
  Dobrý den, velice si vážíme Vašeho pozitivního hlasu, snad i tato aktivita města a společnosti Sotes povede k tomu, že na území města ubude černých skládek a i kontejnerová stání budou více uklizená.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 9.6.2016

  Bezbariérový byt

  dotaz:
  Dobrý den. Mám dotaz ohledně bydlení. Jsme z manželkou invalidní důchodci, já jsem invalida ležák (mám cukrovku,dialyszovaný, po mozkové mrtvici jsem zůstal ochrnut). Momentálně bydlíme po známých, ale potřebujeme svůj klid a soukromí, už jen kvůli nemocem, které máme, Dialýza je pro mě životu nebezpečná a důležité je dělat jí v prostředí, kde je co nejmín lidí, což momentálne nelze. Měli bychom zájem o pronájem bytu o velikosti 1+1,1+2 (bezbareriový kvůli tomu, že jsem imobilní) nebo sociální bydlení. Děkuji za pochopení a soucit s naším stavem a vyjádření k možnostem s naší situací. Děkujem za odpověd s pozdravem
  ~ Berkiovi

  odpověď:
  Vážení manželé Berkiovi, město Sokolov v současné době bohužel nemá k dispozici volný bezbariérový byt, všechny jsou obsazené. Nyní nabízíme pouze klasické byty o velikosti 2+1 nebo 3+1, kde je nájemné v rozmezí 50,-- až 65,-- Kč za m2, podle vybavení bytu. Zároveň je vyžadována jistota (dříve kauce) v rozmezí od 5 tis. do 15 tis. Kč, která musí být uhrazena před podpisem nájemní smlouvy. Byty pro sociální bydlení ve městě Sokolov nejsou. Občan, kterému je 65 let, může požádat o nízkonákladový byt pro seniory, zde jsou k dispozici garsoniéry. Bohužel nezmiňujete Váš věk a informaci o tom, jestli jste občané města či nikoli a tak Vám v tuto chvíli můžeme poskytnout pouze takovéto obecné informace. S pozdravem
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 9.6.2016

  Dostupnost časopisu Sokolovský Patriot

  dotaz:
  Dobrý den, dnes již nebyl k sehnání výtisk Patriotu na obvyklých veřejně přístupných místech. Dotazem na Informačním centru mi bylo sděleno, že Patriota budeme dostávat do poštovních schránek. Jelikož je dneska již 2. června, žádný Patriot jsem do schránky já ani moji sousedé, ani sousedé vedle ve vchodě nedostala. Bydlíme na Hornické 1585 a 1586. Nevím kdo a jakým způsobem měsíčník distribuje tj. roznáší. Dotazem na poště jsem zjistila, že oni ne. Můžete mi prosím odpovědět jak je možné nadále tento měsíčník získávat, když takto vymyšlená distribuce nefunguje. Vím z dotazování mezi seniory (dnes měli senioři kuželky), že lidé na Novém náměstí ho do schránky dostali, ale lidé bydlící v odlehlejších částech města nedostali nic a ani ho již nikde nesehnali. Jelikož je pro nás velice důležité, aby se senioři k tomuto měsíčníku, ve kterém uvádíme programy Klubu důchodců Slaměnka dostali ( ne každý senior vládá internetem), prosím o sdělení jak nadále tento měsíčník získávat. Děkuji za odpověď
  ~ Matějková - Slaměnka

  odpověď:
  Dobrý den, distribuci časopisu nyní zajišťuje Česká pošta. Počet výtisků je 8 tisíc. Je nám líto, jestli jste jej nedostali. V infocentru města je vždy 500 výtisků navíc.
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

 • 9.6.2016

  Noční klid na náměstí Budovatelů

  dotaz:
  Dobrý den, obracím se na Vás s porušením Obecně závazné vyhlášky č. 1/2015 města Sokolov v čl.2 - Noční klid. Dne 28-29.5. jsme byli probuzeni v 5.45 hod. stavebními pracemi na OD URAL, kde jsou prováděné stavební úpravy. Dnes - 31.5. to bylo už 5.15 hod. Chápu, že se snaží firma udělat stavební práce v co nejkratším termínu, ale v těchto hodinách bychom rádi ještě spali. Hlavně o víkendu je to nepříjemné. Ani zavřená okna nepomůžou odstranit hluk. Parkem se zvuk strojů hodně rozléhá. Děkuji
  ~ Eva Lenklová

  odpověď:
  Dobrý den, za obtěžování hlukem se omlouvám, ihned jsem pověřil příslušné pracovníky, aby provedli kontrolu a následná opatření - viz níže
  Bc. Jan Picka, starosta města

  Dobrý den vážená paní Lenklová, stavební úřad vydal Družstvu OD URAL Sokolov stavební povolení na zateplení obvodového a střešního pláště. V tomto rozhodnutí se uvádí mimo jiné "Stavební práce, při kterých by hluk překračoval hranici 50 dB, nesmí být prováděny v době od 21:00 hod. do 7:00 hod. a v době pracovního klidu". Vaše stížnost na hluk byla ihned řešena se stavebním dozorem a zástupce zhotovitele stavby, tak jak jsem Vám telefonicky sdělila. Z tohoto důvodu předpokládám, že se situace nebude opakovat. V opačném případě nás ihned informujte

  ~ Ing. Ludmila Šviráková, vedoucí odboru stavebního a územního plánování

 • 8.6.2016

  Pronájem zahrádky

  dotaz:
  Mám zájem o pronjem zahrádky. Děkuji
  ~ Miroslav Šiman

  odpověď:
  Dobrý den, obraťte se prosím na Odbor rozvoje města, který má přehled o tom, v jaké lokalitě (Bohemie, Šenvert ...) dojde k uvolnění městem pronajaté zahrádky. Pracovnice tohoto odboru Vám rády také sdělí další postup. Pěkný den.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.6.2016

  Pískoviště ve Spartakiádní ulici

  dotaz:
  Dobrý den. Chtěl jsem se Vás zeptat, komu patří pískoviště v ulici spartakiádní u vchodu 1965 ? Proč se Vás ptám, protože pískoviště je v nehorázné stavu. Psí výkaly všude a estetika hrozná. Ptám se Vás a zároveň Vás žádám, zda pískoviště by nešlo oplotit nebo ohradit? Dnes jsme byli s dcerou na pískovišti a po pískovišti přebírají psi. A i Vy mi dáte za pravdu jako rodič, že by Vám to vadilo ohledně bezpečnosti. Další má prosba na Vás zní, nemůžete umístit cedule ohledně psích výkalu v blizkem okolí pískoviště? Děkuji.
  ~ Toman

  odpověď:
  Dobrý den, dovolte mi, abych v krátkosti odpověděl na Váš dotaz. Zmiňované pískoviště, kolem kterého mimochodem den co den chodím se svými dětmi do školky, patří městu. O údržbu a technický stav pískovišť se stará společnost SOTES. Nicméně považuji za potřebné dodat, že již několikaletá praxe vedení města, a to Vás zřejmě nepotěším, jde směrem, že tato jednotlivá pískoviště a stejně tak hrací prvky nebudeme obnovovat, ale necháme je tzv. "přirozeně dožít". Důvodem je fakt, že jich po městě byl velký počet a v drtivé většině zde nebyly splňovány hygienické a technické požadavky dle nových a mnohem tvrdších norem. Vámi popisované pískoviště patří právě k těm, která jsou již zastaralá. Město jde v současné době cestou budování moderních dětských hřišť a na ty, kromě počátečních investic, směřujeme také finance na údržbu. Velice dobře si uvědomujeme, že sídliště Vítězná, které patří mezi nejmladší sídliště, v současné době moderní dětské hřiště nemá. Pravda, podařilo se nám pro veřejnost otevřít v odpoledních hodinách a to i o víkendu areál DDM, kde pískoviště je a na recepci Vám rádi zapůjčí vše potřebné a za domem, kde bydlím (Spartakiádní 1969) je menší oplocené hřiště s pískovištěm, nicméně absenci většího vyžití pro naše nejmenší uznávám. I to byl jeden z důvodů, proč se revitalizace sídliště Vítězná (větší dětské hřiště, více zeleně právě v oblasti, kde je Vámi zmiňované pískoviště, vydláždění plochy u obchodu a rekonstrukce cest, nějaký ozdobný dominantní prvek - hodiny apod.) objevuje v akcích, které bychom chtěli realizovat. Děláme vše proto, aby výstavba dětského hřiště, které bude od vašeho č.p. cca 50 metrů (na velké zelené louce) byla započata již na podzim letošního roku, nejdéle však na jaře roku 2017. Věřím, že také další etapy revitalizace našeho sídliště na sebe nenechají dlouho čekat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 8.6.2016

  Nepořádek v okolí Mičurinovy ulice

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, mrzí mne že musím psát na tyto stránky, ale bohužel už mi začíná docházet trpělivost. Bydlíme v Mičurinově ulici, nejen já ale i spousta dalších obyvatel této ulice je nešťastná z individuí kteří zde přebývají v přilehlém lesíku. Nepořádek ( hromady odpadků ), ničení parovodu a hlavně pořvávání, a dokonce i slovní napadání slušně žijících občanů v této ulici. Je jím jedno jestli je pět odpoledne, nebo půlnoc. V loňském roce zde bylo obnoveno a vylepšeno dětské hřiště, které maminky s dětmi využívají, a o pár metrů dál opilý, zfetovaný a sprostý individua. Na to se mají děti dívat? A nebo poslouchat? Městská policie byla již několikrát volána, bohužel asi mají malé pravomoce? Jak tuto situaci řešit? Děkuji za odpověď.
  ~ Vaňková

  odpověď:
  Dobrý den paní Vaňková. Hned v úvodu si dovolím napsat, že mě (a nejen mě) již trpělivost došla. Bohužel musím také hned dodat: Nádražní ulice, most přes Ohři, lesík za Kauflandem to je hned několik lokalit, kde bohužel musí MP zasahovat proti bezdomovcům a podobným individuím. K tomu musím připsat ulice Nádražní, Divadelní, Hornická, Heyrovského, bývalé dopravní hřiště, restaurace Dukla, to proto, že jde hned o několik dalších lokalit, kde musí MP více či méně zasahovat. Tolik jen k situaci, která bohužel kolem nás, ale nejen v našem městě, panuje. Bohužel jste celkem správně pojmenovala největší problém, který tuto situaci značně komplikuje. Platná legislativa. Podle mého názoru, zákony, které fakticky, nikoliv jen v rovině právní, chrání slušné občany bychom museli hledat lupou a to samé samozřejmě platí o pravomocích MP. Věřte, že boj s těmito nešvary v žádném případě nevzdáváme, ale postihování těchto osob je značně komplikované. Přesto, město Sokolov patří k málo městům, kdy jdeme alespoň cestou pokut (samozřejmě nevymahatelných), následně pak i zákazy pobytu a poté i vězením - zde jsme již několikrát byli úspěšní. Postup dlouhý, komplikovaný, úřední, ale téměř jediný. Nicméně, abych nekončil úplně pesimisticky. Dle informací, které jsem získal na základě Vašeho příspěvku od velitele MP, byli bezdomovci včera, tj. 7.6.2016 vystěhování a vchod do stavby, kterou k přespávaní používali, byl zazděn. V závěru se mě ptáte, jak tuto situaci řešit. Možný postup jsem popsal, nicméně jsem si bohužel téměř jist, že tyto osoby se "pouze" přesunou na jiné místo v našem městě a za několik dnů, je MP bude opětovně řešit.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 3.6.2016

