česky Deutsch English

Sokolovem projede Recyklojízda. Podpoří třídění baterií

17.7.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Recyklojízda Sokolov

Město Sokolov se stane v pořadí druhou zastávkou týmu Recyklojízda 2017, který se v září chystá projet Českou republiku od západu na východ, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. A jak jinak než na kolech na baterky. Tříčlenný tým si dal za cíl na elektrokolech zdolat přes 700 kilometrů. Vyjíždí v úterý 5. září z Aše a končí 14. září v nejvýchodnější obci republiky Bukovec. Na cestě má 23 zastávek v českých a moravských městech. Navštěvovat bude především městské a obecní úřady a do některých škol zavítá se vzdělávacím programem Recyklace hrou. Potkávat s lidmi se bude na náměstích, v parcích i kdekoliv po trase. Foto: Ecobat

Sledujte celou událost na Facebooku

„Celou akci děláme především proto, že chceme jít mezi lidi, mluvit s nimi o tom, že i když se někomu mohou zdát baterky malé, do koše rozhodně nepatří. Je potřeba je odnášet na sběrná místa, odkud putují na recyklaci. Chráníme tím životní prostředí,“ říká Eva Gallatová, která je členkou týmu Recyklojízdy a zároveň zastupuje neziskovou společnost ECOBAT. Ta v České republice již 15 let zajišťuje zpětný odběr a recyklaci přenosných baterií. Projektem Recyklojízda také ECOBAT podporuje Evropský den recyklace baterií, který připadá na 9. září. 

Pojďte do toho s námi!

Zapojit do projektu Recyklojízda se mohou i lidé v Sokolově a okolí, a to hned dvěma způsoby. Jednak tím, že na sběrná místa přinesou použité baterie. A pak je tu druhá možnost – zájemci se mohou k týmu Recyklojízdy připojit, pár kilometrů zdolat společně a podpořit tak dobrou věc. „Zveme všechny nadšence – jednotlivce i celé kolektivy – kamarády, organizace, školy, školky, ale třeba i firemní týmy, aby se k nám na kus cesty připojili,“ říká Eva Gallatová a doplňuje: „Do Sokolova dorazíme z Aše v úterý 5. září ve 14 hodin. Čeká nás setkání se zástupci města na náměstí Budovatelů. Na místě budeme mít info stánek, kde se návštěvníci dozvědí více o recyklaci baterií a domů si mohou odnést krabičku ECOCHEESE pro třídění baterií v domácnosti. Ve 14,30 hodin vyjedeme ze Sokolova směr Loket. Kdo se chce připojit, je vítán. Zdolat trasu s námi může na kole, koloběžce, klidně i běžet.“ Z Lokte pak cesta Recyklojízdy pokračuje do Karlových Varů. Připojit se k Recyklojízdě je možné kdekoliv po trase.

Proč je dobré třídit baterie?

Když hodíte použitou baterii do popelnice na směsný odpad, skončí na skládce nebo ve spalovně. V obou případech se z ní uvolňují škodlivé látky, včetně těžkých kovů, které znečisťují ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Když ale absolvujete pár kroků navíc k nejbližšímu sběrnému místu, pak nejenže přírodu neznečisťujete, ale navíc ji šetříte, protože díky recyklaci z použitých baterií získáváme druhotné suroviny, zejména kovy, které mohou sloužit k výrobě nových produktů. Sběrných míst je v České republice už přes 20 tisíc. Asi nejznámější jsou červené venkovní kontejnery na třídění drobných elektrospotřebičů a baterií. Na popularitě získává odevzdávání baterií v obchodech. Kdykoli tedy půjdete nakoupit do supermarketu, můžete zde odevzdat i baterie. A pokud ještě nevíte, kde máte nejbližší sběrné místo, určitě ho najdete na interaktivním vyhledavači mapa.ecobat.cz.

RECYKLOJÍZDA v SOKOLOVĚ

  • V úterý 5. září 2017 od 13.30 hod. se na vás těšíme na náměstí Budovatelů v Sokolově.
  • Čeká na vás info stánek Recyklojízda 2017, kde se dozvíte více o recyklaci baterií a domů si můžete odnést krabičku ECOCHEESE pro třídění baterií v domácnosti.
  • V 14.00 hod. setkání se zástupci města Sokolov.
  • V 14.30 hod. vyjíždíme ze Sokolova do Lokte.
  • Kdo se chce připojit, je vítán (na kole, koloběžce i po vlastních nohách).

Projekt realizuje nezisková společnost ECOBAT s.r.o.

Kontakt pro další informace:
Open Communication, s.r.o.
Jana Čechová, PR Manager
e-mail: jana.cechova@open-com.cz, tel.: + 420 603 574 631

(ps)