česky Deutsch English

Senioři na Vránově opékali buřty

27.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
vránov

V pátek 25. května dovezl autobus sokolovské seniory k Záchytnému zařízení pro psy na ranči Vránov, kde si společně opekli buřty a zhlédli doprovodný program.

vránov  vránov  vránov  vránov

„Opékání buřtů je pro nás běžná věc, ale pro seniora ne.  Je pro ně těžké, aby si někde našli ohniště, aby si někam došli. Proto jsme se domluvili s Městskou policií, Policií ČR a se studentským zastupitelstvem uspořádat toto setkání,“ uvádí spokojeně místostarostka Renata Oulehlová, zároveň dobrovolnice centra Střípky, které má celou akci na svědomí. Centrum sociálních služeb nabídlo účast všem seniorům z nízkonákladového bydlení a všichni, kteří zájem projevili, přijeli do příjemného prostředí ranče Vránov. Někteří opékali uzeniny sami, většině však pomáhali studentští zastupitelé s vedoucí oddělení kriminality MP Hanou Procházkovou a strážnicí Renátou Černou.

vránov  vránov  vránov  vránov

Kromě naplnění žaludků si při setkání všichni dorazivší pěkně popovídali, vyvenčili psy z útulku, zhlédli ukázku výcviku psů v režii Policie ČR, dogdancing a nakrmili koně i s hříbaty. Krásné odpoledne posvětil starosta Jan Picka, který na ranč dorazil i se svými dcerami.

- Andrea Pfeifferová, oddělení komunikace s veřejností