česky Deutsch English

PO STOPÁCH KARLA I.

27.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
PO STOPÁCH KARLA I.

V sobotu 26. května 2018 se již v ranních hodinách začínalo plnit vlakové nádraží v Sokolově návštěvníky všech věkových kategorií, kteří s jízdenkou v ruce netrpělivě čekali na příjezd parní lokomotivy, která mířila ze Sokolova přes Svatavu, Hřebeny, Oloví, Rotavu až do Kraslic a vrátila je tak v čase do roku 1918. „Pára je zachovaná, Císaře s doprovodem máme a odhodlání vyrazit také,“ ohlásil strojvedoucí a zahájil tak slavnostní jízdu u příležitosti 20 let soukromého provozu kraslické dráhy s názvem Parním vlakem po stopách Karla I.

PO STOPÁCH KARLA I.

Návštěvníky přivítal mezi prvními starosta Sokolova Jan Picka, popřál jim příjemnou jízdu a zmínil, že se těší, až bude společně s ostatními starosty průvodcem této jízdy a celého dne. Přítomné přivítal a popřál příjemné zážitky také náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis. Na nádraží v Sokolově nechyběli ani další starostové a starostky z Kraslicka a okolí. „Jsem rád, že se osm starostů domluvilo na této společné akci. Vnímám to jako něco unikátního a těší mě, že můžeme oslavit 20 let provozu této dráhy. Neumím si představit, že by do Kraslic nejezdil vlak“, dodal starosta tohoto města Roman Kotilínek.

PO STOPÁCH KARLA I.

Děti si čekání na vlak zkrátily ve stanu Městské Policie Sokolov s naučně zábavnými omalovánky. Známými melodiemi doladili atmosféru žáci ze Základní umělecké školy Sokolov. Trasu ze Sokolova do Kraslic si tento den mohli návštěvníci vychutnat i autobusem veteránem, nazvaným Císařovna Zita za parním vlakem.

PO STOPÁCH KARLA I.

PO STOPÁCH KARLA I.

Andrea Moulisová, oddělení komunikace s veřejností