česky Deutsch English

ZASTUPITELÉ SCHVÁLILI ROZPOČET

15.12.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

Ve čtvrtek 14. prosince se na svém řádném 24. zasedání sešli zastupitelé Sokolova. Projednali přes třicet bodů, včetně nejdůležitějšího dokumentu pro příští rok. Rozpočet s investicemi přes dvě stě milionů korun schválili v samotném závěru.

Zasedání zahájil představitel Studentského zastupitelstva, který přítomné seznámil s nejbližšími aktivitami studentů. Například o vánoční sbírce pro Azylový dům na Šenvertu, plánovaných přednáškách o drogách pro školy, nebo chystané Školympiádě. Politici pak projednávali například obecně závaznou vyhlášku, která podle předloženého návrhu měla zakázat kouření tabákových a elektronických cigaret v blízkosti Integrované střední školy technické a ekonomické. Nařízení požadoval její ředitel a zastupitel Pavel Janus. „Nechceme suplovat rodinu, vadí nám ale nárůst kuřáků studentů. Zákaz by platil jen do 15 hodin,“ argumentoval. „Mně se nápad líbí, ale není domyšlený. Hranice se přesune k budově lékařů, k faře, k obytným domům, čili myslím, že to problém neřeší, jen přesune,“ oponoval člen rady města Michael Rund. Po krátké diskusi byl návrh zamítnut. Diskuse, do které se zapojila i veřejnost, se rozvinula rovněž kolem otázky přímých přenosů a pořizování audio a video záznamů z veřejných zasedání zastupitelů. Občané přinesli petici se sto padesáti podpisy. „Nejsme proti tomu, pokud si to veřejnost žádá. Jen říkáme, že s ohledem na vstupní investici a související pravidla na ochranu osobních údajů dle norem EU, které budou platit od května, by situaci měli řešit noví zastupitelé,“ komentoval starosta Jan Picka, zastupitelé posléze vzali petici na vědomí. V závěru zasedání se projednával rozpočet na rok 2018. Ten předpokládá investice přesahující 200 milionů korun. Počítá se například s první etapou stavbu domu pro seniory, opravami komunikací, nebo projekty na nová parkoviště. Příjmy by měly přesáhnout 600 milionů, výdaje jsou vyčíslené na 800 milionů korun. Záporné saldo 270 milionů korun pokryje město ze zdrojů minulých let.

Zastupitelé se na příštím 25. veřejném zasedání sejdou 16. února 2018 v 15.00 hodin ve velké zasedací místnosti v 1. patře budovy A Městského úřadu Sokolov v Rokycanově ulici. Programy a výstupy zasedání jsou postupně zveřejňovány v sekci Samospráva - zastupitelstvo (rada) města - programy a usnesení.

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností