česky Deutsch English

ZŠ Pionýrů intenzivně tuží vztahy s gymnáziem v Neustadtu

8.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
partnerská setkání

Již třetím rokem se Základní škola Pionýrů pravidelně setkává s žáky partnerské školy z gymnázia v Neustadtu. Po prvních letmých seznámeních v rámci meziškolních sportovních utkání, přes návštěvy žáků v německých rodinách, strávili společný technicko-vzdělávací den v Techmanii a v dubnu dokonce dvoudenní výlet.

Do plzeňského vzdělávacího centra Techmania se sjelo dohromady 44 dětí, které absolvovaly návštěvu 3D planetária, společnou seznamovací dvojjazyčnou hodinu a konečně i rozchod po interaktivních expozicích science centra.

Dubnový výlet směřoval učitel Ondřej Štych se svou třídou 6. A do německého Wirsbergu, odkud se druhý den přemístili na hrad Loket a rozhlednu Diana v Karlových Varech. Jako pojítko při různých interaktivních a jazykových hrách zvolili významného německého císaře a českého krále Karla IV. „Společný oběd, vybrání si jídla v německém jazyce či domluvení si jistých pravidel na pokojích, kde vždy spali dva němečtí a dva čeští žáci byl jen maličký výčet toho, kde a jak museli žáci komunikovat,“ hodnotí pan učitel hlavní důvod, proč se tyto projekty organizují.

partnerská setkání partnerská setkání partnerská setkání partnerská setkání partnerská setkání

Všechny tyto společné akce jsou financované z projektu přeshraniční spolupráce partnerských škol Euregio Egrensis. Aktivní učitel ze ZŠ Pionýrská a zároveň garant zmiňovaného projektu pro českou stranu, pan Štych, se chystá se svými svěřenci v této spolupráci pokračovat. V září mají naplánováno vícedenní soustředění, kde opět budou utužovat mezinárodní vztahy, procvičovat jazyk a sdílet inspiraci s přeshraničními kolegy.

Zdroj: Ondřej Štych, ZŠ Pionýrů

- Andrea Pfeifferová, oddělení komunikace s veřejností