česky Deutsch English

NOVÉ HŘIŠTĚ NA VÍTĚZNÉ NABÍDNE HRU I ODPOČINEK

4.7.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Dětské hřiště na Vítězné

Sokolov dokončuje stavbu nového dětského hřiště na sídlišti Vítězná. Veřejnosti jej slavnostně otevře v pátek 14. července 2017 v 10 h dopoledne. Areál, který stál bezmála čtyři miliony korun, nabídne řadu herních prvků pro děti, odpočinkové lavičky i novou zeleň.

Město plochu nazvalo „U velryby“. Celý prostor je totiž koncipovaný do mořského prostředí. Děti se mohou těšit na houpačky, skluzavky, prolézačky a další herní prvky, přičemž hlavními rysy jsou organické motivy, chobotnice, žralok nebo maják. Jednotlivé zóny jsou buď rozdělené pro menší a větší děti, případně jsou vhodné pro různé věkové kategorie. V záhonech zasadí mladé okrasné stromy, keře i traviny. V území je osazeno jedenáct laviček s opěrkami, větší kruhová lavice, tři odpadkové koše a informační tabule. Mimo oplocený prostor je také instalován stojan na jízdní kola. Zboku je vybudován bezbariérový přístup.

Práce na stavbě probíhaly od května 2017. Zhotovitelem je městská společnost Sotes Sokolov, s. r. o. Slavnostního střižení pásky se zúčastní představitelé města Sokolov a zástupci odboru rozvoje města, Sotes Sokolov s. r. o. a SUAS – stavební s. r. o.

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností