česky Deutsch English

Zástupci z partnerského města Saalfeld navštívili Sokolov

1.6.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
Saalfeld

Delegace desíti představitelů partnerského města Saalfeld přijelo ve čtvrtek 31. května vyzvědět, jak se nám v současné době v Sokolově žije. Starosta Matthias Graul zároveň představil svého nástupce Steffena Kania.

Ten převzal z rukou starosty Jana Picky knihu o Sokolovu a vřelé gratulace. Po boku pana starosty usedla na setkání místostarostka Renata Oulehlová, místostarosta Karel Jakobec, tajemnice Simona Randová, radní Vladimír Vlček a ředitel krajského muzea Michael Rund. V úvodním slovu starosta představil naše město, jako místo zaměřující se čím dál víc na kulturu a sport. Dotkl se historie a s tou souvisejících budov a památek. Zmiňoval stále narůstající rekultivační programy, díky kterým vznikají nové vodní plochy, stejně tak nárůst sportovních a kulturních akcí, které jsou prezentovány a podporovány destinačními agenturami Živý kraj a Kam po Sokolovsku.

Saalfeld

Jako další se ujal slova Michael Rund, který prezentoval hornictví včetně jeho historie v našem městě. Ten zároveň komentoval společnou prohlídku dolu Jeroným.

- Andrea Pfeifferová, oddělení komunikace s veřejností