česky Deutsch English

S akcí „Víkend otců“ zamířily na sokolovský stadion celé rodiny s dětmi

10.4.2016, Novinky z města Sokolova a okolí
Díky táto - fotka

Poprvé se celorepubliková akce Víkend otců rozšířila z prvoligových stadionů také na ty druholigové. Jedno ligové kolo v jarní části sezóny je věnováno otcům s dětmi, pro které každý klub připravuje speciální program. FK Baník Sokolov se této role zhostil v rámci 22. kola Fotbalové národní ligy, ve kterém v sobotu 9. dubna přivítal klub SFC Opava.

Na rodiny s dětmi čekala řada soutěží a akcí. Pro fotbalové nadšence byly na vedlejším hřišti připraveny dovednostní disciplíny a pro jejich účastníky také odměny. Malí fandové Baníku mířili do fanshopu, kde už čekaly balónky v klubový barvách a malování na obličej. Rodiny se mohly zapojit do velké rodinné soutěže a ty vylosované si odnesly hodnotné ceny. O poločasové přestávce se pak rodiny sešly na hrací ploše, kde vytvořily skupinovou fotografii s bannerem Díky táto! Na stadion zamířily desítky natěšených rodin a děti nás obdarovaly velkým množstvím výrobků se symboly našeho klubu. Podle ohlasů si všichni fotbalové dopoledne v rámci Víkendu otců užili a to i přesto, že Baník s Opavou remizoval 1:1, když o vedení přišel v předposlední minutě z pokutového kopu.

"Měli jsme velkou radost, že na fotbal zamířily celé rodiny. Sobotní dopoledne na Baníku bylo jako v mraveništi a každý si zde našel tu svou zábavu. Moc se těšíme, až tato akce opět k nám do Sokolova zamíří", zhodnotila Víkend otců Petra Božeková Makoňová a dodává: "Ještě nás čekají tři domácí mistrovská utkání v této sezoně. 23. dubna hrajeme proti FK Fotbal Třinec, 14. května proti SK Sigma Olomouc "B" a poslední zápas je proti FC MAS Táborko 31. května. Na posledním zmiňovaném zápase připravujeme "Sbírku hraček" pro sokolovskou nemocnici a zkrátka nepřijdou ani diváci, kteří od hráčů A týmu obdrží upomínkové předměty. Neváhejte a přijďte na sokolovský fotbal!"

Autor: redakce FK Baník Sokolov