česky Deutsch English

PRVŇÁČCI ZASEDLI DO ŠKOLNÍCH LAVIC

4.9.2017, Ze sportu
1. ŠKOLNÍ DEN 2017

Pondělí 4. září 2017 se pro děti a jejich rodiče neslo v duchu vstupu do nového školního roku. Pro 275 z nich to bylo vůbec poprvé. Sokolovské školy letos otevřely 13 prvních tříd. Školní nováčky byli osobně přivítat představitelé sokolovské radnice.

Prvňáčky pozdravili v ZŠ Pionýrů a Rokycanova starosta Jan Picka s místostarostou Pavlem Rybářem, místostarostka Renata Oulehlová navštívila ZŠ Křižíkova a Švabinského, a místostarostu Karla Jakobce na ZŠ Běžecká a Boženy Němcové doprovodila vedoucí odboru školství Barbora Bardonová.

„Ať se Vám ve škole líbí nejen dnes, ale i po celý školní rok. Přejeme vám, ať si zde najdete spousty kamarádů, od kterých se vám po škole ani nebude chtít odejít,“ pronesl Jan Picka. „Naučte se rychle číst, psát a počítat, budete to potřebovat celý život. Buďte hodní na paní učitelku, navždy si jí budete pamatovat, bude to ta nejdůležitější,“ doplnil ho Pavel Rybář.

„Já bych chtěla popřát rodičům i prarodičům, abyste to všichni zvládli. Je to velká změna. Děti, vám přeji, ať se vám tu líbí, ať se hodně naučíte a najdete spousty kamarádů,“ promluvila k začínajícím školákům Renata Oulehlová.

U většiny návštěv byli přítomní i rodiče a další příbuzní. V některých třídách si děti dokonce stihly připravit krátké vystoupení.

Sokolovští prvňáci letos dostali i několik dárků. Od města obdrželi tradiční balíček základních školních potřeb v hodnotě 1 000 Kč a od krajského úřadu pak naučnou knížku dopravních značek. 

1. ŠKOLNÍ DEN 2017

1. ŠKOLNÍ DEN 2017

1. ŠKOLNÍ DEN 2017

1. ŠKOLNÍ DEN 2017

1. ŠKOLNÍ DEN 2017

Pavla Sofilkaničová, Andrea Pfeifferová - oddělení komunikace s veřejností