česky Deutsch English

Žáci středních škol se učili prevenci v dopravě

12.6.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
den dopravy

Dne 8. června 2017 proběhla pod taktovkou Městské policie Sokolov velkolepá preventivní akce zaměřená na žáky středních škol v Sokolově k tématu „DEN PREVENCE V DOPRAVĚ“.

Akce měla nejen preventivní charakter. Jejím smyslem bylo rovněž podpořit Natálku Hajduovou ze Starého Sedla u Sokolova, kterou má pod patronátem Nadační fond Andělská křídla. Ten pomáhá tělesně a zdravotně handicapovaným dětem a dětem trpícím jiným závažným a dlouhodobým onemocněním. Celkem bylo díky tomuto dni vybráno prostřednictvím nákupu magnetek pro Natálku 6 142 Kč. Šek převzaly patronky Nadačního fondu Andělská křídla paní Ivana Papežová a Simona Stojanová z rukou starosty Jana Picky.

den dopravy

Samotná akce probíhala v dopoledních hodinách celkem na čtyřech stanovištích a účastnilo se jí 250 žáků středních sokolovských škol. Kromě kina Alfa, kde interaktivně prezentovala společnost Dekra a byl předán šek pro Natálku, se přednášelo o prevenci na železnici na vlakovém nádraží v Sokolově. Přistaven byl i speciálně upravený konferenční vlak od Správy železniční a dopravní cesty.

V Domě dětí a mládeže si žáci vyzkoušeli cyklo a auto trenažery a zároveň si otestovali své vědomosti ze silničního provozu při ostrých testech. Další automobilový trenažer čekal na návštěvníky v areálu FK Baník Sokolov spolu se závodníkem a majitelem firmy Motorsport Simulátor a organizací Besip.

den dopravyden dopravyden dopravyden dopravyden dopravy

Projekt vznikl ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Sokolov, Správou železniční a dopravní cesty Praha s.o. – odborem bezpečnosti a krizového řízení, s firmou Motorsport Simulátor Petr Lisa, s organizací BESIP,  Nadačním fondem Andělská křídla, Městem Sokolov – odborem dopravy, se společností DEKRA.cz, Městským domem kultury Sokolov, kinem Alfa a  FK Baník Sokolov.

- Hana Procházková, vedoucí oddělení prevence kriminality