česky Deutsch English

Sokolovské basketbalistky na domácím i hostujícím hřišti vítězně

6.12.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

Mladší dorostenky BCM Sokolov o víkendu porazily chomutovské hráčky, zatímco mladší minižákyně si dovezly zlato z Kraslic.

Mladší dorostenky (U17) Basketbalového centra mládeže Sokolov v nadregionální soutěži sehrály v sobotu na domácím hřišti první utkání druhé poloviny základní části.

BCM Sokolov – BK Chomutov 84 : 45

Ve čtvrté minutě vedly domácí hráčky 15 : 0 a vše nasvědčovalo tomu, že půjde o lehké utkání. Sokolovským dorostenkám se dařilo v obraně i v útoku a skóre poměrně rychle narůstalo v jejich prospěch. Ve druhé čtvrtině ale domácí polevily v obraně a čtvrtina skončila rozdílem pouhých dvou bodů. Po přestávce se domácí družstvo opět vrátilo k výkonu, který předvádělo v první čtvrtině a před začátkem poslední čtvrtiny vedly o 34 bodů a o vítězi zápasu bylo již rozhodnuto.

V sobotu sehrály další dvě utkání také mladší minižákyně (U12) v Kraslicích. Obě utkání zvládly bez problémů a zvítězily.

BCM Sokolov – BSK Tatran Kraslice 67 : 53

V prvním utkání si sokolovské hráčky vytvořily během prvních tří čtvrtin náskok 21 bodů, ale poslední čtvrtina se jim moc nevydařila, prohrály ji o sedm bodů. Utkání tedy skončilo jejich vítězstvím a rozdílem 14 bodů. Druhý zápas byl v první polovině poměrně vyrovnaný. Po dvou čtvrtinách vedly sokolovské minižákyně rozdílem sedmi bodů. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kterou vyhrál Sokolov o třináct bodů a vytvořil si tak dostatečný náskok.

Činnost BCM Sokolov je realizována za finanční podpory města Sokolov.

Zdroj: Jiří Widž, BCM Sokolov