česky Deutsch English

První finálové utkání pro BCM Sokolov vítězné

9.2.2018, Novinky z města Sokolova a okolí

Netradičně ve středu sehrály mladší dorostenky Basketbalového centra mládeže Sokolov utkání v nadregionální soutěži v Chomutově. Jednalo se o první utkání finálové skupiny o 1. - 4. místo ve skupině A této soutěže.

Sokolovské hráčky se ujaly velmi rychle vedení 9 : 0. Poté se jim ale přestalo dařit střelecky a začaly chybovat i v obraně. Díky tomu se podařilo domácímu družstvu stáhnout hrozivě vypadající náskok na pět bodů na konci první čtvrtiny. I druhá čtvrtina byla poměrně vyrovnaná, hostující družstvo ji vyhrálo zase o pět bodů. O výsledku zápasu rozhodla třetí čtvrtina, kterou vyhrály sokolovské dorostenky rozdílem třinácti bodů a to především zlepšené osobní obraně. Poslední desetiminutovka již nepřinesla žádné překvapení a Sokolov si tak připsal první vítězství ve finálové skupině.

BK Chomutov - BCM Sokolov 46 : 71

Zdroj: Jiří Widž, BCM Sokolov