  Pronájem zahrádky

  dotaz:
  Dobrý den prosím vás už delší dobu shanime zahrádku je tu možnost pronájmu od města pokud ano na koho se mám obrátit, co proto udělat děkuji za vaši odpověď hezký den
  ~ Čániová Veronika

  odpověď:
  Dobrý den, záměry města k pronájmu či pachtu pozemku za účelem užívání zahrádky jsou vždy zveřejňovány na úřední desce města. V současné době je zde zveřejněn záměr pronájmu části pozemku p.č. 340/1 v k.ú. Novina u Sokolova. Zájemci o nájem uvedeného pozemku mohou podat své nabídky do termínu 10.06.2016. Více informací zjistíte na investičním oddělení odboru rozvoje města – pozemky, tel. 359 808 253.
  ~ Petra Němečková, odbor rozvoje města

 • 3.6.2016

  Distribuce měsíčníku Sokolovský Patriot

  dotaz:
  Dobrý den, dnes již nebyl k sehnání výtisk Patriotu na obvyklých veřejně přístupných místech. Dotazem na Informačním centru mi bylo sděleno, že Patriota budeme dostávat do poštovních schránek. Jelikož je dneska již 2. června, žádný Patriot jsem do schránky já ani moji sousedé, ani sousedé vedle ve vchodě nedostala. Bydlíme na Hornické 1585 a 1586. Nevím kdo a jakým způsobem měsíčník distribuje tj. roznáší. Dotazem na poště jsem zjistila, že oni ne. Můžete mi prosím odpovědět jak je možné nadále tento měsíčník získávat, když takto vymyšlená distribuce nefunguje. Vím z dotazování mezi seniory (dnes měli senioři kuželky), že lidé na Novém náměstí ho do schránky dostali, ale lidé bydlící v odlehlejších částech města nedostali nic a ani ho již nikde nesehnali. Jelikož je pro nás velice důležité, aby se senioři k tomuto měsíčníku, ve kterém uvádíme programy Klubu důchodců Slaměnka dostali ( ne každý senior vládá internetem), prosím o sdělení jak nadále tento měsíčník získávat. Děkuji za odpověď
  ~ Matějková - Slaměnka

  odpověď:
  Dobrý den, distribuci časopisu zajišťuje Česká pošta. Počet výtisků je 8 tisíc. Je nám líto, jestli jste nedostali. V Infocentru je vždy 500 výtisků navíc.
  ~ Mgr. Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov

 • 3.6.2016

  Dětské hřiště v ulici Švabinského pod Schönerem.

  dotaz:
  Dobrý den. Připomínka k nepořádku byla již dána dne 13.5.2016..nevím zda byl prostor vyčištěn.ale dne 27.5.2016 jsem tam byla s dcerou a kamarádkami.Všude plno lahví od alkoholu, skla, papírů nedopalku apod. I přesto, že herní prvky byly již odstraněny stále je to prostor,kde si můžou děti hrát. No vlastně nemůžou..Nejdřív je nutno prostor uklidit, aby nedošlo k úrazu.. Mám i zdokumentováno jak to tam vypadalo. Ráda fota zašlu. Po uklidu ze strany maminek byl plný velký odpadkový pitel. A to jsme neposbírali úplně vše. V pondělí 30.5.2016 jsem šla okolo a zase lahve od alkoholu a tentokrát i nějaké oblečení a deky na lavičce. Asi od bezdomovce. Přimlouvala bych se za to, aby odpadkový koš byl dán co nejdříve. Třeba to aspoň trošku donutí návštěvníky odpadky hodit do koše. Chápu, že za ten hrozný nepořádek jsou zodpovědní jen ti kdo ho dělají . Na stranu Sotesu bych řekla, že na toto hriště se opět zapomíná. A pokud si tam děti budou chtít hrát tak ho budeme muset nejdřív uklidit a budeme doufat , že mezi odpadky nenajdeme použié injekční stříkačky. hezký den
  ~ Iveta

  odpověď:
  Dobrý den, tato lokalita se uklízí průběžně v celém týdnu, není pravda, že by ji naše společnost opomíjela. Může se stát, že se nepořádek objeví po provedení úklidu a je zde do dalšího, s tímto však nic nenaděláme. Stav úklidu jsem dnes osobně zkontroloval a nezjistil závad - celé prostranství bylo čisté. Zdravím Vás
  René Bolvari, ved. střediska odpadů a čištění Sotes Sokolov

  Dobrý den, při každém společném výjezdu se zástupci Sotes se osobně přesvědčím, v jakém stavu lokalita je.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 3.6.2016

  Nebezpečná železa na Vítězné

  dotaz:
  Dobrý den. Na sídlišti Vítězná, mezi novostavbami za novým hřištěm DDM, se nachází v trávníku panelová plocha (pozůstatek nějakého vojenského přístřešku). Z této plochy vystupují ostré, zrezivělé zbytky nosníků. Mezi tím si hrají malé děti, některé jezdí na kolech. Bylo by vhodné, když ne okamžitá likvidace betonů, tak aspoň rozbrušovačkou odstranit vyčnívající kovové části - dříve, než se někomu něco stane. Děkuji za pochopení a zdravím.
  ~ V. Kodýdek

  odpověď:
  Dobrý den, děkujeme za upozornění, vyčuhující železa byla odstraněna.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel Sotes Sokolov

 • 2.6.2016

  Kdy bude obchvat, zaslepená spojka

  dotaz:
  Dobrý den. Můžete prosím napsat, kdy má být hotový západní obchvat (myslím přes silnici na Citice, ke "kruháči"k čerpací stanici na Kraslické? Zároveň prosím o odpověď, proč na tomto kruhovém objezdu je zatarasený výjezd na Královské Poříčí...? Děkuji za odpovědi,
  ~ Miskolczi Jozef

  odpověď:
  Dobrý den, obchvat má být hotov v roce 2018, pokud vše půjde podle plánu. Co se týká zablokovaného výjezdu z kruhového objezdu na Královské Poříčí, tak po kolaudaci byla tato odbočka, respektive napojení na hlavní silnici na Královské Poříčí, vyhodnocena jako nepřehledná a tudíž velmi nebezpečná. Osobně jsem se podivoval nad tím, že dopravní situace byla takto řešena, neboť jsem se již několikrát osobně přesvědčil o tom, že toto napojení je opravdu značně nepřehledné.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta Sokolova

  Dobrý den, k Vašemu dotazu sdělujeme:
  - jedná se o poslední etapu Západního obchvatu Sokolova (úsek lokalita Jižní lom přes komunikaci do Citic - železniční trať - řeka Svatava – ul. Kraslická), která byla již započatá a předpokládané dokončení stavby dle stavebního rozhodnutí je prosinec 2017 - místo připojení se nachází bezprostředně za vypuklým výškovým obloukem přeložky silnice II/181, přes který není možné dosáhnout potřebné délky rozhledu v místě připojení. Provizorně bylo toto bezpečnostní riziko eliminováno úplným zákazem vjezdu na jednosměrnou větev.

  ~ Hana Schimmerová, vedoucí odboru dopravy

 • 30.5.2016

  Intervaly odozu separovaného odpadu

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat kompetentní osoby, jaký počet svozů týdně si platí město ve smlouvě se společností SOTES. Velmi často se nám stává, že před víkendem jsou před naším domem kontejnery na plast i na papír z větší části plné. Pokud se během víkendu naplní, v pondělí už létají plasty po ulici a tento způsob není příliš motivační a estetický. S úctou
  ~ Jiří Korbel ml.

  odpověď:
  Dobrý den, pravidelný odvoz separovaného odpadu, který provádí společnost SOTES, probíhá u kontejnerů s plastem a papírem 2x za týden, u kontejnerů se sklem 1x za 14 dní. Společnost provádí také mimořádný svoz kontejnerů s plastem a papírem, a to v posledním týdnu měsíce prosince, po vánočních svátcích.
  ~ Ing. Alžběta Kubalíková, oddělení majetkové, odbor správy majetku

 • 27.5.2016

  Historické pohlednice

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze na úřadu nahlédnout do historických ortofotomap, např. v programu Gramis, Mysis, GS Web popř. jiných, kde by byla padesátá léta? Jestli tedy úřad má nějaké ortofotomapy z těch let. Děkuji za odpověď.
  ~ Petra Vostárková

  odpověď:
  Dobrý den, město Sokolov publikuje historické mapy prostřednictvím svého mapového prohlížeče Marushka dostupného na http://mapy.sokolov.cz/marushka/ K dispozici jsou mapy z roku 1950 a 1982 a pak od roku 2006 do současnosti. Mapy si zobrazíte zakliknutím příslušných snímků ve vrstvě 17. Historie města Sokolov. V případě potřeby více informací k mapám města nás neváhejte kontaktovat na gis@mu-sokolov.cz Pěkný den
  ~ Bc. Kateřina Klepáčková, vedoucí oddělení správy GIS odbor informatiky

 • 27.5.2016

  Poděkování

  dotaz:
  "Sokolov se rozhodl rázně zakročit v problémových lokalitách Sokolov - Problémové lokality v Sokolově budou pod větším dohledem. Město avizuje, že tvrdě zakročí proti majitelům nemovitostí, kteří nedodržují předpisy, a také proti nepřizpůsobivým, kteří ztrpčují život svému okolí. Do ulic tak vyrazí policisté, strážníci i hasiči... Lokalita u nádraží či Hornická ulice a do třetice restaurace Dukla. To jsou lokality, kde je to nejhorší... (Zdroj: Sokolovský deník). Za tohle velký palec nahoru, snad to konečně povede ke zlepšení života v daných lokalitách a tím pádem v celém Sokolově.....ještě jednou palec nahoru, který určitě nezůstane osamocen.....
  ~ anonym

  odpověď:

 • 27.5.2016

  Lidé před domy a chodníky v Sokolovské

  dotaz:
  Dobrý den, poslední roky se rozmohl trend vysedávání občanů před domy - a to ne před svými rodinnými na svém pozemku - obtěžování hlukem, dýmem z grilování apod. Jistě se dá pochopit, že v období úmorných veder lidé hledají únik z vyhřátých bytů. Toto se však děje i v případě, už když venkovní teplota vystoupí nad 15°C. Mám na mysli konkrétně bytový dům vedle kina Alfa, kde je to už nyní hotové ležení. Zajímá mě, zda musíme procházet a projíždět ulicí Sokolovskou (jednou z hlavních tepen města) a hledět na nepořádek (obyvatelé domu, kteří tam vysedávají do večerních hodin, nechávají venku přes noc nábytek a další předměty, které spolu se stavebním materiálem působí jako skládka). Neustále slyším, jak nám město vzkvétá - a nejen obrazně - toto mi však nepřipadá jako zvelebení, ale naopak. Začínají si toho všímat i lidé z okolních obcí, kteří navštěvují kino Alfa. Co s tím uděláte? Navrhuji obyvatelům domu nabídnout pozemky v zahrádkářské kolonii s přístřeškem, kde mohou i nocovat, pokud neumí nebo nechtějí řádně užívat bytů.
  Můj další dotaz směřuje nedaleko: kdy se město chystá opravovat zámkovou dlažbu na chodnících v ulici Sokolovská? Dovoluji si uplatnit právo výběru obuvi dle vlastního vkusu, nikoli dle stavu pěších komunikací ve městě. Mám za to, že kdyby byla věnována péče komunikacím ve městě, a to nejen pro pěší, taková, jako cyklostezkám a cestám na sportoviště a rekreační areály, bylo by to obecně prospěšnější, protože i zarytí sportovci využívají ty po městě pravidelně a celoročně! Děkuji za odpověď!

  ~ Zora

  odpověď:
  Dobrý den, co se týká posedávání občanů na chodnících a trávnících, konstatuji, že tato situace se nám také vůbec nelíbí, ve spolupráci s městskou policií a Policií ČR bylo přijato opatření, kdy takové jednání bude řešeno nejdříve domluvou a pokud to nepomůže, tak následně i finančně sankcionováno, navíc v příštích dnech dojde, a to až do odvolání, k posílení policejních hlídek, a to v oblastech, kde k tomuto dochází nejčastěji. V současné době také chystáme a předložíme zastupitelům ke schválení změnu obecně závazné vyhlášky, kde takové počínání bude výslovně zakázáno.
  Co se týká zámkové dlažby v Sokolovské, město postupuje dle zpracovaného plánu oprav, který konzultuje se správcem komunikací, tedy společností Sotes, protože právě tato společnost má o komunikacích ve městě největší přehled a z toho vyplývající potřebnost oprav.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.5.2016

  Málo odpadkových košů na Michalu

  dotaz:
  Dobrý den, po delší době jsem měla příležitost projít se Husovými sady a musím se pochvalně vyjádřit k čistotě parku. Procházka je to opravdu příjemná, vše upravené, všude lavičky a u každé lavičky odpadkový koš. Myslíte pane starosto, že i u nás na Michalu bychom si nezasloužili pár odpadkových košů navíc, minimálně na zastávkách MHD (tam bohužel často nejsou ani ty lavičky...) a při cestě na areál zdraví? A když už jsem se dotkla tématu laviček – mám ve svém okolí minimálně dva případy starších obyvatel, kterým lavičky na sídlišti zoufale chybí. Jednou z nich je starší paní, která je astmatička a s pejskem chodí na procházky jen okolo domu, na areál se nikdy nevydává, protože delší cestu bez přestávky a posazení neudýchá. A druhým příkladem je děda mé známé, který díky onemocnění pohybového aparátu nedojde na nákup do větších obchodních center, protože si nemá po cestě kde chvilku sednout a odpočinout. A k dokreslení celé situace musím uvést ještě jeden příklad – donedávna byla situace taková, že při pěší cestě ze sídliště (Švabinského ulice) do centra města po tzv. chemičáku nebyla po celé té dvoukilometrové cestě ani jedna lavička. Dnes už alespoň jedna lavička u chodníku v blízkosti 8. ZŠ slouží. Bude město v instalaci laviček a hlavně odpadkových košů na sídlišti pokračovat? Děkuji za odpověď.
  ~ Věra Zimmelová

  odpověď:
  Dobrý den, i přes značnou vytíženost vozu, který vyváží odpadkové koše, se tímto požadavkem vedení města bude zabývat. Velice by nám pomohlo, pokud máte nějaká místa z vlastní zkušenosti vytipovaná, abyste nám je blíže specifikovala, o totéž Vás prosím i ohledně laviček. Děkuji a přeji Vám hezké dny.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.5.2016

  Když soused neseká trávu

  dotaz:
  Dobrý den, mám problém se sousedy v ulici. Jedná se o ulici Tovární 1032. Sousedé teměř celý rok nesekají trávu, u jejich vchodu do domu to vypadá jako na skládce, tráva už dosahuje výšky přes metr. Pokud bude potřeba, mám i fotografie. Je nějáke řešení tohoto problému, pokud jim něco řekneme já či jiní sousedi, tak jsou hrubí. V takto vysoké trávě se drží nejen klíšťata, ale i další paraziti. Mnohokrát děkuji za pomoc při řešení toho problému.
  ~ Jaromír Krpec

  odpověď:
  Dobrý den, soukromé pozemky město neobhospodařuje a sekání trávy na nich nemůže nijak ovlivnit. Je mi líto.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 27.5.2016

  Ranní hluk v ulici K. H. Máchy

  dotaz:
  Dobrý den, dle Vaší odpovědi p. Winklerové z 8.5.2016 o nočním klidu, kterým se rozumí doba od 22. do 6. hodiny, který je chráněn zákonem č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, se táži,jak je možné, že dnes mezi 4.56 - 5.40 h ranní pracoval čistící vůz v ulici K. H. Máchy? S pozdravem
  ~ J.Anderlová

  odpověď:
  Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Upozorním dodavatelskou firmu prostřednictvím stavebního dozoru, na situaci, která nastala, a aby noční klid dodržovala a veškeré práce zahajovala až po 6. hodině ranní. S úctou
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 23.5.2016

