česky Deutsch English

Sezóna orientačních běžců se otevřela naplno

12.4.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Noční běh

Prvním vrcholem této sezóny bylo mistrovství ČR v nočním orientačním běhu. Tato velmi náročná disciplína vyžaduje kromě fyzické kondice též mimořádné orientační schopnosti a v neposlední řadě též i odvahu. Pořádáním mistrovství byl pověřen oddíl OK Jihlava a závod se uskutečnil v noci ze soboty na neděli 8. - 9. dubna v lesích na Vysočině.

Je pochopitelné, že na této akci nemohli chybět závodníci Klubu orientačního běhu Baník Sokolov. Na startovní čáru se postavili 3 dorostenci a jeden muž v kategorii nad 35 let. Mladým závodníkům se však příliš nevedlo. Lucie Vítová a Petr Lill skončili hluboko v poli poražených. Adam Solomko pak závod nedokončil se všemi kontrolami. K jejich obhajobě je třeba říct, že se podobné akce zúčastnili poprvé, protože noční závody se v naší oblasti prakticky nepořádají. Přesto se popasovali s tratí se ctí a tyto zkušenosti se jistě projeví v jejich další sportovní kariéře.

Přesto však medaile pro sokolovskou minivýpravu cinkla. V kategorii mužů nad 35 let dokázal Karel Rambousek zúročit své zkušenosti a dobrou běžeckou formu a ve velice silné konkurenci doběhl na skvělém druhém místě, když ho překonal pouze T. Udržal z Lokomotivy Pardubice. Sokolovský klub tak hned v prvním mistrovském závodě roku 2017 slavil významný úspěch.