česky Deutsch English

Začal týden plný sportu

18.6.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
tenisky

Město v celotýdenní akci Sokolov v teniskách poprvé přivítá Den s cyklostezkou Ohře, během sportovního týdne budou v pohybu všechny věkové kategorie díky Dnu pro seniory nebo Školympiádě mateřských a základních škol a vše vyvrcholí velkolepou akcí Hurááá, prázdniny, jejíž nedílnou součástí je Sokolovský 1/4 maraton a nově také Barevný běh.

Zahájení celého týdne proběhlo 16. června oslavou 70 let založení FK Baník Sokolov, kde bylo celé odpoledne nabité fotbalovými zápasy a hudebně zábavným programem. Následující den 17. června Sokolov poprvé uvítal již zmiňovaný Den s cyklostezkou Ohře. Na Starém náměstí se sešly tisícovky nadšených cyklistů, kterým byly nabídnuty odborné přednášky na téma bezpečnosti na kole, přehlídky cyklistických potřeb a samozřejmě kulturní program.

Dnes v pondělí 18. června jsme se věnovali k těm nejmladším na Školympiádě mateřských škol. Pro bezmála 300 dětí je připraveno hned několik sportovně zábavných disciplín. 21. června přijdou na řadu žáci základních škol, pro které je připravena Školympiáda s různorodými disciplínami, jakými je například orientační bludiště, atletický sedmiboj, fotbal, florbal či nové disciplíny – basketbal, plavání a úniková hra. Sportovní den zahájí průvod závodníků po sokolovské cyklostezce směrem k areálu Bohemia, kde žáci složí olympijský slib a společně zapálí olympijský oheň. Jednotlivé sportovní disciplíny proběhnou jak na areálu Bohemia, tak na sportovišti areálu Baník, v krytém bazénu Sokolov a Městském koupališti Sokolov.

Následující den 19. června bude patřit seniorům, pro které budou v prostorách Domu dětí a mládeže připraveny zpravidla relaxační a lehce sportovní hry. Tyto hry byly v minulých letech velice oblíbené a jsou pro seniory jakýmsi aktivním zpestřením letních dnů.přeskočíme k těm nejmladším na Školympiádu mateřských škol. Pro bezmála 300 dětí je připraveno hned několik sportovně zábavných disciplín. 21. června přijdou na řadu žáci základních škol, pro které je připravena Školympiáda s různorodými disciplínami, jakými je například orientační bludiště, atletický sedmiboj, fotbal, florbal či nové disciplíny – basketbal, plavání a úniková hra. Sportovní den zahájí průvod závodníků po sokolovské cyklostezce směrem k areálu Bohemia, kde žáci složí olympijský slib a společně zapálí olympijský oheň. Jednotlivé sportovní disciplíny proběhnou jak na areálu Bohemia, tak na sportovišti areálu Baník, v krytém bazénu Sokolov a Městském koupališti Sokolov.

Páteční odpoledne odstartuje jedna z největších dvoudenních akcí Karlovarského kraje Hurááá, prázdniny. Tuto sportovně kulturní událost navštíví každý rok tisíce návštěvníků. Hudební program začne již v pátek v areálu Bohemia, kde se představí kapela ze ZUŠ Kolband, karlovarský Greyhound či poprockové seskupení Shoe Cut.

Téměř plynule přejde dění do sobotního rána 23. června, kde si během celého dne přijde na své snad každý. V 11 hodin odstartuje na hřišti v areálu ISŠTE již 5. ročník Sokolovského ¼ maratonu. Po jeho doběhnutí připravil Městský dům kultury letošní novinku, jíž je Barevný běh. Ze Starého náměstí vyběhnou ve 14 hodin všichni ti, kteří si chtějí užít pohodové zábavné popoběhnutí v záplavě barev a hudby. Tříkilometrová trasa vede krásným prostředím sokolovského parku, doprovázena bude bubeníky, DJ‘s a zakončena hromadnou afterparty pod pódiem v cíli na Starém náměstí.

Na nejmenší bude čekat v areálu Bohemia Sokolníček se svou Cestou do pohádky. Povede k němu přibližně deset zábavných stanovišť, po jejichž zdolání děti čeká nejen sladká odměna. Start bude u workoutového hřiště ve 13 hodin. Pár metrů dál se bude od 14 hodin prezentovat Policie České republiky s ukázkami práce jednotek, policejní technikou nebo i baletem na policejních motorkách v ulici Pionýrů. K poslechu zahraje Hudba Hradní stráže a Policie České republiky. Ani sobotní večer se neobejde bez hudební masáže, tentokrát v podání jazz-rockových Funky Monx, zpěváka Jakuba Děkana či tvrďáků ze skupiny Škwor. Nabitý týden zakončí na noční obloze mezinárodní soutěž ohňostrojů.

tenisky

- Andrea Pfeifferová, oddělení komunikace s veřejností