  Opravy v ulici K. H. Máchy

  dotaz:
  Pane starosto, co se to zase děje v ulici K.H.Máchy ?
  ~ Jindřiška Frková

  odpověď:
  Dobrý den, je vyřizována reklamace. Omlouvám se za vzniklé nepříjemnosti, ale firma respektovala naší nespokojenost a tak dochází k položení nového povrchu. Takže komplikace, věřím v řádu dnů, ale jistě chápete, že požadovanou a řádně uhrazenou zakázku chceme převzít v odpovídající kvalitě.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 23.5.2016

  Poděkování

  dotaz:
  Dobrý den. Ráda bych dodatečně poděkovala za uspořádání akce "Závody kočárků" a technickým službám Sokolov za vstřícnost a ochotu. S pozdravem
  ~ Eliška s rodinou

  odpověď:

 • 20.5.2016

  Vrby v Areálu zdraví

  dotaz:
  Dobrý den. Areál zdraví kvete a já tam velmi rád chodím. Moje možná bezvýznamná připomínka se týká vrby na břehu jezírka. Každé Velikonoce chodím na proutky a není mnoho míst, kde se dají nařezat. Proto volně vysazuji košíkářské vrby podél potoků a mokřin. Jedna poměrně kvalitní vrba však roste neupravená na břehu jednoho z jezírek. Navrhuji ji příští jaro zakrátit tak na 1 m tak, aby příští rok začala obrůstat do svého typického tvaru a vysázet kolem jezírek ještě několik dalších. Dojde ke zpevnění břehu, vypadá to dobře a nedá to žádnou další práci, protože do jara bude ořezaná koledníky. Přiložil bych fotografii, ale to zatím do těchto podnětů nelze.
  ~ Martin Valdhans

  odpověď:
  Dobrý den, dáme do návrhu náhradní výsadby 2 ks vrby k zadnímu jezeru. Ořez dostanou do protokolu technické služby Sotes. Myslíme si, že to je moc dobrá připomínka. Děkujeme. S pozdravem
  ~ Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města

 • 20.5.2016

  Stav Truhlářské ulice

  dotaz:
  Vážený pane starosto, chtěl bych se informovat, v jakém stadiu je uvedení komunikace a chodníků v Truhlářské ulici do stavu, kdy se nebude zhoršovat úroveň bydlení a bezpečnost pohybu v této ulici. Díky provizorní úpravě chodníků město loni ušetřilo s tím, že letos (2016) se bude stejně opravovat celá ulice a bylo zbytečné to dělat (informace od vedení stavby a pracovnic MÚ, které zde byly na místním šetření). Děkuji za informaci.
  ~ Jan Vokáč

  odpověď:
  Vážený pane Vokáči, děkujeme za Váš podnět, o dlouhodobě nevyhovujícím stavu v Truhlářské ulici víme. Jak jsme avizovali v rubrice Napište starostovi dne 31.7.2015, odbor správy majetku zahrnul do návrhu rozpočtu pro rok 2016 zpracování projektové dokumentace, realizaci pak zahrne do návrhu rozpočtu pro rok 2017. Samotná realizace však samozřejmě bude záležet na tom, zda zastupitelstvo města akci schválí a uvolní nezbytné finanční prostředky. S pozdravem a přáním příjemného dne
  ~ Ing. Hana Mertlová, odbor správy majetku města

 • 20.5.2016

  Ad: Auta u jezera Michal

  dotaz:
  Dobrý den, reaguji na vjezd vozidel na Medard: Bohužel, v okolí 80 km neexistuje jiná vodní plocha vhodná na kite nebo surf. Na Jesenici není přístup k vodě, Nechranice 80 km. Porušujeme vjezd, ale na kole materiál přivézt nelze. Použitelný vítr je vzácný, proto asi některý z řidičů spěchal ... Obvykle když fouká, je hnusně a nejsou cyklisté a nepřekážíme si. V létě přibudou koupající se a jejich vozidla (až na Michalu budou cerkárie). Potom, mám obavu, nepůjde o pouhý zákaz vjezdu, ale o úplný zákaz vstupu včetně koupání. Medard se ohradí plotem a bude většinu roku zcela k nepotřebě stejně jako Michal, pouze vodní ptactvo bude mít radost. Řešení přitom existuje i v ČR - jezero Milada na Ústecku (také patří PK), kde je vjezd s povolením.
  Pavel

  Dobrý den. Chtěl bych se vás zeptat ohledně povolení k vjezdu k jezeru Medard. Jsme parta nadšenců vodních sportů windsurfing, kiteboarding. Bohužel vybavení obnáší, že k vodě musíme autem. Vždy si po sobě uklidíme. S pozdravem
  Jan Vrbický

  Dobrý den pane starosto. Můžete mi říct, co Vám vadí na autech v okolí jezera? Skupinka cca 8mi dodávek patřila nám, kiteboardistům. Tuto lokalitu využíváme pouze ve větrných dnech ke kiteboardingu. Od roku 2011 nás nikdy nikdo neprudil, páč jsme neporušili žádný zákon a jestli jo, tak mi povězte jaký, když teda nabádáte lidi k anonymním telefonátům na policii. Jestli že tam někdo dělá bordel a zakládá černé skládky, tak budiž, ale proč to pak máme odnášet my, slušný lidi, co k jezeru jezdíme kvůli vybavení autem, a to jen za účelem sportu. Zrovna tak mně se nemusí líbit, že tam jezdí cyklisti. Svoje cyklostezky mají podél Ohře a v celém kraji, tak ať si jezdí tam, my máme jen tuto vodu, která se pro tento sport dá využít. Kromě Nechranic tu v okruhu 150 km nic podobného není, tak bych rád uvítal nějakou toleranci ze strany policie a informoval je, že na pozemku SUAS neporušujem žádné zákony a neohrožujem ostatní návštěvníky jezera. Jestliže pohyb lidí v okolí jezera vadí vlastníkovi pozemku, měl by sám učinit patřičná opatření proti vstupu, a to pro všechny lidi a ne jen nás kajtery. Děkuji. Můj dotaz ohledně Medardu neberte vážně, dělal jsem si jen legraci. Nicméně mě pobavila Vaše nesmyslná snaha řešit pohyb na cizím a soukromém pozemku anonymním udáním a zatěžovat policii blouděním po Medardu. Čest práci všem Bc. a ostatním anonymním bonzákům :-) .... jo a nezapomeňte řešit i cyklisty a ostatní turisty, kteří chodí tak rychle, až se jim práší od bot.

  ~ Robin

  odpověď:
  Dobrý den, plně s Vámi souhlasím a stejně jako Vy jsem přesvědčený o tom, že budoucí (všimněte si prosím slova budoucí) jezero Medard bude rájem jak pro všechny koupající, tak pro cyklisty a samozřejmě i pro vyznavače sportů, které uvádíte. Také já, pokud kdekoliv prezentuji jezero Medard, vyzdvihuji zejména ideální povětrnostní podmínky pro kiteboarding nebo windsurfing. Stejně jako Vy jsem si vědom, že v našem okolí půjde o pro tento účel místo ojedinělé. Celé nepochopení, a v této chvíli odpovídám i na ostatní reakce, spočívá v tom, že podle mých informací jezero Medard ještě není oficiálně zpřístupněno veřejnosti. V současné době, a to prosím berte pouze jako můj osobní názor, je majitelem pozemku tolerována přítomnost cyklistů a chodců, kteří se zde pohybují na vlastní nebezpečí. Pochopitelně je tato tolerance jinak vnímána u vjezdu motorových vozidel. Ještě jednou dodávám, že toto je můj osobní názor a doporučoval bych s případnými dotazy či požadavky se obracet na Sokolovskou uhelnou, coby vlastníka pozemku. Pokud jsem odpovídal v předchozích dotazech a vyzýval k volání na Policii ČR, reagoval jsem tímto způsobem na stížnosti občanů, které poukazovaly na nebezpečnou jízdu majitelů terénních vozů a zejména čtyřkolek. Jsem přesvědčený, že na ohleduplnou jízdu někoho, kdo si přiváží sportovní potřeby blíže k vodě, tyto stížnosti nesměřovaly, tím ale neříkám, že pohyb vozidel po březích jezera je v pořádku, jak uvádím výše. Nemohu se také ztotožnit s názorem, který do této rubriky přišel, že každý, kdo volá na Policii ČR nebo na Městskou policii proto, aby upozornil na projevy vandalského chování nebo chování, které ohrožuje jeho bezpečnost, je, jak uvádí pisatel, "bonzáctví". Naopak se hlásím k mottu Chraňme si své město společně. Dovolte mi závěrem vyjádřit přesvědčení, že po oficiálním zpřístupnění jezera Medard, tj. po úplném napuštění a dokončení terénních úprav, se ve spolupráci s majitelem pozemku najde oboustranně přijatelné řešení pro to, aby tato krásná vodní plocha byla využívána co nejširší skupinou obyvatel a návštěvníků našeho města.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Město a poliklinika

  dotaz:
  Dobrý den, pane starosto, zajímalo by mě, zda v budoucnosti plánujete odkoupit sokolovskou polikliniku? Nové vedení sice zlepšuje prostředí, ale co se týče vztahů mezi zaměstnanci nebo pacienty, je to podle mého jen horší. Předem děkuji za odpověď
  ~ Bára

  odpověď:
  Dobrý den, město v žádném případě o odkoupení polikliniky neuvažuje, neboť nedisponuje potřebnými prostředky na koupi podobného zařízení, nemluvě o následném provozu. Postrádalo by také logiku, aby město vlastnilo objekt pro zdravotní účely. Souhlasím s Vámi, že nové vedení pracuje na prostředí, ve kterém se personál i pacienti nacházejí, a zároveň dodávám, že nemám informace o horšících se pracovních vztazích, a to jak ze strany personálu (v poliklinice pracuje také několik mých dobrých známých a přátel), tak také od vedení, se kterým jsem již několikrát jednal. Naposledy v minulém týdnu, kdy jednatelka společnosti paní Mamajeva zavítala na městský úřad. Kromě personálního obsazení jsme projednávali také současné a budoucí investice do tohoto zařízení. Věřím, že také díky nim se budova polikliniky a prostředí v ní bude stále zlepšovat.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Tvrdá sedadla v divadle

  dotaz:
  Dobrý den, po delší době jsem navštívila Městské divadlo v Sokolově a musím říct, že zážitek z představení mi dokonale zkazilo nepohodlné posezení na sedadle. Tvrdé sedačky, žádné opěrky, nepochopitelné sklápění dopředu. Líp by se hodily někam na stadion a ne do divadla. Neuvažuje město o jejich výměně? Tohle je spíš za trest.
  ~ Hana Švandová

