česky Deutsch English

Z TRADIČNÍHO SETKÁNÍ SE SENIORY

15.3.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

V pondělí 13. března se v sokolovském divadle uskutečnilo tradiční setkání vedení města a seniorů. Besedovali s nimi starosta Jan Picka a místostarostka Renata Oulehlová. Hosté se ptali na přemnožené divočáky, plány oprav komunikací, nebo sokolovskou nemocnici, kterou nově provozuje mezinárodní společnost PENTA.

Přišlo asi dvacet lidí. Starosta na úvod představil aktuální důležité projekty, které město připravuje. Hovořil o domovu pro seniory v Sokolovské ulici, přestavbě části budovy ZDRAPOSO na nové byty pro lidi od 65 let, nebo o budování nových parkovacích míst.

Jeden z prvních dotazů se týkal přemnožených divočáků. Starosta Jan Picka informoval, že Sokolov se připojil ke Karlovarskému kraji, který vypsal odměnu 1 000 Kč za jedno odstřelené zvíře, a nabídl k tomu stejnou částku na pokrytí nákladů s likvidací. Na některých místech se pak používají akustické plašiče s dosahem 25 metrů. Hovořilo se i o sokolovské nemocnici. Tu vlastní Karlovarský kraj, který ji, společně se zařízením v Ostrově, dlouhodobě pronajal společnosti NEMOS Group, s.r.o. Většinovým vlastníkem této společnosti se nedávno stala mezinárodní společnost PENTA. Místostarostka Renata Oulehlová sdělila občanům, že jim nejsou známy žádné závažné změny v současném provozu a že město bude nadále nemocnici v Sokolově finančně podporovat. Ročně jde z městské kasy jeden milion korun na přístrojové vybavení. Dále se mluvilo o opravě komunikací nebo kácení stromů. Lidé se ptali na rekonstrukci Tovární ulice, či vnitroblok v ulici Odboje. Starosta Jan Picka přislíbil prověření a aktualizaci plánu investic.

Na řadu dalších zajímavých témat se hovořilo přibližně hodinu. Jarní besedu uzavřelo vystoupení taneční skupiny Anfas.

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností