česky Deutsch English

Regionální firmy se představují v Sokolově

9.3.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Veletrh pracovních příležitostí

Ve Sportovní hale ISŠTE v Sokolově se dnes koná Veletrh pracovních příležitostí pod záštitou Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje. Je určen těm, kteří hledají novou práci, stejně tak i těm, kteří hledají nové zaměstnance.

Veletrh odstartoval v 9 hodin ředitel Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Stanislav Kříž, který návštěvníky přivítal spolu se starostou Sokolova Janem Pickou. Zmiňována byla právě vysoká nezaměstnanost v Sokolově, na jejímž základě jsou tyto veletrhy pořádány.

V těchto měsících probíhá již třetí ročník této události. V Sokolově se dnes představilo 40 vystavovatelů, včetně zástupců z úřadu práce či projektu Nestůj a pojď, který celou tuto záležitost organizuje a spolufinancuje. Představila se zde i jedna vysoká škola a obecný nárůst zájemců z řad vystavovatelů i návštěvníků je patrný s každým rokem. Z úřadu práce se očekává na 250 uchazečů o zaměstnání, ze škol má dorazit přes 360 letošních maturantů. Už v tuto chvíli veletrh pokořuje loňský s 500 návštěvníky. 

Veletrh pracovních příležitostí Veletrh pracovních příležitostí Veletrh pracovních příležitostí

Krajská komora spolu s projektem Nestůj a pojď si od této akce slibuje především snížení nezaměstnanosti v kraji. Zároveň tak dává příležitost firmám dostat se do povědomí místních současných i budoucích uchazečů o práci. Každý vystavovatel prezentuje svou alma mater komukoliv, kdo zájem má. Jsou ochotni poskytnout veškeré informace, zároveň nabídnou malé občerstvení i zkoušku případných vlastních výrobků.

Veletrh pracovních příležitostí Veletrh pracovních příležitostí Veletrh pracovních příležitostí

Manažerka projektu Lenka Mansfeldová Bílková zmiňuje, že akce je určena jen pro regionální české firmy jako reakce na skutečnost, že ještě před 4 lety se pořádaly jen veletrhy německých společností. Zároveň uvádí, že úspěšnost eventu si zaměstnavatelé, kteří našli adekvátní zaměstnance, velice chválí. 

Veletrh pracovních příležitostí Veletrh pracovních příležitostí Veletrh pracovních příležitostí

Veletrhu se zúčastnila i místostarostka Renata Oulehlová spolu s vedoucí odboru školství a kultury Barborou Bardonovou. Od všech prezentujících je zajímaly informace o stavu zaměstnanců, podmínkách přijetí i samotné firmě.

V sokolovské sportovní hale se mohou veškeří zájemci dotazovat ještě do 17 hodin.

Andrea Pfeifferová, oddělení komunikace s veřejností