  odpověď:
  Dobrý den, s Vaším názorem se také já ztotožňuji a volbu sedaček nepovažuji za ideální. Nutno dodat, že dle původního návrhu architekta Meleny tyto sedačky neměly mít ani polstrované sedáky a jen na přímý zásah tehdejšího vedení města a MDK Sokolov byly alespoň takto "dovybaveny". Věřím, že při některé z budoucích rekonstrukcí již bude volba sedaček provedena mnohem citlivěji, vzhledem však k tomu, že zmiňované sedačky jsou ještě dlouho před koncem své životnosti, neuvažujeme nyní pro finanční náročnost o jejich výměně.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Pronájem městského bytu

  dotaz:
  Dobrý den, dostala jsem se do špatné životní situace. S dcerou (právě teď 10 m) jsem bydlela doposud u rodičů. Avšak nastala situace, kdy jsem byla z bytu vyhozena. V bytě nás bylo dohromady se sourozenci 7 a takhle už dále nešlo setrvávat. Samozřejmě jsem si zažádala o městsky byt, ješte tehdy, když jsem setrvávala u rodičů. Jsem také matka samoživitelka. A teď jsem naštěstí na dobu neurčitou u známých, ale to také nemůže být na dlouho. V žádosti o byt jsem neuspěla, ale byla jsem zařazena jakožto náhradnice, pokud nepodepíšou smlouvu. Dnes jsem byla na úřadech a vyptávala se, jaké pomoci by se mi mohlo dostat. Já samozřejmě nechci s malou zůstat na ulici ani touto situací přijít o dceru. Proto se obracím na Vás, jakožto starostu města Sokolov. Prosím Vás tedy o odpověď a děkuji za pochopení. S přáním hezkého dne
  ~ Iveta Polívková

  odpověď:
  Dobrý den, životní situace, do které jste se dostala, mi samozřejmě není lhostejná, rád bych Vás požádal, abyste se opětovně obrátila na odbor sociálních věcí města v ulici K. H. Máchy, jsem přesvědčen o tom, že pracovnice tohoto odboru budou hledat společně s Vámi řešení, které Vás na ulici, jak píšete, nedostane. Co se týče městských bytů, je pro mě jako pro starostu příjemným zjištěním, že o městské byty je zájem a vždy je několik uchazečů o jednotlivé byty. Na druhou stranu pak samozřejmě dochází k situacím, kdy nemůžeme uspokojit všechny žadatele, Doporučuji hlásit se do nových nabídek pronájmu městských bytů s tím, že rada města, která byty přiděluje, vždy přihlíží také ke konkrétním životním situacím žadatelů.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 20.5.2016

  Oprava Vítězné, rybaření v parku Gsteinig

  dotaz:
  Dobrý den, chci se zeptat, kdy už konečně zase začne oprava komunikace na Vítězné? A ještě jeden dotaz mám. Bude bývalý lom Gsteinig někdy rybářský revír? Platíme městu rybářský lístek a chytat na tak krásné vodě se nesmí.
  ~ Jakub Sláma

  odpověď:
  Dobrý den, k Vaší první otázce se vyjadřuji níže pod titulkem "Oprava Vítězné ulice se žel protahuje". K druhé odpovídám, že město Sokolov neuvažuje o povolení chovu a lovu ryb v parku Gsteinig, jedná se o okrasný park se stejným režimem vodních ploch jako jsou například v Zámeckém parku a Husových sadech.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Oprava Vítězné ulice se žel protahuje

  dotaz:

  odpověď:
  Dobrý den. S politováním musím konstatovat a velice se proto zlobím, že dokončení rekonstrukce Vítězné ulice se opět termínově natahuje. Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsem věřil, že už se bude dávno pracovat a začal jsem pátrat, v čem je problém, a zjistil jsem, že komunikace s vítěznou firmou z výběrového řízení je značně komplikovaná, momentálně již minimálně 14 dní město vyzývá tuto společnost, aby její zástupci přišli na radnici podepsat již městem schválený dodatek ke smlouvě a mohli tak neprodleně začít pracovat. Udělám vše pro to, aby město využilo všech svých možností k urychlení a co nejrychlejšímu dokončení prací.
  ~ Bc. Jan Picka, starosta města

 • 13.5.2016

  Auta u jezera Medard

  dotaz:
  Dobrý den pane starosto, včera jsme se byli na kolech projet s dětmi kolem jezera Medard. Napočítali jsme cca 8 dodávek, několik motocyklů a několik osobní automobilů. Někteří jezdí celkem rychle po pískových cestách. Hlavně projíždí k jezeru zákazem vjezdu.Bylo by možné s tím něco udělat, i když se jedná o pozemek SUAS?
  ~ Robin

  odpověď:
  Dobrý den. Území okolí jezera Medard leží v katastru obcí Habartov a Svatava. Váš podnět byl předán Policii České republiky, Krajskému ředitelství Karlovarského kraje, Územnímu odboru Sokolov k opatření.
  Bc. Jiří Novák, zástupce velitele městské policie

  Dobrý den. Byť, jak je zmiňováno, jezero Medard neleží na katastru města Sokolova, jsem si vědom toho, že k rekreačním účelům tuto lokalitu bude využívat i mnoho obyvatel našeho města. Ať již z tohoto důvodu anebo z důvodu, že starosta Sokolova je zároveň starostou obce s rozšířenou působností, mi samozřejmě toto chování není lhostejné a také já při svých poradách s velitelem Policie ČR v Sokolově se budu zajímat o řešení situace. Také bych rád požádal, stejně jako v jiných případech, abyste každé takové chování telefonicky i anonymně nahlásili Policii ČR, která může operativně zareagovat.

  ~ Bc. Jan Picka, starosta města