česky Deutsch English

Vedení města diskutovalo se seniory

20.9.2016, Novinky z města Sokolova a okolí
Beseda

V pondělí 19. září se konalo tradiční setkání vedení města a seniorů. S občany se v divadle Městského domu kultury Sokolov sešli starosta Jan Picka a místostarostka Renata Oulehlová.

Starosta Jan Picka prezentoval některé dotazy z rubriky Napište starostovi a místostarostka Renata Oulehlová krátce promluvila o plánované demolici budovy v Sokolovské ulici nebo kultuře. Lidé se pak například ptali na opravu ulic, rušení nočního klidu nebo distribuci Sokolovského Patriotu. "Bydlím u Starého náměstí a v pátek a v sobotu tam je skutečně rušno. Kdyby tam častěji chodily hlídky, byl by větší klid," apeloval jeden z občanů. "Věřím, že rušení nočního klidu je nepříjemné. Bohužel, nejen v centru města k němu dochází. U nás v ulici mě také občas budí noční kolemjdoucí, kteří nejsou zrovna potichu. Neřekl bych ovšem, že hlídky něco změní. Kromě toho noční stráž je dvoučlenná a těžko se mohou policisté zaměřit na jedinou lokalitu. Je to spíš o určité toleranci, pokud samozřejmě nedochází k narušení veřejného pořádku," odpověděl starosta Jan Picka. "Já se chci zeptat na distribuci Sokolovského Patriotu, který mi nepřišel do schránky. Jak to budete řešit?" Pokračovala seniorka. "Distribuce zpravodaje skutečně nebyla v pořádku. Jde o pochybení České pošty, které jsme už prostřednictvím společnosti, která časopis tiskne, podali stížnost. Byla nám slíbená náprava s tím, že se podobná chyba už nebude opakovat," komentovala místostarostka Renata Oulehlová.

Řeč byla také o činnosti vládní Agentury pro sociální začleňování, která ve městě působí a pomáhá městu při práci s lidmi ohroženými chudobou nebo nepřizpůsobivými.

Součástí besedy bylo vystoupení tanečního souboru zdejší ZUŠ pod vedením Zory Čilíkové.

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností