česky Deutsch English

Šance pro onkoláčky díky charitativnímu jarmarku

22.12.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
jarmark

V neděli 17. prosince proběhl v Městském domě kultury charitativní jarmark pod taktovkou Petry Šetele ve spolupráci s MDK Sokolov. Společně připravili báječné odpoledne, během něhož se prodávaly ručně dělané výrobky z koutů celé České republiky, probíhaly tu dílničky od zdobení perníčků a dortíků po výrobu vánočních ozdob či přání.

Dorazivší si zde mohli zakoupit něco dobrého na zub a vyzkoušet své dovednosti v českých tradicích. Adventním odpolednem nám provedl ředitel MDK Ladislav Sedláček. Vánoční atmosféru dokreslila umělkyně Alena Shirmanová se svým pěveckým a dívky z taneční skupiny Anfas s tanečním vystoupením.

jarmark jarmark jarmark jarmark jarmark

Kompletně celý výtěžek z akce, který činí krásných 120 000 Kč, poputuje na účet nadačního fondu Šance onkoláčkům. Dobročinný happening byl zakončen pouštěním lampionů štěstí z balkonu Hornického domu. Letěly s podpisy všech dobrých duší, které přispěly do nadačního fondu jakoukoliv částkou, za zpěvu koled a magického sněžení.

jarmark

Charitativní jarmark byl vyvrcholením předchozích dvou počinů organizátorky Petry Šetele. Prvním bylo zasazení Stromu mateřství, který symbolizuje neutuchající mateřskou lásku a zároveň to, že matky jsou zkrátka andělé bez křídel. Druhým byla sbírka pro maminku Pavlínu a poukazoval na vzájemnou pomoc pro někoho, kdo jí potřebuje. A konečně charitativní jarmark, kdy se ukázalo, že teprve s pomocí druhým dává vše smysl.

Celá fotogalerie ZDE

- Andrea Pfeifferová, oddělení komunikace s veřejností