česky Deutsch English

VYDAŘENÁ PREMIÉRA

11.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí

Letní sezóna orientačních běžců nabírá tempo. Po sérii oblastních závodů byly na pořadu první republikové závody žebříčku B Čechy západ. Pořadatelé z Pragy Praha vybrali pro tyto závody lesy v okolí Hořovic. Připravili zde náročné tratě, v sobotu krátkou a v neděli klasickou distanci. Jednalo se o poměrně kopcovitý terén s množstvím terénních detailů a kamenných polí. Sokolovský klub nemohl samozřejmě na této akci chybět, protože těchto závodů je za celý rok pouze šest a pro dorostence a žáky je na postup do celostátního žebříčku A třeba získat mnoho bodů a umístit se v konečném účtování do prvních 25% celého startovního pole.

Naši závodníci prokázali, že jsou dobře připraveni. Klára Kohoutková v kategorii mladších žákyň v konkurenci více jak 40 závodnic obsadila 16. a 10. místo. V kategorii mladšího dorostu potvrdil výbornou formu Oldřich Kohoutek. Ten dokonce sahal po stupních vítězů, když v sobotu doběhl na 4. místě a v neděli pak na 5. místě.  Ve stejné kategorii doběhl na 13. a 12. místě Petr Lill, a to běžel s handicapem nepříjemného zranění. Náš poslední zástupce v této kategorii Zdeněk Hejduk obsadil celkově 18. a 14. místo. V kategorii staršího dorostu se naši zástupci již tak neprosadili. Lepší formu prokázal Jan Hejduk, který doběhl na 12. a 10. místě, Adam  Solomko pak byl celkově 19. a 13. Přesto naši borci neodcházeli ze závodů s prázdnou. Karel Rambousek ml. v kategorii mužů nad 35 let totiž nenašel v žádném z obou závodů přemožitele a získal tak dvě první místa.

Zbývajícím našim závodníkům se již tak nedařilo a doběhli daleko v poli poražených. V kategorii žen nad 45 let doběhla Jana Hejduková celkově na 32. a 36. místě, v kategorii mladších žáků Karel Veseleňák na 28. a 20. místě, v B kategorii mužů Lukáš Knepr na 35. a 64. místě, a v kategorii veteránů nad 70 let Dieter Schimm na 16. a  14. místě.