česky Deutsch English

Sociálně - terapeutické dílny v Sokolově navštěvuje skoro padesát klientů

5.10.2016, Ze sportu
mateřídouška dílny

Vedení města využilo pozvání sociálně - terapeutických dílen, které v Sokolově provozuje sdružení Mateřídouška o.p.s., v rámci takzvaného Dne otevřených dveří, který se konal 5. října. Ráno sídlo navštívila místostarostka Renata Oulehlová. Odpoledne se na návštěvu vypravili starosta Jan Picka s místostarostou Karlem Jakobcem.

Pracovnice návštěvu z radnice ochotně provedly velkorysým zázemím, kde skoro padesátka klientů tráví všední dny. Ti se v průběhu týdne střídají. Věnují se tady celé řadě výtvarných a užitečných činností. Navštěvují různé tvořivé dílny, pracují se dřevem, kovem, keramikou, šijí a učí se i vařit, uklízet nebo pracovat s počítačem. „Pro naše klienty je to prospěšné hlavně z toho důvodu, že mají kontakty, poznají kamarády, jsou mezi sobě rovnými a naučí se spoustu věcí,“ vysvětluje smysl služby sociální pracovnice Soňa Zaškeová s tím, že se věnují i společenským aktivitám. „Chodíme do divadla, do kina, cvičíme, plaveme, jezdíme ke koním a na jiné výlety, takže je to tady hodně rozmanité,“ pokračuje Soňa Zaškeová. „Musím říct, že jsem mile překvapený, jak to tu máte pestré, velké a chválím i naklizené prostředí. Je vidět, že klientům čas strávený u vás svědčí,“ konstatoval starosta Jan Picka, se kterým souhlasil i Karel Jakobec. Oba společně navštívili i zdejší obchůdek, kde jsou na prodej vydařené ruční výrobky klientů.

Sociálně - terapeutické dílny při Mateřídoušce o.p.s., navštěvují klienti s mentálním či tělesným postižením. Dochází sem lidé z chráněného bydlení i soukromých rodin.

Fotogalerie zde

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností